Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-03-22, 09:32   Hitler o Polakach

Hitler o Polakach

W sieci można znaleźć interesujÄ…cÄ… opiniÄ™ o Polakach zawartÄ… w „GÅ‚osie Wielkopolskim” z 1947 roku. Pochodzi ona z odnalezionego przez Amerykanów tajnego memoriaÅ‚u Hitlera skierowanego do Himmlera 4 marca 1944 roku. Dzisiaj gdy polskość jest dezawuowana na każdym kroku a my, Polacy mamy wyjÄ…tkowo niskie mniemanie o samych sobie warto czasami przytoczyć co majÄ… o nas do powiedzenia najbardziej zaciekli wrogowie. WedÅ‚ug niedoszÅ‚ego malarza z Braunau:


„Polacy sÄ… najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali siÄ™ Niemcy podczas tej wojny w Europie... Polacy wedÅ‚ug mojej opinii, oraz na podstawie obserwacji i meldunków z Generalnej Gubernii, sÄ… jedynym narodem w Europie, który Å‚Ä…czy w sobie wysokÄ… inteligencjÄ™ z niesÅ‚ychanym sprytem. Jest to najzdolniejszy naród w Europie, ponieważ żyjÄ…c ciÄ…gle w niesÅ‚ychanie trudnych warunkach politycznych, wyrobiÅ‚ w sobie wielki rozsÄ…dek życiowy, nigdzie niespotykany.

Na podstawie ostatnich badań, powadzonych przez Reichsrassenamt uczeni niemieccy doszli do przekonania, że Polacy powinni być asymilowani do społeczności niemieckiej jako element wartościowy rasowo. Uczeni nasi doszli do wniosku, że połączenie niemieckiej systematyczności z polotem Polaków dałoby doskonałe wyniki".

Tekst ten nie powinien dziwić, ponieważ jest on typowym wyrazem kompleksu jaki Niemcy od stuleci odczuwają w stosunku do nas. Jeżeli ktoś nie wierzy to proszę sobie poczytać opinie na temat Polski Fryderyka II lub Ottona von Bismarcka w których obsesyjna nienawiść miesza się z mniej lub bardziej ukrytym podziwem.

Data powstania memoriału, 4 marca 1944 roku nie jest przypadkowa. Opinie Fuehrera o Polakach była prawdopodobnie efektem klęski tzw. General Plan Ost przewidującego eksterminację milionów Słowian z Europy ¦rodkowej. Pierwszy etap tych zamierzeń Niemcy rozpoczęli na Zamojszczyźnie przystępując do wysiedlania ludności. Ku zdziwieniu okupantów doprowadziło to do zbrojnego oporu w warunkach niemieckiej przewagi i masowego terroru.

Decyzja o podjęciu walki okazała się słuszna mimo, że za każdego zabitego Niemca ginęły całe polskie wsie. Najeźdźcy zorientowali się jednak, że Polacy nie pójdą biernie na rzeź a wymordowanie wszystkich stawiających rozpaczliwy opór wymagałoby zbyt dużej ilości wojska tak potrzebnego na froncie. Wygraliśmy makabryczną licytację z diabłem, któremu musiało to zaimponować.

(prawica.net)


A tak wszyscy psioczÄ… na nasz kraj...
 

MagicalFire  

Stały User

McGavyer



Imię: Paweł

Wiek: 37

Do³±czy³: 21 Lis 2008

Sk±d: cybinka

   

Wys³any: 2009-03-22, 09:59   

widziałem
od paru dni jest to u mnie na forum
ale wydaje moi sie ze to jest nie prawda :-x
_________________
'Może i jestem idiotÄ…, ale nie jestem gÅ‚upi.' © Forrest Gump


reklamuje swoje forum :p
 

Irma  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-03-22, 10:15   

stubarwny napisa³/a:

Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie... Polacy według mojej opinii, oraz na podstawie obserwacji i meldunków z Generalnej Gubernii, są jedynym narodem w Europie, który łączy w sobie wysoką inteligencję z niesłychanym sprytem. Jest to najzdolniejszy naród w Europie, ponieważ żyjąc ciągle w niesłychanie trudnych warunkach politycznych, wyrobił w sobie wielki rozsądek życiowy, nigdzie niespotykany.


Z tym, że Polacy byli bardzo inteligentnym narodem spotykam się nie pierwszy raz. Starsze pokolenia o tym mówią. Nawet nauczyciel na fizyce mówił, że kiedyś Polska matura była na pierwszym (lub na początku) miejscu- nie w Europie, ale na świecie. Nasz naród był kiedyś bardzo inteligentny. Niestety z roku na rok coraz bardziej spadamy. A mądrość zastępuje głupota.
Dlatego też Hitler chciał zniszczyć Polskę i wymordować Polaków, bo byliśmy zbyt inteligentni.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-22, 10:24   

Cóż, to że ogólne obycie, kultura i wiedza lecą na łeb na szyję zależy tylko od nas i od "bezstresowego wychowania". Potem będziemy mieli to, na co sobie właśnie pracujemy.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-03-22, 11:31   

Hm..zdaje mi się ,że kiedyś o tym czytałam już. Ciekawe..zwłaszcza gdy przytoczymy dla kontrastu innego wypowiedzi Hitlera o Polakach

stubarwny napisa³/a:

Wygraliśmy makabryczną licytację z diabłem, któremu musiało to zaimponować.


