Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siŕ!

Zapomnia│eť has│a?

Przypomnij je

Autor

WiadomoŠ

slavianin  

Stały User

szukaj─ůcy znajomych

Imi─Ö: Jacek

Do│▒czy│: 07 Sty 2018

Wys│any: 2019-07-31, 21:23   Cytaty z Biblii, kt├│re zmieni┼éy ┼Ťwiat i kt├│re inspiruj─ů...

Tworz─Ö temat, by pokaza─ç wszystkim krytykom Katolicyzmu, ┼╝e Biblia zmieni┼éa ┼Ťwiat i to na lepsze. Tym za┼Ť, kt├│rzy wierz─ů w Jezusa Chrystusa, by pokaza─ç, ┼╝e maj─ů wielk─ů mo┼╝liwo┼Ť─ç czerpania m─ůdro┼Ťci z Biblii. Tym za┼Ť, kt├│rzy jeszcze nie wierz─ů, ale nie s─ů zamkni─Öci na przyj─Öcie wiary, by zobaczyli, jakie inspiruj─ůce cytaty posiada Biblia.

"Wtedy faryzeusze odeszli i naradzali si─Ö, jak by podchwyci─ç Go w mowie. Pos┼éali wi─Öc do Niego swych uczni├│w razem ze zwolennikami Heroda, aby Mu powiedzieli: «Nauczycielu, wiemy, ┼╝e jeste┼Ť prawdom├│wny i drogi Bo┼╝ej w prawdzie nauczasz. Na nikim Ci te┼╝ nie zale┼╝y, bo nie ogl─ůdasz si─Ö na osob─Ö ludzk─ů. Powiedz nam wi─Öc, jak Ci si─Ö zdaje? Czy wolno p┼éaci─ç podatek Cezarowi, czy nie?» Jezus przejrza┼é ich przewrotno┼Ť─ç i rzek┼é: «Czemu Mnie wystawiacie na pr├│b─Ö, ob┼éudnicy? Poka┼╝cie Mi monet─Ö podatkow─ů!» Przynie┼Ťli Mu denara. On ich zapyta┼é: «Czyj jest ten obraz i napis?» Odpowiedzieli: «Cezara». W├│wczas rzek┼é do nich: «Oddajcie wi─Öc Cezarowi to, co nale┼╝y do Cezara, a Bogu to, co nale┼╝y do Boga». Gdy to us┼éyszeli, zmieszali si─Ö i zostawiwszy Go, odeszli.[Mt 22, 15-22]" - cytat ten uwalnia religi─Ö od w┼éadzy ┼Ťwieckiej (wyst─Öpuje to tylko w katolicyzmie). Ko┼Ťci├│┼é dawa┼é i daje mo┼╝liwo┼Ť─ç walki z w┼éadz─ů nierespektuj─ůc─ů prawa ludzi. Ka┼╝dy katolik ma prawo oporu, gdy w┼éadza nie respektuje nauk Chrystusa.

"Gdy faryzeusze dowiedzieli si─Ö, ┼╝e zamkn─ů┼é usta saduceuszom, zebrali si─Ö razem, a jeden z nich, uczony w Prawie, zapyta┼é , wystawiaj─ůc Go na pr├│b─Ö: Nauczycielu, kt├│re przykazanie w Prawie jest najwi─Öksze? On mu odpowiedzia┼é: B─Ödziesz mi┼éowa┼é Pana Boga swego ca┼éym swoim sercem, ca┼é─ů swoj─ů dusz─ů i ca┼éym swoim umys┼éem. To jest najwi─Öksze i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: B─Ödziesz mi┼éowa┼é swego bli┼║niego jak siebie samego. Na tych dw├│ch przykazaniach opiera si─Ö ca┼ée Prawo i Prorocy [Mt 22,34-40]" - cytat ten spowodowa┼é tak wiele spraw, ┼╝e trudno wyliczy─ç. Min.: zainspirowa┼é powstanie szpitali i dzia┼éalno┼Ť─ç charytatywna.

"Albowiem gdy byli┼Ťmy u was, nakazywali┼Ťmy wam tak: Kto nie chce pracowa─ç, niech te┼╝ nie je! 11 S┼éyszymy bowiem, ┼╝e niekt├│rzy w┼Ťr├│d was post─Öpuj─ů wbrew porz─ůdkowi: wcale nie pracuj─ů, lecz zajmuj─ů si─Ö rzeczami niepotrzebnymi. 12 Tym przeto nakazujemy i napominamy ich w Panu Jezusie Chrystusie, aby pracuj─ůc ze spokojem, w┼éasny chleb jedli. 13 Wy za┼Ť, bracia, nie zniech─Öcajcie si─Ö w czynieniu dobrze! 14 Je┼╝eli kto┼Ť nie pos┼éucha s┼é├│w naszego listu, tego sobie zaznaczcie i nie obcujcie z nim, aby si─Ö zawstydzi┼é. 15 A nie uwa┼╝ajcie go za nieprzyjaciela, lecz jak brata go napominajcie! [Tes 3,10-15]" - cytat ten jest podstaw─ů istnienia etyki pracy, najwi─Ökszego "wroga" marksizmu. Etos ten rozwija┼é Europ─Ö od czas├│w zakon├│w. Poza tym, cytat ten powi─ůzany jest z zakazem lichwy, czyli pobierania nieuczciwie wysokich odsetek za po┼╝yczane pieni─ůdze.

"Nie troszczcie si─Ö zbytnio o swoje ┼╝ycie, o to, co macie je┼Ť─ç i co macie pi─ç; ani o swoje cia┼éo, czym macie je przyodziewa─ç… Przypatrzcie si─Ö ptakom w powietrzu; nie siej─ů ani ┼╝n─ů i nie zbieraj─ů do spichrz├│w; a Ojciec wasz niebieski ┼╝ywi je. Czy┼╝ wy nie jeste┼Ťcie wa┼╝niejsi ni┼╝ one? [Mt 6, 25-26]" - cytat ten sk┼éoni┼é chrze┼Ťcijan do tworzenia zakon├│w, tak┼╝e tych aktywnych, kt├│re to, jak pisa┼éem, rozwijali Europ─Ö i nie tylko, gdy┼╝ "za wikt i opierunek uprawiali ogromne po┼éacie ziemi, przetwarzali surowce, tworzyli narz─Ödzia i technologie, prowadzili szpitale, domy dziecka i r├│┼╝nego rodzaju schroniska, a tak┼╝e budowali szkolnictwo podstawowe oraz wy┼╝sze w ca┼éej Europie. Jest to praca, za kt├│r─ů specjali┼Ťci zawodowi ┼╝─ůdali zawsze du┼╝ych wynagrodze┼ä, a kt├│r─ů zakonnicy wykonywali de facto za darmo (jedzenie, habit i cela do spania)".

"Wszystko badajcie, a co szlachetne – zachowujcie! [Tes 5,21]' w kontek┼Ťcie do "Nie by┼éo trudne dla r─Öki Twej wszechmocnej – co i ┼Ťwiat stworzy┼éa z bez┼éadnej materii – nas┼éa─ç na nich liczne nied┼║wiedzie, lwy nieustraszone lub nowo stworzone nieznane drapie┼╝ne bestie, czy to ziej─ůce ognistym oddechem, czy z pomrukiem dysz─ůce dymem, czy straszne iskry miotaj─ůce z oczu, kt├│rych nie tylko cios m├│g┼éby ich zetrze─ç, ale i zgubi─ç sam przera┼╝aj─ůcy ich widok. A i bez tego pa┼Ť─ç mogli od jednego podmuchu, pomst─ů ┼Ťcigani i zmieceni tchnieniem Twej mocy, ale┼Ť Ty wszystko urz─ůdzi┼é wed┼éug miary i liczby, i wagi! [Mdr 11, 17-20]" - i tu dochodz─ů do zdziwienia wszyscy, kt├│rzy to my┼Ťl─ů, ┼╝e Katolicyzm jest "nieracjonalny". Ot├│┼╝, nie. Katolicyzm jest najbardziej racjonaln─ů religi─ů! ┼Üwiat jest stworzony w spos├│b racjonalny. Mitem jest okre┼Ťlenie, ┼╝e Ko┼Ťci├│┼é Katolicki t─Öpi┼é rozw├│j nauki! Wszak to zakonnicy stworzyli podstaw─Ö do jej p├│┼║niejszego rozwoju, zachowuj─ůc r├│wnie┼╝ staro┼╝ytne dzie┼éa. A poza tym, wiele naukowc├│w by┼éo zakonnikami. Tu ma┼éy przyk┼éad: ks. Nicholas Steno uwa┼╝any jest za ojca geologii; o. Atanazjusz Kircher po┼éo┼╝y┼é podwaliny pod egiptologi─Ö; o. Giambattista Riccioli jako pierwszy dokona┼é pomiaru przyspieszenia wolno spadaj─ůcego cia┼éa; rozw├│j wsp├│┼éczesnej teorii atomowej przypisuje si─Ö cz─Östo o. Rogerowi Boskovicowi; sejsmologia uzyska┼éa miano “nauki jezuit├│w” z powodu popularno┼Ťci tej nauki w┼Ťr├│d jezuit├│w oraz oczywi┼Ťcie z powodu ich osi─ůgni─Ö─ç w jej zakresie...

"Wtedy Piotr zbli┼╝y┼é si─Ö do Niego i zapyta┼é: «Panie, ile razy mam przebaczy─ç, je┼Ťli m├│j brat wykroczy przeciwko mnie? Czy a┼╝ siedem razy?». Jezus mu odrzek┼é: «Nie m├│wi─Ö ci, ┼╝e a┼╝ siedem razy, lecz a┼╝ siedemdziesi─ůt siedem razy. [Mt 18, 21]" - cytat ten wzywa do przebaczania. Czy┼╝ przebaczanie nie jest czym┼Ť wspania┼éym? Patrz─ůc nawet z perspektywy niereligijnej.

"Ojcze, je┼Ťli chcesz, zabierz ten kielich ode Mnie, ale nie moja, lecz Twoja wola niech si─Ö stanie. [┼ük 22, 42]" - cytat ten inspiruje do akceptacji stanu, kt├│rego nie mo┼╝na zmieni─ç. Nie proponuje jednak bierno┼Ťci. Bierno┼Ť─ç jest grzechem zaniechania, kt├│ry dotyczy tych wszystkich katolik├│w, kt├│rzy nie anga┼╝uj─ů si─Ö w wa┼╝ne kwestie spo┼éeczne, takie jak krytyka aborcji i eutanazji, czy zamykanie si─Ö na potrzebuj─ůcych.

"Dobre jest bogactwo, gdy nie ci─ů┼╝y na nim wina i z┼ée jest ub├│stwo, gdy przemawia ustami pysza┼éka. [Syr 13, 24]" - cytat ten ukazuje, ┼╝e pieni─ůdze nie s─ů czym┼Ť bezwzgl─Ödnie z┼éym. O ile robi si─Ö z nich dobry u┼╝ytek. I gdy si─Ö je uczciwie zarobi┼éo. Czy┼╝ to nie jest poprawne podej┼Ťcie do kwestii pieni─Ödzy?

"Kto sk─ůpi sobie samemu, gromadzi dla innego i jego dobrami b─Ödzie ┼╝ywi┼é si─Ö obcy. Kto jest z┼éy dla siebie samego, czy┼╝ mo┼╝e by─ç dobry dla innego? – nie znajdzie wi─Öc swego szcz─Ö┼Ťcia. Nie ma nic gorszego, ni┼╝ ten, kto jest z┼éy dla samego siebie. [Syr 14, 4-6]" - sk─ůpstwo jest czym┼Ť z┼éym. A poza tym cytat ten wskazuje, ┼╝e bez zdrowej mi┼éo┼Ťci do siebie, cz┼éowiek nie b─Ödzie szcz─Ö┼Ťliwy. Tak samo jak bez wsp├│┼épracy z innymi. To tak┼╝e m─ůdro┼Ť─ç bez rozpatrywania kwestii religii.

