Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Przesunity przez: Makabraa | 2014-04-08, 21:11

Wyniki ankiety

Kto był największym zbrodniarzem w historii?

  • Neron, cesarz rzymski 3% [ 18 ]
  • Czyngis-chan, władca mongolski 1% [ 9 ]
  • Aleksander Macedoński, król macedoński 0% [ 4 ]
  • Benito Mussolini, przywódca włoski 2% [ 11 ]
  • Włodzimierz Lenin, dyktator rosyjski 6% [ 30 ]
  • Mao Zedong, przywodca chinski 6% [ 30 ]
  • Francisco Franco, dyktator hiszpański 1% [ 6 ]
  • Adolf Hitler, wódz niemiecki 29% [ 143 ]
  • Józef Stalin, dyktator rosyjski 33% [ 163 ]
  • Kim Dzong Il, przywódca koreański 4% [ 23 ]
  • Pol Pot, dyktator kambodżański 4% [ 22 ]
  • Ernesto "Che" Guevara, rewolucjonista kubański 2% [ 11 ]
  • Idi Amin, prezydent ugandyjski 0% [ 4 ]
  • Inny, jaki? 3% [ 17 ]

Gosowa: 252

Wszystkich Gosw: 491

Autor

Wiadomo

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Doczy: 02 Pa 2009

Skd: £dz

   

Wysany: 2011-01-08, 13:25   

Moim zdaniem to bzdury, za mordy w Hiszpanii podczas wojny domowej odpowiedzialni są tzn "republikanie", czyli sługusy Stalina.
Poza tym tak jak mówiłem, Franco nie współpracował potem z Hitlerem, odmówił zaatakowania Gibraltaru oraz jak wspominałem nie wydawał ¯ydów. Już prędzej było tutaj wpisać Petaina za jego Vichy i co tam wyprawiał. Trzeba bardzo uważać na dane z okresu wojny domowej z Hiszpanii, dane ofiar oczywiście, bo są najzwyczajniej w świecie zakłamane.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Doczy: 06 Sty 2011

   

Wysany: 2011-01-08, 13:26   

stubarwny napisa/a:

Cytat:

Kogo konkretnie zamordował Stalin i w jaki sposób?


Nie ośmieszaj się już.

I wzajemnie.Wysil się i napisz coś na temat,ale nie mój,tylko podany na forum.
 

sydnej  

Pogromca postów

Last White Hope



Wiek: 34

Doczy: 29 Pa 2009

Skd: Leszno

   

Wysany: 2011-01-08, 13:27   

Uesugi napisa/a:

Trzeba bardzo uważać na dane z okresu wojny domowej z Hiszpanii, dane ofiar oczywiście, bo są najzwyczajniej w świecie zakłamane.


Taa zaciekawiło mnie to skąd akurat Ty wiesz, ze te dane są zakłamane? A może ilość "ofiar" Stalina również jest zakłamana, a łagry wcale nie istniały?
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Doczy: 13 Pa 2008

   

Wysany: 2011-01-08, 13:33   

Fedorowicz, naprawdę nie dopuszczasz do siebie faktu, że Józef na zakrwawione ręce?
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2011-01-08, 13:34   

Fedorowicz napisa/a:

I wzajemnie.Wysil się i napisz coś na temat,ale nie mój,tylko podany na forum.


Z Wikipedii:
Przez wiele lat propaganda PRL-u oraz oficjalna wersja w podręcznikach szkolnych do historii, szczególnie powstających do 1956 roku, usiłowała przedstawić powstanie warszawskie jako nieodpowiedzialną decyzję, która spowodowała niewyobrażalne szkody i nie miała większego znaczenia militarnego, niejednokrotnie zawyżając liczbę ofiar walk w Warszawie i podważając kompetencje dowódców walk w stolicy. Nie wspominano o tym, iż Armia Czerwona z polecenia Józefa Stalina w dniach 5 i 6 sierpnia 1944 wstrzymała atak na miasto ze względów politycznych[32] oraz przez 44 dni (pierwsze zrzuty radzieckiego uzbrojenia nastąpiły dopiero 13 i 14 września 1944[33]), mimo wielokrotnie składanych obietnic, nie udzieliła żadnej pomocy wojskowej powstańcom warszawskim, chcąc w ten sposób doprowadzić do zniszczenia organizacji niepodległościowych przeciwnych planom ZSRR w stosunku do Polski. Józef Stalin odmówił również zgody na wykorzystanie lotnisk na terenie ZSRR (rejon Doniecka i Zaporoża), z których dokonywane były w 1944-1945 regularne wahadłowe naloty na III Rzeszę bombowców RAF i USAF, do lądowania samolotów alianckich z pomocą dla powstania[34], ani nawet zgody na lądowanie za linią frontu niemiecko-sowieckiego za Wisłą samolotów RAF, dostarczających zrzuty dla miasta, w przypadku ich uszkodzenia przez niemieckie lotnictwo lub artylerię przeciwlotniczą.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Doczy: 02 Pa 2009

Skd: £dz

   

Wysany: 2011-01-08, 13:34   

Cytat:

Taa zaciekawiło mnie to skąd akurat Ty wiesz, ze te dane są zakłamane? A może ilość "ofiar" Stalina również jest zakłamana, a łagry wcale nie istniały?


