Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Emiya Shirou  

User


Do³±czy³: 20 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-31, 18:34   Jak mam rozumieć ten temat?

Temat z kategorii Język.

Cytat:

Znane formy publicystyczne- felieton, reportaż, artykuł. Omów problem w oparciu o przygotowane teksty publicystyczne.



Znaczy, że o co chodzi :zalamany: ? Co ja tu mam zrobić i w jaki sposób?
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2011-01-31, 18:36   

znaczy, że masz opisać, o co chodzi w tych właśnie wymienionych przez Ciebie formach publicystycznych :wstyd:
_________________
meow
 

noeliaa  

User



Wiek: 30

Do³±czy³a: 31 Sty 2011

Sk±d: GW

   

Wys³any: 2011-01-31, 18:37   

Najlepiej pisać felieton, bo nie ma jakiegoś schematu, piszesz to myślisz właściwie. A jeśli chodzi o 'przygotowane teksty publicystyczne' to chyba musi być na podstawie jakiegoś artykułu, albo wybranego problemu, czy coś.
_________________
Shoot pictures, not people.
 

Emiya Shirou  

User


Do³±czy³: 20 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-31, 18:40   

destrukcyjna napisa³/a:

znaczy, że masz opisać, o co chodzi w tych właśnie wymienionych przez Ciebie formach publicystycznych :wstyd:


A jaśniej? Mam napisać co to jest artykuł, felieton a co to recenzja i porównać je do siebie czym się różnią czy wtf =_= ?

Martwi mnie szczególnie to ostatnie "przygotowanych tekstach publicystycznych" ... jakoś to się nie wiążę z tym jak ja to rozumiem... no chyba że miałbym tekst który mówi co to jest artykuł i na jego przykładzie własnymi słowami sprezentował... czyli wyszło by na to że zrobiłbym prezentację na podstawie 2 przełożeń co to artykuł... ktoś to wyjaśnił... i ja bym wyjaśniał tego kogoś jak to wyjaśnił w sumie tak samo...

nah... można jaśniej?

PS: Proszę nie używajcie słowa problem w swoich wypowiedziach w moim języku to słowo ma zupełnie inne znaczenie i nijak mija się z tym które jest użyte tutaj...
 

noeliaa  

User



Wiek: 30

Do³±czy³a: 31 Sty 2011

Sk±d: GW

   

Wys³any: 2011-01-31, 18:41   

Co? To ja już nie wiem O.o
_________________
Shoot pictures, not people.
 

Emiya Shirou  

User


Do³±czy³: 20 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-31, 18:42   

noeliaa napisa³/a:

Co? To ja już nie wiem O.o


Ale czego O.o?


EDIT:

destrukcyjna napisa³/a:

znaczy, że masz opisać, o co chodzi w tych właśnie wymienionych przez Ciebie formach publicystycznych :wstyd:



hmmm... patrząc na to drugi raz czyli Jednak mam zaprezentować co to jest artykuł, felieton a co reportaż, przygotować sobie przykładowy artykuł i te inne, i na ich podstawie omówić co to? (hmm może być trudne... jeśli muszę nawiązać do treści tego artykułu, reportażu albo felietonu...)
 

noeliaa  

User



Wiek: 30

Do³±czy³a: 31 Sty 2011

Sk±d: GW

   

Wys³any: 2011-01-31, 19:00   

Bo nie myślałam na początku, że trzeba napisać co to są te formy publicystyczne, tylko myślałam, że masz sam jakąś napisać.. Dobra, nieważne xd
_________________
Shoot pictures, not people.
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2011-01-31, 19:03   

Emiya Shirou, ja tak zrozumiałam temat, że masz porównać i krótko opisać wymienione formy.
To jest kompletne zadanie, czy coÅ› tam dalej jeszcze jest?
_________________
meow
 

hildunia2  

Stały User

hildunia2



ImiÄ™: Å‚adne :)

Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Mar 2010

Sk±d: Biegun Pn.

   

Wys³any: 2011-01-31, 19:32   

Emiya Shirou napisa³/a:

Znane formy publicystyczne- felieton, reportaż, artykuł. Omów problem w oparciu o przygotowane teksty publicystyczne.


to jest temat maturalny tak ?? Nie rozumiem po co bierzesz temat którego w ogólnie rozumiesz ? Z części język jest najtrudniejsze ! Może warto by na szybko zmienić ten temat i od razu się za niego wziąć??
_________________
¯ycie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, na co trafisz....
 

norderaht  

Stały User



ImiÄ™: Norbert

Wiek: 31

Do³±czy³: 24 Wrz 2010

Sk±d: niewymierzona kraina

   

Wys³any: 2011-01-31, 21:14   

Jeżeli to rzeczywiście jest Twój temat maturalny to powodzenia. Nie jest jakoś szczególnie wymagający, ale powtórzę za hildunia2 :

hildunia2 napisa³/a:

Nie rozumiem po co bierzesz temat którego w ogólnie rozumiesz ?

 

Emiya Shirou  

User


Do³±czy³: 20 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-31, 22:01   

To jest temat który wydaje się dla mnie najlepszy analizując moje własne możliwości.

Wydaje mi sie najłatwiejszy z tych wszystkich które mam, poza tym gdybym zmieniał temat to tylko temat który jeszcze mógłbym zrobić to

Cytat:

Wędrówką jest życie człowieka - omów funkcje wendrówki w wybranych utworach literackich.



Tutaj o ile na 50% rozumiem temat tzn o co biega, o tyle ze zrobieniem już może być ciężko bo nie wiem jak... pozatym gdyby jeszcze mógłbym sobie za utwór literacki wziąć jakiegoś dobrego jRPG'a któego znam... (jRPG - Japanese Role Playing Game)

Pod każdym względem przedstawienie tego co to jest to w poprzednim temacie wydaje mi się łatwiejsze... :/ No i w 5~10 minut powinienem skończyć... przy wędrówce musiałbym nawijać ze 30~40 a limitu jest bodajrze 15~20 minut... do tego połowe bym zapomniał...

destrukcyjna napisa³/a:

Emiya Shirou, ja tak zrozumiałam temat, że masz porównać i krótko opisać wymienione formy.
To jest kompletne zadanie, czy coÅ› tam dalej jeszcze jest?


Czyli wszystko tak jak myślałem, zrobić sobie rozpiskę co to jest felieton, reportaż, artyku, żeby było wiadomo, czyli jakieś 2~5min, a później krótkie porównanie dlaczego to jest artykułem, to felietonem a to reportażem oraz czym one się różnią wzgledem siebie.

Tak to jest cały temat, wiecie co wklęję liste moich tematów w formie fotki:

 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com