Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

StoPROcenttt  

User



Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Sie 2010

Sk±d: MWO.

   

Wys³any: 2010-08-18, 18:29   

Jak psychika siądzie to trudno później żyć normalnie. ból fizyczny to tylko uszkodzenie ciała z którego można się "wylizać". Także uważam że ból psychiczny jest dużo gorszy.
 

endorfina  

Hiper wymiatacz

Poetka z Å‚awki.



Do³±czy³a: 18 Pa¼ 2009

Sk±d: Wroc³aw.

   

Wys³any: 2010-08-19, 09:50   

Na ból fizyczny są leki ogólnodostępne, na pychiczny już z tym gorzej.
Psychiczny często ciągnie się bardzo długo, człowiek jest praktycznie wykluczony z życia na jakiś czas. Mnie osobiście często bólowi psychicznemu towarzyszy ból fizyczny, być może to kwetia wmówienia sobie tego, ale zaczyna boleć mnie głowa, brzuch, często serce.
Chociaż z drugiej strony, jeżeli miałby mi urwać nogę, to wybieram psychiczny.
Nie da się chyba stwierdzić jednoznacznie, który jest gorszy, zalezy od siły bólu i od charakteru danego czlowieka.
_________________
"Być może mężczyzna wymyślił ogień, lecz kobieta wymyśliła, jak z ogniem igrać."
 

justa55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 23 Lut 2010

   

Wys³any: 2011-11-13, 21:59   

Ból fizyczny można pokonac lekami. Nawet jesi jest to bardzo silny ból to sa bardzo silne leki na takie cierpienie, a na ból psychiczny sa jedynie leki uspokajające, które tylko otumaniaja i czasem nawet pogoraszają stan, w którym się człowiek znajduje. Ból psychiczny bywa bardzo uciążliwy i wyczerpujący
_________________
"Nie ma rzeczy bardziej niewiarygodnej od rzeczywistości."
Fiodor Dostojewski
 

wegrrrry  

Mega wymiatacz

paranoid



ImiÄ™: Diana

Do³±czy³a: 07 Pa¼ 2011

   

Wys³any: 2011-11-13, 22:21   

Na początku pomyślałam, że ból psychiczny i w sumie nie miałam co do tego wątpliwości... Gdy tak rozmyślam na ten temat, to zastanawiam się, czy aby na pewno. Pomyślcie - kto cierpi większe katusze - osoba, która jest poparzona na całym ciele, a jej skóra jest w takim stanie, że minimalny ruch powoduje mękę, czy taka, która jest skołowana psychicznie? Nawet jeśli choroba psychiczna jest bardzo zaawansowana, to czy porównywalne jest to z prawdziwą męką cielesną? Zdaje mi się, że to dwie różne rzeczy i chyba nie potrafię ocenić.
_________________
Go away go away
You fill my headspace
With evil thoughts unkind
 

Janek  

User



ImiÄ™: Jasiek

Wiek: 30

Do³±czy³: 27 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-11-13, 22:59   

Moim zdaniem zależy jaki ból psychiczny i fizyczny porównujemy ze sobą np. można porównać skręconą kostkę z depresją po utracie bardzo bliskiej osoby lub odwrotnie jak koleżanka wyżej napisała poparzenia na całym ciele można porównać z smutkiem związanym np. oceną niedostateczną na półrocze.
 

willow  

User


ImiÄ™: Weronika

Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Lis 2011

   

Wys³any: 2011-11-14, 13:37   

Ból psychiczny.
Jak siÄ…dzie psychika - siÄ…dzie wszystko.
 

RetseJ  

Stały User



Do³±czy³: 15 Lis 2011

   

Wys³any: 2011-11-20, 09:12   

Podpisuję się pod tymi, którzy uważają, że ból psychiczny jest gorszy :-) Psychika działa przecież niezwykle stymulująco, a jeśli psychika zaczyna się psuć, to stwarza różne zagrożenia i dla osoby cierpiącej i czasem dla innych - przyjaciół np.
 

