Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

PrawieGrzeczny  

User


ImiÄ™: Piotr

Wiek: 25

Do³±czy³: 15 Lip 2015

Sk±d: Rawa Mazowiecka

   

Wys³any: 2015-07-16, 10:27   DziaÅ‚alność polityczna sz. p. PawÅ‚a Kukiza.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Paweł Kukiz - postać, która jakby nie patrzeć wywołała lekki wstrząs na scenie politycznej. Mimo tego, że jego notowania w tej chwili spadają, to nadal cieszy się niezwykle dużą popularnością. Wydaje mi się, że Kukiz to człowiek, któremu rzeczywiście zależy na dobru Polski. Wywiera na mnie pozytywne wrażenie, jeśli chodzi o ocenę szczerości i intencji zamiarów. Niestety wydaje mi się, że nie ma żadnego pomysłu na pełnienie władzy, albo po prostu nie chce nam go pokazywać. Sam p. Paweł mówi, że nie przedstawi swojego programu wyborczego, bo programy są nie wyborcze. Bujda. Myślicie, że to taktyka przyjęta przez niego? ¯e im więcej swoich poglądów przedstawi, tym więcej wyborców straci? Na razie wygląda to trochę w ten sposób, że Kukiz namawia wyborców, żeby wsiedli do danego autobusu, niestety ci wyborcy nie mają kompletnego pojęcia, gdzie ten autobus pojedzie. Teoretycznie 'Ruch Kukiza' ma być budowany w oparciu na projekt przedstawiony przez Centrum Adama Smith'a, z którego poglądami ja sam się utożsamiam. Sam Kukiz nie mówi na razie głośno o tych poglądach. Jaka jest Wasza opinia na ten temat?
 

~CH~  

Stały User


Wiek: 28

Do³±czy³: 04 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-07-16, 15:21   

Głąb. Nie ma żadnego pojęcia. Rzuca populistyczne hasełka a ciemna masa to łyka. JOW, JOW, JOW - tak brzmiał na początku jego program. On chyba serio nie wie, że JOWy w wydaniu polskim doprowadzilyby do zabetonowania sceny politycznej POPiSem, a wtedy to już chyba nic by nie pomogło. Teraz z kolei twierdzi, że jego program będzie oparty na założeniach CAS. Niby spoko, ale jak ma zamiar zadowolić lewicowcow w jego ugrupowaniu? Bo program CASu na pewno tego nie zrobi. W ogóle śmieszne jest to, że probuje pod swoim szyldem zjednoczyć i lewice (do jego ugrupowania wchodzą nawet byli członkowie PZPR i to ma być antysystem?) oraz prawice. Dla mnie Kukiz to taki drugi Palikot. Szybko nabrał poparcia, ale szybko je utraci
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2015-07-16, 17:12   

PrawieGrzeczny napisa³/a:

Wydaje mi się, że Kukiz to człowiek, któremu rzeczywiście zależy na dobru Polski.



Tak bardzo skracając: Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. Paweł Kukiz może sobie chcieć dobrze ale jest tylko rockmanem który spędził życie na graniu i chlaniu. Wyszedł od postulatu jednomandatowych okręgów wyborczych które z wielu przyczyn nie mają prawa działać tak jak on chce żeby działały (tłumaczyłem to na forum). Powiem więcej, każdy politolog albo człowiek z wykształceniem politologicznym, który pamięta coś z zajęć o systemach politycznych/wyborczych, wie doskonale że JOWy powodują przejęcie całego parlamentu przez dwie najsilniejsze partie, i jedynie okresowo do systemu wchodzi trzecia.

