Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

Anthares94  

Stały User



ImiÄ™: P

Wiek: 30

Doł±czył: 09 Lip 2009

Sk±d: Nie z tego ¶wiata

   

Wysłany: 2010-02-21, 15:29   Historia - czĹ‚owieczeĹ„stwo w nieludzkich czasach wojny

Witam!
Potrzebuję na historię nazwiska osób, które w okrutnych czasach II wojny zachowały człowieczeństwo, pomagając innym często z narażeniem życia.

Mam już Janusza Korczaka, Maksymiliana Kolbe i Irenę Sendler, ale to wydaje mi sie za mało i proszę Was o podanie jeszcze jakichś takich osób.
 

Mariqua  

Mega wymiatacz

Za duĹĽo wymagam



ImiÄ™: Autodestrukcja

Doł±czyła: 28 Gru 2009

   

Wysłany: 2010-02-21, 15:43   

Zofia Kossak-Szczucka
Kod:
Była współredaktorką pierwszego pisma podziemnego "Polska ¯yje". W sierpniu 1942 roku opublikowała swój protest. We wrześniu 1942 wraz z Wandą Krahelską powołała Tymczasowy Komitet Pomocy ¯ydom, przekształcony wkrótce w Radę Pomocy ¯ydom "¯egota". Za tę działalność, po wojnie odznaczona została medalem "Sprawiedliwy Wśród Narodów ¦wiata". W 1943 aresztowana i więziona w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau, (wspomnienia z obozu opisała w książce Z otchłani) przeniesiona do warszawskiego Pawiaka, skazana na śmierć. Uwolniona w 1944 dzięki staraniom władz podziemia wzięła udział w powstaniu warszawskim. W latach wojennych odegrała dużą rolę w formacji młodego Władysława Bartoszewskiego.
_________________
MĂłzg jest najbardziej przecenianym z ludzkich organĂłw. - Woody Allen

Jestem wystarczająco dumna z tego, co jednak wiem, aby przyznać z całą skromnością, iż nie wiem wszystkiego
 

Narcyza

User



Doł±czył: 21 Lut 2010

   

Wysłany: 2010-02-21, 17:09   

W historii nie ma praktycznie czegoś takiego jak okrucieństwo, poszukajcie sobie definicji słów takich jak: B£¡D PRAGMATYZMU a dowiecie się o co chodzi.
_________________
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com