Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

smutasek999

User


Do³±czy³: 12 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-12, 15:55   Czy wybrać dziennikarstwo?

Chcę iść na profil humanistyczny... bo niestety tak mnie natura uzdolniła... Po zakończeniu liceum, bardzo chciałabym rozpocząć studia dziennikarskie... Czytałam jednak pewien artykuł,że szanse na zaistnieniu w mediach są niewielkie... Nie chce zaistnieć... chce np. pisać artykuły do gazety...

Z jednej strony to coÅ› o czym marzÄ™...
Z drugiej nie wiem czy znajde prace w tym zawodzie... i czy w ogóle warto to studiować...
Może coś doradzicie? :)
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-01-12, 16:21   

jeśli Ci się podoba to idź na nie... i po co ten temat?

Cytat:

i czy w ogóle warto to studiować...



lepiej liczyć na farta/modlić się - to może nie zostaniesz żulem

Cytat:

Z jednej strony to coÅ› o czym marzÄ™...



i możesz spełnić marzenie, więc w czym problem?

Cytat:

chce np. pisać artykuły do gazety...



do byle jakiej gazety Cię powinni przyjąć na początek
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Mariqua  

Mega wymiatacz

Za dużo wymagam



ImiÄ™: Autodestrukcja

Do³±czy³a: 28 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-12, 16:36   

Nie jestem w żaden sposób powiązana z naukami humanistycznymi, lecz też kiedyś chciałam być dziennikarką i czytałam na ten temat. Słyszałam, że mało jest dziennikarzy po dziennikarstwie. Poczytaj na ten temat w internecie. Oczywiste jest, że dziennikarz musi mieć pewien warsztat, ale musi również mieć o czym pisać. Jeżeli masz swoje własne hobby, to ok. Ale jeżeli nie znasz się tak naprawde na niczym, a skończysz dziennikarstwo pozostanie ci gazeta lokalna lub plotkarska, a domyślam się, że masz nieco większe ambicje.
 

dreamerka  

Stały User


ImiÄ™: Nala

Wiek: 31

Do³±czy³a: 18 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-12, 17:10   

Ja też wybieram się na dziennikarstwo i nic mnie raczej nie powstrzyma.

Mariqua napisa³/a:

dziennikarz musi mieć pewien warsztat, ale musi również mieć o czym pisać


Dlatego mam zamiar pociągnąć równolegle drugi kierunek, dzięki któremu będę miała o czym pisać. Dziennikarstwo jest w miarę proste, więc chyba nie będzie z tym problemu. To chyba dobre rozwiązanie.

smutasek999 napisa³/a:

Z jednej strony to coÅ› o czym marzÄ™...
Z drugiej nie wiem czy znajde prace w tym zawodzie... i czy w ogóle warto to studiować...


Marzenia najważniejsze!!! :-)
 

Smile  

Stały User

Histeryczny chichot



ImiÄ™: Ola

Do³±czy³a: 09 Lis 2009

Sk±d: okolice Wroc³awia

   

Wys³any: 2010-01-12, 17:31   

smutasek999 napisa³/a:

Czytałam jednak pewien artykuł,że szanse na zaistnieniu w mediach są niewielkie... Nie chce zaistnieć... chce np. pisać artykuły do gazety...



smutasek999 napisa³/a:

Z jednej strony to coÅ› o czym marzÄ™...



Właściwie jedyny jasny argument przeciw studiowaniu dziennikarstwa jaki postawiłaś, to że szanse na zaistnienie w mediach są niewielkie. A w kolejnym zdaniu sama ten argument "zabiłaś". Pracę w zawodzie znajdziesz, szczególnie jeżeli, jak napisałaś, wcale Ci nie zależy, żeby zaistnieć.
No i skoro to Twoje marzenie... Będziesz szczęśliwa spełniając je, a chyba do tego wszyscy dążymy- do szczęścia. :-)
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2010-01-12, 17:34   

smutasek999 napisa³/a:

Z drugiej nie wiem czy znajde prace w tym zawodzie... i czy w ogóle warto to studiować...


znalexć znajdziesz, ale czy warto? no nie wiem, ludzie po tych studiach kończyli w piekarni ,a po innych wspinali sie na szczyty. to po prostu dużo musisz robić. radio, gazety. chodzić pytac, doszukiwać się. nie mozesz siedziec w miejscu. i duzo pisz.
_________________
ona umrze martwa.
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-12, 17:59   

Cytat:

bo niestety tak mnie natura uzdolniła...


Niestety? Bycie humanistą to wspaniała sprawa!

Cytat:

Czytałam jednak pewien artykuł,że szanse na zaistnieniu w mediach są niewielkie... Nie chce zaistnieć... chce np. pisać artykuły do gazety...


