Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Laoteb

User


Do³±czy³: 11 Kwi 2015

   

Wys³any: 2015-08-23, 20:52   JakÄ… policealnÄ… wybrać?

Cześć, mam problem z wyborem szkoły. Nie mam matury, jestem po LO także w sumie jest to tylko ogólne. Jedyna opcja to chyba szkoła policealna, biorę pod uwagę 2 letnie gdyż roczne są płatne i nie ma po nich technika. Niestety te kierunki na 2 letnich policealnych są dość kiepskie.. Nie mogę totalnie nic ciekawego dla siebie wybrać. Jutro już raczej muszę jechać się zapisać, ale tego nie widzę.

Wybór mam taki:

Cytat:

Administracja (trudny kierunek, prawo mnie nie ciekawi i podobno ciężko pracę znaleźć bo biorą z wyższym)
BHP (to już prędzej, ale też mnie kompletnie nie ciekawi i j.w. ciężko o pracę)
Geodezja (nie mój klimat, matma)
Geologia (j.w.)
Informatyka (najlepszy z całej listy. Niestety matma w dużym stopniu a ja z matmy leżę już przy prostych działaniach)
Kosmetyka (może jakbym nie był facetem)
Ochrona osób i mienia (nie wiem w sumie jaki jest sens na taki kierunek iść. Z resztą nie chcę takiej pracy)
Opiekun w domu pomocy społecznej (No nie bardzo)
Rachunkowość (matma)
Technik Eksploatacji Portów i Terminali (bez komentarza)
Telekomunikacja (i skończę jako natrętny nagabywacz)
Turystyka wiejska (nazwa nie zachęca, nie wiem czy to ma sens)
Weterynaria (nie moje klimaty)


Jak widać mam problem dość duży. Interesowałoby mnie jakieś leśnictwo, transport, handel, języki, ale oczywiście nic takiego nie ma. Informatyka wydaje się najlepsza, ale tam jest sporo matematyki, nie chcę niczego co z nią związane.

Zależy mi aby coś skończyć więcej a nie zostać po samym LO z niczym. Matury robić już nie będę także studia odpadają. Może ktoś zmieni mój punkt widzenia na któryś z tych kierunków i zachęci, albo może są jakieś inne szkoły bez matury? Będę wdzięczny za pomoc, dzięki z góry.
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2015-08-23, 21:04   

Skoro sam z siebie jesteś negatywnie nastawiony i masz "ale" do każdego kierunku to szkoda czasu na to żeby Cię na cokolwiek namawiać. Po co Ci papierek z policealnej, skoro nic Cię nie interesuje? To nic nie da. Idź do pracy, bo bez ambicji i zacięcia tak czy tak nic więcej nie zdziałasz jeśli chodzi o wykształcenie.
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

johnwick  

User



Wiek: 29

Do³±czy³: 23 Sie 2015

   

Wys³any: 2015-08-23, 21:06   

Ew zaoczne zrób - papierek :)

Chociaż z moich obserwacji znajomości są ważniejsze niż wyksztłącenie -takie czasy :P U mnie w zakładzie wszyscy są po znajomości, a i tak to nie jest jakieś super zakład, także wisz.
 

Laoteb

User


Do³±czy³: 11 Kwi 2015

   

Wys³any: 2015-08-23, 21:31   

Bo szkoły policealne nie oszukujmy się to dziadostwo, każdy to powie. Kiedyś wyglądało to o wiele lepiej a dzisiaj no cóż, jest jak jest, ale lepiej coś mieć niż nie mieć. Chcę pracować + robić policealną zaocznie, nie mówiłem tu o dziennej. Dzięki temu będę mieć dwa w jednym, może się to kiedyś przyda, lepiej robić niż nie robić skoro jest możliwość. Informatyka jest ok i mnie interesuje choć wiadomo, że w szkole nie nauczysz się tego czego byś chciał a tego co jest w programie. Niestety z powodu matematyki boję się, że może być ciężko się tam utrzymać.

No niestety w dzisiejszych czasach i w tym kraju różnie jest, jednemu się uda innemu nie, zależy gdzie i na kogo trafisz itd. ale wolę coś robić niż czekać i się łudzić, że samo wszystko przyjdzie. Taki jest więc plan aby zrobić zaocznie i mieć papierek, tylko jaki kierunek wybrać aby to zdać bez problemu i się nie męczyć z czymś co mnie totalnie nie interesuje? Innego typu szkół w mojej sytuacji raczej nie ma, co?
 

Laoteb

User


Do³±czy³: 11 Kwi 2015

   

Wys³any: 2015-08-24, 14:40   

Byłem dzisiaj i zastanawiam się między Administracją a właśnie BHP. Co mnie zdziwiło, to mimo iż szkoła 2 letnia policealna jest bezpłatna to trzeba chyba w każdym semestrze zapłacić 50zł za jakąś kartę czy coś do egzaminów, nie zrozumiałem dokładnie. Trochę żałosne, no ale co zrobić.
 

sznurek  

Pogromca postów

Defqon1 Festival!



ImiÄ™: M

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2012

Sk±d: Pó?nocny-Wschód

   

Wys³any: 2016-04-01, 12:43   

starzejemy się, starymi ktoś się będzie musiał zająć
biery opiekuna, może zrobisz dobrze jakiejś babińce i ci spadek przepisze :hyhy:
geodezja i geologia , reszta moim zdaniem to syf.
_________________
You know who i am
 

Vic98  

Wymiatacz


Do³±czy³: 08 Wrz 2015

   

Wys³any: 2016-04-01, 22:07   

Policealne to marnowanie życia. Ty już i tak swoje zmarnowałeś i prawdopodobnie na zawsze pozostaniesz nikim. Ale żeby przynajmniej troszkę nadrobić w swojej beznadziejności nie wybieraj gówno wartych kierunków jak "ochrona osób i mienia", bo aż prychłem jak na to spojrzałem, tylko idźżesz na jakiegoś opiekuna osób starszych, zrób przynajmniej B1 z angielskiego, o niemieckim nawet nie wspomnę i dryndaj póki granice otwarte. Albo narób bachorów i krój pięćset od sztuki.

EDIT: Kto ten temat odkopał... zmarnowałem minutę z życia na te wypociny dla kogos kto juz pewnie zapomnial o istnieniu tej strony. Ku.rwa, znowu.
 

bajka321  

User


Do³±czy³a: 20 Kwi 2016

   

Wys³any: 2016-04-20, 12:24   

Wydaje mi się, ze to nie jest kwestia wstydu, tylko w niektórych przypadkach rozsądku. Czasami nie mamy wybory bo na przykład nie powiodło nam się na maturze i żeby nie tracić czasu można zapisać się do szkoły policealnej. Ja tak zrobiłam, czytałam różne opinie i nie mogłam nic wybrać. Postanowiłam, że przejdę się po wszystkich szkołach, żeby zobaczyć jak tam jest i wybrać najlepszą. Wybór padł na NOVA Centrum Edukacyjne w Gdańsku , po pierwsze zajęcia odbywają się w centrum miasta przy ul. Długiej , po drugie mają świetnie wyposażone pracownie, a po trzecie odrazu można wyrobić sobie legitke, więc już mamy dodatkowo zniżki ... ja jestem bardzo zadowolona z wyboru i wcale się tego nie wstydze :-)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com