Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Bezimienny26  

User


Wiek: 25

Do³±czy³: 10 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-04-10, 11:40   Duża ilość tabaki

Cześć,
Mam problem z tabakÄ….
Wciągam jej bardzo dużo, a mam dopiero 13lat(No za miesiąc).
Jedno pudełko(10g) wystarcza mi na 4-5 dni.
WciÄ…gam tabakÄ™ RedBull
Czy wciÄ…ganie tabaki szkodzi??
Proszę o jakieś sposoby jak przestać.
 

Edyn

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 24 Sie 2009

   

Wys³any: 2011-04-10, 14:23   

Pudełko 10g na 4-5 dni? oO Ogranicz to, jeszcze się dziwię że nic Ci się ze śluzówką nie stało :) Jak przestać? Ja przestałem po tym jak pierwszy raz rozwaliłem sobie śluzówkę. Teraz tylko sporadycznie w celu odetkania sobie nosa. Naprawdę dużo tego bierzesz. Mi pudełko 10g starczało na ok. 3 miesiące :)
Co do pytania to szkodzi jak wciągasz za dużo i zbyt często. ¦luzówka Ci padnie, pojawi się krew z nosa. Odbuduje się w około miesiąc i można zaczynać od nowa chociaż mi się po czymś takim odechciało ;)
_________________


Trudno jest powiedzieć akurat tyle, ile się chce powiedzieć.
 

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 34

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-04-10, 14:38   

Bezimienny26 napisa³/a:

Mam problem z tabakÄ….
Wciągam jej bardzo dużo, a mam dopiero 13lat(No za miesiąc).
Jedno pudełko(10g) wystarcza mi na 4-5 dni.
WciÄ…gam tabakÄ™ RedBull
Czy wciÄ…ganie tabaki szkodzi??
Proszę o jakieś sposoby jak przestać.


Redbull to bardzo mocna tabaka. Wciągasz jej ogromne ilości. Masz 12 lat, w takim młodym wieku trzeba bardzo uważać. Może się skończyć problemami ze śluzówką, z oddychaniem, ale też z nerwami (nikotyna), już jesteś silnie uzależniony, skoro nie możesz przestać.
Ogranicz tabakę, jak nie możesz zrób sobie odwyk, aby się chociaż śluzówka zregenerowała. Pewnie że za dużo tabaki szkodzi.
_________________
lol
 

Bezimienny26  

User


Wiek: 25

Do³±czy³: 10 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-04-10, 15:56   

No to postaram się ograniczyć.
Dzięki za pomoc.
Wole mieć nos w dobrym i pełni sprawnym stanie.
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-04-10, 15:58   

A po cholerę to w ogóle wciągać? Nie rozumiem fenomenu tabaki.
 

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 34

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-04-10, 16:05   

Cytat:

A po cholerę to w ogóle wciągać? Nie rozumiem fenomenu tabaki.


Jest modna. Sympatycznie się zażywa w grupie. Mocniejsze odmiany całkiem fajne efekty dają. Rozluźnia. Przynajmniej z tych powodów (poza modą, bo się krzywo patrzyli) ja ją wciągałem.
_________________
lol
 

SalamonDance2  

Wymiatacz

Salmon*



Do³±czy³: 17 Sty 2010

   

Wys³any: 2011-04-10, 16:43   

Everthus napisa³/a:

Jest modna. Sympatycznie się zażywa w grupie. Mocniejsze odmiany całkiem fajne efekty dają. Rozluźnia. Przynajmniej z tych powodów (poza modą, bo się krzywo patrzyli) ja ją wciągałem.



Trafna odpowiedź :).

Co do tematu, to dziwne że aż tyle zażywasz... Ogranicz. I to mocno :D Ewentualnie przerzuć się na białą tabake - ale to nie to samo... ;p
_________________
Uda się, ja Ci to mówię trzeba chcieć, nie można przecież wszystkiego naraz mieć!

~Vienio
 

sebastian9810  

Stały User

muzyka jest nadziejÄ…


ImiÄ™: Sebastian

Wiek: 26

Do³±czy³: 21 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-04-13, 19:54   

Powiem prawde (przynajmniej według mnie) na temat tabaki.Ja już wciągam ponad rok a teraz mam 13 lat.Mój kolega ma ten sam problem.Dokładnie tyle samo wciąga również Red Bulla.Jeśli będziesz się ograniczał do jakieś 10 gram tabaki na 2-3 tygodnie to napewno nic by ci sie nie stało.Ja na przykład wciągam różne rodzaje tabaki i starcza mi opakowanie na jakiś 2-3 tygodnie i nic mi nie jest.Czasami jak rodziców w domu nie ma to potrafie wciągnąć około jednego metra tabaki i też mi nic nie jest.Ale jeśli chodzi o śluzówkę to zależy od oraganizmu (uwierz mi).A teraz jeszcze coś odemnie.Spróbuj innych rodzai tabaki jak naprzykład gawith,lowen-prisen,alpina albo coś w tym stylu.Napewno będziesz miał inne wrażenie.
_________________
¯yj każdym dniem, tak jakby był to twój ostatni dzień, bo on kiedyś nadejdzie....
 

bottle_of_dreams  

Mega wymiatacz

edicius noitomwols



Wiek: 33

Do³±czy³a: 01 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2011-04-14, 00:43   

sebastian9810 napisa³/a:

Jeśli będziesz się ograniczał do jakieś 10 gram tabaki na 2-3 tygodnie to napewno nic by ci sie nie stało.

sebastian9810 napisa³/a:

Ale jeśli chodzi o śluzówkę to zależy od oraganizmu (uwierz mi).



