Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2015-05-10, 04:51   "Blagodatniat ogan"

Natknęłam się dzisiaj na ciekawe zjawisko tzw. świętego ognia (tłum. własne), które ma miejsce w cerkwi w Jerozolimie w okresie Wielkanocy. Co roku w Wielką Sobotę wierni Kościoła Prawosławnego z całego świata spotykają się w Cerkwi Odnowienia ¦wiątyni Zmartwychwstania Pańskiego w Jerozolimie, gdzie podczas ceremonii dzielą się ogniem. Rytuał ten sięga IX w. Rzecz jest o tyle ciekawa, że przez pierwsze kilka(naście?) minut od przekazania świętego ognia, ludzie "obmywają" nim twarze i dłonie, a ogień nie parzy ich i nie gaśnie. Każdego roku "święty płomień schodzi z nieba" o godzinie drugiej popołudniu. Podania głoszą, że jeśli w danym roku w Wielką Sobotę płomień nie zstąpi do ludzi, będzie to znak końca ludzkości.
Prawosławny Patriarcha Jerozolimy Teofil III otrzymuje cudowny ogień jako pierwszy po specjalnej modlitwie. On przekazuje go dalej wszystkim przedstawicielom Kościołów Prawosławnych. Jedynie prawosławni wierni mają prawo dostępu do cudownej siły i tylko oni mogą przekazać je dalej innym chrześcijanom.

(tÅ‚um. wÅ‚asne z opisu pod filmem telewizji БНТ1, wiÄ™c przepraszam, jeÅ›li pojawiÅ‚y siÄ™ w nim nieÅ›cisÅ‚oÅ›ci)
Pełny program nt. ¦więtego Ognia ¦więty Ogień - youtube

_________________
meow
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-05-10, 06:21   

bullshit.
_________________
W miękkim futrze kota
 

TeGeSio123

User


Do³±czy³: 11 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-11, 23:18   

Witam wszystkich serdecznie! Chciałbym ,żebyście mnie wspomogli ilością wyświetleń na moim filmiku .
Szczerze przyznam się nie chce wrzucać jakichś filmików pod tytułem POMOC ale chciałbym zarobić pieniądze na youtubie dzięki reklamom i wyświetleniami potrzebuje uzbierać 2,400 zł na aparat zębowy ! Przepraszam ze wrzucam jakieś śmieći ale zależy mi tylko na jednym ,nie będę ukrywać. Poszedłbym do pracy ,roznosić ulotki cokolwiek lecz nie pozwala mi na to szkoła oraz obowiązki. Z racji takiej ,że zbliżają się wakacje rownież nie zdołam uzbierać takiej sumy ;/ Wiec Kochani ludzie proszę o kliknięcie w link i nie pozostawiajcie głupich komentarzy ,Dziękuje wam ! :-) https://www.youtube.com/watch?v=6VVpjy3kqx4
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com