Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: madeline134 | 2012-03-26, 14:29

Autor

Wiadomo¶æ

Smutny_obserwator  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 01 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-03-26, 12:10   Bilety pks/mpk...

Zastanawiam siÄ™, jak jest generowany numer skasowanego biletu.
Czy dane liczby coś oznaczają, czy są zupełnie losowe.
I czy gdybym jednego dnia jeździł na tym samym bilecie, to po czym by się kanar skapnął, że np. skasowałem go 5 godzin temu w innym autobusie.
Dla przykładu mój bilet ma taki oto ciąg znaków: LUBLIN7525030716.
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2012-03-26, 12:26   

U mnie w £odzi cztery ostatnie znaki to godzina. A któreś tam to numer tramwaju/autobusu, w którym został skasowany. U Ciebie może być podobnie. Więc nie warto.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-03-26, 12:29   

Cytat:

Co można ?wyczytać? z tajemniczego numeru, który pojawia się po podbiciu biletu w kasowniku miejskiego autobusu?
Całkiem sporo informacji. Pierwsza cyfra oznacza numer strefy (dla linii miejskich jest to "0"); dwie kolejne oznaczają dwie ostatnie cyfry numeru bocznego autobusu. Z trzech następnych można się zorientować, jaka dziś data. Cztery ostatnie podają aktualną godzinę (w chwili skasowania biletu). Zainteresowanym rozszyfrowywaniem numerów na skasowanych biletach tramwajowych polecamy wizytę na internetowej stronie MPK

Więcej... http://krakow.gazeta.pl/k...l#ixzz1qDY21J3l



Pewnie w innych miastach będzie podobnie.

[ Dodano: 2012-03-26, 12:33 ]

Cytat:

Kasowniki umieszczone w pojazdach wykonujących przewozy na zlecenie KZK GOP i MZKP posiadają kod o następującym układzie cyfr:

w tramwaju: pierwsza cyfra oznacza kod miesiąca (stosownie styczeń - 1, luty - 2, itd.), dwie następne dzień miesiąca, trzy kolejne kod kasownika, a cztery ostatnie cyfry oznaczają godzinę i minuty skasowania biletu,
w autobusie: trzy pierwsze oznaczają kod kasownika, czwarta kod miesiąca, piąta i szósta dzień miesiąca, natomiast cztery ostatnie cyfry oznaczają godzinę i minuty skasowania biletu.


Tu masz kodowanie z innego miasta.

Nigdy tego nie robiłem, w sumie nad tym się też nigdy nie zastanawiałem. A kanar wystarczy, że spojrzy na datę i już wie kiedy był kasowany ;) Więc raczej nie da się oszukać.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Smutny_obserwator  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 01 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-03-26, 12:46   

Wiem już wszystko, co chciałem wiedzieć.
Można zamknąć.
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2012-03-26, 13:34   

LUBLIN7525030716

LUBLIN75 - nr pojazdu.
2503 - data.
0716 - godzina.

To powinno być napisane na kasowniku, tablicy informacyjnej, w Internecie.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com