Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Przesunity przez: Isair | 2011-11-17, 21:58

Autor

Wiadomo

Zakręcony

User


Imię: Dawid

Wiek: 28

Doczy: 16 Lis 2011

   

Wysany: 2011-11-17, 20:56   D&D

Witam wszystkich

Słyszeliście kiedyś może o grze D&D ? Może ktoś w to gra?

Jest to świetna gra fabularna, przy której można z swoją drużyną spędzić naprawdę sporo czasu i dobrze się przy tym bawić. Jest to gra osadzona w świecie fantasy, wspomnę, że nie jest to gra komputerowa. Rozgrywka przebiega ciekawie, gdyż gracze spotykają się w danym miejscu i wcielają się w swoje postacie, zresztą zainteresowani mogą poczytać. Polecam, obowiązkowe dla wszystkich fanów fantastyki ; D
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Doczy: 12 Maj 2010

   

Wysany: 2011-11-17, 21:59   

Temat został przeniesiony do odpowiedniego działu
Grałem wielokrotnie w dungeons & dragons ed.3 A ty w jaką edycję grałeś?
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Mathas

User


Doczy: 06 Gru 2011

   

Wysany: 2011-12-07, 19:52   

D&D nie jest dobrym systemem RPG. Polecam Warhammera, Neuroshime, Legende Pięcie Kręgów. Jak już D&D to 3.0 :D
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Doczy: 12 Maj 2010

   

Wysany: 2011-12-07, 20:18   

Jest dobry jak każdy inny. Niczego mu nie brakuje.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Qukułka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Doczya: 21 Mar 2010

Skd: Warszawa

   

Wysany: 2011-12-08, 08:28   

Grałam wielokrotnie, dużo częściej jak w Hawhammera. Zawsze byłam maskotką drużyny xD Rewelacyjna zabawa do której tęsknię, ale jest zbyt mało chętnych na to w okolicy - Warszawa kurde balans.
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Doczy: 12 Maj 2010

   

Wysany: 2011-12-08, 08:34   

Zawsze myślałem, że w Warszawie jest wielu amatorów takiej rozrywki.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Qukułka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Doczya: 21 Mar 2010

Skd: Warszawa

   

Wysany: 2011-12-08, 08:50   

Isair, owszem, jest wielu, ale to kompletne świry i maniacy, z którymi normalnie słowa się zamienić nie da. Jak im powiesz, że grywałeś rzadko i mało co kojarzysz, ale chciałbyś grać - rzucą się na Ciebie, jak na heretyka. To bardzo hermetyczne środowisko. A z takich mniej zaawansowanych Warszawiaków nikogo nie znam albo nie mam w okolicy - nie każdemu chce się jeździć 1h30m na sesję.
 

sydnej  

Pogromca postów

Last White Hope



Wiek: 34

Doczy: 29 Pa 2009

Skd: Leszno

   

Wysany: 2011-12-08, 11:41   

Całę liceum po lekcjach z kumplami (a czasem nawet z koleżankami) graliśmi w D&D wersję 3,5. Czasu na to poszło naprawdę sporo i nawet teraz tęsknię za tamtymi sesjami, a że po liceum wszyscy się trochę porozjeżdżaliśmy to zmontowanie ekipy na kolejne sesje jest niestety niemożliwe. Owszem i we Wrocławiu mam opcję na grę właśnie w D&D ale kurczę na sesjach u nas panował jednak pewien specyficzny klimat i raczej nie umiałbym dopasować się do innych graczy, którzy temat papierowego RPG traktują chyba ciut zbyt poważnie. Mimo faktu posiadania podręczników sam za bycie MG się nie wezmę bo cóż nie nadaję się do tego. Więc książki na razie obrastają w kurz.
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Doczy: 12 Maj 2010

   

Wysany: 2011-12-08, 13:36   

sydnej napisa/a:

Całę liceum po lekcjach z kumplami (a czasem nawet z koleżankami) graliśmi w D&D wersję 3,5. Czasu na to poszło naprawdę sporo i nawet teraz tęsknię za tamtymi sesjami, a że po liceum wszyscy się trochę porozjeżdżaliśmy to zmontowanie ekipy na kolejne sesje jest niestety niemożliwe


Ten problem dotyka wielu graczy. Także mnie to dotknęło i od tego czasu nie grałem. Z chęcią bym zagrał, ale zebranie ekipy jest kłopotliwe.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

dzilu96  

Pogromca postów



Imię: Piter

Wiek: 28

Doczy: 03 Pa 2010

Skd: Stara stolica

   

Wysany: 2011-12-09, 15:24   

Dla mnie mechanika D&D jest na razie nie do ogarnięcia, trochę za mało mam lat i dlatego chyba nie przepadam za lochami. Za to Warhammer 2.0 jest świetny.
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



Imię: Jakub

Wiek: 28

Doczy: 27 Cze 2009

Skd: Tatry

   

Wysany: 2011-12-09, 15:40   

dzilu96 napisa/a:

Dla mnie mechanika D&D jest na razie nie do ogarnięcia, trochę za mało mam lat i dlatego chyba nie przepadam za lochami. Za to Warhammer 2.0 jest świetny.



Jak chcecie prostą do ogarnięcia, dobrą i dynamiczną mechanikę to polecam WoDa ¦wiat Mroku.

Można sobie używac tego systemu do fantasy jak się chce, a jest wspaniały, w Warhammerze trzeba albo bardzo dużo liczyc i kombinowac, albo omijac różne zasady
_________________
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Doczy: 12 Maj 2010

   

Wysany: 2011-12-09, 15:42   

Za mało lat? Jakąś śmieszną rzecz sobie wkręciłeś.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2011-12-10, 14:53   

Isair, raczej śmieszną rzeczą się wykręcił.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Zakręcony

User


Imię: Dawid

Wiek: 28

Doczy: 16 Lis 2011

   

Wysany: 2011-12-11, 22:04   

No gram już w D&D około 2 lata, u mnie w mieście raczej nie ma problemu żeby znaleźć ekipę do grania, w sumie z tego co wiem wśród moich znajomych są dwie grupy do D&D i jedna do WH (do której sam nalezę).

No i w sumie preferuje granie w 3.0, chyba najczęściej grałem czarodziejem bo jest przydatny dla drużyny, a większość chyba jednak pragnie być zaprawionymi wojownikami, o których bardowie będą tworzyć pieśni :D

¦wietny motyw na spędzanie wolnego czasu, szczerze mówiąc nie sądziłem że spotkam na forum tak zaprawionych graczy, jakby nie patrzeć RPG nie są aż tak bardzo popularne w Polsce ;D
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Doczy: 12 Maj 2010

   

Wysany: 2011-12-11, 22:08   

W Polsce generalnie ciężko rozpropagować jakąkolwiek rozgrywkę. Kiedyś każdy latał za gałą po boisku. Potem przyszły komputery. W d&d to ja chyba najbardziej cenię sobie łotrzyków. Potrafią sporo zdziałać. Szczególnie tam gdzie kop w brzuch i tarcza w pysk nie pomoże.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com