Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2015-03-15, 14:14   

A co myślisz pokoleniu tak powiedzmy 80-92, tym które jeszcze nie doświadczyło pełni upadku szkolnictwa, a bardziej masowo szło na studia? Jasne że to nie są jacyś nadludzie, niemniej ciekaw jestem skąd się bierze to wrażenie na wszechnicy że się pogorszył materiał do obróbki.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-03-15, 14:39   

philosophus napisa³/a:

A co myślisz pokoleniu tak powiedzmy 80-92, tym które jeszcze nie doświadczyło pełni upadku szkolnictwa, a bardziej masowo szło na studia? Jasne że to nie są jacyś nadludzie, niemniej ciekaw jestem skąd się bierze to wrażenie na wszechnicy że się pogorszył materiał do obróbki.


Trzeba by sprawdzić jakie były opinie kadry profesorskiej na temat studentów właśnie z lat 80-92 w porównaniu do tych z lat 60-70 - jeśli negatywne, to oznaczałoby to, iż postępująca masówka jest temu winna.
Teraz niemal każdy debil może studiować, kiedyś przynajmniej było ich mniej na samych studiach - bo w społeczeństwie pewnie było tyle samo.

Niemniej teoretyzujÄ™. :oops:
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2015-03-16, 15:36   

philosophus napisa³/a:

ciekaw jestem skąd się bierze to wrażenie na wszechnicy że się pogorszył materiał do obróbki



Zawsze mnie bawi to przekonanie uniwersyteckich elitek, że to materiał się zrąbał i oni nie mają z tym absolutnie nic wspólnego.

NIE MAMY POJÊCIA SK¡D TO SIÊ WZIÊ£O!

Wzniosła okrzyk inteligencja pracująca z university of kozia dupa.
_________________
#truestory
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2015-03-19, 11:48   

A wracajac do meritum - oczywiscie, ze nie wybaczylaby. Wybaczyc jednemu to zachecac pozostalych!
_________________
Smile or die!
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-03-19, 12:07   

Ranger napisa³/a:

wracajac do meritum - oczywiscie, ze nie wybaczylaby. Wybaczyc jednemu to zachecac pozostalych!


To jest odpowiedź na zasadzie "mi się wydaje", czy też wiesz to na 100%, bo jesteś związany ze służbami i rządem KRLD?

http://www.bbc.com/news/world-26340583
http://www.koreatimes.co....485_148498.html
http://keia.org/event/tel...se-re-defectors
http://sinonk.com/2012/12...trategic-shift/
https://www.youtube.com/watch?v=PYFl_zNrb3Y

http://humanrightsnorthko...orth-korea.html

Jeszcze to jest ciekawe:

North Korea’s Offering of Bribes and Other Deals
North Korean defectors in South Korea suggest that the North Korean State Security Department (Bo-wi-bu) has been attempting to lure North Korean defectors since 2011 in order to make them return to North Korea.
It is said that North Korea has instituted a policy that if defectors turn themselves in, they will be welcome back into the state and society of North Korea. According to North Korean defectors, they can be forgiven if they give the party about 60,000,000 South Korean won (about USD 50,000). If they don’t have money, they can bring “crucial information” about South Korea. Han Chang-gwon, the president of the North Korean Defectors Groups’ Coalition, said, “The North Korean government has activities of defectors at its fingertips. The lists of defectors are already in the North Korean government’s hands.


No, ale co tam, Ranger tradycyjnie wie lepiej. :-D
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2015-03-19, 12:14   

Cytat:

"To jest odpowiedź na zasadzie "mi się wydaje""



Alez OCZYWISCIE, ze tak wlasnie jest. : ) Ale czy nie taka jest natura kazdego przewidywania przeszlosci?

Cytat:


", czy też wiesz to na 100%, bo jesteś związany ze służbami i rządem KRLD? "



Nawet gdybym byl samym Kim Jong Unem (a nie mowie, ze nie jestem!), to nadal bylaby to wypowiedz na zasadzie "mi sie wydaje".

Cytat:


"North Korea’s Offering of Bribes and Other Deals..."



Ponownie zauwazam ze smutkiem, ze nie czytasz tekstow, ktore wklejasz. A juz na pewno nie analizujesz ich krytycznie. Nie ma zadnej sprzecznosci miedzy ta wklejka, a moja teza. Wrecz przeciwnie. To oczywiste, ze skoro im nie wybacza, to chce ich ukarac. A ukarac ich moze, co do zasady, jedynie u siebie. Co wiec robi? Chce ich sciagnac z powrotem do siebie. A jak ma ich sciagnac? Obiecujac egzekucje? Tortury? No przeciez badzmy powazni... Jak Zwiazek Radziecki sciagnal do siebie Aleksieja Tolstoja w 1923 r.? Jak sciagal do siebie - w czasie najwiekszych i najkrwawszych czystek stalinowskich - pracownikow z placowek dyplomatycznych?
_________________
Smile or die!
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-03-19, 12:24   

Ranger napisa³/a:

Alez OCZYWISCIE, ze tak wlasnie jest. : ) Ale czy nie taka jest natura kazdego przewidywania przeszlosci?