Behemoth  

Mega wymiatacz

Pazurzasty



Do³±czy³: 27 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-11-23, 23:31   

Nie jestem żadnym specjalistą, ale uważam, że ból fizyczny jest gorszy, bo nie da się go zracjonalizować - zawsze można się myśleć, że rodzice/brat/dziecko odeszło do Boga i jest mu lepiej, albo że on po prostu "nie był mnie wart". Natomiast do, powiedzmy, obdzierania ze skóry, nie da się tak podejść.
_________________
Mój nickname w żaden sposób nie wiąże się z mocno umalowaną kapelą metalową. Wiąże się z czarnym, tłustym kotem.

Bierz, co chcesz, potem płać i płacz.
 

WOOJc  

Stały User


Wiek: 29

Do³±czy³: 22 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-11-24, 03:19   

Trudno to ocenić, jeśli mówiąc ból fizyczny, myślimy, wyrywanie zębów/paznokci czy dosłownie mówiąc katowanie, oczywiście taki ból jest gorszy,z pewnością.
W życiu codziennym, gdzie takie rzeczy nam się nie dzieją, uważam,że ból psychiczny jest bardziej bolesny - taki ból może "spowodować" nawet ból fizyczny.. Dam na przykład samego siebie, gdy jestem w dołku, szukam okazji do zadymy,chcę się rozładować.. np. walę pięścią w ścianę,nie wiem dlaczego ale to mnie w jakiś sposób uspokaja,ból fizyczny (taki codzienny, dostać "w mordę", walnąć w słup,zwichnąć kostkę itp) z czasem minie,ale ból psychiczny może zostać na zawsze.
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2014-10-18, 22:18   

Torturować można zarówno w sposób fizyczny, jak i psychiczny. Obydwa tak samo wykańczają człowieka i, prawdę mówiąc, nie wiem który jest gorszy. Nie, ja podziękuję za wszelkiego rodzaju tortury.

W życiu codziennym myślę, że jest tak samo. Bardzo boli zarówno, gdy jakiś dres spierze cię na kwaśne jabłko i gdy jakaś grupa prześladuje cię psychicznie tak bardzo, że nie idzie wytrzymać w tym środowisku.
 

Rysa

User


Do³±czy³: 01 Lis 2014

   

Wys³any: 2014-11-06, 16:56   

W sumie to zależy. Trzeba by rozwinąć tak na prawde pojęciu obu bóli. Zalezy z jakich powodów są te bóle. Dla mnie czasami gorszy jets psychiczny a czasami fizyczny.
 

Dezerterka  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Wrz 2014

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2014-11-07, 16:09   

wg mnie zdecydowanie psychiczny.
Do fizycznego można się przyzwyczaić, łyknąć tabletki przeciwbólowe, a z czasem mija.
Z psychicznym jest gorzej, nie ma super tabletki, która zadziała.
Nie ma pewności czy nawet jak się uporamy z bólem, czy za jakiś czas nie wróci
_________________
Uśmiech, to zakręt który wszystko prostuje
 

Kitsune  

User

psychopatka



ImiÄ™: Karolina

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Lis 2014

Sk±d: Irlandia

   

Wys³any: 2014-11-15, 18:33   

Ból psychiczny zdecydowanie. Wiem, że mi ciężej byłoby go znieść.
_________________
Trudno wypuścić z ręki coś czego człowiek się kurczowo trzymał.
Nawet kiedy to coś jest najeżone cierniami. Może zwłaszcza wtedy.

Stephen King
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2014-11-15, 21:42   

zdecydowanie ból fizyczny
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

beautiful pain  

User



Wiek: 28

Do³±czy³a: 15 Lis 2014

   

Wys³any: 2014-11-16, 12:37   

Moim zdaniem ból psychiczny. Rany na ciele znikną, za to w głowie zostaną na zawsze.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com