Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Zamkniêty przez: slow | 2009-09-24, 17:38

Autor

Wiadomo¶æ

pryzmat  

Pogromca postów



Wiek: 32

Do³±czy³: 26 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-09-24, 09:28   

nie wierzę w boga ale do tematu: człowiek z natury jest religijny i to świadomość każe mu jakoś wszystko wytłumaczyć więc stworzył boga, więc dlatego kiedyś wierzyli sobie w apolla teraz w jahwe, allaha...
_________________
_______________

Człowiek e, to wyścig szczurów,
do szklanych domów, z szarych murów,
jak twój guru to PeeLeN, ty przegrasz wyścig ten..


 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-09-24, 10:23   

poem sometimes napisa³/a:


Nie muszę zgadywać, bo wierzący wcale nie musi istnienia Boga udowadniać. Wiara wystarczy, zamiast marnować czas na dociekania logiczne ;)


No tak bo zamiast marnować czas na myślenie, można go zmarnować w inny sposób np bezmyślnie waląc głowa o posadzkę, tudzież po raz tysięczny słuchając tej samej paplaniny w jakimś dziwnym budynku, świątyni.


poem sometimes napisa³/a:


Musisz zrozumieć, że dowody, logiczne argumenty i tego typu rzeczy to nie ta płaszczyzna :-) Wierzący nie będą Ci przedstawiać materialnych dowodów. To by zresztą zaprzeczało idei wiary. To by była już wiedza.


No tak bo wiara wymaga zabicia swojego mózgu, przynajmniej logicznej jego części.
Mimo to uważam ze nie da się go zabić i gdzieś tam tlą się resztki zdrowego rozsądku, logiki
I w koncu do niektórych dotrze prawda.


poem sometimes napisa³/a:


Ja twierdzę, że wszechświat został stworzony celowo, a Ty temu zaprzeczasz (taki przykład). Ja nie przekonam Ciebie, ani Ty mnie, bo nauka nie doszła jeszcze na tyle daleko, żeby cokolwiek na ten temat rozstrzygająco powiedzieć. Lanie wody jest bez sensu, nie uważasz?


Akurat kiepski przykład, bo wszystko wskazuje na to ze wszechświat powstał bez przyczyny, bez niczyjego udziału, i nie ma żadnego celu, nauka wogóle nie rozpatruje inteligentnego bytu jako stworzyciela świata.

[ Dodano: 2009-09-24, 10:27 ]

Krit napisa³/a:



cretultix napisa³/a:

uważam ze religia hamuje rozwój naukowo-techniczny



W jaki sposób?



Stali czytelnicy tego działu wiedzą w jaki bo juz o tym pisałem i nie będę się powtarzał, chcesz poszukaj.
na szybkości tylko wspomnę
in-vitro, inżynieria genetyczna, szczepienia, sekcje zwłok.
szerzej tego nie będę komentował bo to nie ten temat.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

jr_  

Pogromca postów



ImiÄ™: Manselinosa

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

Sk±d: Okolice Lublina

   

Wys³any: 2009-09-24, 11:31   

A ja wierze w Boga z wielu powodów, może dlatego że nie wyobrażam sobie życia wiary i tego że po śmierci nic nie ma.
W ogóle nie umiałabym przyznać się do tego że nie wierze.
Oczywiście że gdybyśmy urodzili się np. w Tajlandii wierzylibyśmy w Buddę, ale każda wiara mówi (normalna, nie jakaś sekta) że trzeba być dobrym dla innych
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Sl5HP3MCTKA

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Mmm ... ;*
 

rulka

User


Do³±czy³: 23 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-09-24, 11:45   

jr_ napisa³/a:

A ja wierze w Boga z wielu powodów, może dlatego że nie wyobrażam sobie życia wiary i tego że po śmierci nic nie ma.
W ogóle nie umiałabym przyznać się do tego że nie wierze.
Oczywiście że gdybyśmy urodzili się np. w Tajlandii wierzylibyśmy w Buddę, ale każda wiara mówi (normalna, nie jakaś sekta) że trzeba być dobrym dla innych




Masz tylko jedno życie, tu i teraz. Boga nie ma i nigdy nie było.
¯eby być dobrym dla innych, wiara i Bóg jest nie potrzebny.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-09-24, 11:46   

rulka napisa³/a:

Masz tylko jedno życie, tu i teraz.


I czemu ma nie chwalić swoim życiem Boga?
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-09-24, 11:54   

rulka napisa³/a:

Masz tylko jedno życie, tu i teraz. Boga nie ma i nigdy nie było.
¯eby być dobrym dla innych, wiara i Bóg jest nie potrzebny.


