Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: Makabraa | 2014-04-08, 21:11

Wyniki ankiety

Kto był największym zbrodniarzem w historii?

  • Neron, cesarz rzymski 3% [ 18 ]
  • Czyngis-chan, wÅ‚adca mongolski 1% [ 9 ]
  • Aleksander MacedoÅ„ski, król macedoÅ„ski 0% [ 4 ]
  • Benito Mussolini, przywódca wÅ‚oski 2% [ 11 ]
  • WÅ‚odzimierz Lenin, dyktator rosyjski 6% [ 30 ]
  • Mao Zedong, przywodca chinski 6% [ 30 ]
  • Francisco Franco, dyktator hiszpaÅ„ski 1% [ 6 ]
  • Adolf Hitler, wódz niemiecki 29% [ 143 ]
  • Józef Stalin, dyktator rosyjski 33% [ 163 ]
  • Kim Dzong Il, przywódca koreaÅ„ski 4% [ 23 ]
  • Pol Pot, dyktator kambodżaÅ„ski 4% [ 22 ]
  • Ernesto "Che" Guevara, rewolucjonista kubaÅ„ski 2% [ 11 ]
  • Idi Amin, prezydent ugandyjski 0% [ 4 ]
  • Inny, jaki? 3% [ 17 ]

G³osowañ: 252

Wszystkich G³osów: 491

Autor

Wiadomo¶æ

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2013-04-06, 02:27   

Co chcecie uzyskać w drodze tej dyskusji? Szukanie nazwiska które można skojarzyć z zabiciem większej liczby ludzi, zabiciem w bardziej okrutny sposób albo bardziej spremedytowanie, wydaje mi się mało produktywne dla lepszej teraźniejszości i przyszłości.

Już ciekawsze, choć nie niosące wiele dobrego, wydało by mi się szukanie nazwisk niesztampowych. Np. dorzucić tutaj kilku papieży trucicieli, pedo-zoo-fili, za rażącą w tym przypadku hipokryzję, albo wspomnieć Karola Gustawa. Okupacja szwedzka przyniosła stosunkowo takie samy straty w ludności, co okupacja hitlerowska. Do tego była połączona z grabieżą wszystkiego co się da, włącznie z podłogami, kolumnami i dachami i zawartością krypt grobowych. Biblioteki były umyślnie kradzione lub palone, a obrońcy twierdz mordowani, grabieni i chowani w masowych grobach bez należnej czci. Po prostu wrzucano zwłoki jak leci. Jak pojedziecie do Sztokholmu to te lwy przed zamkiem królewskim są kradzione z pałacu polskiego kniazia. Podłoga w zamku też. Z tego względu Szwedzi w ostatnim stuleciu darowali Polakom parę razy przestępstwa na tle historycznym. M.in. kradzież polskich chorągwi i ostrzelanie pomnika Karola Gustawa z pistoletów.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2013-04-07, 12:15   

Cytat:

"Jak pojedziecie do Sztokholmu to te lwy przed zamkiem królewskim są kradzione z pałacu polskiego kniazia."



Zauwaz, jak bardzo demaskujesz teraz hipokryzje polskiej perspektywy historycznej. W Polsce nie bylo kniaziow. Kniaz to tytul ruski. Lwy te ukradziono wiec nie Polakom, ale Rusinom. Uwazajac owe lwy za nasze, mamy dokladnie tak samo malo racji, jak Szwedzi - a moze nawet mniej, bo przeciez to posiadanie jest podstawa wlasnosci.
_________________
Smile or die!
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2013-04-08, 16:14   

Prawdę powiedziawszy, nie wiem czy te lwy pochodziły sprzed pałacu księcia czy kniazia. Kniaź to termin słowiański którego użyłem sobie ot tak. Być może pochodziły od kniazia ruskiego, chociaż wątpię, bo Szwedzi operowali głównie na terenach tzw. Korony. Nie rozumiem, czemu dyskutując ze mną, zawsze najbardziej zależy ci na pokazaniu jaki to ty jesteś cwany.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

xraissa  

Wymiatacz

xraissa



ImiÄ™: Karolina

Wiek: 29

Do³±czy³a: 01 Kwi 2013

   

Wys³any: 2013-04-08, 16:44   

Zdecydowanie Stalin, to na nim wzorował się Hitler.Co wstrząsające przy wejściu do Parlamentu Europejskiego znajduję się wielka flaga na której widnieją flagi krajów członkowskich oraz symbole religijne, znaki typu jing-jang itp , jak i również znak komunizmu. Zwróciłabym też uwagę na to dlaczego swastyka jest nielegalna, znak komunizmu już nie.Ogólnie polecam wszystkich film dokumentalny ' Głód na Ukrainie'', dostępny na yt.
_________________
„Wciąż opowiadam ludziom, że jestem w ciąży. Oni mówiÄ…, jak to zrobiÅ‚aÅ›, co bierzesz? A ja mówiÄ™, że wypiÅ‚am butelkÄ™ porto, zapaliÅ‚am kilka fajek i przeleciaÅ‚am obcego faceta.”
 

