Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Darian  

User


ImiÄ™: Mateusz

Do³±czy³: 01 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-03-21, 17:48   Dobre Liceum

Hejka, w związku z licznymi wątkami powstającymi na naszym forum, zakładam ten temat. Możecie tutaj wyrazić swoją opinię na temat tzw. "dobrych" LO. Uważam, że ten temat powinien zapobiegać powstawaniu wątków dotyczących rekrutacji i pytań z tym związanych.

Założyłem ten temat, tak więc wyrażę swoją opinię jako pierwszy.

Moim osobistym zdaniem, nieopłacalne jest składanie papierów do najlepszych LO, dlaczego?

Na wstępie dodam, że duży odsetek studentów to ludzie ze wsi, a jak powszechnie wiadomo szkoły w nich nie grzeszą poziomem nauczania.

Drugi powód jest prosty, nauka idzie do przodu, większość dziedzin jest tak rozwinięta, że nie sposób objąć ją jednemu człowieku. Dlatego są robione odziały itp. Moim zdaniem najlepszym wyjściem jest wybranie szkoły średniej o poziomie ponad przeciętnym, która uczy, ale nie stosuje tzw. "równego poziomu" - nie zmusza ucznia do wkładania dużego wysiłku w każdy przedmiot.


Jeżeli ktoś marzy o dziennikarstwie, lepiej żeby poświęcił się j.polskiemu, językom obcym, historii oraz przedmiotom wiodącym do matury, niżeli tracił zbyt duże ilości czasu na np. fizykę, która z dziennikarstwem niewiele ma wspólnego.

W dzisiejszych topowych liceach, poprzez równomierny nakład na każdy przedmiot, nie ma się czasu na rozwijanie zainteresowań we własnym zakresie. Dlatego jest to głównym filarem mojego przekonania, o wyborze średniej (powiedzmy takiej w skali szkolnej 4ki na 6) i rozwijania w głównej mierze zainteresowań i wiedzy z przedmiotów, które będziemy chcieli dalej rozwijać.
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2010-03-21, 18:17   

Darian napisa³/a:

duży odsetek studentów to ludzie ze wsi, a jak powszechnie wiadomo szkoły w nich nie grzeszą poziomem nauczania.


Hahahahahah. Byłeś kiedyś w wiejskiej szkole? Tam zazwyczaj poziom jest dużo wyższy niż w tych miejskich molochach i nawet testy gimnazjalne lepiej często piszą. Maturę zresztą też.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Darian  

User


ImiÄ™: Mateusz

Do³±czy³: 01 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-03-21, 18:26   

motyl napisa³/a:

Darian napisa³/a:

duży odsetek studentów to ludzie ze wsi, a jak powszechnie wiadomo szkoły w nich nie grzeszą poziomem nauczania.


Hahahahahah. Byłeś kiedyś w wiejskiej szkole? Tam zazwyczaj poziom jest dużo wyższy niż w tych miejskich molochach i nawet testy gimnazjalne lepiej często piszą. Maturę zresztą też.




hahahahahah Byłaś w miejskiej szkole? Znam sporo osób i nie poziom był wyższy a ich wkład własny w naukę. Nawet jeżeli byłaś możesz patrzeć tylko z perspektywy jednej szkoły. Poza tym to właśnie ta druga rzecz daje większe ilości pkt. Drugą rzeczą jest zwyczajna chęć ...
 

wdrlz  

Wymiatacz

WujekDobraRada x)


Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-21, 18:28   

Dodam i też coś od siebie :
Osoby które chodzą do prestiżowych szkół za zwyczaj mają pierwszeństwo przy dostaniu się na dany wydział w przypadku , że się tak wyraże " procentów " .
Przynajmniej u mnie w mieście tak jest .
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2010-03-21, 18:31   

Darian napisa³/a:

hahahahahah Byłaś w miejskiej szkole?