Brawo, brawo, przeczysz sam sobie. Uwierz mi, wciąganie nawet małej ilości tabaki, a szczególnie w tak młodym wieku, może spowodować porządny uszczerbek na zdrowiu. Takie masowe wciąganie może nawet zakończyć twoją przygodę z tabaką do końca życia.

Cytat:

Proszę o jakieś sposoby jak przestać.


Poczytaj trochę o zwyczajach tabaczanych i zacznij się tabaką delektować a nie zapychać. Czy wytrzymasz? Zależy od silnej woli ;)

sebastian9810 napisa³/a:

Spróbuj innych rodzai tabaki jak naprzykład gawith,lowen-prisen,alpina albo coś w tym stylu.


O tak! AlpinkÄ™ polecam najbardziej!
_________________
last [/size]
Nie znoszę błędów ortograficznych. Wiem, to straszne :D
 

zaginiony

User



Do³±czy³: 13 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-04-14, 08:26   

sebastian9810 napisa³/a:

a już wciągam ponad rok a teraz mam 13 lat.

Bezimienny26 napisa³/a:

Jedno pudełko(10g) wystarcza mi na 4-5 dni.

Bezimienny26 napisa³/a:

mam dopiero 13lat(No za miesiÄ…c).



co siÄ™ z Wami dzieje?
po jaką cholorę w ogóle to wciągać?
wszyscy po 12 lat, za kilka lat będzie mieli tak zrytą śluzówkę, że źle się to dla Was skończy, nie mówiąc już o Waszych mózgach.
_________________
Il faut parler pour vivre.
Nie jestem tutaj dla zabawy.
 

sebastian9810  

Stały User

muzyka jest nadziejÄ…


ImiÄ™: Sebastian

Wiek: 26

Do³±czy³: 21 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-04-14, 12:21   

Powiem Wam to wprost niektórzy tutaj same głupoty piszą ja wiem jak to naprawde jest z doświadczeń życiowych i uwierzcie mi że ja już chyba pół internetu przeczytałem związku z tabaką.Ale z jednym się zgodzę.Tabaką powinno się delektować lub wziąźć troche na uspokojenie A nie wciągać co pięc minut po jakieś 30cm albo jekieś wielkie kupki tabaki.Poprostu wystarczy się czasami ograniczać.
_________________
¯yj każdym dniem, tak jakby był to twój ostatni dzień, bo on kiedyś nadejdzie....
 

bottle_of_dreams  

Mega wymiatacz

edicius noitomwols



Wiek: 33

Do³±czy³a: 01 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2011-04-14, 23:25   

zaginiony napisa³/a:

co siÄ™ z Wami dzieje?
po jaką cholorę w ogóle to wciągać?
wszyscy po 12 lat, za kilka lat będzie mieli tak zrytą śluzówkę, że źle się to dla Was skończy, nie mówiąc już o Waszych mózgach.



Równie dobrze można to samo powiedzieć o piciu alkoholu, paleniu papierosów czy spożywaniu dużej ilości czekolady. Nie zapominajmy o tym, że nie tylko my sami, ale (ba, nawet w szczególności) to środowisko ma wpływ na to, ile zażywamy i co zażywamy. szczególnie w młodym wieku środowisko ma duży wpływ na to, jak się zachowujemy. ¯eby zmienić podejście niedojrzałych ludzi do "pewnych" życiowych kwestii, musisz zmienić podejście całego ich środowiska (tak, rozumiem, czasami zdarzają się pewne odchyły od norm).
Po cholerę to wciągać? Bo tabaka jest dobra a czasami jeden "niuch" jest lepszy niż najlepsza czekolada. O wciąganiu tabaki w celach poprawy zdrowia nie wspomnę, bo niektórzy mogą uznać to za mit (ups, chyba o tym wspomniałam). Więcej argumentów kilka postów wyżej.
_________________
last [/size]
Nie znoszę błędów ortograficznych. Wiem, to straszne :D
 

Bezimienny26  

User


Wiek: 25

Do³±czy³: 10 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-04-15, 10:14   

Już to trochę ograniczyłem.
Teraz zacznę się delektować, a potem spróbuje to rzucić kompletnie.
 

sebastian9810  

Stały User

muzyka jest nadziejÄ…


ImiÄ™: Sebastian

Wiek: 26

Do³±czy³: 21 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-04-15, 14:29   

zaginiony napisa³/a:

za kilka lat będzie mieli tak zrytą śluzówkę, że źle się to dla Was skończy, nie mówiąc już o Waszych mózgach.



Jeśli chodzi o tą wypowiedź to ty napisałes nie mówiąc już o Waszych mózgach - jeśli chodzi o mózgi to np. ja ciągne od ponad roku i cały czas mam średnią 5,00 stypendium i pasek :-P
 

Cerberus  

User



ImiÄ™: Andrzej

Wiek: 29

Do³±czy³: 20 Kwi 2011

   

Wys³any: 2011-04-24, 00:05   

A nie kicha siÄ™ po tym zabardzo :?:
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com