"Przyjaciela w szcz─Ö┼Ťliwo┼Ťci si─Ö nie rozpozna, ale w nieszcz─Ö┼Ťciu przyjaciel si─Ö nie ukryje. W szcz─Ö┼Ťciu cz┼éowieka nawet wr├│g zdaje si─Ö by─ç przyjacielem, ale w nieszcz─Ö┼Ťciu odsuwa si─Ö tak┼╝e przyjaciel. nie dowierzaj nigdy przyjacielowi, bo jego z┼éo┼Ť─ç jest niczym rdza na ┼╝elazie. Je┼Ťli nawet zda ci si─Ö uleg┼éy i pe┼éen uni┼╝enia, miej si─Ö na baczno┼Ťci i strze┼╝ si─Ö go. [Syr 12, 8-11]" - "Prawdziwych przyjaci├│┼é poznaje si─Ö w biedzie". Komentarz jest chyba zb─Ödny...

"W czynieniu dobrze nie ustawajmy, bo gdy pora nadejdzie, b─Ödziemy zbiera─ç plony, o ile w pracy nie ustaniemy. [Gal 6, 9]" - cytat ten sk┼éania do pracy nad sob─ů i do czynienia dobra. Czy to nie jest poprawny postulat?

"Je┼╝eli kto┼Ť z was chce budowa─ç wie┼╝─Ö, to czy┼╝ najpierw nie oblicza koszt├│w, czy ma na wyko┼äczenie? Aby przypadkiem ci wszyscy, kt├│rzy widzieli, ┼╝e po┼éo┼╝y┼é fundament, ale nie zdo┼éa┼é wyko┼äczy─ç budowy, nie zacz─Öli wy┼Ťmiewa─ç si─Ö z niego: Ten cz┼éowiek zacz─ů┼é budowa─ç, ale nie zdo┼éa┼é doko┼äczy─ç. Albo kr├│l, kt├│ry wyrusza na wojn─Ö przeciw drugiemu kr├│lowi, czy┼╝ nie zasi─Öga wpierw rady, czy mo┼╝e w dziesi─Ö─ç tysi─Öcy zmierzy─ç si─Ö z tym, kt├│ry idzie przeciwko niemu z dwudziestoma tysi─ůcami? A je┼╝eli nie, to wysy┼éa poselstwo z pro┼Ťb─ů o pok├│j, kiedy tamten jest jeszcze daleko. [┼ük 14, 28-32] - taka teoria zarz─ůdzania, powsta┼éa jakie┼Ť 2000 lat temu :-) .

"Rano zasiewaj swoje ziarno, a i wieczorem niech r─Öka twoja nie za┼╝ywa spoczynku, bo nie wiesz, kt├│ry siew b─Ödzie udany – ten, czy tamten, czy te┼╝ oba b─Öd─ů r├│wnie dobre. [Koh 11,6]" - cytat ten to zach─Öta do robienia sobie planu B. Czyli przygotowaniu sobie awaryjnego rozwi─ůzania.

"Zaprawd─Ö, powiadam wam: Kto powie tej g├│rze: << Podnie┼Ť si─Ö i rzu─ç si─Ö w morze>>, a nie w─ůtpi w duszy, lecz wierzy, ┼╝e spe┼éni si─Ö to, co m├│wi, tak mu si─Ö stanie. [Mk 11,23]" - wiara przenosi g├│ry. Tak wiara w swoje mo┼╝liwo┼Ťci, jak i wiara w Boga. ┼Üwiadcz─ů o tym czyny Ko┼Ťcio┼éa, kt├│re zapomnieli wszyscy "antykatoliccy" panowie, czyli min.: stworzenie europejskiego szkolnictwa podstawowego i wy┼╝szego, architektury gotyckiej, sztuki, przechowanie staro┼╝ytnych dzie┼é literatury i sztuki, stworzenie praktycznie od zera handlu mi─Ödzynarodowego w Europie, ukszta┼étowanie prawa dzi─Öki Prawu Kanonicznemu i rzymskiemu, zapocz─ůtkowanie prawa mi─Ödzynarodowego ze wzgl─Ödu na z┼ée traktowanie Indian przez konkwistador├│w, najwi─Öksze dzie┼éa charytatywne ┼Ťwiata i odwieczna ochrona najbardziej uci┼Ťnionych i biednych...

"Wierny w najmniejszym jest tak┼╝e wierny w wielkim, a nieuczciwy w ma┼éym jest tak┼╝e nieuczciwy w wielkim. Je┼╝eli wi─Öc nie byli┼Ťcie wierni w zarz─ůdzaniu niegodziw─ů mamon─ů, to kt├│┼╝ wam powierzy prawdziwe dobro? Je┼Ťli nie jeste┼Ťcie wierni w cudzym, to kt├│┼╝ wam powierzy to, co wasze?. [┼ük 16, 10-12]" - cytat ten doskonale opisuje rozw├│j osobisty. Trzeba zaczyna─ç od ma┼éych spraw, by zaj─ů─ç si─Ö wi─Ökszymi.

"Wreszcie, bracia, niech my┼Ťli wasze sk┼éaniaj─ů si─Ö ku temu wszystkiemu, co prawdziwe, godne, sprawiedliwe, czyste, mi┼ée i chlubne, co cnotliwe i zas┼éuguj─ůce na pochwa┼é─Ö. [Flp 4,8]" - nale┼╝y skupia─ç si─Ö na tym, co pozytywne. Nie nale┼╝y si─Ö skupia─ç na b┼é─Ödach i na trudno┼Ťciach, tylko my┼Ťlec o pozytywach, przez co cz┼éowiek si─Ö nie poddaje.

"Znam twoje czyny, ┼╝e ani zimny, ani gor─ůcy nie jeste┼Ť. Oby┼Ť by┼é zimny albo gor─ůcy! A tak, skoro jeste┼Ť letni i ani gor─ůcy, ani zimny, chc─Ö ci─Ö wyrzuci─ç z mych ust. [Ap 3,15-16]" - trzeba by─ç radykalnym. Bez ┼╝adnych kompromis├│w. Czy cz┼éowiek, kt├│ry nie jest oddany sprawie wzbudza jakie┼Ť zaufanie?

"Wiecie, ┼╝e ci, kt├│rzy uchodz─ů za w┼éadc├│w narod├│w, uciskaj─ů je, a ich wielcy daj─ů im odczu─ç sw─ů w┼éadz─Ö. Nie tak b─Ödzie mi─Ödzy wami. Lecz kto by mi─Ödzy wami chcia┼é si─Ö sta─ç wielkim, niech b─Ödzie s┼éug─ů waszym. A kto by chcia┼é by─ç pierwszym mi─Ödzy wami, niech b─Ödzie niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Cz┼éowieczy nie przyszed┼é, aby Mu s┼éu┼╝ono, lecz ┼╝eby s┼éu┼╝y─ç i da─ç swoje ┼╝ycie na okup za wielu. [Mk 10,42-45]" - cz┼éowiek pyszny raczej nie wzbudza sympatii... Postawa prezentowana przez cytat oznacza, ┼╝e trzeba pomaga─ç innym ludziom.

"Je┼Ťli┼Ť nie nagromadzi┼é w m┼éodo┼Ťci, jak┼╝e mo┼╝esz cokolwiek znale┼║─ç w staro┼Ťci? [Syr 25,3]" - nale┼╝y oszcz─Ödza─ç od m┼éodo┼Ťci. Tak─ů postaw─Ö propaguje si─Ö do dzi┼Ť...

Mam nadziej─Ö, ┼╝e cytaty te spe┼éni─ů swoj─ů rol─Ö. Mam nadziej─Ö, ┼╝e dzi─Öki nim atmosfera antykatolicka na tym forum si─Ö oczy┼Ťci...

Bia┼éy diabe┼é  

Pogromca post├│w

Do│▒czy│: 16 Maj 2012

Sk▒d: z Polski

Wys│any: 2019-07-31, 21:49   

A co ma biblia wsp├│lnego z katolicyzmem? . Biblia jest przeciwko katolizmowi. To w biibli jest nakaz ┼╝e biskup musi mie─ç ┼╝on─Ö i dzieci. to w biblii jest zakaz by kokogolwiek poza Bogiem nazywa─ç ojcem ┼Ťwi─Ötym. Jest te┼╝ zakaz by robi─ç jakiekolwiek porobimy Boga np rze┼║by obrazy itp i zakaz klejenia przed lud┼║mi czy obrazami i zakaz mielenia si─Ö do innych . tylko do Boga. A teraz powiedz mi co robi─Ö katolicy? :D

Szej-Hulud  

Pogromca post├│w

Éminence grise

Imię: Łukasz

Do│▒czy│: 07 Sty 2010

Wys│any: 2019-07-31, 22:27   

Wbrew temu, co wielokrotnie sugerowa┼é slavianin, traktuj─Ö Pismo ┼Üwi─Öte z dok┼éadnie tak─ů czci─ů, jaka jest mu nale┼╝na. Dlatego r├│wnie┼╝ chcia┼ébym podzieli─ç si─Ö cytatami, kt├│re uwa┼╝am za szczeg├│lnie wa┼╝ne i inspiruj─ůce.

"A potem B├│g rzek┼é: «Niechaj powstanie sklepienie w ┼Ťrodku w├│d i niechaj ono oddzieli jedne wody od drugich!» Uczyniwszy to sklepienie, B├│g oddzieli┼é wody pod sklepieniem od w├│d ponad sklepieniem; a gdy tak si─Ö sta┼éo, B├│g nazwa┼é to sklepienie niebem.
I tak up┼éyn─ů┼é wiecz├│r i poranek - dzie┼ä drugi. " [Rdz 1, 6-8] - wszyscy znamy ten cytat, prawda? Ale gdzie podzia┼éo si─Ö sformu┼éowanie "B├│g widzia┼é, ┼╝e by┼éy dobre"? Ot├│┼╝ nie ma go tam w ┼╝adnej wersji Ksi─Ögi rodzaju. Inspiruj─ůce, nieprawda┼╝?

'Chocia┼╝ m─Ö┼╝czyzna i jego ┼╝ona byli nadzy, nie odczuwali wobec siebie wstydu." [Rdz 2, 25] - cytat ten wskazuje, ┼╝e wstyd wobec nago┼Ťci nie by┼é elementem pierwotnego planu Pana.

"W ten spos├│b Pan rozproszy┼é ich stamt─ůd po ca┼éej powierzchni ziemi, i tak nie doko┼äczyli budowy tego miasta. Dlatego to nazwano je Babel, tam bowiem Pan pomiesza┼é mow─Ö mieszka┼äc├│w ca┼éej ziemi. Stamt─ůd te┼╝ Pan rozproszy┼é ich po ca┼éej powierzchni ziemi." [Rdz 11, 8-9] - cytat ten wyja┼Ťnia, ┼╝e nacjonalizmy s─ů w rzeczywisto┼Ťci kar─ů za grzech ludzi po potopie, a za┼Ť narody nie stanowi┼éy pierwotnego planu Pana.

"Ale ka┼╝da istota wodna, kt├│ra nie ma p┼éetw albo ┼éusek w morzach i rzekach spo┼Ťr├│d wszystkiego, co si─Ö roi w wodzie, i spo┼Ťr├│d wszystkich zwierz─ůt wodnych, b─Ödzie dla was obrzydliwo┼Ťci─ů. B─Öd─ů one dla was obrzydliwo┼Ťci─ů, nie jedzcie ich mi─Ösa i brzyd┼║cie si─Ö ich padlin─ů. Wszystkie istoty wodne, kt├│re nie maj─ů p┼éetw albo ┼éusek, b─Öd─ů dla was obrzydliwo┼Ťci─ů. " [Kp┼é 11, 10-12] - ten z kolei pokazuje, ┼╝e jedzenie owoc├│w morza i stosunek seksualny mi─Ödzy osobami tej samej p┼éci s─ů w oczach Pana r├│wnie grzeszne.

"Nie będziecie obcinać w kółko włosów na głowie. Nie będziesz golił włosów po bokach brody. Nie będziecie nacinać ciała na znak żałoby po zmarłym. Nie będziecie się tatuować. Ja jestem Pan! " [Kpł 19, 27-28] - ten zabrania się tatuować.

