Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2010-08-06, 21:21   Ból fizyczny a ból psychiczny

Który ból jest gorszy? Ból fizyczny czy ból psychiczny? Dlaczego tak uważacie?

Zapraszam do dyskusji.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-08-06, 21:34   

Przeważnie fizyczny szybciej ustępuje, dlatego moim faworytem jest psychiczny.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

beloved_m  

User

my own strength



ImiÄ™: Lena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Sie 2010

Sk±d: POLAND

   

Wys³any: 2010-08-06, 21:54   

gorszy jest psychiczny ponieważ nie zawsze można wyciągnąc z jego przebiegu jakichś pozytywów. Mówię o tym, że ból fizyczny w pewien sposób kształtuje osobowość, uczy wytrwałości, hartuje ducha. Psychiczny nie zawsze. Czasem pozostawia niezatarte blizny, które nie zawsze widać.
Najlepszym dowodem na to że ból psychiczny jest gorszy są osoby, które się samookaleczają. Chcą zatuszować, zagłuszyć ból psychiczny.
_________________
ask, don't guess.
www.formspring.me/beloved1
 

shesatanek  

Mega wymiatacz

O N A



ImiÄ™: Adolfa

Wiek: 59

Do³±czy³a: 01 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-08-06, 22:06   

Wolę cierpieć ból fizyczny niż psychiczny, ponieważ ten drugi potrafi ostro poryć banie, straszne katusze .
_________________
www.top-radio.info kanał Rock Zapraszam
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-08-06, 23:06   

Jimmy FoX napisa³/a:

Który ból jest gorszy? Ból fizyczny czy ból psychiczny? Dlaczego tak uważacie?


¯adne podziały na nic się nie zdają,gdy któregokolwiek z nich doświadczamy.
Niemniej uważam,że ból fizyczny jest prostszy,przewidywalny.Posiadamy wiedzę na temat jego mechanizmu.Wiemy także jakie środki zastosować,by przyniosły nam ukojenie.
Zaś o bólu psychicznym nie wiemy nic.Nawet jeżeli go doświadczymy,nie jesteśmy w stanie go opisać.Tym bardziej stworzyć żadnych teorii,ponieważ zawsze będzie miał wymiar jednostkowy.
Ponadto ból fizyczny przemija.
_________________
Drugs&hugs.
 

Mrs_Misery  

User

Piła Tango



Wiek: 31

Do³±czy³a: 27 Lip 2010

Sk±d: Dolno¶l±sk

   

Wys³any: 2010-08-06, 23:59   

Cytat:

¯adne podziały na nic się nie zdają,gdy któregokolwiek z nich doświadczamy.
Niemniej uważam,że ból fizyczny jest prostszy,przewidywalny.Posiadamy wiedzę na temat jego mechanizmu.Wiemy także jakie środki zastosować,by przyniosły nam ukojenie.
Zaś o bólu psychicznym nie wiemy nic.Nawet jeżeli go doświadczymy,nie jesteśmy w stanie go opisać.Tym bardziej stworzyć żadnych teorii,ponieważ zawsze będzie miał wymiar jednostkowy.
Ponadto ból fizyczny przemija.



Pytamy ogólnie a nie o jedną osobę. Może w Twoim wypadku tak jest. Super, jednak ... Po stracie matki, ojca, dziecka czujesz ból psychiczny do końca życia. Nie jest on tak intensywny jak na początku ale jest. Mówisz, że ból fizyczny jest bardziej przewidywalny. Nie jest. Nie jesteśmy bogami niestety, nic nie jest przewidywalne, nie wszystkie bóle fizyczne da załagodzić się cudami techniki. Każdy jest inny, każdy ma inny mechanizm o którym mówisz. Nie siedzimy w każdym w środku i nie wiem jacy jesteśmy. Nie każdy jest w tej grupie szczęśliwców gdzie podamy lekarstwo i ból fizyczny minie. Nikt nie powiedziało jaki ból fizyczny chodzi a więc nie chodzi na pewno o złamaną nogę czy skaleczenie ... Jest jeszcze rak, guz i inne schorzenia przy których ból fizyczny z psychicznym idzie w parze i są sobie równi. Można by się spierać co jest gorsze ale po co, skoro każdy może odczuwać inaczej? Ty żyjesz w otoczeniu takim ja takim, ale zaszufladkować się tego jednoznacznie nie da się, niestety.
_________________
"Ukłoń się świrom
¯yj nie umieraj... "
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2010-08-07, 04:21   

Ból psychiczny wpływa na funkcjonowanie umysłu w ogóle. Ponad to jest w stanie wywołać ból fizyczny.

Chyba wiadomo, że wygrywa generał, a nie szerwgowiec.
_________________
#truestory
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-08-07, 08:05   

Mrs_Misery, ale dlaczego mnie oceniasz nic o mnie nie wiedząc ? To jest moja subiektywna opinia.Pisząc ją kierowałam się własnym doświadczeniem i tym jak to postrzegam.
_________________
Drugs&hugs.
 

