Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

Meggie Sond  

Stały User



Wiek: 31

Doł±czyła: 01 Lut 2011

Sk±d: ÂŁĂłdÂĽ

   

Wysłany: 2011-02-01, 16:48   

aż się pochwalę przeprawą przez 2,5 tomu. czytając czekałam na wątki z Kmicicem i Oleńką, bo opisów walk, bitew itp. nie mogłam strawić. mimo wszystko podziwiam Sienkiewicza za taką wytrwałość w pisaniu, ja pewnie zakończyłabym po pierwszym tomie :P
_________________
It's later than you think..
 

zielona  

Pogromca postĂłw



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Doł±czyła: 18 Kwi 2009

   

Wysłany: 2011-03-06, 20:05   

Właśnie czytam, zaczynam drugi tom. Nie zapowiadała się ta lektura ciekawie, ale zaskoczyła mnie niesamowicie! Naprawdę mi się podoba, chyba zostanie po "Zbrodni i karze" najciekawszą lekturą jaką dotąd czytałam.
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Doł±czyła: 14 PaĽ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wysłany: 2011-06-12, 12:52   

Nie przebrnęłam mimo szczerych chęci. Może kiedyś się uda.
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

Bleblepsik  

User


Doł±czył: 30 Maj 2011

   

Wysłany: 2011-06-14, 12:53   

Też nie udało mi się dobrnąć do końca (ale na szczęście polonistka tego nie wymagała), ale mam szczerą chęć przeczytać całą trylogię. Może na emeryturze :D.
 

DeSade  

Pogromca postĂłw



Doł±czyła: 20 Lip 2011

   

Wysłany: 2012-09-15, 20:54   

Tak się składa, że Potop jeszcze w podstawówce przeczytałam. 6 klasa. Te wszystkie klasyki mam za sobą dawno. To przez mojego kochanego dziadka pochłonęłam całą trylogię. Przerabiam we wtorek i chyba sobie przeczytam jeszcze raz, bo niewiele pamiętam. Ja uważam, że po prostu to jest obowiązek każdego Polaka przeczytać trylogię, Pana Tadeusza, Nad Niemnem, Dywizjon 303 i na pewno jakieś tam jeszcze się znajdą.

Dla mnie nieprzeczytanie tego byłoby ogromnym wstydem.
Dobrze, że mam bardzo wymagającą nauczycielkę, na przeczytanie dała nam 4 dni. I 2 na Zbrodnie i karę. Kocham ją!

[ Dodano: 2012-09-15, 20:58 ]
To chyba mojej babci wtedy czytałam Potop, czy Krzyżaków, nie pamiętam. W każdym bądź razie nabawiła się przez to nerwicy (tak sądzi), te książki jak widać niezwykle emocjonujące.
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com