Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Elementnieba  

Stały User



ImiÄ™: Karolina

Do³±czy³a: 25 Kwi 2011

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2011-04-25, 16:51   Re: Jan PaweÅ‚ II

Patrycja7777 napisa³/a:

Witam zakłądam nowy temat ponieważ zastanawia mnie pewna rzecz co czuliście kiedy usłyszeliście o śmierci naszego Papierza Rodaka? i jakie uczucia wam towarzyszyły kiedy ogłoszono że 1 maja będzie Ojciec ¦więty wyniesiony na Ołtarze??Kim dla Was był Jan Paweł II??
J


Nie lubiłam go i to się nie zmieni, toteż nie czułam żadnej rozpaczy a może jedynie lekkie rozbawienie całą sytuacją, płaczem ludzi nie znających nawet jego zasad czy mądrości.
Datę jego beatyfikacji ustanowiono 1 maja, bo to święto komunistyczne, które niektórzy chcą przeistoczyć w święto katolickie. Najbardziej dziwi mnie to, że w dobie tych wszystkich chorych dokonań Krk, które wyszły na światło dzienne nadal chcą go uznać za błogosławionego, by móc się tym poszczycić, choć to kolejna łata na twarzy kościoła.
_________________
Prawda zależy od punktu widzenia drugiej osoby
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-04-25, 22:08   

Nie wiem dlaczego wszyscy jak mantrę powtarzają, ze to święto komunistyczne. To totalna bzdura. Inna inszość, ze komuniści bardzo sobie je cenili.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

pablopavo  

Hiper wymiatacz


Wiek: 33

Do³±czy³: 28 Sie 2010

   

Wys³any: 2011-04-25, 22:41   

Elementnieba napisa³/a:

Nie lubiłam go i to się nie zmieni,


Nie lubiłaś, a dlaczego?
_________________
„ (...) w zasadzie najważniejsze jest samo życie. A jak już jest życie, to najważniejsza jest wolność. A potem oddaje siÄ™ życie za wolność. I już nie wiadomo, co jest najważniejsze.” M. Edelman
 

Patrycja7777  

Stały User


ImiÄ™: Patrycja

Wiek: 28

Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2011-04-26, 08:44   

Elementnieba napisał/a:
Nie lubiłam go i to się nie zmieni,


Nie lubiłaś, a dlaczego?

no właśnie dlaczego Go tak nie lubicie nie tylko Elementnieba ale wszyscy którzy tu piszecie o Nim że go nie lubicie co On takiego złego zrobił??Nie rozumie tego
 

dobry_dziekan  

Hiper wymiatacz

Pracowity leń



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 35

Do³±czy³: 09 Lip 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2011-04-26, 09:46   

Jak na razie to tylko Elementnieba napisała, że go nie lubiła.
Reszcie, w tym i mnie pozostaje obojętny.
_________________
"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
T. Pratchett
 

pablopavo  

Hiper wymiatacz


Wiek: 33

Do³±czy³: 28 Sie 2010

   

Wys³any: 2011-04-26, 09:54   

Jedno pytanie, bo nie orientuję się w tym totalnie. W niedzielę beatyfikacja Jana Pawła, a kanonizacja? jest planowana? Po jakim czasie może być przeprowadzona? Jakie są warunki?
_________________
„ (...) w zasadzie najważniejsze jest samo życie. A jak już jest życie, to najważniejsza jest wolność. A potem oddaje siÄ™ życie za wolność. I już nie wiadomo, co jest najważniejsze.” M. Edelman
 

Hetman1999  

Hiper wymiatacz

I Back From the Dead



Wiek: 31

Do³±czy³: 02 Lis 2010

   

Wys³any: 2011-04-26, 11:05   

Dla mnie to był zwykły człowiek żaden tam ktoś wielki czy ¦więty,więc za dużo do powiedzenia na ten temat nie mam
_________________
"Prwadziwą wolnościa jest nieposiadanie niczego.Byłem bardziej wolny kiedy nie miałem ani centa"
 

Elementnieba  

Stały User



ImiÄ™: Karolina

Do³±czy³a: 25 Kwi 2011

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2011-04-26, 16:08   

Isair napisa³/a:

Nie wiem dlaczego wszyscy jak mantrę powtarzają, ze to święto komunistyczne. To totalna bzdura. Inna inszość, ze komuniści bardzo sobie je cenili.


Nie chodzi już o korzenie, ale jak właśnie mówisz o to kto uznał je i za co je uznał i jak sam twierdzisz szczególnie polubili je komuniści.

pablopavo napisa³/a:

Nie lubiłaś, a dlaczego?


Nigdy nie uwierzę, że nie wiedział o tym co się działo, nie można kierować czymś tak ogromnym i być ślepym na poczynania niektórych jego podwładnych. Poza tym, on jednie mówił a mało co robił.

Patrycja7777 napisa³/a:

no właśnie dlaczego Go tak nie lubicie nie tylko Elementnieba ale wszyscy którzy tu piszecie o Nim że go nie lubicie co On takiego złego zrobił??Nie rozumie tego


Nie chodzi o to co zrobił, bo nie zrobił nic i to właśnie jest największym powodem. Afery korupcyjne, pedofile na wysokich stanowiskach, wszędzie chciwość- powiedział dość? Ukarał zbrodniarzy? Nie. :[
_________________
Prawda zależy od punktu widzenia drugiej osoby
 

Weronika.  

