Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2013-02-24, 21:04   JakbyÅ›cie chcieli uczyć siÄ™ fotografii?

Witajcie,

chciałbym poprosić Was o odpowiedź na kilka poniższych pytań. Nie są one skierowane tylko i wyłącznie do osób, które zajmują lub pasjonują się fotografią. Kierujemy je do wszystkich, którzy w mniejszym lub większym stopniu chcieliby robić lepsze zdjęcia niż te, które robią teraz.

W jakim celu zadajemy tyle pytań, już wkrótce Wam powiemy. Na chwile obecną chodzi nam o możliwie konkretne odpowiedzi na pytania. Rozpatrujcie je w kontekście strony, bloga czy portalu, który publikuje różnorakie informacje fotograficzne.

A teraz konkrety.

1. Co o samej fotografii chcielibyście wiedzieć, jakie tematy chcielibyście poruszać? Techniki fotograficzne, obsługa sprzętu a może coś całkowicie innego?

2. Czego o fotografii najczęściej szukacie w sieci?

3. W jaki sposób tego szukacie?

4. Jakiego rodzaju informacje bardziej do Was przemawiajÄ…? Obrazy, wideo czy tekst?

5. Jak najczęściej robicie zdjęcia? Tryb automatyczny, program czy może całkowity manual?

6. Ucząc się fotografii sami chcecie decydować czego się uczycie, czy wolicie jak ktoś podpowie kolejne etapy?


To w zasadzie tyle :-) Będę naprawdę wdzięczny za odpowiedzi ;-)
 

lubiÄ™ deszcz  

Stały User

fotomaniak



Wiek: 34

Do³±czy³: 23 Kwi 2012

Sk±d: Mazury

   

Wys³any: 2013-02-24, 21:54   

1. Co chcielibyśmy wiedzieć? Podstawy. Jak budować kadr, jak go dzielić. Jak kierować liniami, aby skupiały uwagę widza. Co to są mocne punkty.

2. Czego najczęściej szukam? Teraz tylko natchnienia ;) OglÄ…dam prace wielkich fotografów. Na stronie Szeroki Kadr jest Å›wietny dziaÅ‚ „inspiracje”.

3. Wujek google i jazda. Ewentualnie fora gdy nie znajdÄ™ odpowiedzi na moje pytania.

4. Zależy. Scott Kelby tak pisze książki (jedna wpadÅ‚a w moje rÄ™ce), że można jÄ… czytać i czytać. Nie pisze jÄ™zykiem profesjonalistów tylko czÅ‚owieka lubiÄ…cego fotografiÄ™. OczywiÅ›cie wszystko poparte jest zdjÄ™ciami. Video to również Å›wietna sprawa. „Podcast 35mm” pod tym wzglÄ™dem wymiata :)

5. Tryb zielony to zÅ‚oooo. CzÅ‚owiek nigdy nie powinien go dotykać – nawet ci poczÄ…tkujÄ…cy. Lepiej zacząć od P, a potem zagÅ‚Ä™biać siÄ™ w pozostaÅ‚e rzeczy. Po pewnym czasie manual to poezja :)

6. Sugerowanie to dobra sprawa. Czasami brałem się za rzeczy nie znając ich podstaw. Idąc krok po kroku można osiągnąć więcej.

Okres nauki podstaw mam już daleko za sobą. Mogę Wam pomóc w tym projekcie. Współpracuję od ponad dwóch lat z kilkoma redakcjami więc jakiś bagaż doświadczeń już na sobie mam ;) Dodatkowo jeszcze zarabiam na zdjęciach. Moja praca licencjacka również dotyczyła fotografii, a dokładniej fotoreportażu wojennego.

Posiadam stronę, na której znajduje się bogata kolekcja zdjęć. Nie mam przekroczonej magicznej liczby 75 postów więc mogę ją podać tylko na priv ;)

Założyłem dzisiaj temat z kilkoma moimi ujęciami:

Kod:
http://www.e-mlodzi.com/foto-lubie-deszcz-vt36710.htm
_________________
Mazury Kocham!
 

Hank90  

User



Wiek: 34

Do³±czy³: 27 Lut 2013

   

Wys³any: 2013-02-27, 22:23   

Mam już trochę wspólnego z fotografią, ogarniam szeroko pojęte podstawy, jednak jak wiadomo, też chcę się w tym doskonalić, dlatego zwracam czesto uwagę na rzeczy o które pytasz.

1. Co chciałbym wiedzieć? Na pewno jakieś bardziej zaawansowane rzeczy, które pozwoliły by mi robić dobre zdjęcia w nieco trudniejszych warunkach niż dobrze naświetlony pokój czy plener. Albo np. jak dobrze współpracować z modelką aby wyciągnąć efekt dokładnie taki o jaki mi chodzi jednocześnie nie zamęczając jej ustawianiem się do zdjęcia zbyt długo.

2. Czegoś co jest mi przydatne do najbliższej sesji, pomysłów na dane miejsce, czy pomoc w słabych warunkach oświetleniowych.

3. Wujek Google

4. Zdecydowanie obrazy

5. Najczęściej manual

6. Wolę decydować sam czego chcę się nauczyć. Najlepiej uczy mi się na błędach. Czyli jak ktoś bardziej doświadczony pokazuje błędy na zdjęciach moich czy czyiś, tak aby na przyszłość zwracać na nie uwagę i móc ich uniknąć.
_________________
"Tak się w życiu już układa, że wygrywa ten kto głupio gada i tak zwany image ma."
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com