Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

annairda-n

User


Do³±czy³: 07 Pa¼ 2014

   

Wys³any: 2014-10-07, 19:12   

Wolę sama upiec, najbardziej wychodzi mi jabłecznik <3
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2014-10-07, 20:12   

Uwielbiam piec różne ciastka, ale biszkopt mi nie wychodzi.
W każdym razie kiedyś wyszedł mi tort truskawkowy, no ale pianę ubijał mój kolega, więc wyszedł.
Co prawda trochę się rozwalił, ale w smaku był wyśmienity.
Teraz robię takie ciastko zupełnie banalne z wykonaniu, nazywa się ciastkiem robionym łyżką, chyba tak własnie, z dodatkiem różnych owoców.
Ponadto te różne szarlotki z piankami itp.
_________________
W miękkim futrze kota
 

luizkaa  

User


Wiek: 37

Do³±czy³a: 10 Lis 2014

   

Wys³any: 2014-12-31, 12:50   

Ja też wolę sama coś przygotować. Najczęściej jakieś proste muffiny. Ale właśnie chciałam przetestować czy www.bogutynmlyn.pl/stewia nadaje się do pieczenia ciast?ktoś próbował?
 

rejczel93  

Stały User

Inspiracja



Wiek: 31

Do³±czy³a: 24 Sie 2012

   

Wys³any: 2015-01-02, 23:47   

Lubię piec, a bliscy twierdzą, że jestem w tym dość dobra. Taki zwyczaj u mnie, że zawsze coś jest w domu swojskiej roboty. Tato uwielbia słodkie, no i zawsze się przewijają ludzie w domu :) Także czuję satysfakcję jeśli gotuję/piekę dla kogoś i mówią, że smakuje. Sama zwykle nie jadam dużo słodkości, ale moje ulubione ciasto to chyba karpatka :)

Btw Mam bardzo wiele przepisów, ale bardzo ucieszę się nowymi od was na jakieś słodkości :)
_________________
I poczuj choć raz, że jesteś częścią tego świata.
I nie możesz bez niego istnieć, a on nie może istnieć bez Ciebie.
 

jrgunner  

Wymiatacz

forever forward



Wiek: 28

Do³±czy³a: 16 Lip 2013

   

Wys³any: 2015-01-15, 01:06   

hej hej :)
Nie chcę zakładać niepotrzebnie nowych wątków, więc mam nadzieję, że tutaj pomożecie.
Otóż, może ktoś wie jakie to ciasto? :D wygląda pysznie i mam ochotę spróbować upiec coś takiego, a nawet nie wiem co to, jak się nazywa... :wstyd:

ciasto.jpg

Plik ¶ci±gniêto 4 raz(y) 277,71 KB

_________________
.

"victoria concordia crescit"


trochę szaleństwa. sen. trochę rozsądku.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-01-15, 08:39   

Nie wiem jak to się nazywa ale podejrzewam, że jest to zwykły biszkopt z dodatkiem kakao, na samym dole. Potem jest zwykła pianka z dodatkiem galaretki brzoskwiniowej i polewa czekoladowa, z torebki albo robiona samodzielnie (margaryna kakao itp). No i oczywiście polane to wszystko karmelem i czekoladą.
Nic specjalnego.
_________________
W miękkim futrze kota
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2015-01-15, 16:16   

Dół jak do klasycznego murzynka. A ta pianka raczej wygląda na jakąś krówkową lub toffi niż brzoskwinię. I czekolada na górę. Dużo czekolady <3

Coś na tę modłę?... https://durszlak.pl/przepis/ciasto-toffinek?c=tag&t=pianka-toffi
_________________
meow
 

Szklana  

Stały User

Szklany człowiek.



Do³±czy³a: 22 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-01-26, 23:58   

Piekarnik mam zepsuty (tak, tak, to moja wymówka, istnieją ciasta bez pieczenia), a w domu rodzinnym nigdy mnie do tego nie ciągnęło, no, nie licząc kilku UDANYCH eksperymentów. ;) Ciasta uwielbiam, kopiec kreta, jakieś serniki, tylko nie z milionem dodatków, bo to mi nie smakuje, piernik oblany czekoladą, też bez bakalii i innych tego typu rzeczy, krówkę lubię, w sumie większość zjem, z mniejszym lub większym apetytem. Nie lubię tych ozdabianych sztucznymi, lukrowymi wymysłami, są ohydne!
 

LittleThing  

User



ImiÄ™: Nadia

Wiek: 41

Do³±czy³a: 26 Lut 2015

   

Wys³any: 2015-02-26, 17:43   

a dla mnie kopiec kreta czuć sztucznością
_________________
be yourself :)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com