Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

patrysia1996  

User


ImiÄ™: Patrycja

Wiek: 28

Do³±czy³a: 12 Sty 2014

   

Wys³any: 2014-08-03, 16:48   Chrzest

Kuzynka poprosiła mnie , abym została chrzestną jej synka. Oczywiście zgodziłam się , ale pojawił się problem , ponieważ nie uczęszczam na lekcje religii (nie mogę dojść do porozumienia z księdzem). Od tego roku szkolnego będę uczęszczać na lekcje etyki oczywiście jestem bierzmowana oraz uczęszczam do kościoła. I teraz nasuwa się pytanie czy na prawdę mogę być chrzestną dziecka czy nie będzie żadnych problemów z tym , że nie uczęszczam na lekcje religii w szkole ? :-)
 

Olek_CK  

Wymiatacz


ImiÄ™: Olek

Wiek: 28

Do³±czy³: 20 Lis 2013

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2014-08-03, 17:15   

Jasne, że nie będzie. Nie bierzesz zaświadczenia ze szkoły tylko z parafii do której należysz.
_________________
"Nigdy nie trać nawet chwili na myślenie o kimś, kogo nie lubisz." - gen. D. Eisenhower
 

patrysia1996  

User


ImiÄ™: Patrycja

Wiek: 28

Do³±czy³a: 12 Sty 2014

   

Wys³any: 2014-08-03, 17:16   

Zaświadczenie tylko , że jestem bierzmowana czy coś więcej ? :-)
 

Marcineq  

Stały User

Marcineq


ImiÄ™: Marcin

Wiek: 27

Do³±czy³: 10 Lut 2014

Sk±d: Koszalin

   

Wys³any: 2014-08-03, 19:08   

Oczywiście, że nie będzie żadnego problemu xD. 3 tygodnie temu również zostałem ojcem chrzestnym i także nie praktykuje na zajęciach religii w szkole xD
Ksiądz w mojej parafii o tym wie i nie ma mi tego za złe, ponieważ przytoczyłem mu kilka historii opowiedzianych przez obecną katechetkę ze szkoły xD Przyznał mi rację xD Mam nie chodzić do niej na zajęcia xD
 

karolgrzelak10

User


Do³±czy³: 30 Gru 2014

   

Wys³any: 2014-12-30, 15:41   

Chyba nie musisz chodzić na religię żeby być chrzestną, nie ma takiego wymogu, ale musisz się szczegółowo dopytać, bo ktoś może robić problemy.
_________________
[SPAMER]
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2014-12-30, 18:18   

Z prawa kanonicznego:

Do przyjęcia zadania chrzestnego może być dopuszczony ten, kto:

1.jest wyznaczony przez przyjmującego chrzest albo przez jego rodziców, albo przez tego, kto ich zastępuje, a gdy tych nie ma, przez proboszcza lub szafarza chrztu, i posiada wymagane do tego kwalifikacje oraz intencję pełnienia tego zadania;
2.ukończył 16 lat, chyba, że biskup diecezjalny określił inny wiek albo proboszcz lub szafarz jest zdania, że słuszna przyczyna zaleca dopuszczenie wyjątku;
3.jest katolikiem, bierzmowanym i przyjął już sakrament Najświętszej Eucharystii oraz prowadzi życie zgodne z wiarą i odpowiadające funkcji, jaką ma pełnić;
4.jest wolny od jakiejkolwiek kary kanonicznej, zgodnie z prawem wymierzonej lub deklarowanej;
5.nie jest ojcem lub matkÄ… przyjmujÄ…cego chrzest (Kan. 874).

I wszystko jasne:-)
Z tego co mi wiadomo lekcje religii nie mają tu nic do rzeczy, tylko zaświadczenie z parafii.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com