Wymiatacz

czekam


ImiÄ™: Weronika

Do³±czy³a: 11 Sie 2009

Sk±d: in±d.

   

Wys³any: 2011-04-26, 16:13   

nie zapominajcie, że 1 maja wypada niedziela miłosierdzia Bożego (co roku II niedziela Wielkanocna) - święto ustanowione przez Jana Pawła II. to też ma swoje znaczenie.
_________________
Nawet nie chodzi mi o sens - jest czy nie
Ale w tym cała bida że go nie za bardzo widać
 

Iris66  

Wymiatacz



Imię: Tuśka

Wiek: 29

Do³±czy³a: 19 Sty 2011

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2011-04-26, 23:04   

Patrycja7777 napisa³/a:

i co myślisz, ze wpatrując się w obrazek zmieni zdanie?

Więc tak, Oglądając ten film można było dostrzec wielkiej miłości JPII do Ojczyzny do ludzi...
Widać było jak cierpiał poprzez zamach potem choroby i na końcu przy śmierci, ale to cierpienie ofiarował za Kościół za ludzi niewierzących itp. JPII był wielkim człowiekiem bez Niego jest taka pustka na świecie... Nikt Go nie zastąpi:(



mam podobną opinię, ja wiem, że tych "twardo stapajacych po ziemi" nie da się przekonać, ale ja szanuję JPII, bo prowadził dialog z innymi religiami i nawet ich wyznawcy szanowali go, poza tym zawsze imponowały mi jego przemówienia, kiedy przyjeżdżał tu do Polski, która był jeszcze krajem komunistycznym, to podnosił nimi morale narodu, wszystkim, którzy czepiaja sie afer pedofilskich itp. chciałam tylko przypomnieć, ze papierz to nie stróż prawa, tylko namiestnik Chrystusa na ziemi, a Bóg nie potępia poszczególnych ludzi tylko zło.
 

Elementnieba  

Stały User



ImiÄ™: Karolina

Do³±czy³a: 25 Kwi 2011

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2011-04-27, 19:36   

Cytat:

papierz to nie stróż prawa, tylko namiestnik Chrystusa na ziemi, a Bóg nie potępia poszczególnych ludzi tylko zło.


Brawo... Czyli on taki niewinny jest, wiedział ale nie powiedział, czyli się na to zgadzał, czyż nie? 8-)
_________________
Prawda zależy od punktu widzenia drugiej osoby
 

Patrycja7777  

Stały User


ImiÄ™: Patrycja

Wiek: 28

Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2011-04-28, 07:01   

Niektórzy piszecie takie rzeczy o JPII przecież wyraz "był mi obojętny" jest przerażające... Jak można powiedzieć o osobie która wprowadziła Kościół w 3 tysiąclecie ze jest mi obojętna? mi by to przez usta nie przeszło. Wy chyba nie wiecie co piszecie
 

Elementnieba  

Stały User



ImiÄ™: Karolina

Do³±czy³a: 25 Kwi 2011

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2011-04-28, 08:58   

Patrycja7777 napisa³/a:

Jak można powiedzieć o osobie która wprowadziła Kościół w 3 tysiąclecie ze jest mi obojętna


Bardzo łatwo.... po prostu otwierasz usta i mówisz ;) Ty w niego wierzysz i dobrze, dla Ciebie był kimś wielkim- dla innych wprost przeciwnie.
_________________
Prawda zależy od punktu widzenia drugiej osoby
 

dobry_dziekan  

Hiper wymiatacz

Pracowity leń



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 35

Do³±czy³: 09 Lip 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2011-04-28, 10:36   

Patrycja7777 napisa³/a:

Niektórzy piszecie takie rzeczy o JPII przecież wyraz "był mi obojętny" jest przerażające... Jak można powiedzieć o osobie która wprowadziła Kościół w 3 tysiąclecie ze jest mi obojętna? mi by to przez usta nie przeszło. Wy chyba nie wiecie co piszecie


Cóż, może dlatego, że owy Kościół jest mi tak samo obojętny co każdy papież czy inny ksiądz?
Możecie się modlić i za cały świat, ale nie oczekujcie za to poklasków, bo to jałowa praca.
_________________
"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
T. Pratchett
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-04-28, 11:39   

Patrycja7777 napisa³/a:

Niektórzy piszecie takie rzeczy o JPII przecież wyraz "był mi obojętny" jest przerażające... Jak można powiedzieć o osobie która wprowadziła Kościół w 3 tysiąclecie ze jest mi obojętna? mi by to przez usta nie przeszło. Wy chyba nie wiecie co piszecie


Chyba zbyt fanatycznie do tego podchodzisz. Ok JPII był dla ciebie bardzo ważną. Szanujemy to. Nie był jednak bogiem i nie każdy musiał w nim widzieć dobrego pasterza. Każdy ma prawo do własnej oceny tej postaci. I to czy będzie święty, czy nie to nic dla innych nie zmieni. Ja np. mam problem ze świętością niektórych ludzi m.in. z osobą ¦w. Stanisława
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com