Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

rosner  

User


Do³±czy³: 17 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-02-01, 02:21   IV RP

Witam serdecznie,
ChciaÅ‚bym wszystkich uczestników forum Kongresu Nowej Prawicy zaprosić do uczestnictwa w projekcie Gry Politycznej pod nazwÄ… IV Rzeczpospolita (http://ivrzeczpospolita.cba.pl/index.php). Jest to gra typu pbf - czyli Played By Forum – gra rozgrywana na forum dyskusyjnym, w której gracze (od kilku do kilkuset) wcielajÄ… siÄ™ w role fikcyjnych postaci lub kierujÄ… caÅ‚ymi grupami lub strukturami (jak organizacje, paÅ„stwa, spoÅ‚ecznoÅ›ci).

Cytat:

Gra PBF - IV Rzeczpospolita

W grze odgrywamy polityka, dziennikarza, bądź działacza związkowego. Po odpowiednim poście w dziale rekrutacyjnym, każda osoba musi napisać krótką notę biograficzną wymyślonej przez siebie postaci (nie może to być postać realna). Gra odbywa się na forum - jako polityk możesz komentować wydarzenia (eventy), brać czynny udział w sporach, debatach i dyskusjach. Najkrócej ujmując musisz robić wszystko to, co robi realny polityk, czy dziennikarz. ¦wiat oferowany przez tą grę (http://ivrzeczpospolita.cba.pl/index.php) może Ci to umożliwić.

Początkiem gry jest 2015 rok po wyborach parlamentarnych. Kampania była bardzo ostra i interesująca. Platforma Obywatelska po latach rządzenia, zmagania się z oskarżeniami o korupcję, a także po wyciekaniu nowych faktów na temat katastrofy Smoleńskiej, utraciła swoje poparcie stając się partią niepopularną i zużytą. Decydującym momentem była tzw. "afera drogowa", w której prominentni politycy Platformy Obywatelskiej (w tym minister Nowak i minister Grabarczyk) wpływali na zawiązywane kontrakty budowlane podczas Euro 2012. Skarb państwa miał stracić na tych umowach ponad 12 milionów złotych. Również wyciek tajnych dokumentów dotyczących katastrofy smoleńskiej był poważnym ciosem dla Platformy. Tajne dokumenty, które przedostały się do opinii publicznej ukazały nieporadność oraz złamanie podstawowych procedur przez administrację państwową. Wzrastające bezrobocie, podwyżka podatków i produktów spożywczych, a także upadek wielu firm był języczkiem u wagi upadania popularności partii rządzącej.

W związku z tym popularność zyskiwało Prawo i Sprawiedliwość. Doszło do zjednoczenia PiS-u z Solidarną Polską, Prawicą Rzeczpospolitej i PJN-em. Niestety w związku z poważnymi problemami zdrowotnymi Jarosława Kaczyńskiego w 2014 roku, Kongres PiS wybrał Zbigniewa Ziobrę na nowego prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Zdecydowana polityka Ziobry przyniosła mu i jego partii ogromne korzyści. Sprawne zarządzanie organizacyjne skłoniło kilku polityków PSL-u do przejścia na stronę Prawa i Sprawiedliwości.

W 2014 roku w związku z rosnącą popularnością PiS-u doszło do zjednoczenia Ruchu Palikota i Sojuszu Lewicy Demokratycznej pod honorowym wsparciem byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. "Nowa Lewica", bo tak zostało nazwane nowe porozumienie za swój główny cel postawiło sobie oddalenie zagrożenia powrotu IV RP. Nowa formacja uzyskała wsparcie głównego nurtu medialnego, jednak nie udało się jej utrzymać pozycji lidera w sondażach. W nich wciąż królowało Prawo i Sprawiedliwość.

Wzrostem poparcia cieszył się również Kongres Nowej Prawicy. Janusz Korwin-Mikke wycofał się z czynnej polityki, również z powodów zdrowotnych. Prezesem został wybrany młody i bardzo aktywny działacz, który sprawnie rozbudował struktury organizacyjne. Interesujące akcje KNP, seria spotkań z mieszkańcami, a także wsparcie finansowe przez niektórych przedsiębiorców postawiło wreszcie tę partię na nogi. W 2014 roku w sondażach po raz pierwszy przekroczyło próg wyborczy i aż do wyborów było pewne, że ta partia dostanie możliwość zadebiutowania w Sejmie.

Niestety wzrost popularności Prawa i Sprawiedliwości był zagrożeniem głównie dla Polskiego Stronnictwa Ludowego. PSL tracił głównie poprzez ciągłe wspieranie rządów Platformy Obywatelskiej, a także niezadowolenia wśród elektoratu rolniczego. Elektorat wiejski miał za złe PSL-owi brak konkretnych działań w celu zabezpieczania socjalnego w czasie panującego w Polsce bardzo poważnego kryzysu gospodarczego. Poparcie dla PSL-u jak zwykle oscylowało na progu wyborczym, jednak tym razem, nie było pewne czy PSL uzyska wystarczające poparcie.

http://ivrzeczpospolita.cba.pl/index.php

Skład Sejmu RP VIII kadencji:

Prawo i Sprawiedliwość - 39,1% -- 214 mandatów

Nowa Lewica (koalicja RP+SLD) - 32,8% -- 174 mandaty
Platforma Obywatelska - 12,6% -- 49 mandaty
Kongres Nowej Prawicy - 7,6% -- 22 mandaty
Mniejszość Niemiecka - 0,12% -- 1 mandat
---- próg wyborczy ----
Polskie Stronnictwo Ludowe - 4,4%
Polska Partia Pracy - 3,3%
Inne - 0,08%


http://ivrzeczpospolita.cba.pl/index.php

 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com