Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Nekes  

Pogromca postów

MNML love



Do³±czy³: 14 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-09-07, 18:37   Fizjoterapia dziennie i zaocznie

Chciałbym się dowiedzieć jakie przedmioty maturalne są brane pod uwagę na studia o kierunku fizjoterapia. Czym się różnią studia dzienne i zaoczne(chodzi mi dokładnie o fizjoterapie). Czy na studiach zaocznych też będzie potrzebna matura z biologii czy tylko płacisz i tam chodzisz ? ;)
_________________
"We'll meet again
Don't know where
Don't know when
But I know
We'll meet again
Some sunny day"
 

MJ  

Hiper wymiatacz

God sent us?



ImiÄ™: Michael

Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Maj 2009

Sk±d: BDG

   

Wys³any: 2010-10-13, 15:51   

Mogę Tobie powiedzieć jak jest z fizjo na cmumk w Bydgoszczy bo mam z nimi kontakt.
Z tego co wiem to pobór jest na podst. matury z biologii rozsz. głównie przy podst. ciężko będzie się dostać. Nie pamiętam teraz czy chemia też była możliwa.
Dzienne od zaocznych różnią się tym, że na dziennych więcej przerabiasz - co jest logiczne - i jest trudniej niż na zaocznych.
Aby się dostać musisz zdać testy sprawnościowe (5) i badanie lekarskie zezwalające na pracowanie w tym zawodzie. Z testów sprawnościowych to basen - oceniany styl i czas, biegi dystansowe, koperta, próba ścisku i jeszcze jedna próba wysiłkowa, której nazwy nie mogę sobie przypomnieć.
Na studiach dziennych i zaocznych masz obozy sprawnościowe - letni i zimowy. Robicie to samo co ratownictwo, czyli w maju nad jeziorkiem pływanie - bez różnicy czy zimno czy nie - i sporo bieganie, ale również gry zespołowe. Zimowy to narty albo snowboard - powiem więcej jak będę po zimowym, który jest na 2roku.
Przedmioty są takie same tylko liczba godzin okrojona. Z anatomii fizjo ma szpile i teorię. Oprócz zajęć związanych z fizjo masz też przedmioty pedagogiczne. Ilość miejsc jest spora w zeszłym roku 120 miejsc. Przy maturze rozsz. ok 55% ludzie się dostawali, w tym nie wiem jak było...
_________________
In this world people will always throw stones in the path of your success,it depends on you…
What you make from them, a wall or a bridge?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com