Kontrola nad posłami to bujda, wystarczy policzyć ilu wyborców przypada na posła- nie będzie miał z nimi kontaktu, a walce z częścią, zawsze się na jakąś inną grupę powoła, że już o bardziej skomplikowanych problemach nie wspomnę.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Jimmyblack  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: Jimmy

Wiek: 28

Do³±czy³: 19 Maj 2015

Sk±d: Dublin

   

Wys³any: 2015-07-16, 17:25   

Wg mnie był to jedyny wybór, aby zobaczyć szansę na zmianę w Polsce. JOWy miałyby szansę coś rozpieprzyć, bo tego właśnie trzeba w tym kraju.
Zabetonowanie układu jest ciekawym argumentem. Aktualnie właśnie jest zabetonowany układ. Od małego widzę tam ciągle te same twarze...
_________________
Projektowanie gier, pomysły na gry, mój blog
http://projektowanie-gier.pl
Game Based Learning
http://gamebasedlearning.edu.pl/
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2015-07-16, 23:15   

Po pierwsze:
To że coś jest zabetonowane, nie znaczy że nie może być zabetonowane jeszcze bardziej. JOWY to kolejny milion ton betonu, do miliona który już jest.

Po drugie:
JOWy niczego nie rozpieprzą, bo ich działanie jest takie, że jest to zupełnie niemożliwe aby obaliły obecny system. JOWy wzmocnią partie z najlepszym zapleczem finansowo-specjalistycznym, czyli największe.
Poza tym doświadczenie, (które wg. staropolskiego przysłowia jest nauczycielem głupich), pokazuje że JOWy utrwalają zastany system i doprowadzają do dwupartyjności. Tak się stało we wszystkich krajach w których je wprowadzono. Polecam poczytać na czym polega ten system wyborczy i przeanalizować jego działanie, a nie powtarzać puste hasełka za zapijaczonym muzykiem-amatorem który się podjarał pomysłem profesora fizyki z demencją.

Grzebanie przy mandatach to w ogóle najgłupszy sposób na przebudowę systemu jaki może być. Dużo skuteczniejsze byłoby wprowadzenie metody przeliczania Sainte-Lague, Hare-Nemeyera, albo innej skrajnie proporcjonalnej- tylko że same nazwiska są zbyt skomplikowane żeby gawiedź zdołała zapamiętać. Inną ciekawą opcją byłoby obniżenie progów wyborczych, albo zmiana zasad finansowania. Ale w żadnym razie prosta likwidacja finansowania partii z budżetu i wprowadzenie pełnej prywaty- taki system działa w USA i w efekcie klasa polityczna tego kraju siedzi w kieszeni finansjery i wielkich koncernów, w tym zbrojeniowych.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-07-16, 23:30   

PrawieGrzeczny napisa³/a:

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Paweł Kukiz - postać, która jakby nie patrzeć wywołała lekki wstrząs na scenie politycznej. Mimo tego, że jego notowania w tej chwili spadają, to nadal cieszy się niezwykle dużą popularnością. Wydaje mi się, że Kukiz to człowiek, któremu rzeczywiście zależy na dobru Polski


Siła Kukiza były właśnie jego rzekomo antysystemowe ( jaką to słowo zrobiło karierę... ) nastawienie, to, że nie jest politykiem, że uczciwy,że to ,że tamto - ludzie głosowali na niego, jako w pewnym sensie wyrażenie sprzeciwu przeciw politykom, wielu nawet do końca nie wie co to są te JOWy.

Podejrzewam, że Kukiz w wyborach prezydenckich, a Kukiz jako przewodniczący jakiegoś ruchu, to będą dwie inne bajki - w prezydenckich ludzie głosowali na niego i tylko niego, w parlamentarnych, dojdzie cała masa karierowiczów, zaczną się przepychanki, walka o stołki itp.
To, że gość jest uczciwy, to ja nawet mogę uwierzyć, bo udziela się nie od tego roku - ale, przecież dobrze wiemy co to jest Sejm i jak to wygląda z wszystkimi układami.
Niemniej, życzę powodzenia, w organizowaniu tego bajzlu.

