Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

Facundo300  

Stały User


Doł±czył: 12 Lip 2014

   

Wysłany: 2018-09-30, 17:30   Bankomat

Witam,Za dwa tygodnie wyjeĹĽdĹĽam za granice do Turcji,czy moge karta swoja wyplacac pieniadze?? moze mnie kosztowac prowizja czy coĹ›? jesli tak to ile moze to kosztowac??
_________________
111
 

Mademoiselle_Julietta  

User

dzieńbry


Wiek: 23

Doł±czyła: 29 Wrz 2018

   

Wysłany: 2018-09-30, 18:27   

W większości sklepów teraz już można płacić kartą ;) bankomaty też są. Przy transakcji nalicza się prowizję zależną od kursu waluty (dolara/liry tureckiej. Osobiście polecam płacić w lirach - bardziej się opłaca i lira ma teraz najkorzystniejszy dla nas kurs). O tym wszystkim powie Ci rezydent na spotkaniu organizacyjnym w hotelu, a jeśli nie - zawsze możesz zapytać :)
_________________
When live gives u lemons call them 'yellow oranges' and sell double-prize.
 

Sonmi  

Hiper wymiatacz

Pov


Wiek: 29

Doł±czyła: 30 Lip 2015

   

Wysłany: 2018-09-30, 19:11   

Przeprowadzając się do Wielkiej Brytanii też próbowałam ogarnąć jak nie ciągnąć ze sobą gotówki na start. I w końcu i tak ją wzięłam. Nawet konta walutowe zawsze wiążą się z jakimś obciążeniem rachunku. Zależnie od tego ile wypłacasz może zostać pobrana całkiem duża prowizja. To zależy od banku, ale też od bankomatu. Przy płaceniu w sklepach też dochodzi koszt przewalutowania także nie polecam.
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Doł±czyła: 19 Cze 2012

   

Wysłany: 2018-10-01, 18:01   

Polecam płacić kartą, sklepy mają umowy z bankami i często kurs wychodzi korzystniejszy niż w kantorze
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

Facundo300  

Stały User


Doł±czył: 12 Lip 2014

   

Wysłany: 2018-10-02, 21:35   

czyli jesli tez bede chcial wyplacic z bankomatu w turcji wyplace??
_________________
111
 

adam987

User


Doł±czył: 14 Cze 2012

   

Wysłany: 2019-01-29, 19:52   

Ja mam konto osobiste w banku Raiffeisen i za wypłaty z bankomatów nie płacę. Za granicą nie ma już tak dobrze. choć może jeśli jakiś bank ma oddziałał w danym kraju..? Najlepiej zapytać w swoim banku.
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com