"Je┼╝eli w waszym kraju osiedli si─Ö przybysz, nie b─Ödziecie go uciska─ç. Przybysza, kt├│ry si─Ö osiedli┼é w┼Ťr├│d was, b─Ödziecie uwa┼╝a─ç za obywatela. B─Ödziesz go mi┼éowa┼é jak siebie samego, bo i wy byli┼Ťcie przybyszami w ziemi egipskiej. Ja jestem Pan, B├│g wasz! " [Kp┼é 19, 33-34] - to mo┼╝na zrozumie─ç jako postulat zniesienia pa┼ästw narodowych.

"A Pan by┼é z Jud─ů. Wzi─ů┼é potem Juda w posiadanie g├│ry, natomiast nie usun─ů┼é z posiad┼éo┼Ťci mieszka┼äc├│w doliny, poniewa┼╝ mieli ┼╝elazne rydwany." [Sdz 1, 19] - autor natchniony wyznaje tutaj, ┼╝e ┼╝elazne rydwany s─ů poza jurysdykcj─ů Pana.

"Od g├│ry Hor szli w kierunku Morza Czerwonego, aby obej┼Ť─ç ziemi─Ö Edom; podczas drogi jednak lud straci┼é cierpliwo┼Ť─ç. I zacz─Öli m├│wi─ç przeciw Bogu i Moj┼╝eszowi: «Czemu wyprowadzili┼Ťcie nas z Egiptu, by┼Ťmy tu na pustyni pomarli? Nie ma chleba ani wody, a uprzykrzy┼é si─Ö nam ju┼╝ ten pokarm mizerny». Zes┼éa┼é wi─Öc Pan na lud w─Ö┼╝e o jadzie pal─ůcym, kt├│re k─ůsa┼éy ludzi, tak ┼╝e wielka liczba Izraelit├│w zmar┼éa." [Lb 21, 4-6] - tutaj autor natchniony uczy nas, ┼╝e Pan nie lubi, gdy si─Ö narzeka na bycie g┼éodnym.

"Pos┼éa┼é zatem po niego pi─Ö─çdziesi─ůtnika wraz z jego pi─Ö─çdziesi─ůtk─ů. Przyszed┼é wi─Öc on do Eliasza, gdy w┼éa┼Ťnie przebywa┼é na szczycie g├│ry, i powiedzia┼é do niego: «M─Ö┼╝u Bo┼╝y! Na rozkaz kr├│la, zejd┼║!» Odpowiadaj─ůc Eliasz rzek┼é do pi─Ö─çdziesi─ůtnika: «Je┼╝eli ja jestem m─Ö┼╝em Bo┼╝ym, niech spadnie ogie┼ä z nieba i poch┼éonie ciebie wraz z twoj─ů pi─Ö─çdziesi─ůtk─ů!» I spad┼é ogie┼ä z nieba i poch┼éon─ů┼é go wraz z jego pi─Ö─çdziesi─ůtk─ů. " [2Krl 1, 9-12] - tutaj autor uczy nas, ┼╝e Pan nie lubi, gdy zmusza si─Ö jego prorok├│w do zej┼Ťcia z pag├│rka.

"W pocz─ůtkach swego zamieszkania nie oddawali oni tam czci Panu, zatem Pan nasy┼éa┼é na nich lwy, kt├│re w┼Ťr├│d nich dokonywa┼éy spustoszenia. Doniesiono wi─Öc kr├│lowi asyryjskiemu: «Ludy, kt├│re zabra┼ée┼Ť do niewoli i osiedli┼ée┼Ť w miejscowo┼Ťciach Samarii, nie znaj─ů obrz─Ödu Boga tego kraju. I nas┼éa┼é na nich lwy, kt├│re ich zabijaj─ů, poniewa┼╝ nie znaj─ů oni obrz─Ödu Boga kraju». " [2Krl 17, 25-26] - ten cytat jest motywacj─ů dla tych, kt├│rzy chcieliby czci─ç Pana, ale nie wiedz─ů jak.

"Stamt─ůd poszed┼é do Betel. Kiedy za┼Ť post─Öpowa┼é drog─ů, mali ch┼éopcy wybiegli z miasta i na┼Ťmiewali si─Ö z niego wzgardliwie, m├│wi─ůc do niego: «Przyjd┼║ no, ┼éysku! Przyjd┼║ no, ┼éysku!» On za┼Ť odwr├│ci┼é si─Ö, spojrza┼é na nich i przekl─ů┼é ich w imi─Ö Pa┼äskie. W├│wczas wypad┼éy z lasu dwa nied┼║wiedzie i rozszarpa┼éy spo┼Ťr├│d nich czterdzie┼Ťci dwoje dzieci. " [2Krl 2, 23-24] - ten fragment mo┼╝e stanowi─ç inspiracj─Ö dla wszystkich tych, kt├│rzy nie przepadaj─ů za dzie─çmi.

"On b─Ödzie rozjemc─ů pomi─Ödzy ludami
i wyda wyroki dla licznych narod├│w.
Wtedy swe miecze przekuj─ů na lemiesze,
a swoje włócznie na sierpy.
Nar├│d przeciw narodowi nie podniesie miecza,
nie b─Öd─ů si─Ö wi─Öcej zaprawia─ç do wojny. " [Iz 2, 4] - fragment ten stanowi inspiracj─Ö dla pacyfizmu.

"B┼éogos┼éawieni jeste┼Ťcie, gdy [ludzie] wam ur─ůgaj─ů i prze┼Ťladuj─ů was, i gdy z mego powodu m├│wi─ů k┼éamliwie wszystko z┼ée na was. Cieszcie si─Ö i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prze┼Ťladowali prorok├│w, kt├│rzy byli przed wami." [Mt 5, 11] - Pan uczy, ┼╝e bycie prze┼Ťladowanym za wiar─Ö w niego nie powinno nikogo martwi─ç.

"Wy jeste┼Ťcie sol─ů dla ziemi. Lecz je┼Ťli s├│l utraci sw├│j smak, czym┼╝e j─ů posoli─ç? Na nic si─Ö ju┼╝ nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi." [Mt 5, 13] - czy tu potrzeba komentarza?

"Nie b─Ödziesz czyni┼é ┼╝adnej rze┼║by ani ┼╝adnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemi─ů!" [Wj 20, 4] - czy kto┼Ť mia┼é w─ůtpliwo┼Ťci, ┼╝e nad serwerowni─ů Instagrama unosi si─Ö wo┼ä diabelskiej siarki?

"Ktokolwiek wi─Öc zni├│s┼éby jedno z tych przykaza┼ä, cho─çby najmniejszych, i uczy┼éby tak ludzi, ten b─Ödzie najmniejszy w kr├│lestwie niebieskim. A kto je wype┼énia i uczy wype┼énia─ç, ten b─Ödzie wielki w kr├│lestwie niebieskim. " [Mt 5, 19] - zestawienie z cytatem wy┼╝ej do┼Ť─ç sugestywnie wskazuje, kto jest najmniejszy. Kto b─Ödzie wielki - tego niestety nie wiemy.

"A Jezus wszed┼é do ┼Ťwi─ůtyni i wyrzuci┼é wszystkich sprzedaj─ůcych i kupuj─ůcych w ┼Ťwi─ůtyni; powywraca┼é sto┼éy zmieniaj─ůcych pieni─ůdze oraz ┼éawki tych, kt├│rzy sprzedawali go┼é─Öbie. I rzek┼é do nich: «Napisane jest: M├│j dom ma by─ç domem modlitwy, a wy czynicie z niego jaskini─Ö zb├│jc├│w»." [Mt 21, 12-13] - Pan sprzeciwia si─Ö komercjalizacji religii.

"Czy┼äcie wi─Öc i zachowujcie wszystko, co wam polec─ů, lecz uczynk├│w ich nie na┼Ťladujcie. M├│wi─ů bowiem, ale sami nie czyni─ů." [Mt 23, 3] - ten cytat inspiruje do sprzeciwiania si─Ö hipokryzji w┼Ťr├│d przedstawicieli w┼éadzy duchownej.

"Biada wam, uczeni w Pi┼Ťmie i faryzeusze, ob┼éudnicy! Bo dajecie dziesi─Öcin─Ö z mi─Öty, kopru i kminku, lecz pomijacie to, co wa┼╝niejsze jest w Prawie: sprawiedliwo┼Ť─ç, mi┼éosierdzie i wiar─Ö. To za┼Ť nale┼╝a┼éo czyni─ç, a tamtego nie opuszcza─ç." [Mt 23, 23] - to nie wymaga komentarza.

"Na to Jezus im odpowiedzia┼é: «Strze┼╝cie si─Ö, ┼╝eby was kto nie zwi├│d┼é. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i b─Öd─ů m├│wi─ç: Ja jestem Mesjaszem. I wielu w b┼é─ůd wprowadz─ů." [Mt 24, 4] - Pan przestrzega nas przed nadmiernym zaufaniem do autorytet├│w, kt├│re podszywaj─ů si─Ö pod niego.

"Wtedy Jezus rzek┼é do niego: «Schowaj miecz sw├│j do pochwy, bo wszyscy, kt├│rzy za miecz chwytaj─ů, od miecza gin─ů." [Mt 26, 52] - Pan uczy nas tutaj, ┼╝e nie warto rozpoczyna─ç wojny na cytaty biblijne. Zw┼éaszcza, gdy zna si─Ö tylko te lepsze fragmenty ;)
"Polskie ┼╝ycie polityczne nie mo┼╝e by─ç d┼╝ungl─ů afryka┼äsk─ů, w kt├│rej buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije g┼éow─Ö o demokracj─Ö, albo Polska zap┼éonie wojn─ů domow─ů." - Ignacy Daszy┼äski

slavianin  

Stały User

szukaj─ůcy znajomych

Wys│any: 2019-08-01, 19:42   

Bia┼éy diabe┼é napisa│/a:

To w biibli jest nakaz ┼╝e biskup musi mie─ç ┼╝on─Ö i dzieci.

"Biskup wi─Öc powinien by─ç nienaganny, m─ů┼╝ jednej ┼╝ony [1 Tm 3, 1]" - Ten nakaz pochodzi od ┼Ťw. Paw┼éa, kt├│ry dziewictwo i bez┼╝e┼ästwo stawia wy┼╝ej nad ma┼é┼╝e┼ästwo. Wprowadzenie celibatu mia┼éo i ma nadal zalety.

w biblii jest zakaz by kokogolwiek poza Bogiem nazywa─ç ojcem ┼Ťwi─Ötym

"Nikogo te┼╝ na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem [Mt 23, 9]" - je┼Ťli lubisz tak skrupulatnie trzyma─ç si─Ö tego, to nie m├│w do w┼éasnego ojca "ojcze". Nie mo┼╝esz go nazywa─ç ojcem, bo wtedy wed┼éug Ciebie to grzech. A tu taka ciekawostka, ten sam ┼Ťw. Pawe┼é, kt├│ry "nakazuje" mie─ç biskupom jedn─ů ┼╝on─Ö sam nazywa siebie ojcem : "Cho─çby┼Ťcie mieli dziesi─ůtki tysi─Öcy wychowawc├│w w Chrystusie, nie macie wielu ojc├│w: ja to w┼éa┼Ťnie przez Ewangeli─Ö zrodzi┼éem was w Chrystusie Jezusie. [1 Kor 4, 15]". Czyli zgodnie z Twoj─ů logik─ů ┼Ťw. Pawe┼é by┼é poza Ko┼Ťcio┼éem, wi─Öc trzeba go wykre┼Ťli─ç z Pisma ┼Üwi─Ötego.

Jest te┼╝ zakaz by robi─ç jakiekolwiek porobimy Boga np rze┼║by obrazy itp i zakaz klejenia przed lud┼║mi czy obrazami i zakaz mielenia si─Ö do innych . tylko do Boga.

"Nie b─Ödziesz czyni┼é ┼╝adnej rze┼║by ani ┼╝adnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemi─ů! [Wj 20, 4]" - o to Ci chodzi? W takim wypadku ty te┼╝ grzeszysz przeciwko temu przykazaniu, bo masz zdj─Öcie w profilu! Jak mo┼╝esz nazywa─ç si─Ö chrze┼Ťcijaninem, je┼Ťli masz zdj─Öcie w profilu? A poza tym B├│g kaza┼é stworzy─ç rze┼║by - "dwa za┼Ť cheruby wykujesz ze z┼éota [Wj 25:18]"! A wi─Öc B├│g sam ┼éamie swoje przykazanie? A po drugie, Ty my┼Ťlisz, ┼╝e Katolicy modl─ů si─Ö do krzy┼╝a, bo my┼Ťl─ů, ┼╝e ten krzy┼╝ jest Bogiem? To tak┼╝e odpowied┼║ do Szej-Huludu.