Hahahah! No właśnie ja się uczyłam w miejskiej szkole. Ale w liceum Ci z rejonowych gimnazjów miejskich mieli mniej opanowany materiał niż ci z wiejskich.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Coco Chanel  

Pogromca postów



ImiÄ™: Coco

Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-03-21, 18:37   

wdrlz napisa³/a:

Osoby które chodzą do prestiżowych szkół za zwyczaj mają pierwszeństwo przy dostaniu się na dany wydział w przypadku , że się tak wyraże " procentów " .


tzn.? o przyjęciu na studia już nie decyduje wynik z matury?
_________________
zapuszczam włosy i chudnę 20kg.
 

wdrlz  

Wymiatacz

WujekDobraRada x)


Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-21, 18:43   

Coco Chanel napisa³/a:

wdrlz napisa³/a:

Osoby które chodzą do prestiżowych szkół za zwyczaj mają pierwszeństwo przy dostaniu się na dany wydział w przypadku , że się tak wyraże " procentów " .


tzn.? o przyjęciu na studia już nie decyduje wynik z matury?


Tzn jeżeli znajdą się osoby o podobnym wyniku , to osoba z tej "lepszej" szkoły będzie brana pod uwagę .
 

Coco Chanel  

Pogromca postów



ImiÄ™: Coco

Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-03-21, 18:49   

wdrlz napisa³/a:

o podobnym wyniku


86 i 87%?

wdrlz napisa³/a:

to osoba z tej "lepszej" szkoły będzie brana pod uwagę


w pierwsze słyszę, dosyć dziwne.
_________________
zapuszczam włosy i chudnę 20kg.
 

Darian  

User


ImiÄ™: Mateusz

Do³±czy³: 01 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-03-21, 18:50   

We wrocławiu też tak jest jeżeli chodzi o medycynę a związane jest z warsztatami na uczelniach wyższych, znajomości kadry itp.

Motyl, ale w dużych miastach jest więcej osób, dlatego też większy odsetek ludzi, którzy nie chcą iść wyżej.
 

wdrlz  

Wymiatacz

WujekDobraRada x)


Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-21, 18:52   

Na przykład
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-03-21, 18:52   

wdrlz, a kto naopowiadał Ci takich bzdur? Kto np. na uniwersytecie w Warszawie będzie znał rankingi szkół w Opolu, Kielcach czy Koszalinie? W tym przypadku akurat to, do jakiego liceum się chodziło nie ma żadnego znaczenia.

Ja myślę jednak, że warto chodzić do renomowanych szkół. Pomijając różnice w poziomie nauczania i kadrach, to ludzie z najlepszego liceum w mieście, a tego, powiedzmy - przeciętnego, znacznie się różnią. A co za tym idzie - "z kim przystajesz, takim się stajesz" - większą motywację do nauki, ma się wśród ludzi, którzy zawsze są przygotowani, tak samo, jak bardziej leni się wśród leserów.
Warto iść do dobrego liceum, wystarczy rozejrzeć się tylko po absolwentach danych szkół - są klasy, z których wszyscy dostają się na dobre uczelnie, i takie, po których kończy się na Wyższej Szkole Umiejętności.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

Coco Chanel  

Pogromca postów



ImiÄ™: Coco

Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-03-21, 18:54   

wdrlz napisa³/a:

Na przykład


wiadome jest, że zostanie przyjęta osoba z 87% i ukończona szkoła nie ma nic do tego.
_________________
zapuszczam włosy i chudnę 20kg.
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2010-03-21, 18:54   

wdrlz napisa³/a:

Tzn jeżeli znajdą się osoby o podobnym wyniku , to osoba z tej "lepszej" szkoły będzie brana pod uwagę .


Brednia. Wtedy bierze się pod uwagę świadectwa ukończenia szkół.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

wdrlz  

Wymiatacz

WujekDobraRada x)


Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-21, 18:55   

Ja tylko mówię jak jest u mnie , a nie iż jest to brednia .
 

Coco Chanel  

Pogromca postów



ImiÄ™: Coco

Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-03-21, 18:57   

wdrlz napisa³/a:

u mnie


czyli gdzie? konkretnie.
_________________
zapuszczam włosy i chudnę 20kg.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com