Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

casmillus

User



ImiÄ™: Kamil

Do³±czy³: 21 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-05-05, 15:12   Co wybrać ?! Jakaa szkoÅ‚a ! POMOCY!

WITAJCIE! ;)
Mam problem który po części możecie pomóc mi rozwiązać. :-/ Chodzi mi o wybór szkoły. Z tego co widzę w ofertach szkół z mojej okolicy widzę 4 na które mógłbym iść. powiedzcie mi które są najbardziej opłacalne i w których najlepiej przygotuję się do matury.
A więc są to :

-LO Wojskowe.
-LO Policyjne
-LO Pożarnicze
czy ewentualnie lepsze technikum:
Technik budownictwa
Technik logistyk

Oceniajcie. Mam nadzieję że mi pomożecie... z góry dziękuję
:oczami:
_________________
So read my book with a boring ending
A short story of a lonely guy...
 

CheeryLipstick  

Pogromca postów


Do³±czy³a: 08 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-05-05, 15:14   

LO Pożarnicze ewentualnie. Do technikum bym nie poszła.
A dlaczego takie LO? bo Straż Pożarna jest jedyną służbą na którą zawsze można liczyć. ;)
_________________
W każdym z Was jest wariat.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-05-05, 15:25   

Teoretycznie sam powinieneś wybrać szkołę, a nie ktoś inny. Wybór szkoły ponadgimnazjalnej, to ma być Twoje decyzja, bo Ty sam najlepiej wiesz co byś chciał w życiu robić, czy podoba się do ew. taka praca etc.
Jedynie jeśli chcesz iść dalej do wojska, policji czy straży pożarnej, to oczywiste jest, że wybranie jednego z tych trzech LO daje Tobie już jakieś większe możliwości starania się w np. wyższej szkole oficerskiej czy policyjnej. Masz lepszy start niż osoba po technikum budowlanym.

Technikum ma za zadanie przygotować ucznia do danego zawodu, tak przygotować by na końcu 4 klasy w czerwcu zadał egzamin zawodowy, który da już mu pewny zawód. Oczywiście do matury też Cię przygotuję, bo zapewne 3/4 uczniów technikum również podchodzi do matury i ją zdaje.

Przemyśl, zastanów się, wypisz sobie plusy i minusy szkoły, zawodu etc. No i oczywiście swoje możliwości, czy to Cię interesuje ? czy podołasz wymaganiom szkoły ?
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

wajda21  

Stały User

Lubie Placki



Wiek: 33

Do³±czy³: 01 Kwi 2010

Sk±d: Oln

   

Wys³any: 2010-05-05, 15:31   

CheeryLipstick napisa³/a:

LO Pożarnicze ewentualnie. Do technikum bym nie poszła.
A dlaczego takie LO? bo Straż Pożarna jest jedyną służbą na którą zawsze można liczyć. ;)




Zgadzam siÄ™; ]
_________________
Nie bierz życia zbyt poważnie, bo całkiem z ciebie ujdzie...




Katarzyna <3
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2010-05-05, 15:35   

zależy co chcesz robić dalej, ale jeśli chodzi o to która szkoła przygotuje Cie lepiej do matury to warto sprawdzić która z nich ma największą zdawalność matur i na jakim poziomie. LO zazwyczaj jest lepiej oceniane, więc warto tam iść, ale technikum przygotuje Cie do nie tylko studiów, ale i innego zawodu, więc masz w razie czego koło ratunkowe, gdybyś w ciągu 4 lat nie przygotował się do matury.
_________________
ona umrze martwa.
 

jr_  

Pogromca postów



ImiÄ™: Manselinosa

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

Sk±d: Okolice Lublina

   

Wys³any: 2010-05-05, 17:43   

casmillus napisa³/a:

Technik logistyk

odradzam, bez znajomości biegle 2 języków minimum ten kierunek nie wiele ci da, po za tym jest to niezwykle trudny kierunek. Moja koleżanka tam chodzi i żałuje każdego dnia

casmillus napisa³/a:

-LO Wojskowe.
-LO Policyjne
-LO Pożarnicze

albo może liceum profilowane i klasa z profilem socjalnym? będzie to trochę połączenie.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Sl5HP3MCTKA

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Mmm ... ;*
 

pazur

Stały User


Do³±czy³: 24 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-05-06, 11:11   

Dziwna lista, poza dwoma pierwszymi każda z innej wioski ;)

To są szkoły wybrane na podstawie zainteresowań czy realnych szans dostania się?
Inne szkoły wchodzą w grę, czy to już lista zamknięta?
Zastanawiałeś się nad tym co chciałbyś robić w życiu?

