Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-12-26, 23:18   

Mucha_123 napisa³/a:

Ale pierwszy pocałunek wcale nie musi oznaczać początku nowego związku


tak, ale chciałam to inaczej zaakcentować...
_________________
ona umrze martwa.
 

Natanieru  

User



ImiÄ™: Nataniel

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Gru 2009

   

Wys³any: 2009-12-30, 07:22   

Cytat:

Ludzie nadużywają wyrażenia kocham cię, nie potrafią odróżnić prawdziwej miłości od zauroczenia bądź pożądania.


Tu się zgodzę. Moim zdaniem chore jest mówienie komuś że się go kocha po kilku dniach (lub nawet, o zgrozo, godzinach!) znajomości, czy bycia ze sobą (nie lubię słowa 'chodzić' xD). Ludzie nie zdają sobie już sprawy z wartości tego słowa, z jego znaczenia.. i mówią głupoty kiedy są tylko zauroczeni. A najgorzej, jak potem druga osoba weźmie to na serio..i się rozczaruje, bo było to powiedziane od "tak o".
 

xXdorciaXx  

User



ImiÄ™: Dorota

Wiek: 30

Do³±czy³a: 30 Gru 2009

Sk±d: Abisynia

   

Wys³any: 2009-12-30, 14:53   

Dla mnie tez "kocham Cie" mozna powiedziec gdzy sie jest z druga osoba jakis czas, wiaze z nia przyszlosc i jest sie gotowym poswiecic dla niej cos a nie jakies tam zauroczenie... po kilku dniach znajomosci mowienie sobie kocham jest wedlug mnie smieszne i bezsensowne...
_________________
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"
JPII
 

Niewielka_  

User

Małgorzata bez M.



Do³±czy³a: 29 Gru 2009

   

Wys³any: 2009-12-30, 16:12   

Zwrot ''kocham cię'' został wymyślony po to, żeby zapewnić drugą osobę o trwałości i wielkości swoich prawdziwych uczuć.
Na chwilę obecną ''kochamy'' zupę pomidorową, niektórzy zmywanie naczyń, czy pupila Azorka.
Po to mamy słowo ''lubię'', żeby określić inne czynności, w których znajdujemy upodobanie.
Słowo kocham traci na wartości. To przykre.
_________________

Ja jestem owym szalonym, dla którego nieważny jest klucz,
którym można otworzyć drzwi, a to, że ten klucz mogę wrzucić do studni,
a drzwi rozbić głową.
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2009-12-30, 16:28   

Cytat:

kocham ciÄ™?



tak każdy mnie kocha

jak dla mnie mówienie kocham cię oznacza tyle, że kogoś się kocha... -.-
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-12-30, 16:30   

W każdym razie należy odróżnić prawdziwe "Kocham" (ale do tego nie potrzeba słów) od zwrotów stosowanych powszechnie.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

endorfina  

Hiper wymiatacz

Poetka z Å‚awki.



Do³±czy³a: 18 Pa¼ 2009

Sk±d: Wroc³aw.

   

Wys³any: 2009-12-30, 16:33   

Te słowa nie mają dla mnie żadnego znaczenia jeżeli nie są poparte czynami.
Tzn. to jest tak, że nie mają dla mnie znaczenia gdy ktoś je mowi ( a zachowanie wcale o tej miłości mnie nie przykonuje).
"W głowie wciąż słyszę jednorazowe 'kocham' " ; ]
Natomiast ja nie wypowiem tych słów jeżeli nie będę pewna swoich uczuć, wypowiedziane przeze mnie 'kocham Cię' jest dla mnie ważne i muszę mieć pewność.
_________________
"Być może mężczyzna wymyślił ogień, lecz kobieta wymyśliła, jak z ogniem igrać."
 

Mariqua  

Mega wymiatacz

Za dużo wymagam



ImiÄ™: Autodestrukcja

Do³±czy³a: 28 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-01, 19:14   

Ku mojemu zmartwieniu ciągle dostrzegam napisy na fotoblogach, opisach gg itp. : "Kocham Cię". Te dwa słowa są tak wiele znaczące, że nie uważam, że powinno się rzucać je na wiatr, ot tak. Traci to znaczeniu w oka mgnieniu i powoduje, że każdy może używać tych słów przy byle zauroczeniu. Owszem, często używam tego zdania w żartach, jednakże nikomu nie wyznałam tego na poważnie. I sądzę, że zostanie tak jeszcze przez długi czas.
_________________
Mózg jest najbardziej przecenianym z ludzkich organów. - Woody Allen

