Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

fog777  

Stały User



Do³±czy³: 31 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-03-20, 07:32   

poem sometimes napisa³/a:

Czyli Twoim zdaniem wiersz napisany przez gimnazjalistę z okazji Walentynek, banalny, śmieszny, ma taką samą wartość co erotyk Leśmiana? Napisz, jestem ciekaw, bo to dość osobliwe podejście.



Wydawało mi się, że jesteś na tyle inteligentny, żeby zrozumieć co miałem na myśli, nie wiem w jakim celu przywołujesz tu jakieś nie związane z tematem porównania o tekstach z okazji walentynek czy erotyki Leśmiana, wyjaśnij mi może jak to się łączy z tematem na który dyskutujemy.

poem sometimes napisa³/a:

Sam nie lubię Libera, ale rapuje lepiej od jakiegoś Jędkera i paru innych, którzy nic poza farmazonami o szczerym rapie nie mają słuchaczowie do przekazaniu, a rapują koślawo i nieudolnie, no ale najważniejsze, że to z serca nie?



Nie słucham Jędkera, więc nie będę się wypowiadał na temat tego człowieka, a co do tych ,,paru innych" to nie wiem kogo masz na myśli, więc nie bardzo wiem co Ci odpowiedzieć.

Poza tym zauważam, że zbytnio wymądrzasz się na temat związany z muzyką rap. Rozumiem, że pewnie interesujesz się tym i to dość mocno, dlatego wtrącasz swoje zdanie gdzie popadnie (mam na myśli głownie temat z twórczością Stracho) ale nie będziesz mi narzucał zdania o tym co jest dobre, co jest kiczowate, jaki tekst jest o farmazonach a jaki jest ,,świetny" i oryginalny, bo nie jesteś żadnym autorytetem w tej dziedzinie dla mnie.

Cytat:

Ja nie prowokuję, napisałem swoje zdanie, a poniżej je uzasadniłem. Jeśli podeprzesz argumentami twierdzenie, że ja piszę bzdury, to się nie obrażę na takie słowa.



Swoje zdanie można także wyrażać w sposób kulturalny i to, że Ty próbujesz mnie obrazić (a daleko Ci do tego), nie oznacza wcale tego, że mam brać przykład z Ciebie o ,,odpłacać" Ci tym samym, bo nie widzę w tym najmniejszego sensu.
 

easy  

Hiper wymiatacz



Wiek: 33

Do³±czy³a: 02 Lut 2009

Sk±d: pomorze

   

Wys³any: 2009-03-20, 08:25   

poem sometimes napisa³/a:

Nie słuchasz za dużo rapu, prawda?



lubie rap, słucham.. nie uważam sie za jakąś znawczynie, ale nie jestem głucha i co niego moge stwierdzić:)

poem sometimes napisa³/a:

Prawda jest taka, że robi to lepiej niż niektórzy szanowani raperzy, pod względem warsztatu nie jest jakiś tragiczny.



matko świeta.. co ty piszesz? ;D
powiem tak.. nie musze sie zbytnio znać na rapie, żeby zauważyć, że z Libera zrobił sie typowy popowy produnt, który zarabia sobie jakieś pewne pieniądze, a niedługo słuch o nim zaginie i pójdzie w niepamięć..

btw. jakich szanowanych raperów masz na mysli?
_________________
be high, fly away..
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-20, 09:18   

fog777 napisa³/a:

Wydawało mi się, że jesteś na tyle inteligentny, żeby zrozumieć co miałem na myśli, nie wiem w jakim celu przywołujesz tu jakieś nie związane z tematem porównania o tekstach z okazji walentynek czy erotyki Leśmiana, wyjaśnij mi może jak to się łączy z tematem na który dyskutujemy.



Dziękuję, zrozumiałem. Wydawało mi się, że jesteś na tyle inteligentny, żeby zrozumieć moją analogię, ale skoro nie, to tłumaczę. Napisałeś

fog777 napisa³/a:

Szczery przekaz = dobry tekst (generalnie)



Idąc Twoim tokiem rozumowania wystarczy, żeby przekaz był szczery, by określić tekst mianem dobrego. A zatem jeśli gówniarz napisze banalny, głupi wiersz, ale szczery, to czy jest równie dobry, jak erotyk choćby Leśmiana (a nawet może i lepszy, bo nigdy się nie dowiesz, czy Leśmian napisał swój utwór ze szczerego serca)?
Ludzie, zrozumcie, że autentyczność, szczerość nie musi być żadnym wyznacznikiem wartości dzieła, a podmiot liryczny (bo rap to wypowiedź liryczna, jakby nie patrzeć) nie musi być utożsamiana z autorem :]

fog777 napisa³/a:

Nie słucham Jędkera, więc nie będę się wypowiadał na temat tego człowieka, a co do tych ,,paru innych" to nie wiem kogo masz na myśli, więc nie bardzo wiem co Ci odpowiedzieć.