Najpierw sobie to wszystko przemyśl i odpowiedz na pytania zadane przez Mizantropa.
Za dużo mamy w tym kraju ludzi, którzy nienawidzą tego co robia na co dzień ;)

A jeżeli przypadkiem odkryjesz, że jesteś czerwony od środka i chciałbyś wstąpić w szeregi straży pożarnej, to jako absolwent aspirantki odradzam Ci wszelkie licea o profilu pożarniczym. Pic na wodę, poparty pustymi i dość często kłamliwymi sloganami. Poziom zwykle zaniżony co odbija się na maturze i wiedzy z zakresu chemii fizyki, papierek ma zerową wartość przy naborze do szkół i zwykle taką samą przy naborze z ulicy (informacja prosto z królestwa kadr ;) )
Dobry ogólniak z naciskiem na matmę, fizę i chemię + po godzinach zdobywanie uprawnień punktowanych przy naborze, najlepszą drogą do sukcesu ;)
Z policyjnymi i wojskowymi jest niestety podobnie.
 

erwin

Stały User


Do³±czy³: 22 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-05-06, 11:35   

Wybierz sam co lubidz :)

dla mnie najciekawsze jest 1.

a nie ma sensu iśc gdzieś gdzie niby bedziesz miał potem 'dobrą prace' jak tego nie bedziesz lubił ani trochę.
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-05-06, 11:41   

jr_ napisa³/a:

odradzam, bez znajomości biegle 2 języków minimum ten kierunek nie wiele ci da



Tak,tylko na jaki kolwiek z tych profili kolega by się nie wybrał,czegoś będzie się musiał uczyć.A może ma zdolność do języków?A wg mnie logistyk to najbardziej opłacalny z tych powyżej wymienionych kierunków.
 

casmillus

User



ImiÄ™: Kamil

Do³±czy³: 21 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-05-06, 16:03   

Lista nie jest zamknięta ale podałem te profile które mnie interesują. Niestety nie mieszkam w wielkim mieście i nie mam tak dużego wyboru jak niektórzy... :-/
Dzięki że trochę mi pomogliście.
Strasznie dużo osób mówi mi że technikum lepiej przygotuje mnie do matury niż te licea które podałem podpowiedzcie coś...
_________________
So read my book with a boring ending
A short story of a lonely guy...
 

kaszczyca  

Wymiatacz

półmetek.



ImiÄ™: kasia

Wiek: 30

Do³±czy³a: 06 Mar 2010

Sk±d: M.

   

Wys³any: 2010-05-06, 16:52   

dziwna lista...;p

no,ale wedle gustu;)

nie wiem co najbardziej lubisz robić,ale jeżeli juz to LO Pożarnicze,albo technikum logistyczne (moja koleżanka się tam wybiera).

wybierz coś co najbardziej do Ciebie pasuje i juz;) wiem,wiem. łatwo mówić. ja sama też się jeszcze nei zdecydowałam,a papiery muszę złozyć do jutra;p
_________________
Jestem kobietą. Nie muszę być zdecydowana.


,,A z tą miłością jest tak, jak z wizytą u dentysty"-H.
 

pazur

Stały User


Do³±czy³: 24 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-05-07, 18:24   

Cytat:

Strasznie dużo osób mówi mi że technikum lepiej przygotuje mnie do matury niż te licea które podałem podpowiedzcie coś...


W obu zabiorą Ci trochę godzin przeznaczonych na przygotowania do matury, aby wyłożyć przedmioty zawodowe.
Ile i jakich w poszczególnych szkołach, to już raczej u źródła pytaj, albo u wuja gogla. Trochę chopie sam pokombinuj ;)
Przy czym przedmioty zawodowe w technikum, dają możliwość uzyskania tytułu technika i pewnego papierka. Przedmioty "mundurowe" w liceach nie dają praktycznie nic, oprócz szczypty wiedzy tak "na zaś".
Dlatego o niebo lepiej byłoby wziąć pod uwagę zwykłe liceum.

Chociaż tak patrzę:

Cytat:

a papiery muszę złozyć do jutra;p


że już może być za późno :-P
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com