Wczytaj się o czym piszę, chodzi mi o ilość ofiar wywołanych tzw. "białym terrorem". W porównaniu do tego co tam lewacy wyprawiali to frankiści byli niewinni jak dzieci.

Cytat:

W II wojnie światowej wywołanej przez hitlerowskie Niemcy zginęło kilkadziesiąt milionów ludzi.Hiszpania i Włochy rządzone przez reżimy Mussoliniego i Franco walczyły po stronie hitlerowców.


Nawet historii nie znasz, bo Franco nie walczył po stronie hitlerowców.

Cytat:

Rząd frankistowski dokonał w ciągu kilku lat po zakończeniu wojny domowej 192.684 egzekucji więźniów. 1935-1936.Podczas dyktatury Mussoliniego budowano obozy koncentracyjne.Włochy napadły na Abisynię w 1935 r.Wojska włoskie dopuściły się szeregu zbrodni, takich jak używanie broni chemicznej (gaz musztardowy i fosgen).


Podczas wojny domowej lewackie bojówki wspierane przez wujka Stalina masowo mordowały ludność cywilną, a najbardziej upodobały sobie gwałty i mordy na zakonnicach i na całym klerze. Ofiary to setki tysięcy ludzi. Chcesz się czegoś sensownego dowiedzieć to poczytaj Chodakowskiego chociażby. Aha Mussolini nigdy tak naprawdę nie prowadził rasistowskiej polityki, chronił żydów, miał nawet kochankę żydowskiego pochodzenia. Ty kolego nawet nie odróżniasz faszyzmu od nazizmu.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Doczy: 06 Sty 2011

   

Wysany: 2011-01-08, 13:39   

Uesugi napisa/a:

Moim zdaniem .. za mordy w Hiszpanii podczas wojny domowej .. sługusy Stalina... Franco nie współpracował potem z Hitlerem.

Reżim Franco współpracował z Hitlerem,to fakt historyczny.Po stronie hitlerowców walczyła formacja hiszpańska SS,Błękitna Dywizja (hiszp. La División Azul, niem. Blaue Division) lub 250 hiszpańska dywizja.Przez Trybunał Międzynarodowy SS została uznana za organizację zbrodniczą.
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Doczy: 02 Pa 2009

Skd: £dz

   

Wysany: 2011-01-08, 13:43   

Boże, to była dywizja ochotnicza. Pojmujesz różnicę? Franko nie prowadził POLITYKI zgodnej z hitlerowską. Chronił żydów, nie chciał atakować brytyjskiego Gibrartaru. To są FAKTY historyczne.
Odnośnie Stalina i jego zbrodni, powiedz nam kto zlecił wymordowanie polskich oficerów w Katyniu? Bo to moze być ciekawa interpretacja.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

TQIT  

VIP


Doczy: 22 Gru 2008

   

Wysany: 2011-01-08, 13:47   

Uesugi napisa/a:

Odnośnie Stalina i jego zbrodni, powiedz nam kto zlecił wymordowanie polskich oficerów w Katyniu? Bo to moze być ciekawa interpretacja.


I kto w ZSRR w latach 30. prowadził terror.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Doczy: 13 Pa 2008

   

Wysany: 2011-01-08, 13:52   

Głupio gadacie. Józek był dobry, Adolf był zły.

Cytat:

umieszczeni obok swojego przeciwieństwa,Hitlera jako równoważni mu "zbrodniarze"

 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Doczy: 06 Sty 2011

   

Wysany: 2011-01-08, 14:00   

Uesugi napisa/a:

..to frankiści byli niewinni jak dzieci..
Ty kolego nawet nie odróżniasz faszyzmu od nazizmu.