Szej-Hulud napisa│/a:

"A potem B├│g rzek┼é: «Niechaj powstanie sklepienie w ┼Ťrodku w├│d i niechaj ono oddzieli jedne wody od drugich!» Uczyniwszy to sklepienie, B├│g oddzieli┼é wody pod sklepieniem od w├│d ponad sklepieniem; a gdy tak si─Ö sta┼éo, B├│g nazwa┼é to sklepienie niebem.
I tak up┼éyn─ů┼é wiecz├│r i poranek - dzie┼ä drugi. " [Rdz 1, 6-8] - wszyscy znamy ten cytat, prawda? Ale gdzie podzia┼éo si─Ö sformu┼éowanie "B├│g widzia┼é, ┼╝e by┼éy dobre"? Ot├│┼╝ nie ma go tam w ┼╝adnej wersji Ksi─Ögi rodzaju.

"Ziemia wyda┼éa ro┼Ťliny zielone: traw─Ö daj─ůc─ů nasienie wed┼éug swego gatunku i drzewa rodz─ůce owoce, w kt├│rych by┼éo nasienie wed┼éug ich gatunk├│w. A B├│g widzia┼é, ┼╝e by┼éy dobre. [Rdz 1, 12]" , "B├│g uczyni┼é dwa du┼╝e cia┼éa ja┼Ťniej─ůce: wi─Öksze, aby rz─ůdzi┼éo dniem, i mniejsze, aby rz─ůdzi┼éo noc─ů, oraz gwiazdy. I umie┼Ťci┼é je B├│g na sklepieniu nieba, aby ┼Ťwieci┼éy nad ziemi─ů; aby rz─ůdzi┼éy dniem i noc─ů i oddziela┼éy ┼Ťwiat┼éo┼Ť─ç od ciemno┼Ťci. A widzia┼é B├│g, ┼╝e by┼éy dobre. [Rdz 1, 16-18]", "A B├│g widzia┼é, ┼╝e wszystko, co uczyni┼é, by┼éo bardzo dobre. [Rdz 1, 31]" - tego kolega nie czyta┼é, co?

Szej-Hulud napisa│/a:

'Chocia┼╝ m─Ö┼╝czyzna i jego ┼╝ona byli nadzy, nie odczuwali wobec siebie wstydu." [Rdz 2, 25] - cytat ten wskazuje, ┼╝e wstyd wobec nago┼Ťci nie by┼é elementem pierwotnego planu Pana.

Tu masz rację. Wstyd pojawił się po zjedzeniu owocu z drzewa, czyli po pierwszym upadku, jako jeden ze skutków grzechu pierworodnego.

Szej-Hulud napisa│/a:

"W ten spos├│b Pan rozproszy┼é ich stamt─ůd po ca┼éej powierzchni ziemi, i tak nie doko┼äczyli budowy tego miasta. Dlatego to nazwano je Babel, tam bowiem Pan pomiesza┼é mow─Ö mieszka┼äc├│w ca┼éej ziemi. Stamt─ůd te┼╝ Pan rozproszy┼é ich po ca┼éej powierzchni ziemi." [Rdz 11, 8-9] - cytat ten wyja┼Ťnia, ┼╝e nacjonalizmy s─ů w rzeczywisto┼Ťci kar─ů za grzech ludzi po potopie, a za┼Ť narody nie stanowi┼éy pierwotnego planu Pana.

Po pierwsze, czy uto┼╝samiasz j─Özyk i narodowo┼Ť─ç? W takim wypadku Amerykanie i Anglicy to jeden nar├│d. A po drugie, B├│g zaakceptowa┼é nar├│d. A je┼Ťli uwa┼╝asz inaczej, to powiedz ┼╗ydom, ┼╝e nie s─ů narodem, ty "antysemito" :-D .

Szej-Hulud napisa│/a:

"Ale ka┼╝da istota wodna, kt├│ra nie ma p┼éetw albo ┼éusek w morzach i rzekach spo┼Ťr├│d wszystkiego, co si─Ö roi w wodzie, i spo┼Ťr├│d wszystkich zwierz─ůt wodnych, b─Ödzie dla was obrzydliwo┼Ťci─ů. B─Öd─ů one dla was obrzydliwo┼Ťci─ů, nie jedzcie ich mi─Ösa i brzyd┼║cie si─Ö ich padlin─ů. Wszystkie istoty wodne, kt├│re nie maj─ů p┼éetw albo ┼éusek, b─Öd─ů dla was obrzydliwo┼Ťci─ů. " [Kp┼é 11, 10-12] - ten z kolei pokazuje, ┼╝e jedzenie owoc├│w morza i stosunek seksualny mi─Ödzy osobami tej samej p┼éci s─ů w oczach Pana r├│wnie grzeszne.

"Nast─Öpnego dnia, gdy oni byli w drodze i zbli┼╝ali si─Ö do miasta, wszed┼é Piotr na dach, aby si─Ö pomodli─ç. By┼éa mniej wi─Öcej sz├│sta godzina. Odczuwa┼é g┼é├│d i chcia┼é co┼Ť zje┼Ť─ç. Kiedy przygotowywano mu posi┼éek, wpad┼é w zachwycenie. Widzi niebo otwarte i jaki┼Ť spuszczaj─ůcy si─Ö przedmiot, podobny do wielkiego p┼é├│tna czterema ko┼äcami opadaj─ůcego ku ziemi. By┼éy w nim wszelkie zwierz─Öta czworono┼╝ne, p┼éazy naziemne i ptaki powietrzne. «Zabijaj, Piotrze i jedz!» - odezwa┼é si─Ö do niego g┼éos. «O nie, Panie! Bo nigdy nie jad┼éem nic ska┼╝onego i nieczystego» - odpowiedzia┼é Piotr. A g┼éos znowu po raz drugi do niego: «Nie nazywaj nieczystym tego, co B├│g oczy┼Ťci┼é». Powt├│rzy┼éo si─Ö to trzy razy i natychmiast wzi─Öto ten przedmiot do nieba. [Dz 10, 9-16]" - B├│g oczy┼Ťci┼é nieczyste pokarmy ┼╗yd├│w. Homoseksualnych stosunk├│w nie...

Szej-Hulud napisa│/a:

"Nie będziecie obcinać w kółko włosów na głowie. Nie będziesz golił włosów po bokach brody. Nie będziecie nacinać ciała na znak żałoby po zmarłym. Nie będziecie się tatuować. Ja jestem Pan! " [Kpł 19, 27-28] - ten zabrania się tatuować.

Po pierwsze, Ko┼Ťci├│┼é Katolicki zni├│s┼é potrzeb─Ö przestrzegania prawa ┼╝ydowskiego jeszcze na stronach Dziej├│w Apostolskich. A po drugie, zakaz tatuowania cz─Östo jest wskazywany, jako obowi─ůzuj─ůcy, gdy┼╝ tatua┼╝e pochodz─ů z tradycji poga┼äskich.

Szej-Hulud napisa│/a:

"Je┼╝eli w waszym kraju osiedli si─Ö przybysz, nie b─Ödziecie go uciska─ç. Przybysza, kt├│ry si─Ö osiedli┼é w┼Ťr├│d was, b─Ödziecie uwa┼╝a─ç za obywatela. B─Ödziesz go mi┼éowa┼é jak siebie samego, bo i wy byli┼Ťcie przybyszami w ziemi egipskiej. Ja jestem Pan, B├│g wasz! " [Kp┼é 19, 33-34] - to mo┼╝na zrozumie─ç jako postulat zniesienia pa┼ästw narodowych.

Jakim że to cudem zakaz ucisku przybyszy uznajesz za dowód zniesienia państw narodowych?

Szej-Hulud napisa│/a:

"Od g├│ry Hor szli w kierunku Morza Czerwonego, aby obej┼Ť─ç ziemi─Ö Edom; podczas drogi jednak lud straci┼é cierpliwo┼Ť─ç. I zacz─Öli m├│wi─ç przeciw Bogu i Moj┼╝eszowi: «Czemu wyprowadzili┼Ťcie nas z Egiptu, by┼Ťmy tu na pustyni pomarli? Nie ma chleba ani wody, a uprzykrzy┼é si─Ö nam ju┼╝ ten pokarm mizerny». Zes┼éa┼é wi─Öc Pan na lud w─Ö┼╝e o jadzie pal─ůcym, kt├│re k─ůsa┼éy ludzi, tak ┼╝e wielka liczba Izraelit├│w zmar┼éa." [Lb 21, 4-6] - tutaj autor natchniony uczy nas, ┼╝e Pan nie lubi, gdy si─Ö narzeka na bycie g┼éodnym.

Nie narzekanie na głód, tylko na Boga. To istotna różnica.

Szej-Hulud napisa│/a:

"Stamt─ůd poszed┼é do Betel. Kiedy za┼Ť post─Öpowa┼é drog─ů, mali ch┼éopcy wybiegli z miasta i na┼Ťmiewali si─Ö z niego wzgardliwie, m├│wi─ůc do niego: «Przyjd┼║ no, ┼éysku! Przyjd┼║ no, ┼éysku!» On za┼Ť odwr├│ci┼é si─Ö, spojrza┼é na nich i przekl─ů┼é ich w imi─Ö Pa┼äskie. W├│wczas wypad┼éy z lasu dwa nied┼║wiedzie i rozszarpa┼éy spo┼Ťr├│d nich czterdzie┼Ťci dwoje dzieci. " [2Krl 2, 23-24] - ten fragment mo┼╝e stanowi─ç inspiracj─Ö dla wszystkich tych, kt├│rzy nie przepadaj─ů za dzie─çmi.

To kara za brak szanowania proroka. To okazanie, ┼╝e B├│g jest pot─Ö┼╝ny.

Szej-Hulud napisa│/a:

"On b─Ödzie rozjemc─ů pomi─Ödzy ludami
i wyda wyroki dla licznych narod├│w.
Wtedy swe miecze przekuj─ů na lemiesze,
a swoje włócznie na sierpy.
Nar├│d przeciw narodowi nie podniesie miecza,
nie b─Öd─ů si─Ö wi─Öcej zaprawia─ç do wojny. " [Iz 2, 4] - fragment ten stanowi inspiracj─Ö dla pacyfizmu.

To nie nakaz pacyfizmu, tylko obraz pokoju mesja┼äskiego. Pacyfizm jest ziemsk─ů, cz─Östo infantyln─ů, ide─ů. Pok├│j mesja┼äski jest czym┼Ť trwa┼éym.

Szej-Hulud napisa│/a:

"B┼éogos┼éawieni jeste┼Ťcie, gdy [ludzie] wam ur─ůgaj─ů i prze┼Ťladuj─ů was, i gdy z mego powodu m├│wi─ů k┼éamliwie wszystko z┼ée na was. Cieszcie si─Ö i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prze┼Ťladowali prorok├│w, kt├│rzy byli przed wami." [Mt 5, 11] - Pan uczy, ┼╝e bycie prze┼Ťladowanym za wiar─Ö w niego nie powinno nikogo martwi─ç.

Tak, masz racj─Ö. To, ┼╝e chrze┼Ťcijanie s─ů prze┼Ťladowani, to dow├│d na prawdziwo┼Ť─ç wiary w Chrystusa. Ci, kt├│rych dotknie prze┼Ťladowanie, zostan─ů nagrodzeni w Niebie.

Szej-Hulud napisa│/a:

"A Jezus wszed┼é do ┼Ťwi─ůtyni i wyrzuci┼é wszystkich sprzedaj─ůcych i kupuj─ůcych w ┼Ťwi─ůtyni; powywraca┼é sto┼éy zmieniaj─ůcych pieni─ůdze oraz ┼éawki tych, kt├│rzy sprzedawali go┼é─Öbie. I rzek┼é do nich: «Napisane jest: M├│j dom ma by─ç domem modlitwy, a wy czynicie z niego jaskini─Ö zb├│jc├│w»." [Mt 21, 12-13] - Pan sprzeciwia si─Ö komercjalizacji religii.