No to skoro nie znasz Jędkera, to daj mi odpowiedź kogo słuchasz, bo mam obawy, że z powodu tego, że niektórych raperów nie znasz - nie będę Ci w stanie wyjaśnić do końca moich racji

fog777 napisa³/a:

Poza tym zauważam, że zbytnio wymądrzasz się na temat związany z muzyką rap. Rozumiem, że pewnie interesujesz się tym i to dość mocno, dlatego wtrącasz swoje zdanie gdzie popadnie (mam na myśli głownie temat z twórczością Stracho) ale nie będziesz mi narzucał zdania o tym co jest dobre, co jest kiczowate, jaki tekst jest o farmazonach a jaki jest ,,świetny" i oryginalny, bo nie jesteś żadnym autorytetem w tej dziedzinie dla mnie.



To fajnie, ale odróżniaj wymądrzanie się od dyskusji. Uważasz, że się wymądrzam, bo piszę coś ponad to, że coś mi się podoba albo nie? ¯e to argumentuję? No cóż, taka jest według mnie idea dyskusji, wybacz. I nigdzie nie próbuję Ci narzucać swojego zdania :-o

fog777 napisa³/a:

Swoje zdanie można także wyrażać w sposób kulturalny i to, że Ty próbujesz mnie obrazić (a daleko Ci do tego), nie oznacza wcale tego, że mam brać przykład z Ciebie o ,,odpłacać" Ci tym samym, bo nie widzę w tym najmniejszego sensu.



To Ty próbujesz mnie obrazić, sugerując, że nie dyskutuję kulturalnie ;) Otóż nie mam sobie nic do zarzucenia, nie muszę Cię głaskać po główce kiedy się spieramy, ale też nigdzie Cię nie atakuję, co najwyżej rzeczy, które piszesz.

[ Dodano: 2009-03-20, 09:21 ]

easy napisa³/a:

lubie rap, słucham.. nie uważam sie za jakąś znawczynie, ale nie jestem głucha i co niego moge stwierdzić:)



Tym bardziej przykre, że nie umiesz spojrzeć obiektywnie ;)

easy napisa³/a:

matko świeta.. co ty piszesz? ;D
powiem tak.. nie musze sie zbytnio znać na rapie, żeby zauważyć, że z Libera zrobił sie typowy popowy produnt, który zarabia sobie jakieś pewne pieniądze, a niedługo słuch o nim zaginie i pójdzie w niepamięć..



Ale mnie nie chodzi o to, o czym rapuje, ale jak to robi. Umie nieźle nawijać, tego się nie zapomina nawet robiąc pop, czy Ci się to podoba, czy nie ;)

easy napisa³/a:

btw. jakich szanowanych raperów masz na mysli?



Właśnie takich ludzi jak Jędker, czy inne fajtłapy typu Hemp Gru, Dixon 37, Fundacja, Firma i reszta tych ulicznych mądrali, którzy nie potrafią trafić w bit.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

fog777  

Stały User



Do³±czy³: 31 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-03-20, 09:51   

Cytat:

Idąc Twoim tokiem rozumowania wystarczy, żeby przekaz był szczery, by określić tekst mianem dobrego. A zatem jeśli gówniarz napisze banalny, głupi wiersz, ale szczery, to czy jest równie dobry, jak erotyk choćby Leśmiana (a nawet może i lepszy, bo nigdy się nie dowiesz, czy Leśmian napisał swój utwór ze szczerego serca)?
Ludzie, zrozumcie, że autentyczność, szczerość nie musi być żadnym wyznacznikiem wartości dzieła, a podmiot liryczny (bo rap to wypowiedź liryczna, jakby nie patrzeć) nie musi być utożsamiana z autorem :]



O matko. Jeśli piszę, że generalnie szczery przekaz = dobry tekst to nie oznacza wcale, że ZAWSZE tak jest. Generalnie, w większości przypadków. Ale nie zawsze. Dlatego też Twoje porównania są beznadziejne i nie trafione, rozumiesz?

poem sometimes napisa³/a:

podmiot liryczny (bo rap to wypowiedź liryczna, jakby nie patrzeć) nie musi być utożsamiana z autorem :]



