Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Endriu452  

User

Geanolog



ImiÄ™: Andrzej

Wiek: 40

Do³±czy³: 09 Lip 2012

Sk±d: Zielona Góra

   

Wys³any: 2012-08-03, 22:14   Genealogia w pojÄ™ci Drzewo genealogiczne

Drzewo genealogiczne – potoczna nazwa tablicy potomków, sporzÄ…dzonego dla danej osoby (zwanej probantem).

Bardzo często nazwę drzewo genealogiczne rozszerza się na przykłady innych rodzajów wykresów genealogicznych (tj. na tablica przodków lub wspólną tablicę pokrewieństw) bądź innych publikacji o danej rodzinie (np. książki, rodzinne strony internetowe). W praktyce, pod drzewem genealogicznym może się kryć zarówno wykres (tablica) czyichś potomków (tzw. descendentów) jak i przodków (tzw. ascendentów).

Stworzenie prezentacji zebranych danych w postaci drzewa genealogicznego, jak również zakwalifikowanie jej pod określoną nazwę (tj. drzewo, wykres, tablica itd.), należy do genealoga. Współcześnie najpopularniejszymi tablicami genealogicznymi są wykresy potomków w systemie d'Aboville'a oraz poziome tablice przodków.

Drzewa genealogiczne tworzy się odręcznie albo (współcześnie) przy pomocy programów genealogicznych lub innych programów biurowych (patrz: wykonanie tablic genealogicznych).


Genaolog jest toosoba zajmująca się badaniem różnych ciekawostek historyczny dotyczączych Rodów i rodzin .

W tym temacie możecie mnie pytać o wszsytkie związane sprawy z rodami , rodzinami w ogóle .
_________________
Pozdrawiam ENDRIU

" Uwierz w Siebie a osiÄ…gniesz wszystko "
" Nie bój się być sobą tylko dlatego, że nie jesteś jak wszyscy inni. "
 

Asasello  

Wymiatacz

Asasello



Wiek: 30

Do³±czy³: 15 Cze 2012

   

Wys³any: 2012-08-04, 02:18   

Jaki jest sens genealogii w Polsce skoro zdecydowana większość Polaków ma chłopskie pochodzenie ? Nie pytam się ze złośliwości, a po prostu wydaje mi się że genealogią interesują się głównie osoby posiadające szlacheckich przodków. Ja znam swoje pochodzenie do mniej więcej 1900 r. (z niektórej strony wcześniej, z niektórej później), chociaż pamięć większości ogranicza się do dziadków, ewentualnie pradziadków.
 

fear  

Hiper wymiatacz

Póki co nauka.



ImiÄ™: Aleksandra.

Wiek: 27

Do³±czy³a: 03 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-08-04, 13:32   

Asasello, to i tak nieźle.. U mnie w czasie II wojny światowej za dużo się działo, by nawet dojść do tego. ^^
_________________
Krzyczysz, że chowam się przed tobą i jestem skryty
Lub chcąc być blisko ze mną solidarnie milczysz
Kochając i się złoszcząc znosisz to cierpliwie
Ja też cię bardzo kocham, tylko trochę autystycznie
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2012-08-04, 13:57   

Jeszcze jak byłam w podstawówce i gimnazjum bardzo mnie to ciekawiło. Spędzałam mnóstwo czasu na parafiach, szperając w księgach parafialnych, archiwach i innych ;p. Doszłam z tatą i bratem do 1623 roku i herbu ;) .
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Drevni Kocur  

Stały User


ImiÄ™: Asia

Wiek: 30

Do³±czy³a: 09 Cze 2012

Sk±d: Czêstochowa

   

Wys³any: 2012-08-04, 14:26   

Mnie zawsze ciekawiła to z jakiej rodziny się wywodzę.
No ale cóż, nie grzebię w tym, ponieważ musiałam bym wyjechać z kraju aby dowiedzieć się historii mojej pra,pra,pra dziadków.
A nie każdy ma na to czas..
_________________
"Ufam Ci" to o wiele więcej niż "Kocham Cię".
Można nie ufać osobie którą Kochasz, ale nie można nie kochać osoby, której ufasz.
 

Endriu452  

User

Geanolog



ImiÄ™: Andrzej

Wiek: 40

Do³±czy³: 09 Lip 2012

Sk±d: Zielona Góra

   

Wys³any: 2012-08-04, 17:35   

¯eby nie być gołosłownym dokopałem się do pierwszych śladów mojej rodziny z XIX jest to rok 1880 . Samo drzewo geanalogiczne jest tylko wieżchołkiem góry lodowej ale zebranie całej doumentacji i napisanie kroniki to jest dopiero żmudna praca i wyczerpująca. Bo zebranie zdjęć to jest tylko zakończenie wszystkiego. Cały czas ryję po archiwach i wszelkiego rodzaju urzędach.
_________________
Pozdrawiam ENDRIU

" Uwierz w Siebie a osiÄ…gniesz wszystko "
" Nie bój się być sobą tylko dlatego, że nie jesteś jak wszyscy inni. "
 

Boreae  

Mega wymiatacz

Faust



Wiek: 30

Do³±czy³: 16 Cze 2011

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2012-08-04, 21:46   

Ja sam nieco tym tematem również się ciekawię. Zwłaszcza, że moje nazwisko w Polsce nosi może ze 40 osób, a kilka trafień miałem w Brazylii (;o) no i w Niemczech, bo mam nazwisko niemieckobrzmiące. No ale nie wiem, od czego by zacząć w zasadzie jeśli o szukanie chodzi. Rodzinę mam jako-tako przepytaną, ale co dalej... nie mam pomysłu ;].
_________________
11.07.2013 <3 .

"Wilcze spojrzenie na świat."
Zapraszam do odwiedzenia ;>.
 

Endriu452  

User

Geanolog



ImiÄ™: Andrzej

Wiek: 40

Do³±czy³: 09 Lip 2012

Sk±d: Zielona Góra

   

Wys³any: 2012-08-04, 23:26   

Boreae napisa³/a:

Rodzinę mam jako-tako przepytaną, ale co dalej... nie mam pomysłu ;].

Jako fachowiec w tej dziedzinie proponuję Tobie na sam początek zacząć pisać Kronikę rodzinną jest to świetna sprawa , na sam koniec zrób drzewo rodzinne , kronikę co jakiś czas uzupełniaj sobie wydarzeniami .
_________________
Pozdrawiam ENDRIU

" Uwierz w Siebie a osiÄ…gniesz wszystko "
" Nie bój się być sobą tylko dlatego, że nie jesteś jak wszyscy inni. "
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com