Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2014-02-25, 13:57   

ziomek co Ty pieprzysz za głupoty? Co jest takiego ryzykownego w byciu lekarzem? hirurg to rozumiem..
pediatra? szkoda na to studiow, wiesz ile on zarabia? Z reszta na panstwowce tak kolorowo nie jest z zadnym lekarzem ale zawwsze mozna cos prywatnie otworzyc

Informatyka = na studiach trzeba zapier*alać jak po*ebany? :mrgreen: Tu nie ma nic do sądzenia bo to jest wiedza ogólnodostępna każdy może iść na kurs, albo do szkoly policealnej malo tego jak jestes zdolny to sam sie tego nauczysz.
I po drugie możliwe że trzeba mieć inżyniera jak nie wiesz to nie zmyslaj :-D wejdz sobie na jakas oferte pracy i sprawdz czy ich rzeczywiscie inzynier obchodzi, czy dobry programista
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

adek 20  

Stały User

Optymista


ImiÄ™: Adrian

Wiek: 29

Do³±czy³: 20 Lut 2014

Sk±d: Mazowsze

   

Wys³any: 2014-02-25, 14:59   

poszukiwaczka napisa³/a:

na pewno lekarz i prawnik, poza dobrą pensją biorą w łapę na każdym kroku :/



Nie każdy lekarz czy prawnik bierze w łape. Nie rozprzestrzeniaj stereotypów. Dużo ludzi jest z powołaniem którzy nigdy nie wezmą.
_________________
Nie marz o sukcesie,
Tylko ciężko na niego pracuj
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2014-02-25, 15:53   

Sądzę, że zarobki lekarza, czy prawnika, to niezwykle śmieszne zarobki w przeciwieństwie do doradcy finansowego.
_________________
W miękkim futrze kota
 

habajdziok  

User

Cichy pesymista



Imię: Michał

Wiek: 28

Do³±czy³: 19 Lut 2014

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2014-02-25, 19:12   

Jeżeli chcesz mieć dużo kasy i nie robić nic - zostań politykiem. Nie musisz mieć wykształcenia, możesz być nawet spawaczem :)

A tak serio to radzę celować w bankowość, finanse. Trzeba w miarę znać się na matematyce. Ale jeżeli np. skończysz studia ekonomiczne i jakimś cudem uda ci się zostać prezesem rady nadzorczej w jakieś międzynarodowej spółce, to będziesz mógł spać na pieniądzach.
Zresztą zwykły księgowy w średniej firmie zarabia około 2-3 tys. A główny księgowy to już nawet okolice 6-7 tys.
_________________

 

skejCiK  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Mar 2010

   

Wys³any: 2014-02-25, 19:30   

krul umiÅ‚owany napisa³/a:

ziomek co Ty pieprzysz za głupoty? Co jest takiego ryzykownego w byciu lekarzem? hirurg to rozumiem..



Chirurg*

Miałem na myśli lekarzy wykonujących ryzykowne operacje w wyniku czego może ponieść konsekwencje w postaci duchowej czy jak to nazwać. Po prostu nie byle kto potrafi być spokojny gdy stawką jest ludzkie życie.

krul umiÅ‚owany napisa³/a:

pediatra? szkoda na to studiow, wiesz ile on zarabia? Z reszta na panstwowce tak kolorowo nie jest z zadnym lekarzem ale zawwsze mozna cos prywatnie otworzyc



Przynajmniej ma pewną robotę i może otworzyć, jak wspomniałeś, prywatny gabinet. A wielu tak robi.

krul umiÅ‚owany napisa³/a:

Informatyka = na studiach trzeba zapier*alać jak po*ebany?



Jestem studentem informatyki na jednej z Politechnik gdzie z 300 zaczynających wychodzi z inżynierem tylko ~60. Trzeba zasłużyć.

krul umiÅ‚owany napisa³/a:

Tu nie ma nic do sądzenia bo to jest wiedza ogólnodostępna każdy może iść na kurs, albo do szkoly policealnej malo tego jak jestes zdolny to sam sie tego nauczysz.



