Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-09-20, 11:24   CoÅ› o ZSRR

Wiadomo, ZSRR nie było zwykłym tworem. Jedni widzieli w nim dobrego wuja, inni zło okrutne. Z okazji, że parę dni temu była rocznica napaści czerwonych na Polskę- parę słów rosyjskiego historyka nt ZSRR. Zapraszam do dyskusji.

'Marsz wyzwolicieli'

http://www.youtube.com/watch?v=Bl41bkHnKQ4 1/6
http://www.youtube.com/wa...feature=related 2/6
.
.
.
etc.
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2009-09-20, 13:21   

Suworowa wszyscy znamy i się z nim zgadzamy. ZSRR było państwem zbrodniczym i co do tego nie ma wątpliwości. Tym bardziej zbrodniczym, że okrucieństwo wobec własnych obywateli przewyższało te dotykające inne narody.
_________________
#truestory
 

Wojtas  

Hiper wymiatacz

KoteG



ImiÄ™: Wojtek

Wiek: 30

Do³±czy³: 02 Maj 2009

Sk±d: Katowice/Chorzów

   

Wys³any: 2009-09-20, 13:32   

Najbardzej dobijające jest to że większość Rosjan nawet teraz myśli że wojna zaczeła się w 1941...
_________________
Ludzkość! Jakaż ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia... kogoś innego!


Sklepik z marzeniami
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-09-20, 14:06   

No cóż... Rosja. jak zwykle zalążek wszelkich totalitaryzmów.
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2009-09-20, 14:21   

Wojtas napisa³/a:

Najbardzej dobijające jest to że większość Rosjan nawet teraz myśli że wojna zaczeła się w 1941...



Bo wtedy dla nich zaczęła się wojna z Nazizmem. Narodowy mit egzekutora nazizmu kwitnie w Rosji.

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:

No cóż... Rosja. jak zwykle zalążek wszelkich totalitaryzmów.



Na razie jednego. Zdaje się, że najgorszego :P
_________________
#truestory
 

Wroc02  

User


Wiek: 31

Do³±czy³: 19 Wrz 2009

Sk±d: Wrocek

   

Wys³any: 2009-09-20, 14:43   

Jeżeli uważnie oglądaliście pierwszy film to tam dzieci mówią kiedy rozpoczęła się Wielka Wojna Ojczyźniana . A Ona rozpoczęła się w VI 1941 :)
_________________
"Nie potrafię siedzieć spokojnie i patrzeć, jak ktoś tyra za dwóch. Muszę wtedy wstać i pilnować roboty, krążyć wokół tytana pracy z rękami w kieszeniach i udzielać mu wskazówek. Taką już mam czynną naturę. " - Working class hero !!!
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-09-20, 14:48   

Eh... w bodajże w 4 odcinku wypowiada się były żołnierz radziecki. Plącze się jak wystraszone dziecko...
 

Wojtas  

Hiper wymiatacz

KoteG



ImiÄ™: Wojtek

Wiek: 30

Do³±czy³: 02 Maj 2009

Sk±d: Katowice/Chorzów

   

Wys³any: 2009-09-20, 16:06   

Cytat:

Jeżeli uważnie oglądaliście pierwszy film to tam dzieci mówią kiedy rozpoczęła się Wielka Wojna Ojczyźniana . A Ona rozpoczęła się w VI 1941 :)


Nie o to mi chodzi. Ostatnio gadałem z kolegą Rusem, i powiedziałem że jest '70 rocznica II wojny światowej na co on odpoiedział mi że nie bo wojna zaczeła się w 41 :-x
_________________
Ludzkość! Jakaż ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia... kogoś innego!


Sklepik z marzeniami
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-09-20, 16:16   

Cytat:

Na razie jednego. Zdaje się, że najgorszego :P



Historia Rosji:
-carat
-komunizm
-pieprznięta demokracja, która demokracji w niczym nie przypomina

Chodziło mi raczej, że ruski mają niesamowitą skłonność do ustawiania batu nad sobą. Jakaś skrzywiona skłonność do masochizmu rosyjskiego narodu.
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-09-20, 16:22   

Japończycy np. mogą uważać, że wojna zaczęła się w '37roku atakiem na Chiny ... Jednakże po ataku na Polskę akcja rozwijała się bardzo szybko (atak na Danię, Norwegię, Holandie)/

stubarwny napisa³/a:

Wiadomo, ZSRR nie było zwykłym tworem.


