Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

19Leo94  

User


ImiÄ™: Adrian

Wiek: 29

Do³±czy³: 02 Kwi 2010

Sk±d: Chorzów

   

Wys³any: 2010-04-02, 10:13   Golenie siÄ™ - Jak zacząć?

Mam takie dosyć dziwne pytanie :-/
chciałbym się zacząć golić (albo przynajmniej zgolić wąsa...).
Mam już prawie 16 lat ale kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać tzn. czy trzeba używać jakiś kosmetyków do tego i inne takie.
Pytam tu w domu nie mam kogo zapytać bo ojciec pracuje za granicą.
Pomożecie? xD
 

diego  

Pogromca postów



Wiek: 33

Do³±czy³: 29 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-04-02, 10:27   

19Leo94 napisa³/a:

Pomożecie?



Kosmetyki: krem do golenia lub pianka, ew. balsam lub płyn po goleniu.
Do tego oczywiście maszynka, jeżeli krem to pędzel jest przydatną rzeczą. Najlepiej na początek maszynka jednorazówka żebyś sobie za dużej krzywdy nie zrobił.

Wyciskasz krem do golenia na wilgotną twarz, rozprowadzasz pędzlem i przejeżdżasz namoczoną maszynką po twarzy. Jak już się za dużo kremu na maszynce nazbiera to dobrze jest ją zmoczyć. Możesz golić się z włosem, możesz pod włos, ja jednak preferuję drugą opcję z powodu lepszej skuteczności (niektórym golenie pod włos bardzo drażni skórę). Nie widzę w tym żadnej filozofii ale swoją drogą szkoda, że nie ma kto Ci wytłumaczyć.

A zresztą różni ludzie różnie się golą i każdy używa tego co lubi i w sposób jaki mu odpowiada. Najważniejsze to golić się delikatnie by się nie pochlastać tą maszynką.

Zresztą pogoogluj na pewno znajdziesz wiele ciekawych sposobów.
_________________
"I know what I want, I say what I want and no one can take it away"

Każdy wie co ten sport dla nas znaczy, w naszym mieście- my dzielni Krzyżacy.
Wiesław Jaguś - legenda na zawsze
 

ElMariachi  

User

¦wierzaczek...



ImiÄ™: Krzysiek

Wiek: 30

Do³±czy³: 01 Kwi 2010

Sk±d: Polanica

   

Wys³any: 2010-04-02, 10:32   

no-algebra, dziękuje xD Uznam to mimo wszystko za komplement :D

Otóż drogi 19Leo94, nie popełniaj tego błędu co popełniają inni... Za młodu golimy się z niczego zazwyczaj naśladując swojego ojca, brata, dziadka czy kogo tam innego. A po co ? By próbować być starszym... Jednak nie tam rzecz polega. Tak na prawdę bynajmniej według moich informacji zebranych z forum klasy i całej szkoły, goli się bardzo duża ilość osób z NICZEGO!. Jakiś tam delikatny meszek posiadają i to wszystko...

Owszem, ten wÄ…sik pod nosem jest kur***…cy i czÄ™sto bÄ™dÄ… Ci zwracać uwagÄ™ inni na to. Jednak z tym idzie żyć, mój znajomy ze szkoÅ‚y ma dość charakterystyczny zarost, gdyż trochÄ™ tu, trochÄ™ tam i tak w różnych miejscach ma te wÅ‚oski o dÅ‚ugoÅ›ci ok. 1-2 cm.

Nie gól się jak na prawdę nie musisz, i nikt nie zwraca Ci uwagi na to ! To po jakimś czasie stanie się bardzo nudne, monotonne i będziesz wręcz ZMUSZONY to robić, aby nie wyglądać głupio.

