Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-09-20, 18:06   

Cytat:

Wiesz, co. Jutro jadę do biblioteki, wypożyczę Pipesa i Ci przeslę stosowne fragmenty ze statystykami ;)



Chętnie poczytam. :cool:

Cytat:

Zależy od kwestii, kto jest za autorytet uważany. U nas też z tym potrafi być teraz groźnie. Jedni wielbią Tuska, inni Kaczyńskiego, jeszcze inni Korwnia. Jak dla mnie żaden z nich nie jest tego godzien ; )



Sam uważam, że żadne słowa nie powinny być uważane za prawdę tylko dlatego, że wypowiedział je jakiś autorytet. Te 'autorytety', które tutaj wymieniłeś są raczej mało światłe w mojej opinii. Jeśli chodzi o kulturę wschodu to mam nadzieję, że mimo wsystko zaczną woęcej myśleć samodzielnie. Mam taki fajny cytacik, który ładnie obrazuje moją opinię w tej kwestii:

'Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach.
Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza.
Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan,
lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie.
Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub
wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez boga.
Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego co przynosi powodzenie wam i innym.'

Budda

Cytat:

To Twoje zdanie. Niech tak pozostanie. A Rzym to równie wspaniała sprawa ;)



Ja Starożytny Rzym uważam za uosobienie silnego państwa. ;)
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

Banicja Wieczysta  

Mega wymiatacz



Wiek: 24

Do³±czy³: 21 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-09-20, 19:23   

Rosjanie chyba zawsze chcieli wyzbyć się swoich wszystkich złych czynów , odwracając kota ogonem , fakty które podają do 'zmiany biegu histori' , może i są prawdziwe ,tylko sposób ich przedstawienia i dobór zakłamują obraz. Jest to oburzające i godne potępienia. Propaganda rządzi się swoimi prawami. Kłamstwo ujawniane stopniowo jest łatwiej akceptowane. Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. I tyle.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-09-21, 08:45   

Przyznam szczerze ,że nie obejrzałam jeszcze podanych w temacie filmów,więc pewnie później uzupełnię swoją wypowiedź.
Czy nie było zwykłym tworem ..
Napewno nie.
Jak już ktoś wspomniał było eksperymentem bolszewików.
Monopartyjność,terror,represji ot tak można scharakteryzować ZSRR. Państwo ,w którym dominowała zbrodnia, w których życie ludzkie nie miało żadnego znaczenia.Liczyła się władza i pozorne dbanie o państwo. Przykre jest kiedy wszędzie dostrzega się wrogów, ba możemy nawet nazwać to rzekomym obłędem , dowodem jest choćby czyszczenie szeregów partii o ile pamiętam w 1937 roku dało to 7 mln ofiar.
Siłą napędową ZSRR byli skazańcy, kiedyś czytałam ciekawy opis skazania pracownika fabryki do madaganu za zbrodnię mimicznę...
Trudno jest to sobie nawet wyobrazić, jak kolega powyżej ładnie napisał "prawda" była i jest nadal kreowana przez powtarzane kłamstwa.
_________________
Drugs&hugs.
 

Fenix  

Wymiatacz


Do³±czy³: 04 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-09-22, 14:39   

Miałem napisać nieco dłuższą wypowiedź, ale nie tym razem, powiem tylko jedno...

słowo ZSRR zapewne każdemu nie kojarzy się z czymś miłym......
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-09-23, 00:34   

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:

'Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach.
Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza.
Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan,
lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie.
Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub
wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez boga.
Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego co przynosi powodzenie wam i innym.'



£adny cytat, ale niestety dość naiwny i nie do końca słuszny, przejaskrawiony.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-09-23, 01:00   

Cytat:

£adny cytat, ale niestety dość naiwny i nie do końca słuszny, przejaskrawiony.



Co w nim takiego naiwnego?
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-09-23, 01:43   

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:

Co w nim takiego naiwnego?