Rosyjski eksperyment.
Ale udało zbudować im się wielkie niezależne mocarstwo. Co prawda mieli znieść arystokrację co wyszło odwrotnie, radziecka władza sama się nią zrobiła.
Próba stworzenia idealnego państwa - nieudana.
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2009-09-20, 16:23   

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:

-carat



Nie przesadzaj. Były równie krwawe i zamordystyczne państwa w tym samym czasie. Akurat Carat to fascynująca historia. ;)

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:

-pieprznięta demokracja, która demokracji w niczym nie przypomina



Ale to też nie jest taki totalitaryzm, jak komuna. Już nie tak zbrodniczy, ale ciężko oczekiwać poprawy po tylu latach komuny. Pod tym względem dziś gorsze są chyba chiny i Korea płn. Nie znaczy to wcale, że Rosja nie jest najgroźniejsza.

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:



Chodziło mi raczej, że ruski mają niesamowitą skłonność do ustawiania batu nad sobą. Jakaś skrzywiona skłonność do masochizmu rosyjskiego narodu.



Nie mieli szczęścia do przywódców. To prawda. ;)

[ Dodano: 2009-09-20, 16:26 ]

Justencja napisa³/a:

Rosyjski eksperyment.



Bolszewicki.
_________________
#truestory
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-09-20, 16:40   

Cytat:

Nie przesadzaj. Były równie krwawe i zamordystyczne państwa w tym samym czasie. Akurat Carat to fascynująca historia. ;)



Może troszeczkę. Ale i tak uważam sposób w jaki Rosja ewoluuje (carat>komunizm>demokracja propagandowa jeśli coś takiego istnieje) to czysta ironia losu.

Cytat:

Ale to też nie jest taki totalitaryzm, jak komuna. Już nie tak zbrodniczy, ale ciężko oczekiwać poprawy po tylu latach komuny. Pod tym względem dziś gorsze są chyba chiny i Korea płn. Nie znaczy to wcale, że Rosja nie jest najgroźniejsza.



Chiny zaczynają się zmieniać, ale masz tutaj rację. Z drugiej strony gdybyś uwzględnił najpopularniejszą w Chinach filozofię/religię, czyli konfucjanizm to myślę, że dostrzegłbyś, że mentalność tamtejszego ludu jest wprost idealna do powstawania totalitaryzmów różnego rodzaju. Pełen szacunek do autorytetów... i czerwona książeczka oczywiście. ;) Chińczycy i Koreańczycy to moim zdaniem nacje bez charakteru... poprawy ze strony Rosjan nie oczekuję. Już raczej następnej dyktatury. Taka już ich mentalność

Cytat:

Nie mieli szczęścia do przywódców. To prawda. ;)



Tylko to Rosjanie postawili Lenina na 'tronie' po upadku caratu. Głupota Rosjan jest czasami przytłaczająca.
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2009-09-20, 17:15   

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:

Tylko to Rosjanie postawili Lenina na 'tronie' po upadku caratu. Głupota Rosjan jest czasami przytłaczająca.



To było bardzo sprytnie przez Bolszewików zorganizowane przejęcie władzy. Do tego stopnia, że powszechnie uważa się, że Bolszewicy i rewolucja październikowa obalili carat. nieprawda. Rząd tymczasowy Lwowa i Kiereńskiego, oraz cała rewolucja Lutowa się nie liczą? Podczas wyborów w roku 1917 większość mieli zawsze eserowcy z mienszewikami, a nie bolszewicy, którzy wypłynęli w Radzie Piotrogradzkiej. Nielegalnym organie władzy.

Bolszewicy przegrali wybory do konstytuanty, więc ją rozpędzili.

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:

Chińczycy i Koreańczycy to moim zdaniem nacje bez charakteru.



Z naszego punktu widzenia z pewnością. W Azji szacunek do tradycji, autorytetu itd. jest bardzo wielki. Wykorzystali to doskonale komuniści, ale jest warstwa społeczna, która powinna naród przed totalitaryzmem chronić. Inteligencja. ona została wycięta przez rewolucję kulturalną. Tak samo, jak Ruscy robili to u nas w Katyniu. Ten sam proces ostatnio miał miejsce w Iranie.

Niestety, ale naród bez elit intelektualnych wpada w szpony totalitaryzmu i fanatyzmu. Dlatego tak ważna jest edukacja. W niej wszystko zmierza ku najgorszemu, ale to inny temat

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:


Może troszeczkę. Ale i tak uważam sposób w jaki Rosja ewoluuje (carat>komunizm>demokracja propagandowa jeśli coś takiego istnieje) to czysta ironia losu.