Iwona  

Pogromca postów

Iwona



ImiÄ™: Iwona

Do³±czy³a: 19 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-08-07, 09:23   

gorszy jest psychiczny...
rany się zagoją na ciele a w pamieci zawsze zostaną złe wspomnienia
 

Mrs_Misery  

User

Piła Tango



Wiek: 31

Do³±czy³a: 27 Lip 2010

Sk±d: Dolno¶l±sk

   

Wys³any: 2010-08-07, 11:32   

slow napisa³/a:

Mrs_Misery, ale dlaczego mnie oceniasz nic o mnie nie wiedząc ? To jest moja subiektywna opinia.Pisząc ją kierowałam się własnym doświadczeniem i tym jak to postrzegam.


Ale ja Cię nie oceniam, czemu każdy na tym forum uważa jakby zaraz był podstawiany złej ocenie to kolejna osoba z którą się spotykam. Napisałam jasno i nikogo nie obrażałam nie oceniałam, wyraziłam także swoje zdanie.
_________________
"Ukłoń się świrom
¯yj nie umieraj... "
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-08-07, 11:48   

Mrs_Misery napisa³/a:

Ale ja Cię nie oceniam, czemu każdy na tym forum uważa jakby zaraz był podstawiany złej ocenie to kolejna osoba z którą się spotykam. Napisałam jasno i nikogo nie obrażałam nie oceniałam, wyraziłam także swoje zdanie.


Ponieważ odniosłaś się krytycznie do mojej wypowiedzi.W dodatku posądzając mnie o szufladkowanie odczuć.Czasem warto zwrócić uwagę,czy nasza wypowiedź w sposób przejrzysty odzwierciedla naszą opinię oraz zamiary :-)

Jak wypowiedziałam się wyżej ból fizyczny jest dla mnie bólem prostszym.
Ból psychiczny zaś wciąż jest dla mnie bólem enigmatycznym.
Aczkolwiek wolałabym nie doświadczać żadnego z nich.
_________________
Drugs&hugs.
 

Mrs_Misery  

User

Piła Tango



Wiek: 31

Do³±czy³a: 27 Lip 2010

Sk±d: Dolno¶l±sk

   

Wys³any: 2010-08-07, 11:52   

slow napisa³/a:

Ponieważ odniosłaś się krytycznie do mojej wypowiedzi.W dodatku posądzając mnie o szufladkowanie odczuć.Czasem warto zwrócić uwagę,czy nasza wypowiedź w sposób przejrzysty odzwierciedla naszą opinię oraz zamiary :-)



Na forum chyba krytykuje się wypowiedzi innych albo się za nimi wstawia. Mamy inne poglądy a więc i inne zdania na różny temat.
_________________
"Ukłoń się świrom
¯yj nie umieraj... "
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-08-07, 11:58   

Mrs_Misery napisa³/a:

Na forum chyba krytykuje się wypowiedzi innych albo się za nimi wstawia. Mamy inne poglądy a więc i inne zdania na różny temat.


Jeżeli podejmujesz decyzję o podjęciu dyskusji musisz liczyć się z kontrargumentami.Zwłaszcza jeśli bezpośrednio odnosisz się do wypowiedzi innej osoby negując jej opinię.Rozumiem,że masz inne zdanie na temat bólu.W tym przypadku nasza wypowiedź uwarunkowana jest naszym doświadczeniem z tym odczuciem.
_________________
Drugs&hugs.
 

Mrs_Misery  

User

Piła Tango



Wiek: 31

Do³±czy³a: 27 Lip 2010

Sk±d: Dolno¶l±sk

   

Wys³any: 2010-08-07, 12:06   

slow napisa³/a:

Jeżeli podejmujesz decyzję o podjęciu dyskusji musisz liczyć się z kontrargumentami.Zwłaszcza jeśli bezpośrednio odnosisz się do wypowiedzi innej osoby negując jej opinię.Rozumiem,że masz inne zdanie na temat bólu.W tym przypadku nasza wypowiedź uwarunkowana jest naszym doświadczeniem z tym odczuciem.



Dokładnie "Jeżeli podejmujesz decyzję o podjęciu dyskusji musisz liczyć się z kontrargumentami." Mam nadzieję, że liczyłaś się z moimi kontrargumentami. I dobrze, że zrozumiałaś o co mi chodzi ;) .
_________________
"Ukłoń się świrom
¯yj nie umieraj... "
 

enchantment  

VIP

osobliwy wypadek



ImiÄ™: Jakub

Do³±czy³: 28 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-08-07, 12:09   

//Fajnie, że macie inną opinię na dany temat, jednak wolałbym czytać dyskusję na temat bólu, nie kontrargumentów i tego co się na forum robi.

Moim zdaniem, jak większości - nie chciałbym aby spotkał mnie żaden z nich, to oczywiste. Jednak z pewnością gorszy jest ból psychiczny który może trwać dłużej i być intensywniejszy wyniszczając nas od środka. Fizyczny na ogół można czymś stłumić.
_________________
"Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda." - Albert Einstein
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com