"Najczęściej spotykane wytyczne względem kandydatów do kursu PLC to: wykształcenie średnie lub wyższe, ogólna wiedza techniczna, doskonała znajomość obsługi komputera oraz elementarna znajomość przekaźnikowych systemów sterowania."
źr.http://emt-systems.pl/faq-plc/jakie-wymagania-trzeba-spelniac-aby-przystapic-do-kursu-programowania-plc-siemens.html

Punkt - ogólna wiedza techniczna. Zalecam zapoznanie się z materiałami z przedmiotu Architektura Systemów Komputerowych - jeśli się nauczysz tego samemu, gratuluję.

krul umiÅ‚owany napisa³/a:

I po drugie możliwe że trzeba mieć inżyniera jak nie wiesz to nie zmyslaj wejdz sobie na jakas oferte pracy i sprawdz czy ich rzeczywiscie inzynier obchodzi, czy dobry programista



No nie sądzę żeby wielu pracodawców tak dla "jajeczek" wpisywało sobie - wymagane wykształcenie wyższe :) Kto ma większe szanse - magister/inżynier czy osoba z certyfikatem i wykształceniem średnim? Wielu pracodawców wymaga znajomości co najmniej kilku języków, ceni sobie znajomość innych języków, doświadczenie i masę innych rzeczy która jest związana z informatyką a nie bezpośrednio z programowaniem.

Studia nie są po to żeby zaoszczędzić na kursie - studia są po to żeby posiąść obszerną wiedzę jaką jest informatyka. Po studiach i tak trzeba się doszkalać na różnych kursach ale jest z tym dużo łatwiej ponieważ:
a) ogarnia się programowanie jako rzecz ogólną, a nie programowanie w danym języku;
b) ogarnia się wszelakie kursy dużo szybciej;
c) wielu studentom zajęło koło 1,5 miesiąca na ogarnięcie śmiesznego języka jakim jest Pascal. Na zielono nigdy się nie nauczysz języka programowania, tu trzeba czuć programowanie.

Cytat:

Nie każdy lekarz czy prawnik bierze w łape. Nie rozprzestrzeniaj stereotypów. Dużo ludzi jest z powołaniem którzy nigdy nie wezmą.



Prawda. Co do prawników to ciężko żeby wzięli od kogoś łapówkę bo oni z zasady mają bronić klienta i za to im jest płacone. No chyba że sumka jest tak duża że aż warta ryzyka.

DeSade napisa³/a:

Sądzę, że zarobki lekarza, czy prawnika, to niezwykle śmieszne zarobki w przeciwieństwie do doradcy finansowego.



Sęk w tym że każdy w mojej rodzinie korzystał z usług lekarza, część z usług prawnika a nikt z usług doradcy finansowego.

[ Dodano: 2014-02-25, 19:32 ]

habajdziok napisa³/a:

A tak serio to radzę celować w bankowość, finanse. Trzeba w miarę znać się na matematyce. Ale jeżeli np. skończysz studia ekonomiczne i jakimś cudem uda ci się zostać prezesem rady nadzorczej w jakieś międzynarodowej spółce, to będziesz mógł spać na pieniądzach.

Zresztą zwykły księgowy w średniej firmie zarabia około 2-3 tys. A główny księgowy to już nawet okolice 6-7 tys.



Prawda. Tyle żeby zostać kimś w tym zawodzie trzeba mieć naprawdę farta, a w niektórych zawodach technicznych już można zgarnąć 4 tys netto jeszcze przed 30stką, nie wspominając że wciąż można się doszkalać i brać większe pieniądze za usługi.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-02-25, 19:40   

skejCiK napisa³/a:

Sęk w tym że każdy w mojej rodzinie korzystał z usług lekarza, część z usług prawnika a nikt z usług doradcy finansowego.


Niekoniecznie ma to przełożenie na rynek.
Z doradców finansowych i firm doradczych korzystają zwykle ludzie bardzo zamożni lub firmy o sporym kapitale - pan Rysiek z panem Heńkiem zamierzający uruchomić warsztat samochodowy inwestując 30tys. to margines. ;)
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2014-02-25, 20:10   

skejCiK napisa³/a:

Sęk w tym że każdy w mojej rodzinie korzystał z usług lekarza, część z usług prawnika a nikt z usług doradcy finansowego.



Sęk w tym, że z takich usług korzystają niezwykle duże korporacje.
_________________
W miękkim futrze kota
 

skejCiK  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Mar 2010

   

Wys³any: 2014-02-25, 22:07   

$karbówka napisa³/a:

Z doradców finansowych i firm doradczych korzystają zwykle ludzie bardzo zamożni lub firmy o sporym kapitale - pan Rysiek z panem Heńkiem zamierzający uruchomić warsztat samochodowy inwestując 30tys. to margines.