Zgadza si─Ö. To tak┼╝e dow├│d, ┼╝e Katolicy nie powinni by─ç tylko pokorni, ale usprawiedliwony jest tzw. "┼Ťwi─Öty gniew".

Szej-Hulud napisa│/a:

"Ktokolwiek wi─Öc zni├│s┼éby jedno z tych przykaza┼ä, cho─çby najmniejszych, i uczy┼éby tak ludzi, ten b─Ödzie najmniejszy w kr├│lestwie niebieskim. A kto je wype┼énia i uczy wype┼énia─ç, ten b─Ödzie wielki w kr├│lestwie niebieskim. " [Mt 5, 19] - zestawienie z cytatem wy┼╝ej do┼Ť─ç sugestywnie wskazuje, kto jest najmniejszy. Kto b─Ödzie wielki - tego niestety nie wiemy.

"Do czasu przyj┼Ťcia wiary byli┼Ťmy poddani pod stra┼╝ Prawa i trzymani w zamkni─Öciu a┼╝ do objawienia si─Ö wiary. Tym sposobem Prawo sta┼éo si─Ö dla nas wychowawc─ů, [kt├│ry mia┼é prowadzi─ç] ku Chrystusowi, aby┼Ťmy z wiary uzyskali usprawiedliwienie. Gdy jednak wiara nadesz┼éa, ju┼╝ nie jeste┼Ťmy poddani wychowawcy. Wszyscy bowiem dzi─Öki tej wierze jeste┼Ťcie synami Bo┼╝ymi - w Chrystusie Jezusie. [Ga 3, 23-26]" - cytat ten znosi obowi─ůzek Prawa wobec pogan.

Szej-Hulud napisa│/a:

"Czy┼äcie wi─Öc i zachowujcie wszystko, co wam polec─ů, lecz uczynk├│w ich nie na┼Ťladujcie. M├│wi─ů bowiem, ale sami nie czyni─ů." [Mt 23, 3] - ten cytat inspiruje do sprzeciwiania si─Ö hipokryzji w┼Ťr├│d przedstawicieli w┼éadzy duchownej.

"Biada wam, uczeni w Pi┼Ťmie i faryzeusze, ob┼éudnicy! Bo dajecie dziesi─Öcin─Ö z mi─Öty, kopru i kminku, lecz pomijacie to, co wa┼╝niejsze jest w Prawie: sprawiedliwo┼Ť─ç, mi┼éosierdzie i wiar─Ö. To za┼Ť nale┼╝a┼éo czyni─ç, a tamtego nie opuszcza─ç." [Mt 23, 23] - to nie wymaga komentarza.

"Na to Jezus im odpowiedzia┼é: «Strze┼╝cie si─Ö, ┼╝eby was kto nie zwi├│d┼é. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i b─Öd─ů m├│wi─ç: Ja jestem Mesjaszem. I wielu w b┼é─ůd wprowadz─ů." [Mt 24, 4] - Pan przestrzega nas przed nadmiernym zaufaniem do autorytet├│w, kt├│re podszywaj─ů si─Ö pod niego.

Tak, to wszystko prawda. Dlatego krytyka ksi─Ö┼╝y, kt├│rzy popieraj─ů homoherezj─Ö jest s┼éuszna. Tak┼╝e tych, kt├│rzy ┼éami─ů przykazania i prawa ko┼Ťcielne. Dlatego s┼éuszna jest krytyka kierowana przez wiele o┼Ťrodk├│w katolickich wobec niemieckiej hierarchi, kt├│ra d─ů┼╝y do coraz wi─Ökszej schizmy...

Szej-Hulud napisa│/a:

"Wtedy Jezus rzek┼é do niego: «Schowaj miecz sw├│j do pochwy, bo wszyscy, kt├│rzy za miecz chwytaj─ů, od miecza gin─ů." [Mt 26, 52] - Pan uczy nas tutaj, ┼╝e nie warto rozpoczyna─ç wojny na cytaty biblijne.

Cytat ten jest poprawny. Niemniej jednak Ko┼Ťci├│┼é przyzwala na wojn─Ö sprawiedliw─ů. Poza tym, czy Chrystus kaza┼é ┼╝o┼énierzowi, kt├│remu uzdrowi┼é s┼éug─Ö, porzuci─ç s┼éu┼╝b─Ö wojskow─ů? A co m├│wi┼é Jan Chrzciciel do ┼╝o┼énierzy? "celnicy (..) pytali go: «Nauczycielu, co mamy czyni─ç?» On im odpowiada┼é: «Nie pobierajcie nic wi─Öcej ponad to, ile wam wyznaczono». Pytali go te┼╝ i ┼╝o┼énierze: «A my, co mamy czyni─ç?» On im odpowiada┼é: «Nad nikim si─Ö nie zn─Öcajcie i nikogo nie uciskajcie, lecz poprzestawajcie na swoim ┼╝o┼édzie» [┼ük 3,12-14]." Czy┼╝ to zakaz s┼éu┼╝by wojskowej? W─ůtpi─Ö...

[ Dodano: 2019-08-01, 19:58 ]
A poza tym, nie za┼éo┼╝y┼éem tego tematu, by "przepycha─ç' si─Ö na cytaty biblijne. Do tego zach─Öcam spotkanie z biblist─ů. On jest w tym bieglejszy ode mnie...

Zach─Öcam raczej do refleksji nad cytatami, kt├│re zaprezentowa┼éem. Mo┼╝e komu┼Ť przyjd─ů jakie┼Ť ciekawe przemy┼Ťlenia na temat tych┼╝e cytat├│w?

Szej-Hulud  

Pogromca post├│w

Éminence grise

Wys│any: 2019-08-01, 21:07   

slavianin napisa│/a:

"Ziemia wyda┼éa ro┼Ťliny zielone: traw─Ö daj─ůc─ů nasienie wed┼éug swego gatunku i drzewa rodz─ůce owoce, w kt├│rych by┼éo nasienie wed┼éug ich gatunk├│w. A B├│g widzia┼é, ┼╝e by┼éy dobre. [Rdz 1, 12]" , "B├│g uczyni┼é dwa du┼╝e cia┼éa ja┼Ťniej─ůce: wi─Öksze, aby rz─ůdzi┼éo dniem, i mniejsze, aby rz─ůdzi┼éo noc─ů, oraz gwiazdy. I umie┼Ťci┼é je B├│g na sklepieniu nieba, aby ┼Ťwieci┼éy nad ziemi─ů; aby rz─ůdzi┼éy dniem i noc─ů i oddziela┼éy ┼Ťwiat┼éo┼Ť─ç od ciemno┼Ťci. A widzia┼é B├│g, ┼╝e by┼éy dobre. [Rdz 1, 16-18]", "A B├│g widzia┼é, ┼╝e wszystko, co uczyni┼é, by┼éo bardzo dobre. [Rdz 1, 31]" - tego kolega nie czyta┼é, co?

Brawo, ale po drugim dniu takiego fragmentu brakuje ;)

slavianin napisa│/a:

Po pierwsze, czy uto┼╝samiasz j─Özyk i narodowo┼Ť─ç? W takim wypadku Amerykanie i Anglicy to jeden nar├│d. A po drugie, B├│g zaakceptowa┼é nar├│d. A je┼Ťli uwa┼╝asz inaczej, to powiedz ┼╗ydom, ┼╝e nie s─ů narodem, ty "antysemito" .

Zauważ, że przed zburzeniem wieży Babel ludzie działali ponad podziałami. To Pan ich skłócił i doprowadził do podziałów. To on odpowiada za zło, które z tego wynikło.

slavianin napisa│/a:

Jakim że to cudem zakaz ucisku przybyszy uznajesz za dowód zniesienia państw narodowych?

"Przybysza, kt├│ry si─Ö osiedli┼é w┼Ťr├│d was, b─Ödziecie uwa┼╝a─ç za obywatela. " - rozumie si─Ö samo przez si─Ö.

slavianin napisa│/a:

Nie narzekanie na głód, tylko na Boga. To istotna różnica.

Na g┼é├│d b─Öd─ůcy wynikiem pod─ů┼╝ania za Panem.

slavianin napisa│/a:

To kara za brak szanowania proroka. To okazanie, ┼╝e B├│g jest pot─Ö┼╝ny.

To w takim razie skazywanie na ┼Ťmier─ç Polak├│w w zaborze rosyjskim jest okazaniem, ┼╝e car jest pot─Ö┼╝ny. Krzykn─Ö, ze┼Ť Ty nie ojcem ┼Ťwiata, ale... Carem!

slavianin napisa│/a:

To nie nakaz pacyfizmu, tylko obraz pokoju mesja┼äskiego. Pacyfizm jest ziemsk─ů, cz─Östo infantyln─ů, ide─ů. Pok├│j mesja┼äski jest czym┼Ť trwa┼éym.

Czyli w ┼╝yciu doczesnym nie warto si─Ö stara─ç? ;)

slavianin napisa│/a:

Tak, masz racj─Ö. To, ┼╝e chrze┼Ťcijanie s─ů prze┼Ťladowani, to dow├│d na prawdziwo┼Ť─ç wiary w Chrystusa. Ci, kt├│rych dotknie prze┼Ťladowanie, zostan─ů nagrodzeni w Niebie.

"Gdzie┼╝ s─ů, o Panie, Twoje dawne ┼éaski,
kt├│re zaprzysi─ůg┼ée┼Ť Dawidowi na swoj─ů wierno┼Ť─ç? " [Ps 89, 50] - a to si─Ö jeszcze oka┼╝e ;-)

slavianin napisa│/a:

Zgadza si─Ö. To tak┼╝e dow├│d, ┼╝e Katolicy nie powinni by─ç tylko pokorni, ale usprawiedliwony jest tzw. "┼Ťwi─Öty gniew".

"Dręczono Go, lecz sam się dał gnębić,
nawet nie otworzył ust swoich.
Jak baranek na rze┼║ prowadzony,
jak owca niema wobec strzyg─ůcych j─ů,
tak On nie otworzył ust swoich. " [Iz 53, 7]

slavianin napisa│/a:

"Do czasu przyj┼Ťcia wiary byli┼Ťmy poddani pod stra┼╝ Prawa i trzymani w zamkni─Öciu a┼╝ do objawienia si─Ö wiary. Tym sposobem Prawo sta┼éo si─Ö dla nas wychowawc─ů, [kt├│ry mia┼é prowadzi─ç] ku Chrystusowi, aby┼Ťmy z wiary uzyskali usprawiedliwienie. Gdy jednak wiara nadesz┼éa, ju┼╝ nie jeste┼Ťmy poddani wychowawcy. Wszyscy bowiem dzi─Öki tej wierze jeste┼Ťcie synami Bo┼╝ymi - w Chrystusie Jezusie. [Ga 3, 23-26]" - cytat ten znosi obowi─ůzek Prawa wobec pogan.

To w końcu Chrystus czy Paweł jest mesjaszem?

slavianin napisa│/a:

Tak, to wszystko prawda. Dlatego krytyka ksi─Ö┼╝y, kt├│rzy popieraj─ů homoherezj─Ö jest s┼éuszna. Tak┼╝e tych, kt├│rzy ┼éami─ů przykazania i prawa ko┼Ťcielne. Dlatego s┼éuszna jest krytyka kierowana przez wiele o┼Ťrodk├│w katolickich wobec niemieckiej hierarchi, kt├│ra d─ů┼╝y do coraz wi─Ökszej schizmy...

"Wtedy je┼Ťliby wam kto powiedzia┼é: "Oto tu jest Mesjasz" albo: "Tam", nie wierzcie! Powstan─ů bowiem fa┼észywi mesjasze i fa┼észywi prorocy i dzia┼éa─ç b─Öd─ů wielkie znaki i cuda, by w b┼é─ůd wprowadzi─ç, je┼Ťli to mo┼╝liwe, tak┼╝e wybranych." [Mt 24, 23-24] - nie wierz─Ö Ci.

slavianin napisa│/a:

Cytat ten jest poprawny. Niemniej jednak Ko┼Ťci├│┼é przyzwala na wojn─Ö sprawiedliw─ů. Poza tym, czy Chrystus kaza┼é ┼╝o┼énierzowi, kt├│remu uzdrowi┼é s┼éug─Ö, porzuci─ç s┼éu┼╝b─Ö wojskow─ů? A co m├│wi┼é Jan Chrzciciel do ┼╝o┼énierzy? "celnicy (..) pytali go: «Nauczycielu, co mamy czyni─ç?» On im odpowiada┼é: «Nie pobierajcie nic wi─Öcej ponad to, ile wam wyznaczono». Pytali go te┼╝ i ┼╝o┼énierze: «A my, co mamy czyni─ç?» On im odpowiada┼é: «Nad nikim si─Ö nie zn─Öcajcie i nikogo nie uciskajcie, lecz poprzestawajcie na swoim ┼╝o┼édzie» [┼ük 3,12-14]." Czy┼╝ to zakaz s┼éu┼╝by wojskowej? W─ůtpi─Ö...