I o niej pisał tez Mickiewicz w "Ustępie" do "Dziadów". Nie skreślajmy jednak Rosjan. Wielu wybitnych ludzi literatury, nauki, kina. Osobiście lubię historię Rosji ;)

Wojtas napisa³/a:


Nie o to mi chodzi. Ostatnio gadałem z kolegą Rusem, i powiedziałem że jest '70 rocznica II wojny światowej na co on odpoiedział mi że nie bo wojna zaczeła się w 41 :-x



Widzisz. Przed sądem najwyższym w Brukseli jest pomnik Belgów poległych w obu wojnach światowych. Tam pod IIW¦ jest "1940-1945".

Byłoby tragedią Rosyjskiej polityki wobec narodu, gdyby ten mówił, że wojna dla nich rozpoczęła się w '39. To by oznaczało, że rozpoczęli ją w współpracy z Hitlerem, a nie walcząc dzielnie przeciwko nazizmowi i go niszcząc.

Zresztą wiedza historyczna Polaków to też katastrofa. Gdyby nie media nic by nie wiedzieli. Zresztą ciężko się dziwić. Politycy nawet mi obrzydzili historię (Tą po '45) ;)
_________________
#truestory
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-09-20, 17:27   

Cytat:

To było bardzo sprytnie przez Bolszewików zorganizowane przejęcie władzy. Do tego stopnia, że powszechnie uważa się, że Bolszewicy i rewolucja październikowa obalili carat. nieprawda. Rząd tymczasowy Lwowa i Kiereńskiego, oraz cała rewolucja Lutowa się nie liczą? Podczas wyborów w roku 1917 większość mieli zawsze eserowcy z mienszewikami, a nie bolszewicy, którzy wypłynęli w Radzie Piotrogradzkiej. Nielegalnym organie władzy.

Bolszewicy przegrali wybory do konstytuanty, więc ją rozpędzili.



Co do rewolucji Lutowej to wiem o co ci chodzi, ale jeśli w Rosji były jakiekolwiek wybory w tamtym czasie to musiałbyś mi podać źródło. Wydawało mi się Bolszewicy to była większość jak, więc mieli przegrać demokratyczne wybory.

Cytat:

Z naszego punktu widzenia z pewnością. W Azji szacunek do tradycji, autorytetu itd. jest bardzo wielki. Wykorzystali to doskonale komuniści, ale jest warstwa społeczna, która powinna naród przed totalitaryzmem chronić. Inteligencja. ona została wycięta przez rewolucję kulturalną. Tak samo, jak Ruscy robili to u nas w Katyniu. Ten sam proces ostatnio miał miejsce w Iranie.



Dokładnie o to mi chodzi. Ja osobiście uważam ten wielki szacunek do autorytetów za raczej niezbyt pozytywny dla kultury wschodu. W Chinach jednak powoli odradza się warstwa inteligencji, więc jest nadzieja. Korea Płn. to inna bajka.

Cytat:

I o niej pisał tez Mickiewicz w "Ustępie" do "Dziadów". Nie skreślajmy jednak Rosjan. Wielu wybitnych ludzi literatury, nauki, kina. Osobiście lubię historię Rosji ;)



Ja preferuję historię starożytną. Starożytny Rzym i Grecja... jeśli chodzi o Rosjan to moim zdaniem w pewnym sensie sami się skreślają.
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2009-09-20, 17:37   

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:



Co do rewolucji Lutowej to wiem o co ci chodzi, ale jeśli w Rosji były jakiekolwiek wybory w tamtym czasie to musiałbyś mi podać źródło. Wydawało mi się Bolszewicy to była większość jak, więc mieli przegrać demokratyczne wybory.



Wiesz, co. Jutro jadę do biblioteki, wypożyczę Pipesa i Ci przeslę stosowne fragmenty ze statystykami ;)

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:

wielki szacunek do autorytetów za raczej niezbyt pozytywny dla kultury wschodu.



Zależy od kwestii, kto jest za autorytet uważany. U nas też z tym potrafi być teraz groźnie. Jedni wielbią Tuska, inni Kaczyńskiego, jeszcze inni Korwnia. Jak dla mnie żaden z nich nie jest tego godzien ; )

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:


Ja preferuję historię starożytną. Starożytny Rzym i Grecja... jeśli chodzi o Rosjan to moim zdaniem w pewnym sensie sami się skreślają.



To Twoje zdanie. Niech tak pozostanie. A Rzym to równie wspaniała sprawa ;)
_________________
#truestory
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com