Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: slow | 2009-09-24, 17:38

Autor

Wiadomo¶æ

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-09-23, 22:55   

justyna15153 napisa³/a:

Moim zdaniem jednak da się uświadomić bo w sumie religia gryzie się z geografią/biologią... Ewa i Adam, człowiek od małpy. Dla mnie to tylko stare brednie które się ciągną i ciągną prędzej czy później każdy z nas skończy i napewno nie ujży "raju" bo wątpie by to istniało



Czytałem właśnie dyskusje na temat istnienia Boga na poważnym forum, z udziałem historyków, teologów, matematyków, fizyków. Nieistnienia Boga nie da się dowieść za pomocą logiki, bo w Boga się wierzy, a nie chwyta go za rękę. Zasadnicza różnica, która wyklucza dalsze dociekania.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

justyna15153  

Hiper wymiatacz


Do³±czy³a: 04 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-09-23, 23:03   

poem sometimes napisa³/a:

Nieistnienia Boga nie da się dowieść za pomocą logiki, bo w Boga się wierzy, a nie chwyta go za rękę. Zasadnicza różnica, która wyklucza dalsze dociekania.



Tak wiem każdy mówi co innego, że się da lub i nie. Dalej trzymam się tego co napisałam wcześniej, zmienie zdanie jeśli się osobiśnie ujawni do czego nie dojdzie. Zostawiam ten temat jak i wszystkie związane z religią bo jest to dla mnie totalnym idiotyzmem i tak jak poem sometimes napisał, nie wierzący po co mają dyskutować ? ;)
 

Nondzu

User



Do³±czy³: 23 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-09-23, 23:10   

Justyna15153 popieram. Niech niewierzący nie dyskutują. Więc ja się odłanczam od tego tematu
_________________
Vanitas Vanitatum Et Omnia Vanitas
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-09-23, 23:30   

justyna15153 napisa³/a:

Tak wiem każdy mówi co innego, że się da lub i nie



Nie da się, to tak, jakbyś próbowała zobaczyć dźwięk. Wiara w Boga nie opiera się na logice, więc jak udowodnić jego istnienie za jej pomocą? Zbędne lanie wody.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-09-23, 23:32   

poem sometimes napisa³/a:

Jeśli ktoś nie wierzy w Boga, to po co mu dyskusje o nim?


Bo mogę, bo otaczają mnie zewsząd wierzący, bo religia ma poważny wpływ na moje życie mimo że nie wierze, bo uważam ze religia hamuje rozwój naukowo-techniczny, wystarczy czy mam pisać dalej.

poem sometimes napisa³/a:


Istnienia Boga nie da się udowodnić,


A jeśli istnienia czegoś nie da się udowodnić to zgadnij co??
przyjmuje siÄ™ ze coÅ› takiego nie istnienie.

poem sometimes napisa³/a:


tak samo jak jego nieistnienia,


Ciężar dowodowy spoczywa na postulującym istnienie czegokolwiek.

poem sometimes napisa³/a:


więc każda polemika na tym polu jest jałową gadaniną.


Ja tam ciągle mam nadzieje że jednak wierzący dostrzegą prawdę.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

rulka

User


Do³±czy³: 23 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-09-23, 23:43   

poem sometimes napisa³/a:

Argumenty są na tak niskim poziomie, że szkoda to komentować. I tak, wojujący ateiści są komiczni. Jeśli ktoś nie wierzy w Boga, to po co mu dyskusje o nim? Istnienia Boga nie da się udowodnić, tak samo jak jego nieistnienia, więc każda polemika na tym polu jest jałową gadaniną.



Tu masz to samo powiedziane słowami prof.Oxfordu. Jak nic z tego nie zrozumiesz, to jest mi bardzo przykro. ....link raz działał, raz nie działał.


http://www.youtube.com/wa...6tARpUr3A&hl=pl
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-09-23, 23:47   

cretultix napisa³/a:

A jeśli istnienia czegoś nie da się udowodnić to zgadnij co??
przyjmuje siÄ™ ze coÅ› takiego nie istnienie.



Nie muszę zgadywać, bo wierzący wcale nie musi istnienia Boga udowadniać. Wiara wystarczy, zamiast marnować czas na dociekania logiczne ;)

cretultix napisa³/a:

Ciężar dowodowy spoczywa na postulującym istnienie czegokolwiek.



cretultix napisa³/a:

Ja tam ciągle mam nadzieje że jednak wierzący dostrzegą prawdę.



Musisz zrozumieć, że dowody, logiczne argumenty i tego typu rzeczy to nie ta płaszczyzna :-) Wierzący nie będą Ci przedstawiać materialnych dowodów. To by zresztą zaprzeczało idei wiary. To by była już wiedza.

Ja twierdzę, że wszechświat został stworzony celowo, a Ty temu zaprzeczasz (taki przykład). Ja nie przekonam Ciebie, ani Ty mnie, bo nauka nie doszła jeszcze na tyle daleko, żeby cokolwiek na ten temat rozstrzygająco powiedzieć. Lanie wody jest bez sensu, nie uważasz?
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2009-09-23, 23:54   

rulka napisa³/a:


Tu masz to samo powiedziane słowami prof.Oxfordu. Jak nic z tego nie zrozumiesz, to jest mi bardzo przykro. ....link raz działał, raz nie działał.


http://www.youtube.com/wa...6tARpUr3A&hl=pl



Ale Dawkins jest biologiem. Ma guzikowe pojęcie o historii, kulturze i grzeczności. Bo jej mu brak tak samo, jak pokory.

cretultix napisa³/a:

uważam ze religia hamuje rozwój naukowo-techniczny



W jaki sposób?