Problem w tym, że aby pisać artykuły do gazety, nie musisz mieć ukończonych studiów dziennikarskich. Z jednej strony nic nie stoi na przeszkodzie, abyś studiowała coś, czym się interesujesz, ale z drugiej mogą to być lata zmarnowane, bo studia dziennikarskie nie polegają na uczeniu się pisania artykułów, wymagają raczej dużej sprawności, sprytu, umiejętności wyszukiwania i pozyskiwania informacji. Jeśli nie jesteś pewna, możesz na początku iść na dziennikarstwo do szkoły policealnej i sprawdzić, czy Ci się to podoba i się w tym naprawdę dobrze czujesz.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-01-12, 20:06   

Nie i jeszcze raz nie.
Przynajmniej dla mnie nie ma to sensu.
Dziennikarzem się zostaje,nie można się tego wyuczyć,nabyć określonych zdolności.
Owszem zapewne są to fajne i przyjemne studia,ale z pewnością nie są one wyznacznikiem wykonywanego później zawodu dziennikarza.
Dziennikarzem możesz zostać z dowolnym wykształceniem i tyczy się to zarówno pracy w radiu,telewizji jak i gazecie.Warsztat w tej dziedzinie możesz nabyć już teraz większość redakcji przyjmuje pomocników,czy też praktykantów.
_________________
Drugs&hugs.
 

dreamerka  

Stały User


ImiÄ™: Nala

Wiek: 31

Do³±czy³a: 18 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-12, 20:24   

slow napisa³/a:

Dziennikarzem możesz zostać z dowolnym wykształceniem



ok, ale dzięki studiom można wbić się w środowisko dziennikarzy, a wydaje mi się, że jest to środowisko bardzo zamknięte...

do tego "dowolnego wykształcenia" też mam wątpliwości, dziennikarzami są zazwyczaj ludzie po studiach na kierunkach pokrewnych, ale nie dowolnych
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-12, 20:28   

Dziennikarzami są ludzie, którzy umieją pisać. A czy ukończyli dziennikarstwo, filologię polską, mechatronikę czy technikum spożywcze to nie jest ważna kwestia.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2010-01-13, 17:23   

dreamerka napisa³/a:

ok, ale dzięki studiom można wbić się w środowisko dziennikarzy, a wydaje mi się, że jest to środowisko bardzo zamknięte...


nie zawsze. ogolnie musisz na siebie zwrocic uwage, a nie tylko uda ci sie to zrobic na konretnych studiach.
_________________
ona umrze martwa.
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2010-01-13, 19:27   

smutasek999 napisa³/a:

Z drugiej nie wiem czy znajde prace w tym zawodzie... i czy w ogóle warto to studiować...



Z takim podejściem nie warto. Dziennikarza nie tworzy papierek, a pasja. Jeżeli nie wiesz o czym chciałbyś pisać, to lepiej pomyśl nad czymś innym ;)

dreamerka napisa³/a:

ok, ale dzięki studiom można wbić się w środowisko dziennikarzy, a wydaje mi się, że jest to środowisko bardzo zamknięte...



Zależy gdzie. A raczej zależy to od klasy środowiska dziennikarskiego. Nasze jest strasznie zadufane w sobie.
_________________
#truestory
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-01-13, 20:04   

dreamerka napisa³/a:

ok, ale dzięki studiom można wbić się w środowisko dziennikarzy, a wydaje mi się, że jest to środowisko bardzo zamknięte...

do tego "dowolnego wykształcenia" też mam wątpliwości, dziennikarzami są zazwyczaj ludzie po studiach na kierunkach pokrewnych, ale nie dowolnych


Tak zazwyczaj jest zamknięte,ale wystarczy postępować tak jak Ci napisałam, praktyki..

Masz rację,w większości są to kierunki humanistyczny,ale zdradzę Ci sekret,że znam dziennikarza,który ukończył medycynę ;)
_________________
Drugs&hugs.
 

Tofman  

Wymiatacz

[absztyfikant]



Do³±czy³: 30 Pa¼ 2009

Sk±d: oszo³omiasto!

   

Wys³any: 2010-01-13, 20:20   

Nataniel napisa³/a:

Dziennikarzami są ludzie, którzy umieją pisać. A czy ukończyli dziennikarstwo, filologię polską, mechatronikę czy technikum spożywcze to nie jest ważna kwestia.



na mojej uczelni same specjalnosci na dziennikarstwie byly dosc szerokie..


- prasowka
- public relation
- grafika w mediach
_________________
a punkt 'G' to ja mam w d****
 

throndor  

Stały User


Do³±czy³: 01 Wrz 2009

   

Wys³any: 2010-01-13, 23:35   

Chyba lepiej dać sobie spokój z dziennikarstwem i studiować dziedzinę, o której przyszłości chciałoby się pisać:)
_________________
"mój mózg,to mój drugi ulubiony organ"/W.Allen/
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com