"S┼éyszeli┼Ťcie, ┼╝e powiedziano przodkom: Nie zabijaj!; a kto by si─Ö dopu┼Ťci┼é zab├│jstwa, podlega s─ůdowi. A Ja wam powiadam: Ka┼╝dy, kto si─Ö gniewa na swego brata, podlega s─ůdowi. A kto by rzek┼é swemu bratu: Raka, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzek┼é: "Bezbo┼╝niku", podlega karze piek┼éa ognistego." [Mt 5, 21-22]
"A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu z┼éemu. Lecz je┼Ťli ci─Ö kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! " [Mt 5, 39]
"S┼éyszeli┼Ťcie, ┼╝e powiedziano: B─Ödziesz mi┼éowa┼é swego bli┼║niego, a nieprzyjaciela swego b─Ödziesz nienawidzi┼é. A Ja wam powiadam: Mi┼éujcie waszych nieprzyjaci├│┼é i m├│dlcie si─Ö za tych, kt├│rzy was prze┼Ťladuj─ů; tak b─Ödziecie synami Ojca waszego, kt├│ry jest w niebie; poniewa┼╝ On sprawia, ┼╝e s┼éo┼äce Jego wschodzi nad z┼éymi i nad dobrymi, i On zsy┼éa deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Je┼Ťli bowiem mi┼éujecie tych, kt├│rzy was mi┼éuj─ů, c├│┼╝ za nagrod─Ö mie─ç b─Ödziecie? Czy┼╝ i celnicy tego nie czyni─ů? I je┼Ťli pozdrawiacie tylko swych braci, c├│┼╝ szczeg├│lnego czynicie? Czy┼╝ i poganie tego nie czyni─ů?" [Mt 5, 43-47]

Ci─ůg dalszy ciekawych cytat├│w:

"B├│g jest duchem: potrzeba wi─Öc, by czciciele Jego oddawali Mu cze┼Ť─ç w Duchu i prawdzie." [J 4, 24]

"Strze┼╝cie si─Ö, ┼╝eby┼Ťcie uczynk├│w pobo┼╝nych nie wykonywali przed lud┼║mi po to, aby was widzieli; inaczej nie b─Ödziecie mieli nagrody u Ojca waszego, kt├│ry jest w niebie. " [Mt 6, 1]

"Gdy si─Ö modlicie, nie b─ůd┼║cie jak ob┼éudnicy. Oni lubi─ů w synagogach i na rogach ulic wystawa─ç i modli─ç si─Ö, ┼╝eby si─Ö ludziom pokaza─ç. Zaprawd─Ö, powiadam wam: otrzymali ju┼╝ swoj─ů nagrod─Ö. Ty za┼Ť, gdy chcesz si─Ö modli─ç, wejd┼║ do swej izdebki, zamknij drzwi i m├│dl si─Ö do Ojca twego, kt├│ry jest w ukryciu. A Ojciec tw├│j, kt├│ry widzi w ukryciu, odda tobie. " [Mt 6, 5-6]

"Nie s─ůd┼║cie, aby┼Ťcie nie byli s─ůdzeni. Bo takim s─ůdem, jakim s─ůdzicie, i was os─ůdz─ů; i tak─ů miar─ů, jak─ů wy mierzycie, wam odmierz─ů. Czemu to widzisz drzazg─Ö w oku swego brata, a belki we w┼éasnym oku nie dostrzegasz? Albo jak mo┼╝esz m├│wi─ç swemu bratu: Pozw├│l, ┼╝e usun─Ö drzazg─Ö z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? Ob┼éudniku, wyrzu─ç najpierw belk─Ö ze swego oka, a wtedy przejrzysz, a┼╝eby usun─ů─ç drzazg─Ö z oka twego brata." [Mt 7, 1-5]

"Nie ka┼╝dy, kt├│ry Mi m├│wi: "Panie, Panie!", wejdzie do kr├│lestwa niebieskiego, lecz ten, kto spe┼énia wol─Ö mojego Ojca, kt├│ry jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowali┼Ťmy moc─ů Twego imienia, i nie wyrzucali┼Ťmy z┼éych duch├│w moc─ů Twego imienia, i nie czynili┼Ťmy wielu cud├│w moc─ů Twego imienia?" Wtedy o┼Ťwiadcz─Ö im: "Nigdy was nie zna┼éem. Odejd┼║cie ode Mnie wy, kt├│rzy dopuszczacie si─Ö nieprawo┼Ťci!" " [Mt 7, 21-23] - to si─Ö fanatycy zdziwi─ů ;-)

"Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a mi┼éo┼Ťci bym nie mia┼é,
sta┼ébym si─Ö jak mied┼║ brz─Öcz─ůca
albo cymba┼é brzmi─ůcy. " [1Kor 13,1] - znowu obra┼╝aj─ů!

[ Dodano: 2019-08-01, 22:28 ]
PS:

slavianin napisa│/a:

homoherezj─Ö

Czy to ju┼╝ nowomowa, czy mi si─Ö wydaje?
"Polskie ┼╝ycie polityczne nie mo┼╝e by─ç d┼╝ungl─ů afryka┼äsk─ů, w kt├│rej buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije g┼éow─Ö o demokracj─Ö, albo Polska zap┼éonie wojn─ů domow─ů." - Ignacy Daszy┼äski

Lady Virgin  

Moderator

Do│▒czy│a: 19 Cze 2012

Wys│any: 2019-08-01, 22:48   

A to znacie?
https://www.youtube.com/watch?v=NVinpQV2-8k

"4 Odmień nasz los, o Panie,
jak strumienie w [ziemi] Negeb.
5 Kt├│rzy we ┼ézach siej─ů,
┼╝─ů─ç b─Öd─ů w rado┼Ťci.
6 Post─Öpuj─ů naprz├│d w┼Ťr├│d p┼éaczu,
nios─ůc ziarno na zasiew:
Z powrotem przychodz─ů w┼Ťr├│d rado┼Ťci,
przynosz─ůc swoje snopy. [Ps 126]
Or unsingable songs

Bia┼éy diabe┼é  

Pogromca post├│w

Do│▒czy│: 16 Maj 2012

Sk▒d: z Polski

Wys│any: 2019-08-02, 15:57   

slavianin ty sam wierzysz w to co piserz? xd

czyta┼éem bibli─Ö setki razy i tam jest wyra┼║nie napisane ┼╝e nikogo poza Bogoiem nie mo┼╝na.nazuwac ojcem ┼Ťwi─Ötym. to powiedz mi dlaczego katolicy nazywaj─ů tak Papierza? je┼Ťli nie wiesz to ja ci odpowiem bo dla wielu z nich Papie┼╝ dla nich jest Bogiem A nie Jezus. Dla katolik├│w wa┼╝niejsza jest tradycj─ů niz nauczanie Jezusa. Jezus kaza┼é nam kupi─ç bro┼ä A kogo by nie sta─ç to nawet maj─ů sprzeda─ç szat─Ö swoj├Ą i kupi─ç bro┼ä. powiedz ile procent katolik├│w stosuje si─Ö do tego nakazu.?

[ Dodano: 2019-08-02, 15:58 ]
slavianin ┼╝aden z ciebie chrze┼Ťcijanin po prostu jeste┼Ť zwyk┼éy. tch├│rzem

[ Dodano: 2019-08-02, 16:04 ]
A 2 przykazanie w ca┼éo┼Ťci brzmi tak „Nie b─Ödziesz czyni┼é ┼╝adnej rze┼║by ani ┼╝adnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemi─ů! Nie b─Ödziesz oddawa┼é im pok┼éonu i nie b─Ödziesz im s┼éu┼╝y┼é, poniewa┼╝ Ja Pan, tw├│j B├│g, jestem Bogiem zazdrosnym, kt├│ry karze wyst─Öpek ojc├│w na synach do trzeciego i czwartego pokolenia wzgl─Ödem tych, kt├│rzy Mnie nienawidz─ů” (Ksi─Öga Wyj┼Ťcia 20 4-5).

[ Dodano: 2019-08-02, 16:07 ]
pami─Ötam jak kiedy┼Ť chodzi┼éem do ko┼Ťcio┼éa to widzia┼éem ┼╝e ludzie tam klej─ůca przed obrazami przed ksi─Ödzem itp bawlochwalcy

[ Dodano: 2019-08-02, 16:09 ]
nie rozumiem jak można klekac prze drugim człowiekiem. w biblii jest to zakazane nawet przed aniołem nie można klekać tylko przed Bogiem. Amen

[ Dodano: 2019-08-02, 16:11 ]

kasia_dema┼äska  

Wymiatacz

Imię: kasia_demańska

Do│▒czy│a: 22 Lut 2019

Wys│any: 2019-08-02, 19:45   

A to znacie?