Nie wiem jak można przewidywać przeszłość...niemniej powodzenia. ;)

Tutaj jednak dziewczyna chciałaby konkretnej informacji, a nie "mnie się wydaje".

Ranger napisa³/a:

Ponownie zauwazam ze smutkiem, ze nie czytasz tekstow, ktore wklejasz


Ja zauważam, ze znowu nie wiesz o czym piszesz i mylisz po raz kolejny pojęcia.
O tym poniżej:

Ranger napisa³/a:

To oczywiste, ze skoro im nie wybacza, to chce ich ukarac. A ukarac ich moze, co do zasady, jedynie u siebie. Co wiec robi? Chce ich sciagnac z powrotem do siebie. A jak ma ich sciagnac? Obiecujac egzekucje? Tortury? No przeciez badzmy powazni...



Między wybaczeniem, a karą jest fundamentalna różnica i nie są to zjawiska ze sobą nierozerwalne.
Reżim może wybaczyć, ale jednocześnie ukarać. :-D

Ranger napisa³/a:

Jak Zwiazek Radziecki sciagnal do siebie Aleksieja Tolstoja w 1923 r.?


No, ale en sam ZSRR też nie zabijał każdego który skruszony powrócił, ot najwyżej filtrowano mu mózg w Workucie, skazywano na różne formy "odpokutowania grzechów" i zdarzało się, że taki uciekinier występował potem w szkołach i tłumaczył dzieciom, jakie piekło widział poza ZSRR. ;)

Jak widać w KRLD są przypadki, wyglądające podobnie.

A Tołstoj, Trocki czy inni "wielcy" to jakby sobie nagrabili to wyjątkowo, nie ma co porównywać ich do zwykłych szarych obywateli.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2015-03-19, 13:56   

Cytat:

"Nie wiem jak można przewidywać przeszłość...niemniej powodzenia. ;) "



Dokladnie tak samo mysle. Nie da sie przewidziec przyszlosci, mozemy mowic wiec jedynie o przypuszczeniach i ich roznym stopniu prawdopodobienstwa. FIXED!

Cytat:

" Tutaj jednak dziewczyna chciałaby konkretnej informacji, a nie "mnie się wydaje". "



W takim razie mam przykry i smutny obowiazek przypomniec, ze, cytujac ustalenia sprzed chwili, nie da sie przewidziec przyszlosci, mozemy mowic wiec jedynie o przypuszczeniach i ich roznym stopniu prawdopodobienstwa. Jedyny stalowo konkretny konkret bedzie do przekazania juz po egzekucji. Wraz z cialem.

Cytat:

"Reżim może wybaczyć, ale jednocześnie ukarać. :-D "



Tak, jak najbardziej moze.

Cytat:

"No, ale en sam ZSRR też nie zabijał każdego który skruszony powrócił, ot najwyżej filtrowano mu mózg w Workucie, skazywano na różne formy "odpokutowania grzechów" i zdarzało się, że taki uciekinier występował potem w szkołach i tłumaczył dzieciom, jakie piekło widział poza ZSRR. ;) "



Kazdego oczywiscie nie. Ale - w czasach analogicznych do obecnie panujacych w KRLD - miazdzaca wiekszosc jak najbardziej.
_________________
Smile or die!
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-03-19, 14:25   

Ranger napisa³/a:

W takim razie mam przykry i smutny obowiazek przypomniec, ze, cytujac ustalenia sprzed chwili, nie da sie przewidziec przyszlosci, mozemy mowic wiec jedynie o przypuszczeniach i ich roznym stopniu prawdopodobienstwa. Jedyny stalowo konkretny konkret bedzie do przekazania juz po egzekucji. Wraz z cialem.


Niestety - toteż dlatego ja jedyny nie pisałem jej na 100% co będzie, tylko odsyłam do ambasady, a najlepiej aby kolega z Korei, po prostu zmądrzał, i dostrzegł w co się pakuje.
No, ale jak mówi "krul Korwin" - chcącemu nie dzieje się krzywda. :]

Ranger napisa³/a:

Dokladnie tak samo mysle. Nie da sie przewidziec przyszlosci, mozemy mowic wiec jedynie o przypuszczeniach i ich roznym stopniu prawdopodobienstwa. FIXED!


Hmm, to jednak o przyszłości piszesz?
Chce się upewnić, bo tam pisałeś o przewidywaniu przeszłości.
Co nie ukrywam, wystraszyło mnie.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com