[ Dodano: 2009-09-23, 23:55 ]
Ba mało tego. Tłumacz jest ignorantem językowym.
_________________
#truestory
 

rulka

User


Do³±czy³: 23 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-09-24, 00:20   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

rulka napisa³/a:


Gdyby istniał stwórca, to Bóg i religia byłaby taka sama we wszystkich kulturach i na całym świecie. To jest ewidentny dowód, na jego nie istnienie. Dlaczego mamy w to wierzyć ?.


Bardzo ewidentny, szkoda tylko że taki słaby i kruchy.



Dlaczego od razu słaby i kruchy?. Gdyby twoi rodzice wyjechali do A.Saudyjskiej, a ty urodziłabyś się tam, to zapewniam cię, że Chrystus, katolicyzm, twój Bóg, twoi święci, byliby ci obcy, gdyż religią tam panującą jest islam. Wszelkie inne religie są zabronione.
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-09-24, 00:37   

Słaby i kruchy, bo słaby i kruchy. Oj drodzy ateiści jeśli przyszliście tu w celu naukowej ewangelizacji wierzących to muszę was zmartwić. Wierzący to istota irracjonalna jakże, więc chcecie dowodami obalić coś w co bez dowodów uwierzono. Ale niestety muszę się ze wstydem przyznać do swojej słabości... ja też nie mogę się oprzeć, aby nie naskrobać w tym temacie mojej opinii. :-P Powiedz Poem Sometimes, czy fakt, że na nieistnienie krasnoludków nie ma żadnych dowodów, czyni je realnymi?
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

rulka

User


Do³±czy³: 23 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-09-24, 00:45   

Krit napisa³/a:

rulka napisa³/a:


Tu masz to samo powiedziane słowami prof.Oxfordu. Jak nic z tego nie zrozumiesz, to jest mi bardzo przykro. ....link raz działał, raz nie działał.


http://www.youtube.com/wa...6tARpUr3A&hl=pl



Ale Dawkins jest biologiem. Ma guzikowe pojęcie o historii, kulturze i grzeczności. Bo jej mu brak tak samo, jak pokory.

cretultix napisa³/a:

uważam ze religia hamuje rozwój naukowo-techniczny



W jaki sposób?

[ Dodano: 2009-09-23, 23:55 ]
Ba mało tego. Tłumacz jest ignorantem językowym.






Dawkins ma potężną wiedzę. Wykształcił tysiące ludzi, wielu z nich może być obecnie prezydentami, królami, premierami, kto chce osiągnąć sukces jedzie do Oxfordu lub Harvardu.
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2009-09-24, 00:59   

rulka napisa³/a:

Dawkins ma potężną wiedzę. Wykształcił tysiące ludzi, wielu z nich może być obecnie prezydentami, królami, premierami, kto chce osiągnąć sukces jedzie do Oxfordu lub Harvardu.



Słowa, słowa, słowa...
_________________
#truestory
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-09-24, 05:39   

Ludzie wierzacyw Boga sa nie tolerancyjni, slabi i wierzaw kit ktory im wcisnieto a w dodatku nie przezstrzegaja zasad owego kitu a podaja sie za np./w wiekszosci (takie osoby) katolikow.
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-09-24, 06:32   

Bóg istnieje dla wierzących, dla niewierzących zwyczajnie go nia ma. Trudno przekonać przeciwną stronę, że jest lub go nie ma.
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-09-24, 07:14   

Co do tematu, czy nie widziecie znaczącego podobieństwa? Człowiek , a właściwie społeczeństwo Musi i chce w coś wierzyć.

Grecy stworzyli swoich Bogów tłumacząc sobie wiele zjawisk, a także wytyczając reguły postępowania, oraz wzorce. Boskość, czego człowiek nigdy nie osiągnie, coś co będzie autorytetem i będzie wyżej stąd też pokazujemy ludzką małość, a jednocześnie wyróżnienie.
Toteż w co wierzymy, zależy od kultury, naszej tradycji jednak Ci różni Bogowie spełniają często podobne funkcje w społeczeństwie.

Co do samego Boga, zgadzam się z niektórymi przedmówcami iż szukania prawdziwych Jego śladów jest zgubne, bo Bóg to nie jest część materialna. Bóg powinien być w nas - jako nasza podpora, jako reguła, uwielbienie, i poddaństwo dla Niego.

Nosferatu napisa³/a:


Ludzie wierzacyw Boga sa nie tolerancyjni, slabi i wierzaw kit ktory im wcisnieto a w dodatku nie przezstrzegaja zasad owego kitu a podaja sie za np./w wiekszosci (takie osoby) katolikow.


Zdarza się. Ale wiara, i bezmyślbe trwanie w religii ze względu na ogół - prawdziwym wierzeniem nie jest.

I tutaj pojawia się wspaniałe i bardzo uniwersalne przysłowie "Jak trwoga to do Boga". Ile jest przypadków ludzi niewierzących, którzy po wypadkach, chorobie żarliwie się modlą? Mają nadzieję, bo nawet mówiąc "Boże jeśli tam jesteś, spraw" ujawniamy, że chcemy aby jednak był Ktoś Kto nad nami czuwa...
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com