Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

lola  

Pogromca postĂłw

z głową w chmurach



Wiek: 32

Doł±czyła: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgieÂł

   

Wysłany: 2009-04-15, 21:33   esperanto

Znacie kogoś posługującego się tym językiem? Może ktoś sam nim operuje? Warto się go uczyć? W końcu to język sztuczny... słyszałam, że po opanowaniu tego języka dużo łatwiej wchodzą do głowy inne języki. A także, że jest dużo łatwiejszy niż angielski...

Cytat:

Esperanto, choć jest językiem sztucznym, ma wiele cech wspólnych z naturalnymi językami indoeuropejskimi. Nie tylko słownictwo jest prawie w całości indoeuropejskie, a fonetyka podobna do fonetyki współczesnych języków europejskich, ale też gramatyka ma dużo cech wspólnych z gramatyką wielu języków indoeuropejskich (romańskich, germańskich i słowiańskich).


(jeśli nie ten dział to proszę o przeniesienie)
nie znalazłam takiego tematu ale jeśli jest to przepraszam
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

TQIT  

VIP


Doł±czył: 22 Gru 2008

   

Wysłany: 2009-04-15, 21:35   

lola napisał/a:

Znacie kogoś posługującego się tym językiem?


Nie, nie znam. Na całym świecie operuje nim jedynie kilka milionów ludzi, więc nauka jego by kogoś zrozumieć jest bezsensowna. A nauka dla zrozumienia innych języków też nie za bardzo mi się widzi.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Doł±czyła: 12 Kwi 2009

   

Wysłany: 2009-04-15, 21:42   

wg mnie można się go nauczyć by zaspokoić ambicje, ba raczej sie go nie używa.
podstawą jest oczywiście angielski, ale poza tym lepiej się nauczyć, np. hiszpańskiego, niemieckiego, włoskiego, rosyjskiego, francuskiego itp. poza tym jest jeszcze np. język migowy, który warto znać :P
 

Nirnaeth  

Hiper wymiatacz



Doł±czyła: 14 Mar 2009

   

Wysłany: 2009-04-15, 21:45   

Zawsze jakiś sposób na rozwijanie umysłu, bo połowa tego, czego się obecnie uczymy w szkołach jest

TQIT napisał/a:

bezsensowna


a to zawsze jakieś dodatkowe zainteresowanie. Chociaż moim zdaniem na niewiele się to przyda, lepiej przyłożyć się do angielskiego lub innych języków.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Doł±czyła: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wysłany: 2009-04-16, 11:33   

Hm.. o ile wiadomo , jest to/był to po prostu nieudany pomysł, próba stworzenia języka dla wszystkich,pomysł nie wypalił już dobre kilkadziesiąt (?) lat temu..wydaje mi się ,że nauka jest co najmniej bezsensowna.
Angielski i hop do przodu.
_________________
Drugs&hugs.
 

Stahu  

Wymiatacz

Mnie nie nabierzesz



Wiek: 31

Doł±czył: 11 Kwi 2009

Sk±d: POLSKA

   

Wysłany: 2009-04-17, 15:51   

kiedyś chciałem się nauczyć, są samouczki w internecie
_________________
Forum dla wszystkich z fobią społeczną lub szkolną
 

Dofova  

Stały User



Doł±czyła: 26 Lip 2009

   

Wysłany: 2009-07-27, 07:41   

Prostszy i sensowniejszy od naturalnych jezykĂłw. Tak, znajac go latwiej jest zrozumiec inne jezyki i ponoc mozna sie nawet jako-tako dogadac. Ja mam zamiar sie poduczyc.
W tym roku w Bialymstoku jest nawet jakis zjazd czy cos.
_________________
Atrakcyjne myśli należą do oszustów.
- William Blake
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com