Jestem wystarczająco dumna z tego, co jednak wiem, aby przyznać z całą skromnością, iż nie wiem wszystkiego
 

SvenDarko  

Mega wymiatacz

RevolutionMan



ImiÄ™: Cynamon

Wiek: 33

Do³±czy³: 11 Lip 2009

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2010-01-01, 19:27   

Jeżeli się używa jakiś słów, one tracą moc, swoje znaczenie. Tak samo jak ze słowem 'przepraszam' którego jeśli się nadużywa, to potem nasze przeprosiny nie mają już żadnej wartości - tak samo z 'kocham cię'. Jeżeli mówimy komuś to zbyt często, zbyt szybko... sprawiamy tylko, że te słowa tracą jakąkolwiek zarówno metaforyczną jak i praktyczną wartość.
_________________
"Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skur* będą zawsze." - Andrzej Sapkowski
 

Aleksander219  

User


Wiek: 25

Do³±czy³: 04 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-04, 16:51   

McLarenLbn napisa³/a:

Chłopaki często mylą miłość z zauroczeniem i dlatego tak się dzieje.

jr_ napisa³/a:

strasznie mnie wnerwia jak chłopak po kilku dniach mówi "kocham cie"


Kretyństwo, ale to jeszcze pół biedy.
A co powiesz na to jak chłopak mówi "kocham cię" po dniu internetowej znajomości ?




To zależy: Czasami jest tak, że facet zakocha się w dziewczynie od pierwszego wejrzenia i wzajemnie i tak naprawdę nie ma na to reguły. Kiedy się myli miłość z zauroczeniem? Myślę, że w momencie kiedy chłopak lub dziewczyna nie może przez długo okres czasu nikogo poznać i naglę się zjawia "ktoś" - zwykły, niczym nie wyróżniający się - ale człowiek jest tak wybrakowany i spragniony, że chyba myli to uczucie...
_________________
Zobacz swój Horoskop urodzinowy
 

Pinkish  

Stały User

Różowa Pantera



Imię: Małgorzata

Wiek: 28

Do³±czy³a: 13 Wrz 2009

   

Wys³any: 2010-01-04, 17:24   

Pod każdym względem zgadzam się założycielką tematu. Strasznie żałosne jest ciągłe używanie ` Kocham Cię!` albo opisowe `KC ;**`. Kocham Cię powinno być wyrażane z uczuciem, bez obawy, z oddaniem drugiej osobie. A nie ot tak sobie `Kocham Cię ` powiedziane na pierwszej randce z facetem poznanym dwa tygodnie wcześniej...
_________________
`Przedstawione, co piękne, zakończone, co straszne.
...Nie wszystko, co piękne, jest nasze...`
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-01-04, 17:27   

"Kocham Cię" - słowa właściwie równoznaczne z "Dzień dobry".

Mam pytanie - tak ciężko odróżnić zwykłe słowa od prawdziwego uczucia? Czy powiedzenie "Kocham Cię" oznacza miłość? Czy nie wypowiedzenie tych słów ją wyklucza? Po co bronić słowa które same w sobie nic nie znaczą?

[ Dodano: 2010-01-04, 17:29 ]
Aha - i to nie słowa są "magiczne". Jeśli ktoś myśli że miłość można opisać słowami, a co dopiero w dwóch - uważam, że nie ma racji.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Lena  

Pogromca postów

<3



Imię: Mieczysława

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Cze 2008

Sk±d: Miasto Kobiet.

   

Wys³any: 2010-01-04, 18:10   

powiem tak, nie uzywam tych słów.
Przynajmniej dopoki nie jestem pewna swoich uczuc, a że nie jestem to ostatnio tych słów uzylam jako mała dziewczynka do rodziców pewnie. Zaden mezczyzna tego ode mnie nie usłyszał i prędko myślę że sie to nie zmieni.
_________________
"strach jest niezwykle podniecający. Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać. To niezwykłe doświadczenie."
<3
 

Czarodziejek  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 13 Gru 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2010-01-04, 18:50   

Ja Kocham Cię, byłem w stanie powiedzieć jednej dziewczynie. I nie wiem czy znajdzie się jakaś na to miejsce.

[quote=Alexis]Wszystkie media już wystarczająco namąciły ludziom w głowach. Trudno wierzyć w prawdziwą miłość. Teraz kocha się byle co.[/quote]

Byle co? Po sylwestrze sądziłem coś innego:D
:*
 

regulator

User


Do³±czy³: 05 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-05, 13:13   

Ja mówiłem Kocham każdej kobiecie z którą byłem, ale tak naprawdę kochałem tylko jedną kobietę... byłem z nią 4 lata...
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com