Racja , zaimponowało,ale z drugiej strony byliśmy do tego przyzwyczajeni do walki o swój naród, pewnie i to w nas podziwiano, że tyle razy nas "rozbierano" ,a my dalej swoje..

stubarwny napisa³/a:

A tak wszyscy psioczÄ… na nasz kraj...


psioczymy na aktualnÄ… sytuacjÄ™ w naszym kraju :)
_________________
Drugs&hugs.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-22, 11:33   

Patrząc z perspektywy czasu; fajnie coś takiego usłyszeć. Ale sądzę, że doskonale obylibyśmy się bez tego "podziwu" Hitlera i jego marzeń o naszej eksterminacji...Bo i po prawdzie co nam po tych jego słowach.
 

xxxlhxxx

User


Do³±czy³: 23 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-23, 13:25   

Ostia napisa³/a:

Patrząc z perspektywy czasu; fajnie coś takiego usłyszeć. Ale sądzę, że doskonale obylibyśmy się bez tego "podziwu" Hitlera i jego marzeń o naszej eksterminacji...Bo i po prawdzie co nam po tych jego słowach.



Zdecydowanie sie zgadzam z ta opinia
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-03-23, 13:30   

Może mnie wyśmiejecie ale ja mam takie zdanie, ze Hitler był idiotą. Zamiast walczyć, mógł współpracować. Skoro uznał nas za takich mądrych, mógł zaproponować sojusz.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-03-23, 15:47   

TQIT napisa³/a:

mógł zaproponować sojusz.


wątpię czy my byśmy sie na niego zgodzili.
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-23, 19:38   

margola napisa³/a:

wątpię czy my byśmy sie na niego zgodzili.



Widząc próbkę tego, co już zrobił sądzę, że przyjęlibyśmy go z pieśnią na ustach.
 

kalki  

User

Spamer Przodowy



ImiÄ™: Krzysiek

Wiek: 34

Do³±czy³: 23 Mar 2009

Sk±d: Konin

   

Wys³any: 2009-03-23, 23:05   

TQIT napisa³/a:

Może mnie wyśmiejecie ale ja mam takie zdanie, ze Hitler był idiotą. Zamiast walczyć, mógł współpracować. Skoro uznał nas za takich mądrych, mógł zaproponować sojusz.



Prawda jest taka, że Niemcy proponowały nam sojusz , skierowany przeciwko ZSRR, ale cena zawarcia było oddanie "Korytarza Gdańskiego" co dla Ministra Becka było nie do przyjęcia. Po drugie prowadziliśmy politykę równowagi wobec dwóch potężnych sąsiadów. Jak wiemy, Nasza strategia obrony opierała się na współdziałaniu z Sojusznikami (Anglia, Francja), a że oni mieli na dosłownie w "dupie" to już inna bajka.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-03-24, 09:15   

TQIT napisa³/a:

Może mnie wyśmiejecie ale ja mam takie zdanie, ze Hitler był idiotą. Zamiast walczyć, mógł współpracować. Skoro uznał nas za takich mądrych, mógł zaproponować sojusz.


Po pierwsze Niemcy chciały się stać hegemonem wszystkich narodów , nie interesowały ich sojusze z "podrzędnymi państwami" Po drugie wątpie ,aby Polacy zgodzili się na jakikolwiek sojusz ;)
_________________
Drugs&hugs.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-24, 14:05   

Kometa napisa³/a:

"podrzędnymi państwami"


Znowu tacy widocznie podrzędni nie byliśmy, skoro Hitler tak się o nas wyrażał.
mam jednak wrażenie, że sojusz z Niemcami i tak by się skończył tym, że teraz nazywałabym się Helga...a może byłoby to dobre dla "Polski"...?
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2009-04-12, 22:24   

całkiem ciekawe, a nawet całkiem bardzo ciekawe, temat na tyle mnie zainteresował, że poszukam coś więcej w sieci...

stubarwny napisa³/a:

A tak wszyscy psioczÄ… na nasz kraj...

bo teraz mamy polityków do niczego.. a wtedy ludzi łączyła walka o wolność... to zbliża ludzi
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-04-12, 22:50   

Irma napisa³/a:

Niestety z roku na rok coraz bardziej spadamy. A mądrość zastępuje głupota.



Ale na jakich dowodach opierasz tÄ™ opiniÄ™?

Irma napisa³/a:

Dlatego też Hitler chciał zniszczyć Polskę i wymordować Polaków, bo byliśmy zbyt inteligentni.



Wydaje mi się, że miał jednak ważniejsze powody.

TQIT napisa³/a:

Może mnie wyśmiejecie ale ja mam takie zdanie, ze Hitler był idiotą. Zamiast walczyć, mógł współpracować. Skoro uznał nas za takich mądrych, mógł zaproponować sojusz.



Idiotyczne jest takie myślenie. Bo sojusz z Polską miałby wtedy mniej więcej takie znaczenie, jak teraz nasz sojusz z USA (wyłączam kwestię tarczy). Nie byliśmy dla Niemiec partnerem, to po pierwsze, a po drugie to by wykluczało możliwość wprowadzenia w życie planu Barbarossa. Czyli w praktyce sojusz był niemożliwy.

kalki napisa³/a:

Prawda jest taka, że Niemcy proponowały nam sojusz , skierowany przeciwko ZSRR, ale cena zawarcia było oddanie "Korytarza Gdańskiego" co dla Ministra Becka było nie do przyjęcia.



Prawda jest taka, że Niemcy z pełną premedytacją zaproponowali nam sojusz nie do przyjęcia. Po odrzuceniu "pomocnej dłoni" naszego zachodnego sąsiada wystarczyła mała prowokacja, duża propaganda i naród niemiecki poszedł na wojnę.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com