Nigdzie tak nie napisałem, trochę za bardzo się zapędzasz chyba.

poem sometimes napisa³/a:

No to skoro nie znasz Jędkera, to daj mi odpowiedź kogo słuchasz, bo mam obawy, że z powodu tego, że niektórych raperów nie znasz - nie będę Ci w stanie wyjaśnić do końca moich racji



I znowu. Nigdzie nie napisałem, że nie znam. Gdybym napisał ,,nie słucha£EM" to okej, ale tak nie było. Wybacz, że czepiam się jakby nie było słówek, ale te słówka jednak zbyt mocno zmieniają sens wypowiedzi, żeby je pominąć. :p

Cytat:

To fajnie, ale odróżniaj wymądrzanie się od dyskusji. Uważasz, że się wymądrzam, bo piszę coś ponad to, że coś mi się podoba albo nie? ¯e to argumentuję? No cóż, taka jest według mnie idea dyskusji, wybacz. I nigdzie nie próbuję Ci narzucać swojego zdania :-o



Idea dyskusji nie polega kolego na tym, że będziesz mi wmawiał i nie tylko mi, co jest dobre, a co nie, jaki raper jest dobry, a jaki słaby, który ma dobre teksty, a który słabe. Owszem, masz prawo wygłosić opinię na ten temat, ale to co robisz wygląda po prostu na to, że próbujesz narzucić swoje zdanie i nie liczysz się z tym, że ktoś ma inne zdanie niż Ty, takie, które Ci nie pasuje, bo uważasz, że się nie zna? Tak to wygląda. :-o
Znam się na tyle dobrze, że potrafię sam ocenić co mi się podoba, a co nie i Twoich wywodów nie potrzebuję. ;)
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-20, 10:13   

fog777 napisa³/a:

O matko. Jeśli piszę, że generalnie szczery przekaz = dobry tekst to nie oznacza wcale, że ZAWSZE tak jest. Generalnie, w większości przypadków. Ale nie zawsze. Dlatego też Twoje porównania są beznadziejne i nie trafione, rozumiesz?



Moje porównania są logiczne i wynikają z tego, co zasugerowałeś, tak więc o beznadziejność na Twoim miejscu oskarżałbym ich źródło ;) Bo w tym wypadku Twoje słówko generalnie oznacza tyle co rzadko.

fog777 napisa³/a:

Nigdzie tak nie napisałem, trochę za bardzo się zapędzasz chyba.



Oczywiście, że nie, ja tak napisałem :-o Przedstawiłem swoją opinię na temat autentyczności jako czynnika wartościującego twórczość rapera, w opozycji do Twojego twierdzenia, że szczerość jest najważniejsza. Polecam.

fog777 napisa³/a:

I znowu. Nigdzie nie napisałem, że nie znam. Gdybym napisał ,,nie słucha£EM" to okej, ale tak nie było. Wybacz, że czepiam się jakby nie było słówek, ale te słówka jednak zbyt mocno zmieniają sens wypowiedzi, żeby je pominąć. :p



Skoro słuchałeś, to powinieneś umieć się wypowiedzieć, bo jeżeli tego nie robisz, to całkowicie logicznie zakładam, że nie znasz jego kawałków.

fog777 napisa³/a:

Idea dyskusji nie polega kolego na tym, że będziesz mi wmawiał i nie tylko mi, co jest dobre, a co nie, jaki raper jest dobry, a jaki słaby, który ma dobre teksty, a który słabe.



Polega na tym, że nasze zdania się różnią i próbujemy nawzajem się do nich przekonać, nie wiedziałeś? :-o Używamy argumentów, żeby poprzeć swoje racje i uświadomić przeciwnika o słuszności swoich racji.

fog777 napisa³/a:

Owszem, masz prawo wygłosić opinię na ten temat, ale to co robisz wygląda po prostu na to, że próbujesz narzucić swoje zdanie i nie liczysz się z tym, że ktoś ma inne zdanie niż Ty, takie, które Ci nie pasuje, bo uważasz, że się nie zna? Tak to wygląda.



Gdybym nie szanował Twojego zdania, to nie trudziłbym się w pisaniu argumentów, tylko kazał Ci się np. zamknąć, bo nie masz racji.

fog777 napisa³/a:

Znam się na tyle dobrze, że potrafię sam ocenić co mi się podoba, a co nie i Twoich wywodów nie potrzebuję.



