Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2010-03-21, 18:59   

wdrlz napisa³/a:

Ja tylko mówię jak jest u mnie


U Ciebie tak nie może byc, bo system rekrutacyjny i postępowanie jest takie samo wszędzie. A to, że Ci z renomowanych mają lepsze oceny to już inna kwestia.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

wdrlz  

Wymiatacz

WujekDobraRada x)


Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-21, 19:11   

Niech i tak będzie bo kłótnia nie ma tu sensu ja wiem swoje i ty swoje .
 

Darian  

User


ImiÄ™: Mateusz

Do³±czy³: 01 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-03-21, 20:59   

Zawsze są byli i będą równi i równiejsi :)

Muszę przyznać, że fakt faktem towarzystwo na nas wpływa, ale jeżeli ktoś nie lubi się uczyć albo zwyczajnie uczy się do czy będzie w dobrej czy w średniej szkole nie ma znaczenia.


NA PRZYK£AD

7/3/14 we wrocławiu
 

Anne  

Hiper wymiatacz

Mag powietrza.



ImiÄ™: Ania

Wiek: 31

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Honolulu.

   

Wys³any: 2010-03-22, 18:49   

Podobno moje liceum to renoma na moim terenie. Trudno się dostać - dziękują na starcie uczniom ze średnią poniżej 4,5...
Ale czy ja wiem? Wiem, ze ta szkoła jest rąbnięta. ¬le się w niej czuje. Nauczyciele nie respektują tego, ze uczeń czasami nie ma czasu, aby się czegoś nauczyć. Wymagają, wymagają... niektórzy nauczyciele nie robią nic oprócz samego wymagania (np. pani od biologii, która poda sto tysięcy punktów, a potem gra w pasjansa).
Renoma... ha ha.
_________________
Najpierw rezygnujesz z drobiazgów, potem z większych rzeczy, a w końcu ze wszystkiego. Śmiejesz się coraz ciszej, aż wreszcie zupełnie przestajesz się śmiać. Twój uśmiech przygasa, aż staje się tylko imitacją radości, czymś nakładanym jak makijaż.
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-03-22, 19:18   

Anne - bo fakt, że jakaś szkoła jest "renomowana" nie oznacza, że kształci na wysokim poziomie. Moja koleżanka uczy się w jednym z najlepszych ogólniaków w Polsce i mówi, że większej wylęgarni głąbów i ćwierćinteligentów nie widziała.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

zlosnica  

User

bliska dla bliskich



ImiÄ™: m.

Wiek: 31

Do³±czy³a: 09 Lip 2010

Sk±d: z miasta

   

Wys³any: 2010-07-20, 02:15   

zgadzam się, sama chodzę do podobno najlepszej szkoły w okolicy, dostać było się trudno, ale jak już jesteś to wcale nie jest tak źle. Szkoła ta tylko na zewnątrz pokazuje jaka tu elita może tylko chodzić, a jak jest naprawdę? Niektórzy po prostu mnie rozwalają inteligencją, tzn. są głupsi niż dzieci z podstawówki. A dlaczego się tu dostali? Sami przyznają, że mieli naciągane oceny w gimnazjum, żeby dostać się do dobrej szkoły, przeważnie są to osoby uczące się na wsi. Dla przykładu dam, że chłopak uczący się na wsi miał w 3 klasie gim średnią 6.0, a w mojej szkole było to nie do osiągnięcia. Sam on przyznaje, że nauczyciele go po prostu lubili i naciągali mu oceny, żeby dostał się do tego LO i został jednym z 'elity'.
_________________
Zobacz na podwórko tu kłopoty się czają,
Miłość i nienawiść ze sobą sypiają.
Ludzie w grę życia ciągle grają,
Tutaj kłopoty nas nie omijają.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-07-20, 10:10   

No dobra, fajne, "renomowane" liceum, dla "elyty"...A czy ono obecnie coś daje? Prócz tego, że na imprezie można powiedzieć "chodzę tu i tu", a towarzycho pada do stóp z wrażenia?
Mówię naturalnie o takiej szkole, która po prostu jedzie na opinii, a okazuje się, że niekoniecznie ma wysoki poziom.
 

Mariqua  

Mega wymiatacz

Za dużo wymagam



ImiÄ™: Autodestrukcja

Do³±czy³a: 28 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-07-20, 21:19   Re: Dobre Liceum

Darian napisa³/a:



W dzisiejszych topowych liceach, poprzez równomierny nakład na każdy przedmiot, nie ma się czasu na rozwijanie zainteresowań we własnym zakresie.



Zaprawdę powiadam : nie wiem o czym mówisz. Topowe licea przecież również mają profile. Kto powiedział, że kładzie się tam nacisk na wszystkie przedmioty po równo? Zresztą takie licea też słynną z wysokiego poziomu poszczególnych przedmiotów. W Warszawie np. Batory - humanistyczne, Poniatowski, Hoffmanowa - biologia, chemia, Staszic - matematyka. Wiadomo, że dla żadnego humanisty Staszic nie będzie marzeniem.

Zgadzam się, że czasem warto pójść do liceum bez krążących legend, którego cała Polska nie zna (bo nie będzie tam tzw. "elyty"), ale wciąż jest na wysokim miejscu. Moje LO jest 6 w Warszawie i nie sądzę, że mi to jakoś zaszkodzi w dalszej nauce. Zwłaszcza, że mają najlepsze wyniki z matur właśnie z tych przedmiotów, które mnie interesują.
_________________
Mózg jest najbardziej przecenianym z ludzkich organów. - Woody Allen

Jestem wystarczająco dumna z tego, co jednak wiem, aby przyznać z całą skromnością, iż nie wiem wszystkiego
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2010-07-20, 22:18   

Liceum nie ma żadnego znaczenia. Ba. Mało tego. Ludzie z tych gorszych często radzą sobie lepiej, bo tam nikt nie lata uczniowi dookoła dupy. Ja chodziłem do liceum średniego. Nawet do rankingów się żadnych nie łapało. Matura na ogół w szkole zdana przez uczniów lepiej, niż w renomowanych liceach z Katowic, Gliwic, Mikołowa i Chorzowa. Prawda jest taka, że uczysz się tylko i wyłącznie ty. Nie komputer w sali, elektroniczna tablica, nowe posadzki, czy nauczyciel, co już tego magistra i piętnaście kursów ma.

[ Dodano: 2010-07-20, 22:20 ]
wdrlz

Pewnie prywatna szkółka w jakiś Puławach ma takie standardy. Jednak publiczne uczelnie przyjmują zazwyczaj więcej osób w takich sytuacjach, albo porównują świadectwa.
_________________
#truestory
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com