Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Wyniki ankiety

Jaka jest Twoja Wiara?

  • ChrzeÅ›cijaÅ„stwo 78% [ 181 ]
  • Inna Wiara 21% [ 49 ]

G³osowañ: 230

Wszystkich G³osów: 230

Autor

Wiadomo¶æ

Aga37  

Stały User

¯yj z całych sił



ImiÄ™: Agnieszka

Wiek: 30

Do³±czy³a: 07 Cze 2009

Sk±d: GdzieDziêcielinaPa³a

   

Wys³any: 2009-07-04, 13:26   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

Zobaczymy co powiesz, jak się nieszczęśliwie zakochasz i odkryjesz, że miłość to nie chemia i nie można się odkochać w sposób w jaki się wykonuje zwyczajną reakcję chemiczną ;)



I właśnie o to mi chodziło... ;)
MłodyDucham dzięki za wyjaśnienie ;)
_________________
Pewnie, że Cię kocham! :> ;)
 

Klaudia...;p  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 13 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-07-05, 00:04   

a no jestem...
 

klaudiakp

Stały User



Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-05, 15:28   

chrzescijanka a dokladniej katoliczka
_________________
Chcę, byś wysłuchał tych słów,
O jedno proszę, pozwól,
Znajdź w sobie siłę na dobro,
Na wiedzÄ™ i na rozum.
Zatrzymajmy się w pędzie.
Nikt nie pamięta, po co biegnie.
Czy na pewno po szczęście?
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-05, 23:09   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

Zobaczymy co powiesz, jak się nieszczęśliwie zakochasz i odkryjesz, że miłość to nie chemia i nie można się odkochać w sposób w jaki się wykonuje zwyczajną reakcję chemiczną ;)



owszem w taki sposób się nie da bo chemia odpowiada za pierwszą fazę miłości potem dochodzi przyzwyczajenia, przywiązania i odkochać się jest troszkę trudniej. Ale wiedząc w jaki sposób następuje to przywiązanie, przyzwyczajenie można to odwrócić :)
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-07-05, 23:24   

cretultix napisa³/a:

Ale wiedząc w jaki sposób następuje to przywiązanie, przyzwyczajenie można to odwrócić :)


A znasz ów sposób :?: :-) Podziel się, na pewno wielu osobom się przyda :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-06, 12:24   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

cretultix napisa³/a:

Ale wiedząc w jaki sposób następuje to przywiązanie, przyzwyczajenie można to odwrócić :)


A znasz ów sposób :?: :-) Podziel się, na pewno wielu osobom się przyda :-)



Sposób znam tyle ze od strony teoretycznej, nie miałem okazji go przetestować, nie dziele się niesprawdzonymi metodami, pyzatym napisałem że jest to możliwe a nie proste, aby ci to objaśnić musiał bym wysmarować posta na jakieś 2 może 3 strony A4 czcionką 10

zresztą nie wspomniałem o tym dlatego aby się tym dzielić ale dlatego że odniosłem wrażenie iż myślisz że miłosć to coś duchowego, coś czego nie da się uchwycić w naukowy sposób.
Otóż nie miłosć to całkowicie naturalny proces nie mający absolutnie nic wspólnego z żadnymi Bogami czy innymi bytami niematerialnymi.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-07-06, 12:48   

cretultix napisa³/a:

jest to możliwe a nie proste, aby ci to objaśnić musiał bym wysmarować posta na jakieś 2 może 3 strony A4 czcionką 10


To zapraszam na Priv ;)

cretultix napisa³/a:

iż myślisz że miłosć to coś duchowego, coś czego nie da się uchwycić w naukowy sposób.


