Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Promyczek425  

Stały User

Promyczek425



Wiek: 31

Do³±czy³a: 13 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-07-09, 00:47   Czystość przedmałżeÅ„ska

Jak sądzicie? Warto czekać z tym pierwszym razem do ślubu?

Nauka Kościoła tak nakazuje. Jakie macie zdanie na ten temat?
_________________
"Jeśli chce się być szczęśliwym, nie wolno gmerać w pamięci."
___________
Emil Cioran
 

Dexter16  

User



Wiek: 29

Do³±czy³: 07 Lut 2011

   

Wys³any: 2011-07-09, 00:57   

No cóż, z pewnością już baaaardzo mało osób na to zwraca uwagę. Czy warto? Hmmm no nie wiem, kiedyśtam czytałem, że takie czekanie parokrotnie zwiększa wrażenia z tego pierwszego razu. No ale co mają zrobić Ci, którzy jak na razie ślubu nie planują?
Jest jeszcze kwestia tego, że w obecnych czasach bycie dziewicą/prawiczkiem powyżej tych 18/19/20 lat to już siara na maksa i w ogóle, także kwestia dość powszechnego "olewania" spraw kościelnych przez młodzież. Wszystko to składa sie na to, że młodzież raczej tej czystości nie zachowuje.
Jesli chodzi o mnie to ja sam nie wiem, a jak narazie nie musze się martwić, bo dziewczyny nie mam jak narazie :-D Nie wiem, po prostu nie wiem sam co mam o tym myśleć :-)
 

Promyczek425  

Stały User

Promyczek425



Wiek: 31

Do³±czy³a: 13 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-07-09, 01:22   

Dexter16 napisa³/a:

Jest jeszcze kwestia tego, że w obecnych czasach bycie dziewicą/prawiczkiem powyżej tych 18/19/20 lat to już siara na maksa i w ogóle, także kwestia dość powszechnego "olewania" spraw kościelnych przez młodzież.



Szczerze mówiąc mnie ten fakt przeraża. To, że miłość fizyczna staje się czymś tak powszechnym i często wręcz "odartym" z uczuć...

Ja jestem już w związku ponad rok i póki co nie planuję się kochać z moim chłopakiem. Myślę, że naprawdę warto najpierw poznawać swoją osobowość.. Oddanie siebie jest największym darem dla tej drugiej osoby, dlatego uważam, że warto poczekać do ślubu, bo wtedy mamy już pewność, że to właśnie ta osoba.. Na całe życie. A skoro ktoś naprawdę kocha, to jest w stanie poczekać. A myślę, że naprawdę warto..
_________________
"Jeśli chce się być szczęśliwym, nie wolno gmerać w pamięci."
___________
Emil Cioran
 

freestylee  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: ee yy eekhem hehe

Wiek: 28

Do³±czy³: 21 Lut 2011

Sk±d: nie wiem ;(

   

Wys³any: 2011-07-09, 02:10   

Ciężko powiedzieć no,raczej nikt na to uwagi nie zwraca.
_________________
"Jestem Bogiem
Uświadom to sobie sobie
Ty też jesteś Bogiem
Tylko wyobraź to sobie sobie"
 

nuneczek10  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Tomek

Wiek: 30

Do³±czy³: 23 Lut 2010

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2011-07-09, 11:21   

Promyczek425 napisa³/a:

Warto czekać z tym pierwszym razem do ślubu?


fajnie by było, ale.. Ale mało kto zachowuje czystość przedmałżeńską.
 

Sade  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 06 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-07-09, 12:52   

Promyczek425 napisa³/a:

Warto czekać z tym pierwszym razem do ślubu?

Wydaje mi się, że to zależy od tego czym dla człowieka jest ślub. Dla mnie to prawne zatwierdzenie związku, w którym się znajduję. Nie jest datą nowego okresu mojego życia, ale też nie jest datą bez znaczenia. Tak jak pisałam w innym temacie wolę poznać partnera przed ślubem. Do pierwszego razu podeszłam na poważnie, z osobą, z którą jestem po dziś dzień, którą wtedy i dzisiaj kocham. Nikt na mnie nie naciskał, a presję otoczenia olewam po dziś dzień. Nie wyobrażam sobie życia z innym człowiekiem, dlatego oddanie się mu w całości uważam za całkowicie normalne.
 

Ostatnio zmieniony przez Sade 2011-07-09, 13:09, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 34

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-07-09, 13:01   

nuneczek10 napisa³/a:

fajnie by było, ale.. Ale mało kto zachowuje czystość przedmałżeńską.


Może dlatego, że ciężko olać sferę seksu na parę lat.

Sade napisa³/a:

Wydaje mi się, że to zależy od tego czym dla człowieka jest ślub


Dla mnie ślub, podobnie jak dla ciebie, jest potwierdzeniem związku. Dlatego nie ma dla mnie większego znaczenia, czy to będzie ślub cywilny, czy kościelny. Dziewczynom jeszcze dochodzą marzenia o białym welonie. Ważne jak ja będę się z tym czuł.
_________________
lol
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2011-07-09, 14:21   

Cytat:

warto poczekać do ślubu, bo wtedy mamy już pewność, że to właśnie ta osoba.. Na całe życie.



