Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

jagni?cina

User

Wysłany: 2014-09-14, 12:40   

ksi??ka powinna mnie wci?gn??, zaskoczy? i sprawi?, ?e nie b?d? si? mog?a od niej oderwa?. A to wszystko znalaz?am w powie?ci A. Millera "Oczyszczenie"

la_lita  

User

Wysłany: 2015-11-08, 14:30   

zale?y w której. Na przyk?ad w nowej ksi??ce Micha?a Witkowskiego bardzo ceni? cierpki humor i to, ?e mog? w niej przenie?? si? do szarej rzeczywisto?ci lat 90-tych.

Filigranowa  

User

Idealnie Nieidealna

Imię: Monika

Wysłany: 2015-11-30, 10:33   

W samej ksi??ce jako przedmiocie uwielbiam zapach. Niesamowicie przyjemny jest zapach nowych ksi??ek. W tre?ci to zalezy od tego co czytam. Ale w ka?dej ksi??ce znajdzie si? co? za co warto j? cenic.

destrukcyjna  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2015-11-30, 12:19   

Lubi?, kiedy konstrukcja bohatera, analiza jego psychiki, postaw, wyborów jest s? na tyle realistycznie i konsekwentnie poprowadzone, ?e pozwalaj? na "wej?cie" do ?wiata wyobra?onego. Co? nie pozwala mi wówczas porzuci? lektury nawet, je?li fabu?a jest lipna.
Lubi? te?, kiedy j?zyk jest w miar? prosty, ludzki. Zagmatwane, d?ugie zdania m?cz? i zniech?caj?, a gdy czyta si? w obcym j?zyku, tylko dodatkowo pot?guj? frustracj?.

DeSade  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2015-11-30, 20:20   

destrukcyjna napisał/a:

Lubi? te?, kiedy j?zyk jest w miar? prosty, ludzki. Zagmatwane, d?ugie zdania m?cz? i zniech?caj?, a gdy czyta si? w obcym j?zyku, tylko dodatkowo pot?guj? frustracj?.

Uwielbiam to. Na przyk?ad taki Witkacy, zaje**** jest wed?ug mnie.
Z opinii wiem, ?e niektórzy si? gubi?, on tam lubi? swoje przemy?lenia metafizyczne wplata?. Nico?ciowanie i tego typu.
Im bardziej zagmatwane tym lepiej.
Ten taki Borszewicz, kiedy go czyta?am my?la?am, ?e si? pop?acz?, bo taki genialny mia? styl.
Nieco schizofreniczny w?a?ciwie i to najbardziej poci?gaj?cym go czyni?o. Cortazar Julio, czy Joyce chocia?by.

metalmummy  

Junior Admin

MATKA

Imię: Karolina Magdalena

Wysłany: 2015-11-30, 22:11   

s?owa.

Śpi?cy  

Wymiatacz

wieczny ?pioch

Imię: Marcin

Wysłany: 2016-02-04, 13:31   

Wypraw? do innego ?wiata. Im ró?niejszy od naszego tym ciekawiej. Cenie sobie, jak autor wprowadza du?o szczegó?ów, które ten ?wiat opisuj?.

_Magnolia_  

Wymiatacz

Wysłany: 2016-03-13, 13:57   

Dla mnie ksi??ka:

- ma ciekawi?;
- postacie maj? mie? swoj? osobowo??, by? wyraziste;
- a przede wszystkim wszystko ma si? ze sob? ??czy?, ma by? jaka? logika, a nie jakby autor poskleja? fragmenty z ró?nych ksi??ek, a te? lubi? gdy m?drze jest napisana, gdy postacie, szczególnie g?ówna posta?, wykazuje si? inteligencj?.

Whistle  

User

Wysłany: 2016-05-23, 16:50   

W skrócie dobra ksi??ka to taka o której nigdy nie zapominam a kiedy j? czytam zmienia moje spojrzenie na ?wiat.

fenek  

Stały User

Wysłany: 2016-06-28, 14:32   

Ciekawy artyku? o tym dlaczego warto czyta? ksi??ki jest na ToCzytam.pl i praktycznie z ka?dym punktem mog? si? zgodzi?. Chocia? czytaj?c nie my?l? oczywi?cie o innych korzy?ciach ni? ta, ?e po prostu mi?o sp?dzam czas.

justa55  

Hiper wymiatacz

Wysłany: 2016-08-03, 21:48   

W ksi??kach ceni? sobie najbardziej nietuzinkowych bohaterów. Lubi? jak posta? jest skomplikowana i trzeba j? odkry?. Lubi? tak?e wartk? akcj? i oczywi?cie w?a?ciwe podejscie autora do tematu. Ceni? tak?e dobry styl pisania, stosowanie ironii i humoru, a szczególnie czarnego.

DeSade  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2016-08-28, 18:12   

Styl.
Naczyta?am si? ró?nych, a? tym przesi?kn??am, napisa?am esej na zaj?cia swego czasu, o poczuciu rozpaczy u filozofów, profesor-polonista przysiad? ze mn? na parapecie okna, w korytarzu , z moim esejem na nodze, mówi mi- ta praca jest dziwna. Pierwszy raz mia?em problemy ze zrozumieniem.
Wi?c, co w?a?ciwie chcia?a pani powiedzie??
T?umaczy mi , ?e orzeczenia nie stawia si? na ko?cu.
Nosz ku,rwa...
Wysz?am na ?wie?e powietrze ca?a zap?akana, bo czu?am si? jakbym dosta?a w twarz.
Moja kole?anka, czeka?a ju? na mnie w parku z paczk? papierosów i dziwi?a si?, kiedy jej pokazywa?am moj? prac? ca?? pokre?lon? na czerwono.
Zrozumia?am wówczas, ?e je?li jeste? Nabokovem, b?dziesz uwa?any za geniusza, a kiedy jeste? studentk?, za sko?czon? kretynk?, niezaznajomion? z podstawowymi zasadami stylistycznymi.
Ja, po zaj?ciach z polonistyki, ja- czytaj?ca od najm?odszych lat. Zaznajomiona z literatur? i poezj?.
Po kilku konkursach, zawsze z 5 na ?wiadectwie.

Teraz ju? nie potrafi? inaczej .
Ksi??ka mo?e by? o niczym.

Homiloenik

User

Wysłany: 2016-08-30, 10:39   

Wszystko zale?y od tego, co ksi??ka chce przedstawi? poprzez siebie. Niektóre maj? niesamowit? histori?, inne niezwyk?y klimat, a inne po prostu wprawiaj? w dobry nastrój lub te? ucz?. Wszystko zale?y od tego jakie mamy oczekiwania :)

Wichrzyciel  

User

Wysłany: 2016-11-27, 20:55   

Dobre ksi??ki oceniam po tym, ?e jak sko?cz? je czyta?, to albo chce mi si? pieprzy? albo (si?) zabi?. Albo jedno i drugie.

Bazyl666  

Mega wymiatacz

Bazyl

Imię: Magdalena

Wysłany: 2016-11-28, 12:08   

Wichrzyciel napisał/a:

Dobre ksi??ki oceniam po tym, ?e jak sko?cz? je czyta?, to albo chce mi si? pieprzy? albo (si?) zabi?. Albo jedno i drugie.

Ciekawe podej?cie. Po czym Ci si? chcia?o najbardziej pieprzy??

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com