Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-04-22, 07:35   

stubarwny napisa³/a:

¯ałoba w takim wydaniu jakie nam się ukazuje to nie, ale jak w kopalni zginie 20 ludzi to trudno o dyskotekę na następny dzień w knajpie przy zakładzie.


Dlatego też żałoba w cąłym kraju sensu nie ma, a lokalnie to i bez rozporządzenia się obejdzie
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-04-22, 10:33   

TQIT, tak ale przez żałobę ta tragedia jest jakby zaakcentowana. Co do śmierci na drogach, to dlatego nie ogłasza się żałoby, bo "pojedyncza" śmierć nie robi tak wielkiego wrażenia.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-22, 12:36   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

bo "pojedyncza" śmierć nie robi tak wielkiego wrażenia.


jak 20 osób zginie w pożarze, to jest przykro, ale jeśli po świętach- np. - w ciągu jednego dnia na drogach zginie 30 osób, to wszyscy mają to gdzieś. to co? im się żal nie należy, bo zginęli "nie robiąc widowiska" ?
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-04-22, 12:43   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

Co do śmierci na drogach, to dlatego nie ogłasza się żałoby, bo "pojedyncza" śmierć nie robi tak wielkiego wrażenia.


Ta śmierć nie jest w żaden sposób gorsza. Jak hurtem giną to jakoś lepiej sie dzieje?
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-04-22, 15:37   

TQIT napisa³/a:


Ta śmierć nie jest w żaden sposób gorsza. Jak hurtem giną to jakoś lepiej sie dzieje?


Oczywiście, ze nie :!: :-) Nie o to mi chodzi. Chodzi mi tylko o mentalność ludzi: jak 100 osób na raz ginie to tragedia, bo tak nagle, katastrofa była itp no to straszne, a jak ktoś umiera w wypadku, no to fakt, że miłe to nie jest, ale nie było katastrofy, "tylko" jedna osoba ginie itp. i nie trzeba "robić afery". Poza tym, wydaje mi się, że wypadki drogowe stały sie takie trochę "codzienne", bo prawie co dzień ktoś umiera/zostaje ranny na drodze, więc to nie jest taką sensacją jak pożar, trzęsienie ziemi itp
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-04-22, 16:19   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

wypadki drogowe stały sie takie trochę "codzienne"


pożary również, wielkie katastrofy uliczne, wypadki samolotów, utopienia i ginący żołnierze...
_________________
ona umrze martwa.
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-04-22, 17:15   

Jakie to strasznie złe że jest żałoba narodowa, po jaką cholerę całe to zamieszanie. Przecież to tylko 100 ludzi zginęło, a przecież codziennie mnóstwo ludzi ginie w wypadkach.

Ludzie, czy to takie złe?
¯e logo TVN u jest czarne? albo że są odwołane większe imprezy?
co w tym złego?
boli was ta niesprawiedliwość. ¯e robią żałobę bo iluś tam górników nie żyje a nie dlatego że tam i tam był wypadek?
Ale gdyby nikt sie nie bawił w robienie żałoby etc. to bolałoby was to że nikt sie nie przejmuje taką tragedią ble ble ble.
(co do niektórych)
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

Iskra

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 20 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-04-22, 18:51   

margola napisa³/a:

Przecież to tylko 100 ludzi zginęło


dla Ciebie to tylko 100.
Ale z tej setki każda osoba była całym światem dla swojej rodziny.
Wprowadzania żałoby jednak nie popieram.
W naprawde dramatycznych przypadkach - owszem.
_________________
Bazgram na czystej BIA£EJ kartce, nie chce wprowadzać poprawek.

¯yje bez brudnopisu.
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-04-22, 18:53   

Iskra napisa³/a:

dla Ciebie to tylko 100.


czy ty wiesz co to IRONIA.

pierwsze dwie linijki to jest ironia.
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

Iskra

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 20 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-04-22, 18:59   

margola napisa³/a:

Iskra napisa³/a:

dla Ciebie to tylko 100.


czy ty wiesz co to IRONIA.

pierwsze dwie linijki to jest ironia.


sorry w takim razie, źle zinterpretowałam Twoje słowa :-D
_________________
Bazgram na czystej BIA£EJ kartce, nie chce wprowadzać poprawek.

¯yje bez brudnopisu.
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-04-22, 19:00   

Iskra napisa³/a:

sorry w takim razie, źle zinterpretowałam Twoje słowa :-D


nie szkodzi ;)
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-22, 19:00   

to może żeby było trochę bardziej przykro, niech podadzą imiona i nazwiska ofiar. ich wiek, coś o rodzinie i planach, które zniszczyła śmierć. wtedy jest o wiele "łatwiej" nosić żałobę i "łatwiej" wysiąść psychicznie, bo jeśli chciałoby się przeżywać każdą śmierć, samemu umarłoby się z żalu. z każdym naszym oddechem umiera jeden człowiek. tak samo nie znam tych, którzy zginęli w chinach, kanadzie, czy szczecinie. a udawany żal jest dla mnie robieniem sobie żartów. bo to, że nie będzie imprez, czy komedii w telewizji tym ludziom życia nie zwróci, ale można by zrobić coś, by zapobiec kolejnym katastrofom, czy wielu wypadkom.

ale to moje zdanie.
 

DirectStyle  

User

DirectStyleProject



ImiÄ™: Direct

Wiek: 31

Do³±czy³: 02 Sie 2009

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2009-08-05, 14:05   

Ja tam i tak bojkotowałem wszystkie żałoby narodowe, z wyjątkiem śmierci papieża. Dlaczego? Ponieważ na całym świecie co dzień giną ludzie. Ludzie z którymi nie czuję się związany, więc ich śmierć musi być dla mnie obojętna. Na każdego kiedyś przyjdzie czas. Więc, żadna to dla mnie sensacja, że ileś ludzi zginęło. Papież był takim wyjątkiem, że miał wielki szacunek w sercach wszystkich Polaków i nie tylko Polaków. Dlatego Jemu się to należało. Ale jeśli zginie w pożarze 20 obcych mi osób, to na prawdę nie ma to wpływu na moje życie. A ja jestem człowiekiem, który ma swoje życie i nim żyje, nie mieszając się w nie swoje sprawy. Uważam, że następna żałoba narodowa powinna być wtedy, jak umrze Lech Wałęsa, czego mu broń Boże nie życzę. Ewentualnie Władysław Bartoszewski.

I nie sposób nie wspomnieć o tym, że żałoby narodowe są niczym innym, jak politycznymi zagrywkami naszego sajepistego prezydenta. Jedna wielka komercja i robienie sobie opinii na cudzej tragedii. Nic innego, jak brak szacunku. Tym poszkodowanym rodzinom, wcale nie trzeba ani przyjazdu Kaczorka i ekipy, ani telewizji, ani rozgłosu..
_________________
Zostań Królem ! Direct Style - ponadprzeciętny styl życia..
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-08-06, 21:51   

Krótko podsumując żałoba narodowa powinna być wtedy kiedy zginie ktoś kogo TY szanujesz... niestety muszę cię uświadomić, że 'wszyscy Polacy' to termin dość mało wiarygodny ponieważ prawdopodobieństwo tego, że wszyscy Polacy będą w czymś zgodni jest bliskie zeru. Dla przykładu dla mnie śmierć Wojtyły nie była dla mnie bardziej znaczącym wydarzeniem... dla ciebie była i teraz pytanie, czy twój szacunek ma większą wartość od mojego braku?
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com