Oj, nie powiedziałabym. Prawda jest taka, że wiele związków przez to się właśnie później rozpada, i co, rozwód? Oczywiście sama prywatnie myślę że WSZYSTKO da się jakoś naprawić tak by być szczęśliwym, a wystarczy tylko chcieć. Gadanie o "niedopasowaniu" mnie osobiście trochę śmieszy, bo kiedy się z kimś jest i się go kocha, to jest się gotowym na kompromisy. A i wielu rzeczy o partnerze nawet z tej sfery, można się dowiedzieć bez konkretnych czynów przed ślubem.
Tak czy siak, ogólnie rzecz biorąc ślub nie dawałby mi żadnej pewności co do drugiej osoby, wiem z autopsji że nie zawsze zmienia relacje na lepsze, w bardzo wielu przypadkach na gorsze. Tak więc jest to dla mnie pieczęć na związku, kiedy ja jestem pewna i ufam. Nie zamierzam się z nim śpieszyć, może wyjdę za mąż około trzydziestki, a na pewno po długoletnim związku. A czystości dochowywać nie zamierzam, bo nie ma to dla mnie żadnego znaczenia duchowego, a cielesnego tym bardziej. Oczywiście, że jest to sprawa poważna i trzeba do niej poważnie podchodzić, jednak nie sądzę, że tylko ślub może mi umożliwić tę decyzję. Aczkolwiek szanuję osoby które czekają, ma to dla nich znaczenie to niech tak zrobią. Dobrze jest mieć zasady.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

korek15  

User


ImiÄ™: Weronika

Do³±czy³a: 08 Lut 2011

   

Wys³any: 2011-07-19, 15:07   

W teorii Kościół tego zabrania, ale np. Ksiądz, który mnie uczy mówi, że "ze współżyciem do ślubu się nie czeka. Jak jest romantyczna kolacyjka, świeczki, muzyka w tle, tzw. klimacik, to wiadomo że do czegoś dojdzie... No i oczywiście miłość między dwojgiem ludzi. ¦lub do tego potrzebny nie jest."

No i jak tu mieć inne zdanie :)
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2011-07-19, 15:52   

http://zapytaj.wiara.pl/d...ie-przed-slubem

Moje zdanie łatwo znać, bo jestem katoliczką. Czekałam do ślubu (nadal do 20 sierpnia czekam), z Narzeczonym znamy się od 2006 roku, żyjemy ;) i nasza seksualność jest jak najbardziej zdrowa.

Wszystko zależy od tego, jakimi kierujemy się poglądami, kto chce to zrobić przed ślubem to i tak to zrobi, byleby pamiętać o konsekwencjach.

Cytat:

Warto czekać z tym pierwszym razem do ślubu?



ja czekałam (i jeszcze trochę czekam) i wiem, że warto. Ale to tylko moje doświadczenie, niekoniecznie musi kogoś przekonać do zmiany poglądów. Ważne, by rozmówca szanował moje decyzje. Spotkałam się bowiem kilka razy z dziwnym "wgapem" kiedy mówiłam o zachowaniu czystości przed ślubem, a wiele osób zachowuje czystość tylko niekoniecznie odczuwają potrzebę, aby się tym chwalić. Ja akurat zalogowałam się na ogólne forum, więc mam sposobność, aby promować i taki styl życia :-)

Cytat:

raczej nikt na to uwagi nie zwraca.



Nie zgadzam się ;) to, że ktoś nie wypowiada swoich pragnień głośno nie znaczy, że ich nie ma.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Crusher

Wymiatacz



Imię: Paweł

Wiek: 31

Do³±czy³: 10 Gru 2010

Sk±d: Gdynia

   

Wys³any: 2011-07-21, 10:01   

cappuccino, Amen :) ¯yczę szczęścia na nowej drodze życia! :)
 

BB.  

Wymiatacz

la rage des gens



ImiÄ™: Buffalo Soldier

Wiek: 29

Do³±czy³: 08 Lis 2010

Sk±d: w¶ciek³o¶æ ludzi?

   

Wys³any: 2011-07-21, 10:23   

Wiem, że może wydać się to szczeniackie, ale zakrztusiłem się bułką czytając ten temat.
_________________
Psychic spies from China try to steal your mind's elation
Little girls from Sweden dream of silver screen quotations
And if you want these kind of dreams it's Californication
http://img207.imageshack....honsideway1.gif
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-07-21, 12:17   

cappuccino napisa³/a:

i nasza seksualność jest jak najbardziej zdrowa.


SkÄ…d wiesz? ;>
 

volcanic  

Stały User



ImiÄ™: Blanka

Wiek: 30

Do³±czy³a: 20 Lip 2011

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-07-21, 12:45   

Moim zdaniem taka czystość przedmałżeńska nie świdczy wyłącznie o tym czy ktoś jest katolikiem czy nie. Według mnie to najpiękniejszy akt poświęcenia się drugiej osobie : ). Przecież w XXI wieku tak łatwo ulec pożądaniu, nie każdemu udaje się dochować czystości. Może zabrzmiało to jak z kościelnej ambony w niedzielne południe, ale takie jest moje zdanie ; ). Osobiście jeżeli ktoś chce swój pierwszy raz odbyć przed ślubem- tego też nie odrzucam. Jego sprawa.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2011-07-21, 14:50   

Cytat:

SkÄ…d wiesz? ;>



Och, niektóre rzeczy się po prostu "wie" ;D...
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com