Ja nie myślę, ja to wiem :-) Tzn nie mówię, że nie uchwycisz w naukowy sposób, ale uchwycić, a pokonać (w naukowy sposób of course) to duża różnica :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-07-06, 13:14   

Cytat:

Ja nie myślę, ja to wiem :-) Tzn nie mówię, że nie uchwycisz w naukowy sposób, ale uchwycić, a pokonać (w naukowy sposób of course) to duża różnica :-)



A na jakich podstawach opierasz ten pogląd? I co chcesz powiedzieć przez 'pokonać'.

P.S. Cretultix, jeśli mógłbyś to mi także podeślij na PW ten hmm mechanizm, który zachodzi podczas zakochiwania się... prawdę mówiąc znam tylko podstawy i chciałbym się czegoś więcej dowiedzieć...
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-06, 13:35   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


Ja nie myślę, ja to wiem :-) Tzn nie mówię, że nie uchwycisz w naukowy sposób, ale uchwycić, a pokonać (w naukowy sposób of course) to duża różnica :-)



W momencie w którym zrozumiesz w jaki sposób dział twój mózg, jakie mechanizmy przebiegają podczas poznania kogoś, zawiązywania przyjaźni czy też zakochiwania się możesz odwrócić te procesy, możesz się zakochać lub odkochać w wybranej osobie.

Miłością jak każdą emocją można sterować, można ją wygaszać lub wzmacniać. i nie ma tu nic duchowego, boskiego, oczywiście to zależy jak zdefiniujemy boskość czy boga, w każdym razie katolickie rozumienie jest blednę.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-07-06, 20:40   

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:


A na jakich podstawach opierasz ten pogląd? I co chcesz powiedzieć przez 'pokonać'.


Pokońać = "odkochać się". A opieram swój pogląd na własnym doświadczeniu :-) Oczywiście wiem, że to nie naukowe itd itp :-) To jest po prostu mój sposób przeżywania miłości :-)

cretultix napisa³/a:

w każdym razie katolickie rozumienie jest blednę.


Jeśli chodzi Ci o rozumienie miłości jako czegoś duchowego, to nie jest to tylko myślenie katolickie ;)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-06, 22:56   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


cretultix napisa³/a:

w każdym razie katolickie rozumienie jest blednę.


Jeśli chodzi Ci o rozumienie miłości jako czegoś duchowego, to nie jest to tylko myślenie katolickie ;)



Tu by się trzeba było zastanowić nad definicja słowa duchowe/duchowość, b jest ona szeroka, ty zapewne myślisz o czymś nadnaturalnym, pochodzącym od Boga, dla mnie natomiast jest to całkowicie normalne, w buddyzmie jest to jeszcze inaczej rozumiane, nie daj się zwieść tym że różne ideologie używają tego samego słowa, bo dla każdej z niej oznacza to coś nieco innego
zerknij choć na Wikipedia i zobacz jaką tam szeroka ma definicje duchowość
http://pl.wikipedia.org/wiki/Duchowo%C5%9B%C4%87
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Anthares94  

Stały User



ImiÄ™: P

Wiek: 30

Do³±czy³: 09 Lip 2009

Sk±d: Nie z tego ¶wiata

   

Wys³any: 2009-07-13, 13:57   

Nie podoba mi się to, ale zaznaczam "inna wiara". Chrześcijaństwo na pewno nie :-P
 

Hipek  

Stały User



Wiek: 29

Do³±czy³: 06 Lip 2009

Sk±d: Zasiedmiogórogród

   

Wys³any: 2009-07-13, 13:59   

Katolik kościoła Rzymsko-katolickiego :-)
 

dobry_dziekan  

Hiper wymiatacz

Pracowity leń



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 35

Do³±czy³: 09 Lip 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-07-13, 15:08   

zaje**** dużo opcji. Nie zaznaczam nic.
_________________
"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
T. Pratchett
 

Jola  

Stały User



ImiÄ™: Jola

Wiek: 30

Do³±czy³a: 28 Gru 2008

Sk±d: z daleka:)

   

Wys³any: 2009-07-14, 15:59   

Chrześcijaństwo. Dokładnie: Katoliczka :)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com