Na pewno, uzyska większy sukces niż pewien coraz bardziej popadający w demencję 70-latek, który myśli, że jak będzie udawał Hitlera przy przemówieniu wznosząc dłoń w pewnym geście, poobraża wszystkich od PiSu po Kukiza, i zrobi parę innych głupot, to dostanie te swoje wymarzone 15%. :-D

PrawieGrzeczny napisa³/a:

Sam p. Paweł mówi, że nie przedstawi swojego programu wyborczego, bo programy są nie wyborcze. Bujda. Myślicie, że to taktyka przyjęta przez niego? ¯e im więcej swoich poglądów przedstawi, tym więcej wyborców straci



Kukiz to typowy polski powstaniec - "na barykady i jakoś to będzie." :-D

PrawieGrzeczny napisa³/a:

Teoretycznie 'Ruch Kukiza' ma być budowany w oparciu na projekt przedstawiony przez Centrum Adama Smith'a, z którego poglądami ja sam się utożsamiam. Sam Kukiz nie mówi na razie głośno o tych poglądach. Jaka jest Wasza opinia na ten temat?


Struktury, panie...struktury - sam Kukiz w Sejmie, nic by nie znaczył.

philosophus napisa³/a:

metody przeliczania Sainte-Lague


Ta metoda daje szerokie pole do manipulacji dzielnikami, swego czasu "nienawidzę Polaków" Geremek, agitował za ta metodą w nadziei, że obniży tym samym wynik koalicji SLD-UP. :]

Zresztą w okręgach (kilkumandatowych) przy kilku znaczących partiach nie może być mowy o proporcjonalnym rozdziale mandatów i praktycznie bez znaczenia jest, którą z tych metod zastosujemy.
Philo, powiedz mi, ile mandatów z 6 powinna np. dostać partia czy grupa list, która uzyskała 34 proc. głosów, jeden czy dwa?
Albo lepiej - jak podzielić nawet owe dwa mandaty między 3 partie tworzące grupę list? :-)
 

PrawieGrzeczny  

User


ImiÄ™: Piotr

Wiek: 25

Do³±czy³: 15 Lip 2015

Sk±d: Rawa Mazowiecka

   

Wys³any: 2015-07-17, 15:20   

Oczywiście nazywanie Kukiza antysystemowcem, to tak, jak nazywanie żonatego faceta kawalerem. Sam Paweł stara się wykreować sobie wizerunek człowieka, który ma walczyć z obecnym systemem politycznym. To w sumie nawet fajnie, z tym, że rzeczywiście JOW-y na pewno nie prowadzą do tego, co Kukiz próbuje wmówić ludziom. Zabetonowanie sceny politycznej to raz, ale oprócz tego wystarczy sobie podliczyć, ilu obywateli przypadałoby na jednego posła w tym ustroju. To jasne, że doprowadziłoby to do jeszcze większej korupcji i układów. Nie wiem tylko, czy Kukiz naprawdę nie zdaje sobie z tego sprawy, czy udaje, że sobie nie zdaje. W całej kampanii wyborczej wygląda on na szalenie zagubionego - łatwo daje się sprowokować. Oprócz tego dalej ogranicza się, do pieprzenia o JOW-ach i rzucania populistycznych haseł z cyku 'przywrócimy Polskę obywatelom' nie przytaczając przy tym żadnych konkretów.
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2015-07-17, 19:39   

$karbówka napisa³/a:

Ta metoda daje szerokie pole do manipulacji dzielnikami, swego czasu "nienawidzę Polaków" Geremek, agitował za ta metodą w nadziei, że obniży tym samym wynik koalicji SLD-UP.



Przecież to nawet miało miejsce. SLD miało raz tak wysokie poparcie, że mogliby sobie sami napisać i uchwalić konstytucję, tylko że Sejm pod koniec swojej kadencji zmienił na chwilę metodę z d'Hondta na Sainte-Lague, żeby w ten sposób osłabić wynik SLD i to się udało.

$karbówka napisa³/a:

Zresztą w okręgach (kilkumandatowych) przy kilku znaczących partiach nie może być mowy o proporcjonalnym rozdziale mandatów i praktycznie bez znaczenia jest, którą z tych metod zastosujemy.



Oczywiście że musi być deformacja. Niemniej jednak, jedyna możliwość żeby wyniki były bardziej zdeformowane niż przy JOWie, to "ordynacja" z czasów Stalina. :-D
Ja nie twierdzę że zmiana metody przeliczania poprawi sytuację, (może być jeszcze gorzej z zupełnie innych powodów, choć imo nie tym razem). Ja jedynie twierdzę, że chcąc "przewietrzyć" Sejm za pomocą ordynacji, należałoby pójść w dokładnie przeciwną stronę.