Ano to, że w ten sposób niewiele dowiedziałbyś się o świecie. Na co dzień ufasz różnym "sprawdzonym" źródłom informacji, mniej lub bardziej zaufanym, i jest to normalne, bo nieufność wobec wszystkiego oprócz własnego dogłębnego poznania byłaby wysoce nierozważna i mało praktyczna.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-09-23, 06:49   

Za sprawdzone źródła uważasz: ¦więte Pisma, autorytety(w jakimkolwiek znaczeniu), wizje, boskie objawienia, prawdopodobnie brzmiące rzeczy(to nie pewne nawiasem mówiąc, więc to nie o czystych faktach). Ja do takich rzeczy podchodzę dość sceptycznie i to szczerze mówiąc nie jest zbyt trudne... myślę, że cytat nie zawiera w sobie zachęty do negowania przekazów wiedzy uniwersyteckiej choć to też się przecież robi, tylko, że wśród kręgów naukowców. Nie można zanegować wszystkiego naraz, ale można być przynajmniej krytycznym i o to mi się rozchodzi.
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-09-23, 06:54   

Słyszałem kiedyś wypowiedź jakiegoś byłego radzieckiego żołdaka. Twierdził on, że wojna wybuchła w 41' roku wraz z napaścią nazistów na ZSRR. Więc w 39' to nie było wojny, a sowieci znaleźli się w Polsce od przypadku wyłcznie...
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-09-23, 12:07   

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:

Nie można zanegować wszystkiego naraz, ale można być przynajmniej krytycznym i o to mi się rozchodzi.



Dlatego napisałem, że jest zbyt radykalny. Jest w nim coś mądrego, ale trzeba go zinterpretować pragmatycznie.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-09-23, 14:43   

stubarwny napisa³/a:

Słyszałem kiedyś wypowiedź jakiegoś byłego radzieckiego żołdaka. Twierdził on, że wojna wybuchła w 41' roku wraz z napaścią nazistów na ZSRR. Więc w 39' to nie było wojny, a sowieci znaleźli się w Polsce od przypadku wyłcznie...


Ale to samo mówią to dzieci w muzeum oraz ten żołnierz, wtedy tylko Rosja wydała zezwolenie przecież..w żadnej wojnie nie uczestniczyła..
A wojna ? Bo Niemcy zdradzili i naziści najechali..a Stalin nie był przygotowany..
_________________
Drugs&hugs.
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-09-23, 22:31   

To może przyłączając się do klimatu wkleję wiersz Herberta, który mówi więcej niż jakiekolwiek słowa komentarza.



Zbigniew Herbert - 17 września



Moja bezbronna ojczyzna przyjmie cię najeźdźco

a droga którą Jaś Małgosia dreptali do szkoły

nie rozstąpi się w przepaść


Rzeki nazbyt leniwe nieskore do potopów

rycerze śpiący w górach będą spali dalej

więc łatwo wejdziesz nieproszony gościu


Ale synowie ziemi nocÄ… siÄ™ zgromadzÄ…

śmieszni karbonariusze spiskowcy wolności

będą czyścili swoje muzealne bronie

przysięgali na ptaka i na dwa kolory


A potem tak jak zawsze – Å‚uny i wybuchy

malowani chłopcy bezsenni dowódcy

plecaki pełne klęski rude pola chwały

krzepiÄ…ca wiedza że jesteÅ›my – sami


Moja bezbronna ojczyzna przyjmie cię najeźdźco

i da ci sążeÅ„ ziemi pod wierzbÄ… – i spokój

by ci co po nas przyjdÄ… uczyli siÄ™ znowu

najtrudniejszego kunsztu – odpuszczania win
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

merlin m.  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 29

Do³±czy³a: 16 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-09-25, 21:45   

poem sometimes, ten wiersz jakoś mi się źle kojarzy, mimo, że znam prawie na pamięć, a i wiersz jest ładny.
_________________
'kontrasty są potrzebne, by czuć smak życia'
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com