Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-02-04, 19:32   

zgodzilabym się na pobranie narządów po mojej śmierci, jak i nie miałabym nic przeciwko, by ktoś z mojej rodziny narządy oddał, jeśliby mu się zmarło.
jednak handel narządami to perfidne świństwo.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-02-04, 19:39   

Handel ludzkimi narządami=zdecydowanie przeciw , oczywiście jeśli chodzi o czarny rynek.
Sama nie miałabym nic przeciwko temu ,aby moje narządy miałyby komuś pomóc.
Noszę w portfelu kartę oświadczenia woli.
Mojej bliskiej koleżance narząd człowieka ,który nie przeżył w wypadku uratował życie. Pamiętam jaką bezradność czuliśmy kiedy nikt jej nie dawał szans i nie było dla niej narządu.
Nigdy nie wiemy czy akurat tym swoim narządem nie uratujemy komuś życia.
Po naszej śmierci narządy wraz ciałem gniją , rozkładają się , w tym czasie umiera kolejny człowiek ,którego życie zostało przekreślone z powodu wadliwego narządu i braku dawcy.
_________________
Drugs&hugs.
 

easy  

Hiper wymiatacz



Wiek: 33

Do³±czy³a: 02 Lut 2009

Sk±d: pomorze

   

Wys³any: 2009-02-04, 22:27   

A co myslicie o oddaniu po smierci calego swojego ciala do prosektorium w ramach cwiczen studentow medycyny?
_________________
be high, fly away..
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-02-04, 23:03   

easy napisa³/a:

A co myslicie o oddaniu po smierci calego swojego ciala do prosektorium w ramach cwiczen studentow medycyny?



O w życiu. Nigdy, nigdy, nigdy.
_________________
ona umrze martwa.
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-02-05, 08:16   

Cytat:

Handel ludzkimi narządami=zdecydowanie przeciw , oczywiście jeśli chodzi o czarny rynek.
Sama nie miałabym nic przeciwko temu ,aby moje narządy miałyby komuś pomóc.



Nic ująć. Znajomemu wątrobę przeszczepili. ¯yje i ma się dobrze.
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-02-05, 14:25   

easy napisa³/a:

A co myslicie o oddaniu po smierci calego swojego ciala do prosektorium w ramach cwiczen studentow medycyny?


a niech się nim zabawiają, jeśli nie jest potrzebne nikomu do żadnego przeszczepu.
i tak zgnije pod ziemiÄ….
więc co za różnica.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-05, 14:26   

easy napisa³/a:

A co myslicie o oddaniu po smierci calego swojego ciala do prosektorium w ramach cwiczen studentow medycyny?



Sama bym nie oddała, aczkolwiek miałam wiele okazji ćwiczyć na ludziach, którzy w ramach donacji przekazali uczelni swoje ciało.

Trzeba pamiętać, że po pewnym czasie szczątki są normalnie na cmentarzu chowane.
 

martucha1231  

Pogromca postów

:)



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-03-03, 01:17   

Nie mam nic przeciwko zeby po mojej smierci moje narzady zostaly przeszczepione. Co do handlu narzadami to jestem przeciwna ale staram sie tez ich zrozumiec. Procedury trwaja latami a nie kazdy pacjent ma czas tyle czekac dlatego rozumiem rodziny pacjenta ktore kupuja narzad zeby ratowac zycie kogos bliskiego. Co do lekarzy ktorzy sprzedaja narzady pacjentow tylko dla wlasnej korzysci majatkowej to powiem tylko jedno : IDIOCI!
 

Gary  

Hiper wymiatacz

Ban(d)ita



ImiÄ™: Remik

Wiek: 34

Do³±czy³: 03 Mar 2010

Sk±d: on siê wzi±³

   

Wys³any: 2010-03-03, 17:02   

punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, gdyby ktoś z twoich bliskich umierał zrobiłbyś i zapłaciłbyś wszystko żeby go ratować gdyby tobie ktoś wyciął nerkę zrobiłbyś raban.. wypowiadam to bezosobowo ale tak jest, proceder sam w sobie jest chory ale chore są też procedury i sytuacja w tym pieprzonym świecie, sami sobie jesteśmy winny ... wiesz co? to ludzie ludziom zgotowali ten los..

powinno ścigać się tych który porywają ludzi i wycinają im nerki, wątroby etc. i zostawiają gdzieś po lasach ale powinniśmy też wybić tych idiotów na szczycie...
_________________
"jestem z pokolenia tych skazanych na banicjÄ™"
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-03-03, 23:03   

Cytat:

Czy zgodzilibyście się na pobranie po śmierci swoich narządów do przeszczepu? Czy względy religijne odgrywałyby tu jakąś rolę?


Co do wykorzystania mojego ciała, komponentów po mojej śmierci, to tak. Rodzice o tym wiedzą, że noszę w portfelu ostatnią wolę, zgodę na pobranie w razie nagłej mojej śmierci organów oraz tkanek do przeszczepu. I zgadzają się, bo wiedza, że takie jest moje zdanie i tyle, które szanują.
Co do czarnego rynku. Chyba nikogo w XXI wieku, to nie dziwi, że taki handel się odbywa i to za duże pieniądze. Nic dziwnego, że rodzina decyduje się na taki krok gdy ktoś z bliskich czeka X lat na przeszczep lub potrzebuje go na gwałt, bo inaczej jego życia szybko się skończy. Biznes w cenie. To samo sprzedawanie swoich nerek, a raczej nerki by zarobić, spłacić kredyt. Niestety wiele osób nie wie ile czeka człowiek wyrzeczeń z jedną nerką lub co się stanie gdy ta jego jedna nerka odmówi posłuszeństwa.

Za życia oddałbym nerkę, kawałek wątroby etc. jedynie bliskiej osobie, która by tego potrzebowała.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2010-03-04, 01:08   

Zgodziłabym się na pobranie narządów, bo po co mi one? Zastanawiam się jeszcze, czy serce i mózg też. Chyba nawet w grobie czułabym się bez nich... pusto? ;d I mam zamiar spisać oświadczenie woli.

Co do czarnego rynku, jak to napisał Wszechmądry Mizantrop niekogo nie powinno dziwić, że takowy ma miejsce. I jak też słusznie zauważył, niektóre życiowe sytuacje zmuszają ludzi do korzystania z jego istnienia.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-03-04, 20:00   

Cytat:

Czy zgodzilibyście się na pobranie po śmierci swoich narządów do przeszczepu?

Jakby się do tego tylko nadawały :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Co do handlu, dopuszczałbym go jedynie w przypadku organów skazańców, o czym pisałem w temacie o karze śmierci. Jeśli z takiego skazańca uzyskano by zdrowe organy, to czemu by ich nie sprzedać ? Służba zdrowia może stanie na nogi.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com