Resistance  

User

Polski Ruch Oporu



ImiÄ™: Resistance

Do³±czy³a: 04 Maj 2013

Sk±d: Polska

   

Wys³any: 2013-05-04, 21:40   

Che Guevara nie był zbrodniarzem. Zabijał zdrajców i zbrodniarzy wojennych z okresu rządów Batisty. Był niezwykłym człowiekiem, obrońcą równości i wolności, buntownikiem przeciw rasizmowi, globalizacji i kapitalistycznej amerykanizacji państw Trzeciego ¦wiata. Sprawił, że analfabetyzm na Kubie obniżył się z poziomu aż 70% do niecałych 4%. Ponadto jako wykształcony człowiek (ukończył medycynę na Uniwersytecie Buenos Aires) kazał członkom swojego oddziału czytać wybitne książki światowej sławy autorów. Podczas pobytu w Sierra Maestra uczył tamtejszych wieśniaków czytania i pisania, ponieważ uważał, że ludzi niewykształceni są bardziej ulegli. Jego stosunek do wiedzy można wnioskować po jego przemówieniach w których zachęcał młodzież do nauki przez całe życie. Moim skromnym zdaniem był wybitnym człowiekiem, godnym naśladowania, osobą nietuzinkową o wielkim sercu i wielkiej miłości do wolności, równości i rewolucji.
_________________

 

Nikola22  

Stały User



Do³±czy³a: 24 Kwi 2013

   

Wys³any: 2013-05-04, 22:17   

Padło na Stalina, w zbrodniach prześcignął Hitlera.
_________________
 

Kosiarz

User


Do³±czy³: 19 Sty 2014

   

Wys³any: 2014-01-19, 22:17   

Największym zbrodniarzem jest zdecydowanie Mao Zedong. Zgładził on tyle ludzi, ile cała II. wojna światowa w Europie.
Po nim wymieniłbym Stalina - jego zbrodni wymieniać nie trzeba, są wszak znane bardzo dobrze.
Zbrodniarz Pol Pot także ,,zasługuje na podium" w tym zestawieniu, jako twórca najbardziej totalitarnego ustroju.

Patrząc na zapędy ideologiczne wyżej wymienionych, można dojść do wniosku, że najbardziej zbrodniczym systemem jest komunizm. Cała ta czerwona trójca miała poglądy komunistyczne i usiłowała budować swą utopijną wizję świata, nie zważając na realny stan rzeczy i życie ludzkie.
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 14 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-01-19, 22:57   

Kosiarz napisa³/a:

Po nim wymieniłbym Stalina - jego zbrodni wymieniać nie trzeba, są wszak znane bardzo dobrze


Stalinowi przypisuje się zbrodnie, których nie popełnił jak choćby mordy krwawej Rozalii.
http://stopsyjonizmowi.wo...rwona-zydowica/
Wg laureata nagrody Nobla Sołżenicyna ¯ydzi w latach 1917-1953 wymordowali 66 milionów Rosjan
http://wolna-polska.pl/wi...e-elity-2013-02
Widzę że wymyślony kult dobrego Lenina i złego Stalina siedzi w umysłach większości POlaków.
 

janko  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: janek

Wiek: 33

Do³±czy³: 09 Sty 2011

Sk±d: warszawa

   

Wys³any: 2014-01-19, 23:06   

Dlaczego mówisz o kulcie dobrego Lenina?
Jak dla mnie obaj panowie byli zdecydowanie czarnymi postaciami w historii Rosji i świata.
Dobry komunista to martwy komunista ;)
 

Kosiarz

User


Do³±czy³: 19 Sty 2014

   

Wys³any: 2014-01-20, 00:03   

Andzrej napisa³/a:

Kosiarz napisa³/a:

Po nim wymieniłbym Stalina - jego zbrodni wymieniać nie trzeba, są wszak znane bardzo dobrze


Stalinowi przypisuje się zbrodnie, których nie popełnił jak choćby mordy krwawej Rozalii.
http://stopsyjonizmowi.wo...rwona-zydowica/
Wg laureata nagrody Nobla Sołżenicyna ¯ydzi w latach 1917-1953 wymordowali 66 milionów Rosjan
http://wolna-polska.pl/wi...e-elity-2013-02
Widzę że wymyślony kult dobrego Lenina i złego Stalina siedzi w umysłach większości POlaków.