$karbówka napisa³/a:

Na pewno, uzyska większy sukces niż pewien coraz bardziej popadający w demencję 70-latek



Korwin to Korwin. Z wronami nigdy na dłuższą metę nie umiał się porozumieć.
Niemniej sposób w jaki jest atakowany, obnaża zepsucie mentalne mediów i klasy politycznej, bo są to metody tępe, nieuczciwe i społecznie szkodliwe.
A z tymi urzędami trzeba coś zrobić. Nawet nie mam siły na to co tam się wyprawia. Pensje urzędników to żaden problem. Problemem są budynki, tony korespondencji, materiały promocyjne i nietrafione inwestycje. Potworne sumy pieniędzy i energia ludzka idą w gwizdek.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-07-19, 13:33   

Cytat:

Przecież to nawet miało miejsce. SLD miało raz tak wysokie poparcie, że mogliby sobie sami napisać i uchwalić konstytucję, tylko że Sejm pod koniec swojej kadencji zmienił na chwilę metodę z d'Hondta na Sainte-Lague, żeby w ten sposób osłabić wynik SLD i to się udało.


Umknęło mi jak to dalej się potoczyło, ale skoro tak, to "obywatel świata" jednak postawił na swoim. :-D

philosophus napisa³/a:

A z tymi urzędami trzeba coś zrobić. Nawet nie mam siły na to co tam się wyprawia. Pensje urzędników to żaden problem. Problemem są budynki, tony korespondencji, materiały promocyjne i nietrafione inwestycje. Potworne sumy pieniędzy i energia ludzka idą w gwizdek.


Urzędników za dużo?
O masz, na tym forum pisali nawet "geniusze" jak Ranger, którym urzędników jest za mało. ( "służę ojczyźnie" :mrgreen: )
Jak urzędnicy i ich synusie i córeczki mają dobrze, przyssali się do stołów całymi rodzinami, to klika się będzie trzymać i wciskać kity, że tak ma być.
No, bo gdzie on robotę potem znajdzie, jak całe życie na etacie robił, a państwo wszystko dawało? :-D

Niemniej ilość urzędników to jedno, same skomplikowane i problematyczne ( nie pomóc obywatelowi, ale utrudnić ) przepisy i ich interpretacja to drugie, a tu też jest problem, kto wie czy nie większy.

philosophus napisa³/a:

Korwin to Korwin. Z wronami nigdy na dłuższą metę nie umiał się porozumieć.

Niemniej sposób w jaki jest atakowany, obnaża zepsucie mentalne mediów i klasy politycznej, bo są to metody tępe, nieuczciwe i społecznie szkodliwe.


Wybory prezydenckie dostatecznie pokazały gdzie jest miejsce Korwina, od kiedy pojawił się Kukiz, Janusz przestał być jedyną alternatywą, a został śmiesznym starcem ględzącym o Hitlerze, zresztą od roku JKM skutecznie pracował na to, by w wyborach parlamentarnych znaczył tyle co 2%.
Nie pomogą już Korwin Energy Drinki, tarzanie się Wiplera o 5 rano na ulicy Warszawy, krzyki w Strasburgu i ostentacyjne "hailowanie" czy gadanie o pozytywnej pedofili.
Wszyscy wiemy, że ten sukces z 2014 roku, wziął się tylko z niskiej frekwencji, mobilizacji elektoratu Korwina i tego, że tam nie startował Kukiz.
To jest koniec, ale on tego jeszcze nie rozumie i marzy o 15%...litości.