List od Boga do m─Ö┼╝czyzny

M├│j Synu!
Wo┼éam Ci─Ö dzi┼Ť po imieniu! (Iz 43, 1)
Nadszed┼é ju┼╝ bowiem czas, by┼Ť wzi─ů┼é udzia┼é w bitwie, (2 Kor 10, 3-5)
by┼Ť przypasa┼é miecz i wzi─ů┼é w d┼éo┼ä tarcz─Ö. (Ef 6, 11)
Wyrwa┼éem ci─Ö z ciemno┼Ťci do ┼Ťwiat┼éa, aby┼Ť przejrza┼é, (1 P 2, 9)
dlatego swoj─ů walk─Ö toczysz przeciwko si┼éom ciemno┼Ťci. (Ef 6, 12)
Z całego serca zaufaj Mi, a Ja Cię poprowadzę. (Prz 3, 5)
Zaufaj Mi bezgranicznie, a Ja zajm─Ö si─Ö Tob─ů, (Syr 2, 6)
poniewa┼╝ zwyci─Östwo zale┼╝y ode Mnie. (Prz 21, 31)
Będę walczył u Twego boku do końca, (Mt 28, 20)
b─ůd┼║ wi─Öc m─Ö┼╝ny i mocny! (Joz 1, 7)
Nie l─Ökaj si─Ö i podnie┼Ť swe r─Öce wysoko, (Iz 35, 3)
poniewa┼╝ Ja id─Ö z Tob─ů i nigdy Ci─Ö nie porzuc─Ö! (Pwt 31, 6)
To Ja Ciebie stworzyłem i należysz do Mnie. (Ps 100, 3)
Utkałem Cię w głębi ziemi, (Ps 139, 13)
to Moje ręce Cię ukształtowały. (Ps 119, 73)
Wyryłem Cię na swoich dłoniach, (Iz 49, 16)
dlatego będę walczył za Ciebie! (Syr 4, 28)
P├│jd┼║ t─ů drog─ů, kt├│r─ů dla Ciebie przygotowa┼éem, (Jr 7, 23)
cho─ç Moje drogi nie s─ů takie, jak Twoje. (Iz 55, 8)
Poprowadzę Cię do źródeł, (Iz 49, 10)
gdzie si─Ö orze┼║wisz i odpoczniesz. (Ps 23, 1)
A cho─çby┼Ť szed┼é ciemn─ů dolin─ů, nie l─Ökaj si─Ö, gdy┼╝ Ja b─Öd─Ö z Tob─ů, (Ps 23, 4)
tak, jak zawsze jestem, kiedy upadasz i kiedy si─Ö d┼║wigasz z upadku. (Ps 139, 1)
Synu, szukaj Mnie, (Iz 55, 6)
a dam Ci się znaleźć. (Łk 11, 10)
Wzywaj Mnie, (Jon 2, 3)
a ja Ci─Ö uzdrowi─Ö. (Ps 30, 3)
M├│w do Mnie nieustannie, (1 Tes 5, 17)
a Ja Cię wysłucham. (Ps 91, 15)
Ja dodam Ci si┼é, by┼Ť osi─ůga┼é nieosi─ůgalne i przemierza┼é nieprzemierzone. (Iz 40, 31)
Uczyni─Ö Ci─Ö g├│r─ů, kt├│rej nikt nie zdob─Ödzie. (Ps 30, 8)
We Mnie dokonasz czynów pełnych mocy! (Ps 108, 14)
Ucz si─Ö ode Mnie, jak masz walczy─ç, (Mt 11, 29)
bo jestem Twym jedynym Mistrzem (Hi 36, 22)
i nie ma innego. (Pwt 4, 35)
Jestem ca┼éy mi┼éo┼Ťci─ů (1 J 4, 8)
i pragn─Ö, aby┼Ť Ty mi┼éowa┼é wszystkich tak─ů mi┼éo┼Ťci─ů, jak─ů Ja obdarzam Ciebie. (1 J 4, 11)
Kochaj swoj─ů ┼╝on─Ö dok┼éadnie tak, jak kochasz samego siebie. (Ef 5, 33)
Przeznaczy┼éem j─ů dla Ciebie, aby┼Ť otoczy┼é j─ů mi┼éo┼Ťci─ů i trosk─ů. (Tb 6, 18)
Ona jest cz─Ö┼Ťci─ů Ciebie ju┼╝ od pocz─ůtku ┼Ťwiata, (Rdz 2, 23)
a skoro j─ů odnalaz┼ée┼Ť, to mo┼╝esz by─ç pewnym Mojej ┼éaski i b┼éogos┼éawie┼ästwa nad Tob─ů. (Prz 18, 22)
Jest ona darem ode Mnie, i to darem niezwykłym, (Prz 19, 14)
bo stworzy┼éem j─ů wspania┼é─ů (Ps 139, 14)
i niezwykle pi─Ökn─ů. (Pnp 7, 7)
Dzięki twej żonie wielkie błogosławieństwo spłynie na Twój dom. (Prz 8, 22)
B─Ödziesz szcz─Ö┼Ťliwy, a Twoje ┼╝ycie d┼éugie. (Syr 26, 1)
I rado┼Ť─ç zamieszka w Twym domu. (Syr 26, 13)
Walcz więc o tę kobietę tak, jak Ja walczyłem o Ciebie. (Ef 5, 25)
A Moja walka zaprowadziła Mnie na krzyż i tam zwyciężyłem. (Flp 2, 8)
B─ůd┼║ ┼éagodny i dobry, aby┼Ť nie sprawia┼é jej przykro┼Ťci. (Kol 3, 19)
Ona sta┼éa si─Ö towarzyszk─ů Twego ┼╝ycia z Twojego wyboru i z┼éo┼╝onej przysi─Ögi. (Mal 2, 14)
I nigdy jej nie zdradzaj! Nigdy! (Wj 20, 14)
Powtarzam raz jeszcze, masz by─ç dla niej wiernym powiernikiem Mojej mi┼éo┼Ťci. (Pwt 5, 18)
Kochaj j─ů niezale┼╝nie od tego, co Was spotka, (1 Sm 1, 5)
bo wszelkie do┼Ťwiadczenie jest darem ode Mnie. (Jk 1, 2)
Wiem, ┼╝e to wymaga od Ciebie trudu i po┼Ťwi─Öcenia, ale taka jest Moja wola. (Rdz 29, 18)
B─ůd┼║ radykalny i stanowczy w tym, co robisz i kim jeste┼Ť. (Mt 5, 37)
Nie pozwalaj sobie na bylejako┼Ť─ç, (Ap 3, 15)
bo jeste┼Ť wezwany do wi─Ökszych rzeczy. (J 14, 12)
Przygotowa┼éem wspania┼éy plan dla Twego ┼╝ycia i chc─Ö, by┼Ť go wype┼éni┼é. (Ef 2, 10)
Je┼Ťli b─Ödziesz Mi pos┼éuszny, Ja nie pozwol─Ö Ci nigdy upa┼Ť─ç. (Ps 16, 8)
Dam Ci siłę i moc. (Flp 4, 13)
Pokonasz ka┼╝d─ů przeszkod─Ö i przezwyci─Ö┼╝ysz ka┼╝d─ů trudno┼Ť─ç dzi─Öki Mnie, (Rz 8, 37)
bo Ja troszcz─Ö si─Ö o Ciebie. (Ps 23, 1)
i zawsze dotrzymuję każdego danego słowa. (Ps 19, 8)
A je┼Ťli upadniesz – powsta┼ä! (Jl 2, 13)
I wyci─ůgnij wnioski ze swej pora┼╝ki, bo moc w s┼éabo┼Ťci si─Ö doskonali. (2 Kor 12, 9)
Staraj si─Ö o Moje kr├│lestwo! (Mt 6, 33)
Przygotowa┼éem w nim specjalne miejsce, w┼éa┼Ťnie dla Ciebie. (J 14, 2)
Je┼Ťli b─Ödziesz prawdziwie waleczny, zdob─Ödziesz je! (Mt 11, 12)
Jestem przy Tobie, dzielny wojowniku! (Sdz 6, 12)
Pozostaje tylko pytanie, jakim chcesz by─ç i co wybierzesz? (Pwt 30, 19)
Czy zechcesz przemieni─ç swoje ┼╝ycie? (Rz 12, 2)

slavianin  

Stały User

szukaj─ůcy znajomych

Wys│any: 2019-08-02, 20:33   

czyta┼éem bibli─Ö setki razy i tam jest wyra┼║nie napisane ┼╝e nikogo poza Bogoiem nie mo┼╝na.nazuwac ojcem ┼Ťwi─Ötym.

Ojcem, nie ojcem ┼Ťwi─Ötym. A to r├│┼╝nica. A Ty nazywasz swojego ojca ojcem? Bo je┼Ťli tak, to "grzeszysz" wobec tych s┼é├│w.

Dla katolik├│w wa┼╝niejsza jest tradycj─ů niz nauczanie Jezusa.

A wiesz, ┼╝e tradycja by┼éa wcze┼Ťniejsza ni┼╝ Ewangelia? Ma┼éo tego, Jezus nie kaza┼é pisa─ç Ewangelii. Nie powiedzia┼é: "Spiszcie wszystko, co Wam powiedzia┼éem", tylko "Id┼║cie wi─Öc i nauczajcie wszystkie narody, udzielaj─ůc im chrztu w imi─Ö Ojca i Syna, i Ducha ┼Üwi─Ötego. Uczcie je zachowywa─ç wszystko, co wam przykaza┼éem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, a┼╝ do sko┼äczenia ┼Ťwiata». [Mt 28, 19-20]" a na innym miejscu "I rzek┼é do nich: «Id┼║cie na ca┼éy ┼Ťwiat i g┼éo┼Ťcie Ewangeli─Ö wszelkiemu stworzeniu! [Mk 16, 15]". A poza tym, to napisano r├│wnie┼╝: "I wiele innych znak├│w, kt├│rych nie zapisano w tej ksi─ů┼╝ce, uczyni┼é Jezus wobec uczni├│w. Te za┼Ť zapisano, aby┼Ťcie wierzyli, ┼╝e Jezus jest Mesjaszem, Synem Bo┼╝ym, i aby┼Ťcie wierz─ůc mieli ┼╝ycie w imi─Ö Jego. [J 20, 30-31]" i "Jest ponadto wiele innych rzeczy, kt├│rych Jezus dokona┼é, a kt├│re, gdyby je szczeg├│┼éowo opisa─ç, to s─ůdz─Ö, ┼╝e ca┼éy ┼Ťwiat nie pomie┼Ťci┼éby ksi─ůg, kt├│re by trzeba napisa─ç. [J 21, 25]" - czyli nie wszystko, co czyni┼é Jezus jest zapisane.

Co za┼Ť do prymatu papie┼╝a, to jak rozumiesz te s┼éowa: "Ot├│┼╝ i Ja tobie powiadam: Ty jeste┼Ť Piotr [czyli Ska┼éa], i na tej Skale zbuduj─Ö Ko┼Ťci├│┼é m├│j, a bramy piekielne go nie przemog─ů. [Mt 16, 18]"?

Jezus kaza┼é nam kupi─ç bro┼ä A kogo by nie sta─ç to nawet maj─ů sprzeda─ç szat─Ö swoj├Ą i kupi─ç bro┼ä. powiedz ile procent katolik├│w stosuje si─Ö do tego nakazu.?

Wielu katolików jest za dozwoleniem posiadania broni. A poza tym powiedział, że wystarczy dwa miecze na jedenastu. Nie powiedział, by każdy kupował broń.

pami─Ötam jak kiedy┼Ť chodzi┼éem do ko┼Ťcio┼éa to widzia┼éem ┼╝e ludzie tam klej─ůca przed obrazami

I modl─ů si─Ö do obraz├│w, jak do bog├│w. Ka┼╝dy obraz jest dla nich ┼╝ywym bogiem, oddycha, trzeba go karmi─ç, tak? Oni kl─Öcz─ů przed Bogiem!

pami─Ötam jak kiedy┼Ť chodzi┼éem do ko┼Ťcio┼éa to widzia┼éem ┼╝e ludzie tam klej─ůca [...] przed ksi─Ödzem

A czy ten ksi─ůdz mia┼é w rekach monstrancje lub kielich z komunikantami? Bo je┼Ťli tak, to kl─Ökaj─ů przed Bogiem, obecnym w Naj┼Ťwi─Ötszym Sakramencie.

A co do ba┼éwochwalstwa, to dam Ci kilka przyk┼éad├│w, kt├│re pomin─ů┼ée┼Ť. "W sanktuarium sporz─ůdzi┼é dwa cheruby dziesi─Öcio┼éokciowej wysoko┼Ťci z drzewa oliwkowego. Jedno skrzyd┼éo cheruba mia┼éo pi─Ö─ç ┼éokci i drugie skrzyd┼éo cheruba mia┼éo te┼╝ pi─Ö─ç ┼éokci. Wi─Öc od ko┼äca do ko┼äca jego skrzyde┼é by┼éo dziesi─Ö─ç ┼éokci. Drugi cherub mia┼é ten sam rozmiar dziesi─Öciu ┼éokci, i obydwa cheruby mia┼éy takie same kszta┼éty. Wysoko┼Ť─ç jednego i drugiego cheruba wynosi┼éa dziesi─Ö─ç ┼éokci. Gdy umie┼Ťci┼é te cheruby w g┼é─Öbi wn─Ötrza ┼Ťwi─ůtyni, to rozpo┼Ťciera┼éy swe skrzyd┼éa tak, ┼╝e skrzyd┼éo jednego dotyka┼éo jednej ┼Ťciany, a skrzyd┼éo drugiego cheruba dotyka┼éo drugiej ┼Ťciany. Skrzyd┼éa za┼Ť ich skierowane do ┼Ťrodka ┼Ťwi─ůtyni dotyka┼éy si─Ö wzajemnie. 28 Cheruby te pokry┼é z┼éotem. 29 Ponadto na wszystkich ┼Ťcianach ┼Ťwi─ůtyni woko┼éo wyry┼é jako p┼éaskorze┼║by podobizny cherub├│w i palm oraz girlandy kwiat├│w wewn─ůtrz i na zewn─ůtrz. [1 Krl 6, 23-29]" (Salomon z┼éama┼é wi─Öc przykazanie o nie czynieniu podobizn, tak?), "upadn─Ö przed ┼Ťwi─Ötym przybytkiem Twoim [Ps 5:8]" (upada przed przybytkiem, ba┼éwochwalca jeden! Wykre┼Ťli─ç ten psalm z Biblii!), "Wtedy Jozue rozdar┼é swoje szaty i pad┼é twarz─ů na ziemi─Ö przed Ark─ů Pa┼äsk─ů a┼╝ do wieczora, on sam i starsi Izraela. I posypali prochem swe g┼éowy. [Joz 7, 6]" (Jozue, kolejny ba┼éwochwalca!), "Wtedy rzek┼é Pan do Moj┼╝esza: «Sporz─ůd┼║ w─Ö┼╝a i umie┼Ť─ç go na wysokim palu; wtedy ka┼╝dy uk─ůszony, je┼Ťli tylko spojrzy na niego, zostanie przy ┼╝yciu». [Lb 21, 8]" (Sam B├│g ka┼╝e sporz─ůdzi─ç w─Ö┼╝a i patrze─ç na niego. B├│g nakaza┼é wi─Öc ba┼éwochwalstwo!), "Strzec b─Ödziecie moich szabat├│w, czci─ç b─Ödziecie m├│j ┼Ťwi─Öty przybytek. Ja jestem Pan! [Kp┼é 26, 2]" (B├│g ka┼╝e czci─ç przybytek).

