Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Azure  

User


Do³±czy³: 29 Sie 2014

   

Wys³any: 2015-03-17, 02:25   Inkubatyzm

Witajcie, wiele lat tłumiłem się z moimi wierzeniami i mówiłem wszystkim, że "jestem wierzący", nigdy nie precyzowałem jak. Dzisiaj postanowiłem, że moje wierzenia muszą w końcu zostać opublikowane i stworzyłem Inkubatyzm. Na czym polega ten system wierzeń?
Opiera się on na dwóch głównych tezach:
1. Po śmierci zmienisz swoje ciało. Będziesz odradzał się tylekroć, ile istot ludzkich istniało (lub będzie istnieć) kiedykolwiek na tym świecie. Oznacza to, że jesteś wszystkimi ludźmi, jakich tylko możesz sobie wyobrazić, a także wszystkimi, o których twoje aktualnie wcielenie nigdy nie usłyszy.
2. Kiedy przeżyjesz wszystkie ludzkie wcielenia jakie tylko są możliwe odrodzisz się jako sam Bóg, po czym trafisz do nieokreślonego miejsca, spotykając się z innymi bogami, którzy również przeżyli wszystkie możliwe istoty (tyle, że z innych światów).

Ogólnie mam zamiar rozwinąć trochę tę świeżą "religię", napisać krótką książkę pdf.
Jak ktoś chce się dowiedzieć więcej to mam swoją stronę na facebooku, linka niestety nie mogę podać, wystarczy że wyszukacje frazę Inkubatyzm.

Co o tym sÄ…dzicie?
Jakie sÄ… wasze "za" i "przeciw"?
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2015-03-17, 02:34   

Azure napisa³/a:

Kiedy przeżyjesz wszystkie ludzkie wcielenia jakie tylko są możliwe odrodzisz się jako sam Bóg

Zdajesz sobie sprawę z tego, że jest to niemożliwe, biorąc pod uwagę fakt, iż co minutę na świat przychodzi nowe życie?
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Azure  

User


Do³±czy³: 29 Sie 2014

   

Wys³any: 2015-03-17, 02:50   Ciekawe pytanie

Jimmy FoX napisa³/a:

Azure napisa³/a:

Kiedy przeżyjesz wszystkie ludzkie wcielenia jakie tylko są możliwe odrodzisz się jako sam Bóg

Zdajesz sobie sprawę z tego, że jest to niemożliwe, biorąc pod uwagę fakt, iż co minutę na świat przychodzi nowe życie?


Ludzkość kiedyś wyginie, ludzie kiedyś się skończą. To jest wręcz nieuniknione.
Natomiast nasz Wszechświat będzie trwał jeszcze przez niewyobrażalnie długi czas.

Według Population Reference Bureau (PRB) w Waszyngtonie do tej pory tę planetę zamieszkiwało łącznie 107 miliardów ludzi. A będzie jeszcze pewnie drugie tyle. Według inkubatyzmu "przeżyjesz" każdego z nich, by później stać się Bogiem.

Również czas to pojęcie względne.
Myśląc o reinkarnacji - nie myślimy o czasie, czas tak naprawdę nie istnieje.
Nie myśl tu o czasie, myśl bardziej o czymś jak "czasoprzestrzeń".
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2015-03-17, 08:57   

Azure napisa³/a:

Ludzkość kiedyś wyginie, ludzie kiedyś się skończą. To jest wręcz nieuniknione.

Z kolei jak TO jest możliwe, skoro będziesz się odradzał?
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2015-03-17, 11:55   

Totalny bełkot bez żadnego sensu.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2015-03-17, 22:14   

Azure napisa³/a:

stworzyłem Inkubatyzm



Po co?

Azure napisa³/a:

1. Po śmierci zmienisz swoje ciało. Będziesz odradzał się tylekroć, ile istot ludzkich istniało (lub będzie istnieć) kiedykolwiek na tym świecie. Oznacza to, że jesteś wszystkimi ludźmi, jakich tylko możesz sobie wyobrazić, a także wszystkimi, o których twoje aktualnie wcielenie nigdy nie usłyszy.



Jakie masz podstawy by tak sądzić?

Azure napisa³/a:

2. Kiedy przeżyjesz wszystkie ludzkie wcielenia jakie tylko są możliwe odrodzisz się jako sam Bóg, po czym trafisz do nieokreślonego miejsca, spotykając się z innymi bogami, którzy również przeżyli wszystkie możliwe istoty (tyle, że z innych światów).



Jakie masz podstawy by tak sądzić? Co powoduje że ci "bogowie" istnieją?

Azure napisa³/a:

Myśląc o reinkarnacji - nie myślimy o czasie, czas tak naprawdę nie istnieje.



W CERNie doszli do takiego wniosku?
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

DeVaneio  

Moderator



Do³±czy³: 27 Lip 2014

   

Wys³any: 2015-03-18, 11:11   

Panie i panowie, jaką macie pewność czy tak jest czy nie ,jak nikt z was nie wie co jest po śmierci.Możemy sobie przyswoić pewne założenia ale i tak nie mamy pewności co do ich wiarygodności.Więc uważam że rozmawianie między sobą na takiego typu tematy jest po prostu stratą czasu,jak to mówią pożyjemy zobaczymy i potem przyjdzie czas że się przekonamy co jest naprawdę.
_________________
Człowiek, który coś znaczy, żyje w taki sposób, że jego życie jest poświęceniem dla jego idei.

O. Spengler
 

migel  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 17 Gru 2012

   

Wys³any: 2015-03-18, 11:34   

Czyli zakładasz istnienie alternatywnych światów/wszechświatów, w których te wcielenia miałyby żyć?
_________________
Time is the past, now and tomorrow
Days fly so fast and it leaves me so hollow
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2015-03-18, 14:11   

DeVaneio napisa³/a:

Panie i panowie, jaką macie pewność czy tak jest czy nie ,jak nikt z was nie wie co jest po śmierci.

Nikt nie ma pewności, to kwestia wiary.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2015-04-17, 15:47   

Ale czad :D
Zamierzasz jeszcze włączyć w te swoje wierzenia jakieś rytuały?
_________________
meow
 

Stara Panna  

User



Do³±czy³a: 28 Kwi 2015

   

Wys³any: 2015-04-28, 14:51   

Azure napisa³/a:

2. Kiedy przeżyjesz wszystkie ludzkie wcielenia jakie tylko są możliwe odrodzisz się jako sam Bóg, po czym trafisz do nieokreślonego miejsca, spotykając się z innymi bogami, którzy również przeżyli wszystkie możliwe istoty (tyle, że z innych światów).


Trochę dziwne założenie, że będą tam bogowie, którzy byli istotami z innych światów. Czemu nie z tego? Tylko Ty masz wyłączność?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com