Powoli,powoli,drogi kolego.Odnoś się do tematu,a nie do mojej osoby metodą "wszy na grzebieniu".Na terenach okupowanych przez nacjonalistów szalał terror wobec ludności cywilnej. O masowych mordach dokonywanych przez faszystów dane z kilku miast i prowincji. Do września 1937 roku w samej Sewilli zamordowano 30 000 osób, a w prowincji sewilskiej - 60 000 osób, w Saragossie - 25 000 osób, w prowincji Badajoz 20 000, w prowincji Malaga - 18 000, Zamorra - 6000, w prowincji Toledo - 6000.
Rok 1937
21.2.1937 roku, nawiązuje się komitet nie interwencji, w skład którego weszły:
Wlk. Brytania,Francja,Portugalia,ZSRR,Włochy,III Rzesza.
Ich celem miała być morska i lądowa blokada Hiszpanii, tak by nikt nie interweniował i nie wspierał którejś ze stron. W rzeczywistości, komitet "nie interwencji", spowodował dosyć duże dostawy broni z Niemiec i Włoch dla Hiszpańskich nacjonalistów, natomiast brak większego wsparcia dla Republiki oraz rewolucjonistów. Dopiero w marcu 1937 roku, Józef Stalin ogłosił, że czuje się zobowiązany do ingerowania w Hiszpanii w związku z ingerencją Hitlera i Mussoliniego.Co do definicji "nazizmu",to powstała ona na początku, aby wyszczególnić faszyzm hitlerowski,ale później propaganda zaczęła używać tego pojęcia do wybielania faszyzmu,który był zjawiskiem znacznie szerszym w innych państwach,ale równie zbrodniczym jak w przypadku III Rzeszy.Ja znam te definicje,ale na zasadzie rozumienia ich sensu,a nie niewolniczego obowiązku ich używania,kiedy chce tego lokalna "poprawność".

[ Dodano: 2011-01-08, 14:07 ]

stubarwny napisa/a:

Fedorowicz, naprawdę nie dopuszczasz do siebie faktu, że Józef na zakrwawione ręce?

Na burżuazyjnych plakatach propagandowych.

Cytat:

..jako nieodpowiedzialną decyzję, która spowodowała niewyobrażalne szkody i nie miała większego znaczenia militarnego


Tak właśnie było,przeciwko powzięciu decyzji powstania wypowiadali się gen.Anders i gen.Fieldorf Nil.a więc nawet prawicowcy,nie tylko lewica.
 

Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2011-01-08, 14:18, w caoci zmieniany 1 raz  

v3go  

User

urodzony w Espana



Imię: Juan

Doczy: 02 Sty 2011

   

Wysany: 2011-01-08, 14:09   

Kim Joung Il ? Sadysta, który męczy koreańców północnych i niszczy świat. On jest tak samo poryty jak to państwo. :kwasny:
_________________
http://pl.20dollars2surf.com/?ref=220523
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2011-01-08, 14:11   

Fedorowicz napisa/a:

Na burżuazyjnych plakatach propagandowych.


Sądziłem, że myśl PRL-u umarła śmiercią naturalną.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Doczy: 02 Pa 2009

Skd: £dz

   

Wysany: 2011-01-08, 14:11   

Cytat:

Powoli,powoli,drogi kolego.Odnoś się do tematu,a nie do mojej osoby metodą "wszy na grzebieniu".Na terenach okupowanych przez nacjonalistów szalał terror wobec ludności cywilnej. O masowych mordach dokonywanych przez faszystów dane z kilku miast i prowincji. Do września 1937 roku w samej Sewilli zamordowano 30 000 osób, a w prowincji sewilskiej - 60 000 osób, w Saragossie - 25 000 osób, w prowincji Badajoz 20 000, w prowincji Malaga - 18 000, Zamorra - 6000, w prowincji Toledo - 6000.
Rok 1937


Tak jak pisałem, odsyłam do literatury. Np. Zagrabiona pamięć: wojna w Hiszpanii.
Dalej, napisałeś że Franco walczył po stronie hitlerowców wiec teraz sianem sienie wykręcaj. To hitlerowcy zrobili sobie w Hiszpanii poligon, ot co. Poza tym zauważyłem że stosujesz bardzo wygodny sposób rozmowy, mianowicie ignorowanie faktów, manipulowanie nimi oraz nieodpowiadanie na pytania. Poza tym nadal udowadniasz nam że nie potrafisz odróżnić faszyzmu od nazizmu, bo różnice są znaczne.
To co z tym Katyniem? Kto jest winny śmierci milionów Ukraińców podczas kolektywizacji? Kto rozpętał terror 1937 roku? Kto kazał zamordować Trockiego, Bucharina, Zinowiewa, Tuchaczewskiego, Kirowa itd? Kto budował łagry?
W ogóle uważam, że negowanie zbrodni komunistycznych powinno być karane, bo to co się wyprawia to przechodzi ludzkie pojęcie. Propagowanie tego tak samo, bo jak widzę gówniarza z Che na klacie, albo z sierpem i młotem to mam ochotę zatłuc gołymi rękoma.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Doczy: 06 Sty 2011

   

Wysany: 2011-01-08, 14:25   

Uesugi napisa/a:

.. to mam ochotę zatłuc gołymi rękoma.

To potwierdza wiarygodność twoich argumentów,naziolku.A ja myśłałem,że skini atakują głównie z bani lub glana ? Poza tym-jakieś dowody,źródła historyczne,dokumentacja naukowa czy tylko prawicowa propaganda ?A wiesz o tym,że groźba pozbawienia życia to poważne przestępstwo ? Jesteś chuliganem ? :-D
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com