Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶ć

Moherowy beret  

User



Doł±czył: 19 Lip 2009

   

Wysłany: 2009-07-19, 17:20   

Czczenie człowieka i natury to neopogaństwo.
_________________
.
..
...
Poza Kościołem nie ma zbawienia.
...
..
.

Fronda
 

Straho  

Pogromca postĂłw



Imię: Jacław

Wiek: 35

Doł±czył: 04 Wrz 2008

   

Wysłany: 2009-07-19, 17:21   

Moherowy beret napisał/a:

Czczenie człowieka


I tu cie mam moherze, przeca Jezus był człowiekiem. Przyczepisz się, że był ale nie jest, ale go czczono.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

norbi17  

Wymiatacz


ImiÄ™: Norbert

Doł±czył: 03 Lip 2009

Sk±d: mnie znasz?

   

Wysłany: 2009-07-19, 18:01   

Moherowy berecie, wydaje mi sie ze sie nie zrozumieliĹ›my.napisalem o celebracji czlowieczenstwa i tego co w czlowieku jest najlepsze, a nie o czczeniu czlowieka jako takiego a tym bardziej natury. czlowieczenstwo najkrocej mowiac to jest zespol cech odróżniajÄ…cych zachowania ludzi od zachowaĹ„ zwierzÄ…t, jako „godność, ktĂłrÄ… trzeba zdobyć”. takze TwĂłj zarzut jezeli chodzi o czczenie czlowieka i natury jest chyba nietrafiony.
 

Moherowy beret  

User



Doł±czył: 19 Lip 2009

   

Wysłany: 2009-07-19, 20:34   

Straho napisał/a:

I tu cie mam moherze, przeca Jezus był człowiekiem. Przyczepisz się, że był ale nie jest, ale go czczono.

Jezus jest przede wszystkim BOGIEM. Jezusa czci się nie jako człowieka lecz jako Boga.


norbi, gdzie w tym wszystkim jest BĂłg?
_________________
.
..
...
Poza Kościołem nie ma zbawienia.
...
..
.

Fronda
 

MĹ‚odyDuchem  

Pogromca postĂłw


Wiek: 32

Doł±czył: 02 Mar 2009

Sk±d: KĂŞty/Lublin

   

Wysłany: 2009-07-20, 12:22   

Moherowy beret napisał/a:

Jezus jest przede wszystkim BOGIEM. Jezusa czci się nie jako człowieka lecz jako Boga.


Uważaj, bo w ocenianiu natury Chrystusa można łatwo wypłynąć na zdradzieckie wody herezji ;) Ja bym pozostał raczej przy stwierdzeniu Soboru Powszechnego nr 4 (Chalcedońskiego) ;)
A co do Kościoła jako "organizacji, która wymyśla coraz głupsze nakazy", to Kościół niewątpliwie będzie tak postrzegany przez niewierzących/wierzących inaczej ;)
_________________
“Nie mam co do tego ĹĽadnej wÄ…tpliwoĹ›ci, ĹĽe Ĺ›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeĹ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com