A teraz moje pytanie. ┼üamiesz w domu chleb? "Nast─Öpnie wzi─ů┼é chleb, odm├│wiwszy dzi─Ökczynienie po┼éama┼é go i poda┼é m├│wi─ůc: «To jest Cia┼éo moje, kt├│re za was b─Ödzie wydane: to czy┼äcie na moj─ů pami─ůtk─Ö!». [┼ük 26, 19]". Bo je┼Ťli tego nie czynisz, jakim jeste┼Ť chrze┼Ťcijaninem? Kto wed┼éug Ciebie mo┼╝e udziela─ç chrztu, kt├│ry konieczny jest do zbawienia - "Kto uwierzy i przyjmie chrzest, b─Ödzie zbawiony; a kto nie uwierzy, b─Ödzie pot─Öpiony. [Mt 16, 16]"?

Szej-Hulud napisa│/a:

Brawo, ale po drugim dniu takiego fragmentu brakuje

I co z tego?

Szej-Hulud napisa│/a:

Zauważ, że przed zburzeniem wieży Babel ludzie działali ponad podziałami. To Pan ich skłócił i doprowadził do podziałów.

Bo niepodzieleni wpadli w pychę. Kain i Abel mówili jednym językiem i co z tego wynikło? Jeden zabił drugiego.

Szej-Hulud napisa│/a:

Na g┼é├│d b─Öd─ůcy wynikiem pod─ů┼╝ania za Panem.

Czyli na Boga.

Szej-Hulud napisa│/a:

Czyli w ┼╝yciu doczesnym nie warto si─Ö stara─ç?

Warto. Pok├│j mo┼╝e zapanowa─ç, gdy wszyscy ludzie uwierz─ů w Chrystusa i b─Öd─ů w pe┼éni przestrzega─ç przykaza┼ä. A nie wtedy, kiedy jaki┼Ť kraj ca┼ékowicie si─Ö rozbroi, bo wtedy przyjd─ů z innego kraju i tego pacyficznego ju┼╝ nie b─Ödzie...

Szej-Hulud napisa│/a:

"Dręczono Go, lecz sam się dał gnębić,
nawet nie otworzył ust swoich.
Jak baranek na rze┼║ prowadzony,
jak owca niema wobec strzyg─ůcych j─ů,
tak On nie otworzył ust swoich. " [Iz 53, 7]

Mesjasz, nie ka┼╝dy katolik.

Szej-Hulud napisa│/a:

To w końcu Chrystus czy Paweł jest mesjaszem?

"Postanowili┼Ťmy bowiem, Duch ┼Üwi─Öty i my, nie nak┼éada─ç na was ┼╝adnego ci─Ö┼╝aru opr├│cz tego, co konieczne. [Dz 15, 28]". Duch ┼Üwi─Öty, kt├│ry jest Osob─ů Bosk─ů tak postanowi┼é, nie sami Aposto┼éowie.

Szej-Hulud napisa│/a:

"Wtedy je┼Ťliby wam kto powiedzia┼é: "Oto tu jest Mesjasz" albo: "Tam", nie wierzcie! Powstan─ů bowiem fa┼észywi mesjasze i fa┼észywi prorocy i dzia┼éa─ç b─Öd─ů wielkie znaki i cuda, by w b┼é─ůd wprowadzi─ç, je┼Ťli to mo┼╝liwe, tak┼╝e wybranych." [Mt 24, 23-24] - nie wierz─Ö Ci.

A czy┼╝ ja nazywam siebie Mesjaszem?

Szej-Hulud napisa│/a:

Czy to ju┼╝ nowomowa, czy mi si─Ö wydaje?

Prawdziw─ů ich nazw─ů jest "najwspanialsi ksi─Ö┼╝a, kt├│rzy tak mi┼éuj─ů homoseksualist├│w, ┼╝e neguj─ů ich grzech". Podoba Ci si─Ö ta nazwa?

Nie odpowiadam na reszt─Ö Twoich cytat├│w bo nie na tym mia┼é polega─ç ten temat. Mo┼╝esz sobie cytowa─ç ca┼é─ů Bibli─Ö, od a do zet. Ja i tak nie odpowiadam! Nie wiem nawet, po co zak┼éada┼éem ten temat... Chyba tylko po to, by panoszyli si─Ö po nim jacy┼Ť antykatolicy (Uwaga! "Nowomowa"! - sam zg┼éaszam)... Napiszcie otwarcie: "Nie ma miejsca na ┼╝adn─ů pochwa┼é─Ö katolicyzmu!". I wszystko b─Ödzie wiadomo. Chyba si─Ö nie b─Öd─Ö pisa┼é ju┼╝ na tym temacie. Nie wiem, czy kiedykolwiek otworz─Ö tu temat... Mo┼╝e jeszcze kiedy┼Ť, by┼Ť nie m├│g┼é powiedzie─ç: "Uciszy┼éem kolejnego «katola»". Atak z wszystkich stron...

Szej-Hulud  

Pogromca post├│w

Éminence grise

Wys│any: 2019-08-02, 20:55   

slavianin napisa│/a:

Bo niepodzieleni wpadli w pychę. Kain i Abel mówili jednym językiem i co z tego wynikło? Jeden zabił drugiego.

Wpadli w pychę, ale jeden drugiemu nie czynił krzywdy. Czyż to nie dziwne, że Bóg wprowadził między ludzi niezgodę? Zupełnie jakby wykonywał pracę samego Szatana.

slavianin napisa│/a:

Czyli na Boga.

Bóg jest duchem, nie głodem! Poza tym piramida potrzeb. Ludzie jej nie znali, ale Bóg tak.

slavianin napisa│/a:

Warto. Pok├│j mo┼╝e zapanowa─ç, gdy wszyscy ludzie uwierz─ů w Chrystusa i b─Öd─ů w pe┼éni przestrzega─ç przykaza┼ä. A nie wtedy, kiedy jaki┼Ť kraj ca┼ékowicie si─Ö rozbroi, bo wtedy przyjd─ů z innego kraju i tego pacyficznego ju┼╝ nie b─Ödzie...

"Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie si─Ö zbytnio o swoje ┼╝ycie, o to, co macie je┼Ť─ç i pi─ç, ani o swoje cia┼éo, czym si─Ö macie przyodzia─ç. Czy┼╝ ┼╝ycie nie znaczy wi─Öcej ni┼╝ pokarm, a cia┼éo wi─Öcej ni┼╝ odzienie? Przypatrzcie si─Ö ptakom w powietrzu: nie siej─ů ani ┼╝n─ů i nie zbieraj─ů do spichrz├│w, a Ojciec wasz niebieski je ┼╝ywi. Czy┼╝ wy nie jeste┼Ťcie wa┼╝niejsi ni┼╝ one? Kto z was przy ca┼éej swej trosce mo┼╝e cho─çby jedn─ů chwil─Ö do┼éo┼╝y─ç do wieku swego ┼╝ycia? A o odzienie czemu si─Ö zbytnio troszczycie? Przypatrzcie si─Ö liliom na polu, jak rosn─ů: nie pracuj─ů ani prz─Öd─ů. A powiadam wam: nawet Salomon w ca┼éym swoim przepychu nie by┼é tak ubrany jak jedna z nich. Je┼Ťli wi─Öc ziele na polu, kt├│re dzi┼Ť jest, a jutro do pieca b─Ödzie wrzucone, B├│g tak przyodziewa, to czy┼╝ nie tym bardziej was, ma┼éej wiary?
Nie troszczcie si─Ö wi─Öc zbytnio i nie m├│wcie: co b─Ödziemy je┼Ť─ç? co b─Ödziemy pi─ç? czym b─Ödziemy si─Ö przyodziewa─ç? Bo o to wszystko poganie zabiegaj─ů. Przecie┼╝ Ojciec wasz niebieski wie, ┼╝e tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie si─Ö naprz├│d o kr├│lestwo i o Jego sprawiedliwo┼Ť─ç, a to wszystko b─Ödzie wam dodane. Nie troszczcie si─Ö wi─Öc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzie┼ä sam o siebie troszczy─ç si─Ö b─Ödzie. Dosy─ç ma dzie┼ä swojej biedy. " [Mt 6, 25-34] - jak dla mnie ten fragment rozwiewa wszelkie w─ůtpliwo┼Ťci.

slavianin napisa│/a:

"Postanowili┼Ťmy bowiem, Duch ┼Üwi─Öty i my, nie nak┼éada─ç na was ┼╝adnego ci─Ö┼╝aru opr├│cz tego, co konieczne. [Dz 15, 28]". Duch ┼Üwi─Öty, kt├│ry jest Osob─ů Bosk─ů tak postanowi┼é, nie sami Aposto┼éowie.

Chwila, to Pan zmienił zdanie? Przecież ON JEST - to znaczy nie ulega zmianom.

slavianin napisa│/a:

A czy┼╝ ja nazywam siebie Mesjaszem?

Mesjaszem mo┼╝e i nie, ale S─ůd Ostateczny to urz─ůdzasz na forum regularnie.

slavianin napisa│/a:

Prawdziw─ů ich nazw─ů jest "najwspanialsi ksi─Ö┼╝a, kt├│rzy tak mi┼éuj─ů homoseksualist├│w, ┼╝e neguj─ů ich grzech". Podoba Ci si─Ö ta nazwa?

Jak dla mnie za du┼╝o wazeliny, ale co kto lubi ;)

slavianin napisa│/a:

Nie odpowiadam na reszt─Ö Twoich cytat├│w bo nie na tym mia┼é polega─ç ten temat. Mo┼╝esz sobie cytowa─ç ca┼é─ů Bibli─Ö, od a do zet. Ja i tak nie odpowiadam! Nie wiem nawet, po co zak┼éada┼éem ten temat... Chyba tylko po to, by panoszyli si─Ö po nim jacy┼Ť antykatolicy (Uwaga! "Nowomowa"! - sam zg┼éaszam)... Napiszcie otwarcie: "Nie ma miejsca na ┼╝adn─ů pochwa┼é─Ö katolicyzmu!". I wszystko b─Ödzie wiadomo. Chyba si─Ö nie b─Öd─Ö pisa┼é ju┼╝ na tym temacie. Nie wiem, czy kiedykolwiek otworz─Ö tu temat... Mo┼╝e jeszcze kiedy┼Ť, by┼Ť nie m├│g┼é powiedzie─ç: "Uciszy┼éem kolejnego «katola»". Atak z wszystkich stron...

Chcia┼ée┼Ť cytat├│w, to masz. I owszem, jest tu wyj─ůtkowo odrobina krytycznego stosunku do wiary jako takiej z mojej strony, ale skoro wolno cytowa─ç fragmenty korzystne, to dlaczego te niekorzystne mia┼éyby by─ç pomini─Öte? Pochodz─ů z tego samego ┼║r├│d┼éa, czy┼╝ nie?

DeVaneio  

Moderator

Do│▒czy│: 27 Lip 2014

Wys│any: 2019-08-03, 15:01   

Tutaj s─ů najlepsze inspiruj─ůce cytaty z Biblii :-D
https://ateista.pl/showthread.php?tid=12885

O. Spengler

eRIPe

User

Do│▒czy│: 17 Mar 2020

Wys│any: 2020-03-17, 23:36   

Mój ulubiony cytat z Biblii "Stworzyłem człowieka ale tak zamulał, że całe mu dar fermentacji 1410 i teraz chodzi jak w zegarku" essa

marioz129

User

Do│▒czy│: 11 Lut 2021

Wys│any: 2021-02-11, 11:51   

Jaka jest Wasza wiara tak Wam sie stanie ,pzdr ;)

Forum m│odzie┐owe e-Mlodzi.com