[ Dodano: 2015-07-19, 17:09 ]
I nie to, że ja nagle nie lubię Korina, popierałem jego niektóre pomysły, ale ostatnio zaczął więcej pajacować, niż w latach poprzednich, jego odchyły zaczynają już się ocierać o groteskę i błazenadę.
Sam sobie chce przesrać, proszę bardzo, ale niech ma świadomość, że robi to kosztem wielu ludzi, którzy w niego wierzyli.
Poza tym w sposób cyniczny kłamie, ze on JOWów nigdy nie popierał, bo był taki czas 3-4 lata temu, kiedy sam agitował za JOWami - więc niech nie pie__oli, że on ma zawsze od czasów neolitu stałe poglądy. :[
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2015-07-20, 17:47   

$karbówka napisa³/a:

O masz, na tym forum pisali nawet "geniusze" jak Ranger, którym urzędników jest za mało.



Jeżeli pracujesz jako urzędnik i nie potrafisz patrzeć poza własne biurko, to tak to może wyglądać, bo roboty rzeczywiście jest od za*****. Natomiast jest dokładnie tak jak prognozowałem w innym temacie: duża część jest po prostu niepotrzebna. W przypadku ogromnej ilości rzeczy, w ogóle nie można stwierdzić nawet pośrednich korzyści dla gospodarki, ani dla kultury. Poza tym jest zwyczajnie zła organizacja pracy i dziwi mnie, że ktoś kto narzeka na nadmiar obowiązków, nie wymusi organizacji pewnych rzeczy.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

melaszka564  

Stały User

Bezwględne Bydle



Do³±czy³: 11 Lip 2015

Sk±d: Maruhaina

   

Wys³any: 2015-07-31, 21:21   

Jimmyblack napisa³/a:

Wg mnie był to jedyny wybór, aby zobaczyć szansę na zmianę w Polsce. JOWy miałyby szansę coś rozpieprzyć, bo tego właśnie trzeba w tym kraju.
Zabetonowanie układu jest ciekawym argumentem. Aktualnie właśnie jest zabetonowany układ. Od małego widzę tam ciągle te same twarze...



Co "rozpieprzyć"? Chyba resztki przyzwoitych ludzi (są tacy), którzy zasiadają na Wiejskiej. JOW-y od ubiegłych wyborów samorządowych obowiązują w mniejszych miastach nie będących miastami na prawach powiatu. "Odbetonowało", to lokalne układy? Taka ordynacja, to raj dla Stokłosy i jemu podobnych. Trzeba w końcu sobie z tego zdać sprawę, a nie dawać nabierać się na slogany Pawełka, który sam od 20-paru lat siedzi w "systemie", z którym tak ochoczo od pewnego czasu walczy. :mrgreen:
 

duklire  

User


Do³±czy³: 05 Sie 2015

   

Wys³any: 2015-08-05, 08:49   

Na moje to ma za mało doświadczenia jako polityk.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-09-01, 12:38   

http://pl.blastingnews.co...a-00519757.html

Tak jak pisałem wcześniej, że będą problemy z układaniem list - Kukiz dopiero teraz zaczyna rozumieć skalę tematu w jaki się pcha.
 

Awesoman  

Stały User



Do³±czy³: 14 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-09-08, 14:27   

PrawieGrzeczny napisa³/a:

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?


Zjawisko pokroju Samoobrony i Palikota. Nic ciekawego nie ma do powiedzenia, zero poglądów i wiele razy pokazał, że nie nadaje się na polityka. Szybko się pojawił i mam nadzieję, że szybko zniknie.
 

pukachu  

User

pukachu


ImiÄ™: Lukasz

Wiek: 28

Do³±czy³: 10 Wrz 2015

   

Wys³any: 2015-09-11, 14:14   

Mnie w wyborach ostatnich prezydenckim Kukiz ujal energia i szczeroscia. Zaglosowalem na niego, ale chlop nie ma pojecia co sie dzieje na Wiejskiej. Jakie sa uklady, na czym to polega. Pierwsze co powinna posiadac partia polityczna to program - to jest podstawa w definicji o partii. Kukiz programu nie ma. Krzczy tylko o tych jowach. Ok wprowadzimy Jowy i co dalej? Wlasnie Kukiz wpadl na genialny pomysl o Jowach, ale to nie jest polityk, to gosc, ktory wpadl na jakis pomysl i nie boi sie wyrazac wlasniego zdania - to za malo.
_________________
Ide prosto nie biore jencow zadnych!
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com