Zacznę od kwestii Stalina. Jest wiele zbrodni, które popełnił i zaprzeczyć im nie można. Właśnie na nich buduję swój osąd.
Co do Lenina. Moim zdaniem postać ta także była zbrodnicza. Nigdzie nie pisałem o ,,dobrym Leninie". Następnym razem nie czytaj między wierszami i skup się na samym tekście, bo na razie dochodzisz do wniosków mijających się z prawdą.
 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Kwi 2012

Sk±d: wiesz?

   

Wys³any: 2014-01-20, 12:35   

Kosiarz napisa³/a:

Największym zbrodniarzem jest zdecydowanie Mao Zedong. Zgładził on tyle ludzi, ile cała II. wojna światowa w Europie.


Oczywiście nie on sam - jego najbliższymi współpracownikami byli marszałek Lin Biao, minister bezpieczeństwa państwowego ChRL Xie Fuzhi, szef wywiadu Kang Sheng (nazywany "chińskim Berią"), inicjator masowych represji i członek Grupy ds. Rewolucji Kulturalnej, żona Mao - Jiang Qing, główna sprawczyni Rewolucji Kulturalnej, Chen Boda i Zhang Chunqiao, przywódca Komuny Sznghajskiej.

Najwięcej ludzi w ChRL zmarło podczas tzw. wielkiego skoku 1958-1962, podczas którego doszło do katastrofalnego w skutkach głodu. Później wiele ofiar przyniosła tzw. rewolucja kulturalna.

Andzrej napisa³/a:

Stalinowi przypisuje się zbrodnie, których nie popełnił jak choćby mordy krwawej Rozalii.


To ciekawe, czemu nikt poza autorami i czytelnikami tej niszowej antyżydowskiej strony nie słyszał o tej "krwawej Rozalii".

Jasne, że obok Stalina za wiele ofiar stalinizmu odpowiadają też Jeżow, Beria, Mołotow, Kaganowicz, Mikojan, ale to nie zmienia faktu, że Stalin w pełni popierał i akceptował ludobójczą politykę wobec Ukrainy na początku lat 30. czy zbrodnie wojenne podczas II wojny światowej.

Cytat:

Wg laureata nagrody Nobla Sołżenicyna ¯ydzi w latach 1917-1953 wymordowali 66 milionów Rosjan


W Rosji, a później ZSRR było tylu ¯ydów, że trudno by było, żeby wielu z nich nie znalazło się na ważnych stanowiskach, podobnie jak w USA. Ale ¯ydzi nie byli odpowiedzialni za wszystko - sami Rosjanie też mocno przyczynili się do zbrodni stalinizmu. Taki Wasilij Błochin czy Iwan Sierow - wysokiej rangi NKWD-yści. Nie byli ¯ydami, tylko Rosjanami, choć ¯ydów w NKWD i władzach KPZR nie brakowało.

P.S. Na określenie komunistów popierających totalitarne metody stosuje się czasem ogólne określenie "antyrewizjoniści", od nurtu zwanego antyrewizjonizmem. Oznacza on łącznie rozumiany stalinizm, maoizm, dżucze, hodżyzm itp. odmiany twardego, totalitarnego komunizmu przeciwnego wszelkiemu liberalizmowi i kompromisom z antykomunistami.
 

Kosiarz

User


Do³±czy³: 19 Sty 2014

   

Wys³any: 2014-01-20, 13:20   

Tigranes napisa³/a:

Kosiarz napisa³/a:

Największym zbrodniarzem jest zdecydowanie Mao Zedong. Zgładził on tyle ludzi, ile cała II. wojna światowa w Europie.


Oczywiście nie on sam - jego najbliższymi współpracownikami byli marszałek Lin Biao, minister bezpieczeństwa państwowego ChRL Xie Fuzhi, szef wywiadu Kang Sheng (nazywany "chińskim Berią"), inicjator masowych represji i członek Grupy ds. Rewolucji Kulturalnej, żona Mao - Jiang Qing, główna sprawczyni Rewolucji Kulturalnej, Chen Boda i Zhang Chunqiao, przywódca Komuny Sznghajskiej.

Najwięcej ludzi w ChRL zmarło podczas tzw. wielkiego skoku 1958-1962, podczas którego doszło do katastrofalnego w skutkach głodu. Później wiele ofiar przyniosła tzw. rewolucja kulturalna.