DeSade napisa³/a:

Sęk w tym, że z takich usług korzystają niezwykle duże korporacje.



No właśnie.
 

jula007  

Wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Cze 2010

   

Wys³any: 2014-02-26, 15:02   

mam trochę styczność z środowiskiem lekarskim, szczerze, kasa jest ale ile z tym idzie wyrzeczeń. Jest o wiele więcej przyjemniejszych zawodów, gdzie nie trzeba siedzieć w nocy na dyżurach,codziennie oglądać nowych przypadków, szkolić się całe życie, i zawsze jest to ryzyko, jeden błąd, brak podpisu i już można mieć sprawę w sądzie.Obecnie społeczeństwo jest bardzo inteligentne, błąd lekarski, uszczerbek na zdrowiu pacjenta,i wszystkie brudy są wykopywane, szpital płaci ogromne odszkodowanie i lekarz też ma wtedy problem.
A jak nie masz w rodzinie lekarza, to nie masz z czym startować i liczyć na ciepłą posadkę za fajne pieniądze u boku wuja czy ojca.

Adwokat, najgorsze co może byc. Swego czasu zauważyłam,że jest to najczęściej wybierany kierunek wśród ambitnych humanistów, taki prestiżowy. Student prawa, brzmi dumnie, ale tylko brzmi.Bez aplikacji jesteś nikim.A adwokatów jest pełno, tylko czekaja na telefony.Pewna dumna pani matka dwóch córek, studentek prawa powiedziła"W dzisiejszych czasach albo byc lekarzem albo isć na prawo", przykro mi było jak to powiedziła, bo jest w ogromnym błedzie, (a ja chwilowo poczułam sie gorsza trochę),ale z drugiej strony, kim jest student prawa, studiów zaocznych,prywatnych. :-x
 

anebis  

User



Wiek: 26

Do³±czy³: 29 Gru 2013

   

Wys³any: 2014-02-26, 18:58   

A mam takie pytanie do Was, ogarnia może ktoś technika organizacji reklamy? Bo zauważyłem, że jest opcja grafiki, którą ogarniam na myślę, że dobrym poziomie. Warto w to pójść i zostać np. freelancerem, może nie tylko freelancerem, ale czy da się na tym zawodzie jakąś przyzwoitą sumę zgarnąć?
 

Marcineq  

Stały User

Marcineq


ImiÄ™: Marcin

Wiek: 27

Do³±czy³: 10 Lut 2014

Sk±d: Koszalin

   

Wys³any: 2014-02-27, 11:15   

Po studiach oczywiście, że się da... Jednak technikum... Musiałbyś się zorientować nieco bardziej w tym temacie... Może popytać obecnych już uczniów?? Może rozmowa w sekretariacie czy z dyrekcją tej szkoły co oferują...

Jeśli faktycznie w technikum uczą w tym kierunku i nauczysz się sporo to... Jak najbardziej warto:D
 

anebis  

User



Wiek: 26

Do³±czy³: 29 Gru 2013

   

Wys³any: 2014-02-27, 14:27   

W tym problem, że to technikum jest w Poznaniu, a ja mieszkam ponad 100 km od niego. :-(
 

Markot

User


Do³±czy³: 29 Sty 2014

   

Wys³any: 2014-02-27, 16:19   

Zarabia dobrze ten, kto prowadzi własny biznes - unikasz pośredników w postaci pracodawcy. Wiadomo - musisz poświęcić mnóstwo czasu i energii na to - zdecydowanie więcej niż pracując na etacie ale chyba warto mieć coś swojego.
_________________
kruk firma
 

Marcineq  

Stały User

Marcineq


ImiÄ™: Marcin

Wiek: 27

Do³±czy³: 10 Lut 2014

Sk±d: Koszalin

   

Wys³any: 2014-02-27, 21:20   

Hmmm, cóż.. Ja wybrałem technikum znajdujące się 100km od mojej rodzinnej wsi... W sumie małego miasteczka...
Mieszkam w internacie i nie jest najgorzej:D
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2014-03-02, 13:32   

Poza tym wszystkim pytanie jest zle sformułowane, co z tego ze dobrze zarabia prezes banku skoro nigdy nim nie zostaniesz? Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę popyt i podaż danego stanowiska...
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com