Nie, ale choćby podświadomie Bóg i zasady wiary stanowią nasze reguły. Wiara pomaga niektórym w trudnych chwilach, a samego Boga najłatwiej sklasyfikować jako nadzieję.
¦wiadomość tego, że jest stwarza jakby poczucie bezpieczeństwa/ nieważne jak tego Boga nazwiemy.
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-09-24, 11:56   

cretultix napisa³/a:

No tak bo zamiast marnować czas na myślenie, można go zmarnować w inny sposób np bezmyślnie waląc głowa o posadzkę, tudzież po raz tysięczny słuchając tej samej paplaniny w jakimś dziwnym budynku, świątyni.



Zmarnować według Ciebie, przecież każdy robi to, co w życiu uważa za właściwe.

cretultix napisa³/a:

No tak bo wiara wymaga zabicia swojego mózgu, przynajmniej logicznej jego części.
Mimo to uważam ze nie da się go zabić i gdzieś tam tlą się resztki zdrowego rozsądku, logiki
I w koncu do niektórych dotrze prawda.



Wiara wcale tego nie wymaga. Ale nie trzeba w każdym elemencie swojego życia posługiwać się chłodną logiką.

cretultix napisa³/a:

Akurat kiepski przykład, bo wszystko wskazuje na to ze wszechświat powstał bez przyczyny, bez niczyjego udziału, i nie ma żadnego celu, nauka wogóle nie rozpatruje inteligentnego bytu jako stworzyciela świata.



To, że wszystko wskazuje nie oznacza, że tak jest, bo co do powstania wszechświata, to na razie są tylko teorie, teorie, teorie... Nikt nie ma dowodu na to, co było przed, jeśli w ogóle mówić o tym w kategoriach "przed" i "po", więc na Twoim miejscu nie wypowiadałbym się tak stanowczo :-)
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-09-24, 12:00   

Bóg jest i ja mam dowody na to bo Bóg przemawia przeze mnie. I ja wam za prawdę powiadam, że jest. W Boga nie wierzą słudzy szatana, tkwią w przekonaniu, że szatan ich zbawi, ale to służebność w stosunku do nich.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

jr_  

Pogromca postów



ImiÄ™: Manselinosa

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

Sk±d: Okolice Lublina

   

Wys³any: 2009-09-24, 16:57   

rulka napisa³/a:

jr_ napisał/a:
A ja wierze w Boga z wielu powodów, może dlatego że nie wyobrażam sobie życia wiary i tego że po śmierci nic nie ma.
W ogóle nie umiałabym przyznać się do tego że nie wierze.
Oczywiście że gdybyśmy urodzili się np. w Tajlandii wierzylibyśmy w Buddę, ale każda wiara mówi (normalna, nie jakaś sekta) że trzeba być dobrym dla innych



Masz tylko jedno życie, tu i teraz. Boga nie ma i nigdy nie było.
¯eby być dobrym dla innych, wiara i Bóg jest nie potrzebny.


jak śmiesz mi to wpierać? Człowieku! Wyraziłam swoje zdanie! nie chcesz wierzyć? TO NIE! Twoja sprawa! W moim życiu wiele się dzieje i wierze w BOGA!
najlepiej bylo by ten temat zamknąć
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Sl5HP3MCTKA

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Mmm ... ;*
 

agusiek  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 07 Lip 2009

Sk±d: Rzeszów

   

Wys³any: 2009-09-24, 17:23   

Cytat:

jak śmiesz mi to wpierać? Człowieku! Wyraziłam swoje zdanie! nie chcesz wierzyć? TO NIE! Twoja sprawa! W moim życiu wiele się dzieje i wierze w BOGA!
najlepiej bylo by ten temat zamknąć


Zgadzam sie.

Poza tym pod każdym tematem wiary praktycznie te same komenty...
_________________
" Cza­sem człowiek sądzi, że uj­rzał już dno stud­ni ludzkiej głupo­ty, ale spo­tyka ko­goś, dzięki ko­mu do­wiaduje się, że ta stud­nia nie ma jed­nak dna. "
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-09-24, 17:38   

Kolejny temat w stylu "lanie wody".
W każdym temacie dyskusja zaczyna tyczyć się tego samego.
Więc proszę następnym razem wziąć głęboki oddech, zaznajomić się z pojęciem "DYSKUSJA" i nie bawić się w przeciąganie typu "wiara nie ateizm tak bo..., wiara tak ateizm nie bo.." w każdym temacie w tym dziale.
_________________
Drugs&hugs.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com