No ale jak tak bardzo chcesz... Maszynkę elektryczną osobiście polecam dla Newbie. Ja się golę już kilka lat, i od zawsze używam golarek elektrycznych. Dlaczego ? Bo są bezpieczniejsze, zmniejszają prawdopodobieństwo zacięcia się przy goleniu czy coś. Po za tym nie potrzebne są Ci żadne pianki dzięki temu... Dlatego na początek zaopatrz się w jakąś dobrą maszynkę do golenia elektryczną.
Co potem ? Potem jakiś dobry balsam po goleniu. Osobiście polecam Ci na początek najzwyklejszy kremik Nivea. Taki mały albo duży w okrągłym i białym pojemniczku...

Co na koniec ? Na koniec powiem że z początku będzie to fajne... Będziesz się golił nie tak często... Jakieś 2-3 razy w miesiącu. ( Ale to też od genów zależy trochę... )
Pamiętaj by przed goleniem nawilżyć twarz i swój "zarost" zwykłą wodą. Po kilku chwilach ( jakieś pół minuty ) delikatnie wytrzyj twarz ręcznikiem jakimś miękkim aby twarz nie była mokra bo potem trudno się goli. I to właściwie wszystko ;]

¯yczę powodzenia w pierwszym twoim goleniu :D
_________________
Powiem ci coś, co już pewnie wiesz. ¯ycie to nie tylko słodycz. To znój i trud. I jeśli mu się poddasz, to nieważne jaki jesteś twardy, przydusi cię do gleby.
Mnie, ciebie, każdego. Takie jest życie!
 

19Leo94  

User


ImiÄ™: Adrian

Wiek: 29

Do³±czy³: 02 Kwi 2010

Sk±d: Chorzów

   

Wys³any: 2010-04-02, 10:44   

Ja właśnie chcę się ogolić bo ludzie zwracają mi na to uwagę i w moim przypadku to już nie jest ,,lekki meszek" :-)
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-04-02, 10:44   

ElMariachi napisa³/a:

Dlaczego ? Bo są bezpieczniejsze, zmniejszają prawdopodobieństwo zacięcia się przy goleniu czy coś.


Nie wiem, w jaki sposób można sie zaciąć jednorazówką :)
Ja raz się zaciąłem, ale mam teraz już przestrogę żeby nie golić się lewą ręką, a w prawej trzymać telefon i rozmawiać.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2010-04-02, 11:25   

TQIT napisa³/a:

nie golić się lewą ręką



Ja siÄ™ golÄ™ lewÄ….

Państwo u góry nie spamują, od tego PW.

A co do tematu. Jednorazówka, do tego pianka, nakładasz na twarz, nie za dużo, nie za mało i lekko się golisz. Nie zatniesz się, a siłę docisku do twarzy (kurde, odkryłem nową fizyczną wartość) sobie sam ustalisz, co by się nie zaciąć. Nie uda się za pierwszy razem, uda się za drugim. Spokojnie, nerwy są zawsze.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-04-02, 11:32   

Piracy napisa³/a:

Ja siÄ™ golÄ™ lewÄ….


Mi wygodniej jest prawą. I założę się, że przy goleniu nie rozmawiasz przez telefon ;)
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-04-02, 11:34   

no-algebra, ElMariachi,
Przypominam,że do prywatnych rozmów służy gg bądź forumowa opcja PW.
_________________
Drugs&hugs.
 

ElMariachi  

User

¦wierzaczek...



ImiÄ™: Krzysiek

Wiek: 30

Do³±czy³: 01 Kwi 2010

Sk±d: Polanica

   

Wys³any: 2010-04-02, 11:44   

slow, dobrze :* xddd

Hmmm jak na pierwszy raz to i tak nadal trzymam się elektroniki. Mniej miejsca zajmuje i w ogóle mniej z nią bałaganu... Po użyciu pianki i ogoleniu się manualną maszynką musisz zmyć całą tą piankę z mordki która Ci została tam, do tego jeszcze ryzyko ( niby małe według Was ale zawsze coś ) zacięcia się co nie ładnie wygląda, na pierwszy raz jak używa pianki to może mieć problemy z obliczeniem jako takiej odpowiedniej ilości... To są tak jak by wady manualnej maszynki... A teraz zalety elektronicznej maszynki... Szybkość, estetyka, mniej bawienia się w różne pianki inne takie, mniej zajmuje czas golenie się niż przy manualu, czyszczenie przy twoim zaroście - raz na 3-4 golenia...

Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam Kinga :D
_________________
Powiem ci coś, co już pewnie wiesz. ¯ycie to nie tylko słodycz. To znój i trud. I jeśli mu się poddasz, to nieważne jaki jesteś twardy, przydusi cię do gleby.
Mnie, ciebie, każdego. Takie jest życie!
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-04-02, 11:47   

ElMariachi napisa³/a:

na pierwszy raz jak używa pianki to może mieć problemy z obliczeniem jako takiej odpowiedniej ilości...


Wzory skróconego mnożenia mamy.

ElMariachi napisa³/a:

A teraz zalety elektronicznej maszynki...


Cena.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

ElMariachi  

User

¦wierzaczek...



ImiÄ™: Krzysiek

Wiek: 30

Do³±czy³: 01 Kwi 2010

Sk±d: Polanica

   

Wys³any: 2010-04-02, 11:55   

TQIT napisa³/a:


ElMariachi napisa³/a:

A teraz zalety elektronicznej maszynki...


Cena.



Cena ceną, ale policz sobie ile wydasz kasy w miesiącu przy dość intensywnym zaroście, kasy na jednorazówki a ile na jedną ale porządną maszynkę, która styknie Ci na dobre pół roku o ile nie będziesz jej wsadzał gdzie popadnie :D
_________________
Powiem ci coś, co już pewnie wiesz. ¯ycie to nie tylko słodycz. To znój i trud. I jeśli mu się poddasz, to nieważne jaki jesteś twardy, przydusi cię do gleby.
Mnie, ciebie, każdego. Takie jest życie!
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-04-02, 11:57   

ElMariachi napisa³/a:

Cena ceną, ale policz sobie ile wydasz kasy w miesiącu przy dość intensywnym zaroście


Autor młody, o "intensywnym zaroście" może pomarzyć.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

diego  

Pogromca postów



Wiek: 33

Do³±czy³: 29 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-04-02, 12:12   

ElMariachi napisa³/a:

kasy na jednorazówki



Pamiętaj, że to są jednorazówki tylko z nazwy. Po drugie sam rytuał golenia jest ciekawszy z tymi painkami, kremami etc. O tym, że elektryk jest drogi to już pisane było. Zresztą każdy robi co lubi.
_________________
"I know what I want, I say what I want and no one can take it away"

Każdy wie co ten sport dla nas znaczy, w naszym mieście- my dzielni Krzyżacy.
Wiesław Jaguś - legenda na zawsze
 

jutro  

Hiper wymiatacz

kryzysowy narzeczony



Wiek: 33

Do³±czy³: 05 Lip 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2010-04-02, 13:41   

19Leo94, kup sobie jednorazówkę, na początek Ci wystarczy i będzie służyła dość długo bo nie masz jeszcze twardego zarostu, do tego kup sobie krem lub żel do golenia. W goleniu nie ma nic skomplikowanego, na prawdę. Czy się golisz prawą czy lewą, to nie ma różnicy, jak Ci wygodnie tak się gol. Musisz ćwiczyć, ogolisz się raz, drugi i załapiesz o co chodzi.
_________________
żyć dobrze, eliminować problem.
 

apple

User

\m/=(o_0#)=\m/


Do³±czy³: 11 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-04-02, 22:29   

Ja również polecam Ci na początek jednorazówkę, jednak co do poprzednika, który mówił o tym, żeby nie golić "wąsa" to się nie zgodzę. Według mnie "nie ogarnięty" zarost wygląda źle (szczególnie jak dla mnie wąs). Ja zaczynałem od jednorazówka, a teraz już elektryk i nie gole się do 0 tylko raczej przycinam tak, żeby był widoczny ale jednak był estetyczny.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w eksperymentach.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com