W pełni się z Tobą zgadzam. Użyłem pewnego uproszczenia, bo głównie winę za tą masową śmierć ponosi Mao Zedong.
Chyba każdy wielki zbrodniarz u władzy miał pomocników, żeby daleko nie szukać - przykład Hitlera, czy Stalina. I jak już zauważyłeś odpowiadając Andzrejowi, to nie zmienia faktu, że oni w pełni popierali i akceptowali ludobójczą politykę.
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 14 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-01-20, 17:12   

Tigranes napisa³/a:

To ciekawe, czemu nikt poza autorami i czytelnikami tej niszowej antyżydowskiej strony nie słyszał o tej "krwawej Rozalii".


Proste, trzeba wiele książek przeczytać żeby znać historię. Jak ktoś przeczytał jakąś szkolną książkę z historii mając naście lat to ma tylko wypaczone pojęcie o rzeczywistości.
Książka laureata nagrody Nobla Sołżenicyna "200 lat razem" powinna być u nas obowiązkową lekturą.
Dobrze że przynajmniej nie negujesz istnienia krwawej Rozalii, którą dobrze zapamiętali Rosjanie i pierwsi ją opisali:
http://anvictory.org/blog...yachka-zalkind/
W naszej historii też jest krwawa ¯ydówka i o niej też nikt nie słyszał a jest na niszowej stronie Wikipedii
http://pl.wikipedia.org/wiki/Julia_Brystiger
Tylko prostacy używają określeń "niszowa strona", "nikt nie słyszał", jaki to ma sens?
Obecnie mamy dostęp do wielu źródeł historycznych i łatwo można sprawdzić wiarygodność podawanych historii.
 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Kwi 2012

Sk±d: wiesz?

   

Wys³any: 2014-01-20, 18:18   

W sumie to ta ankieta jest ułomna nie tylko z powodów, które już dawno podali moi przedmówcy i ja, ale również dlatego, że w sumie Heinrich Himmler był podobnym zbrodniarzem jak Hitler, mimo że nie był głową państwa, a jedynie szefem wojskowo-policyjnych sił specjalnych. Tak samo Jeżow był zbrodniarzem na skalę niemal dorównującą skali zbrodni Stalina, i porównywalną do skali zbrodni Hitlera, a bijącym na głowę Mussoliniego, Nerona, Franco i Guevarę razem wziętych.

Andzrej napisa³/a:

Proste, trzeba wiele książek przeczytać żeby znać historię. Jak ktoś przeczytał jakąś szkolną książkę z historii mając naście lat to ma tylko wypaczone pojęcie o rzeczywistości.


Przypuszczam nieskromnie, że przeczytałem więcej książek niż ty. Poza tym jestem absolwentem studiów historycznych.

O Brystygierowej wiem od dawna, dowiedziałem się na długo zanim coś takiego jak polska wikipedia powstało. Pisał o niej m.in. Wojciech Roszkowski w swojej "Historii Polski 1914-1993" wydanej w 1995. Tylko że to oprawczyni jedna z wielu, po prostu dyrektorka jednego z departamentów MBP, które z kolei było tylko jednym z wielu ministerstw PRL-owskich.

I wiem doskonale, że im wyższe były struktury UB, tym więcej było tam ¯ydów.

Tylko że w porównaniu z Pol Potem, Mao i Stalinem "krwawa Luna" była nikim. Skala zbrodni nieporównywalna. Nie wiadomo nawet, czy Luna skatowała na śmierć choć jedną osobę, a nawet jeśli, to na pewno jej ofiar nie można liczyć w milionach, jak ofiar Mao, Pol Pota i Stalina.

Wikipedia nie jest niszową stroną, tylko doskonale znaną internetową encyklopedią. Sam wprowadziłem do niej mnóstwo haseł (głównie biograficznych, choć nie tylko), a jeszcze więcej edytowałem i poszerzałem.

Cytat:

Tylko prostacy używają określeń "niszowa strona", "nikt nie słyszał",


Zanim nazwiesz kogoś prostakiem, zastanów się, czy aby sam nim nie jesteś.
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2014-01-21, 00:17   

Andzrej napisa³/a:

Tylko prostacy używają określeń "niszowa strona", "nikt nie słyszał", jaki to ma sens?
Obecnie mamy dostęp do wielu źródeł historycznych i łatwo można sprawdzić wiarygodność podawanych historii.



Hihihihihihihi. Trochę mnie to bawi. To Tigranes po to 5 lat studiował historię, żeby teraz każdy chłopek roztropek brał się za interpretację źródła? Uchowaj nas Panie! :<
_________________
#truestory
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com