To nie rozumiem, po co dyskutujesz.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

fog777  

Stały User



Do³±czy³: 31 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-03-20, 20:47   

Hmm... Wiesz co? Trochę już się pogubiłem. :-P

Temat dotyczy Libera, Ty wypowiedziałeś swoje zdanie na temat tego człowieka, ja też, więc nie wiem czy jest sens kontynuowanie tej trochę offtopowej dyskusji, bo i tak do niczego nie dojdziemy. Ani Ty nie przekonasz mnie do swoich racji, ani ja do swoich (zresztą wcale takiego zamiaru nie miałem, to Ty błędnie odbierasz moje zamiary jakobym próbował Cię do swojego zdania przekonać, a ja TYLKO wygłaszam swoją opinię i tyle :)), ale, że na mnie naskoczyłeś to się musiałem bronić, ale nie wydaje mi się, żeby ta rozmowa miała jakiś cel. ;)

W skrócie. Liber jest słabym raperem, to co tworzy do mnie nie trafia, poza tym uważam go za skomercjalizowanego buraka. Kropka. :wstyd:
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-20, 20:50   

fog777 napisa³/a:

W skrócie. Liber jest słabym raperem, to co tworzy do mnie nie trafia, poza tym uważam go za skomercjalizowanego buraka. Kropka.



Zgadzam się w 90%, a co do dyskusji, to Twój wybór :P
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

fog777  

Stały User



Do³±czy³: 31 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-03-20, 20:53   

Ano mój mój.
Nieprzyjemna atmosfera się zrobiła, a w takiej atmosferze głupio się rozmawia. :(
 

easy  

Hiper wymiatacz



Wiek: 33

Do³±czy³a: 02 Lut 2009

Sk±d: pomorze

   

Wys³any: 2009-03-21, 03:19   

poem sometimes napisa³/a:

Ale mnie nie chodzi o to, o czym rapuje, ale jak to robi.



akurat to o czym dany wykonawca rapuje jest ważne.. nie tylko technika sie liczy, ważne jest też tekst i to czy będzie umiał przekazać to w taki sposób, aby dotarło do słuchaczy.. i jedno i drugie świadczy o poziomie prezentowanym przez rapera..
Co mi po tym, że wykonawca będzie miał jakies warunki, jak jego teksty będą puste i praktycznie o niczym..

poem sometimes napisa³/a:

Umie nieźle nawijać, tego się nie zapomina nawet robiąc pop, czy Ci się to podoba, czy nie



nie wątpie, że sie nie zapomina.. ale najpierw trzeba umieć 'dobrze nawijać';)

poem sometimes napisa³/a:

Właśnie takich ludzi jak Jędker, czy inne fajtłapy typu Hemp Gru, Dixon 37, Fundacja, Firma i reszta tych ulicznych mądrali, którzy nie potrafią trafić w bit.



co do tego ich szanowania.. każdy wykonawca jest szanowany przez swoich fanów.. więc dla osób, które ich lubia będa dobrymi wykonawcami..
ale z racji tego, że rzeczywiście nie prezentują zbyt wysokiego poziomu, będą i tacy, dla których to co robią nie będzie niczym dobrym.. co za tym idzie szanować jako dobrych raperów ich nie będą..
_________________
be high, fly away..
 

Noele  

Wymiatacz



ImiÄ™: Natalia

Do³±czy³a: 14 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-20, 21:55   

A ja z wami się nie wdam w dyskusję, napiszę coś od siebie: Wg. mnie ktoś wymagający czegoś więcej od muzyki, nie będzie słuchał byle gniotu o słoneczku, bo mu się technicznie podoba. To tak jakby chwalić beznadziejny w przekazie wiersz, bo ma fajne rymy.
_________________
Bit wyznacza rytm mojego serca.
 

though  

Pogromca postów


Wiek: 30

Do³±czy³a: 28 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-03-20, 22:32   

liber pare lat temu miał w miare kawałki, a teraz to jakaś kaszana
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-03-21, 10:19   

Liber to dla mnie zwykłe hip-hopolo, zwykły cienias.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-22, 15:23   

easy napisa³/a:

akurat to o czym dany wykonawca rapuje jest ważne.. nie tylko technika sie liczy, ważne jest też tekst i to czy będzie umiał przekazać to w taki sposób, aby dotarło do słuchaczy.. i jedno i drugie świadczy o poziomie prezentowanym przez rapera..



Ok, ale jeśli potrafi świetnie rapować, nie ważne o czym, to nie możesz go nazwać słabym. I jeśli chcesz, to dyskutuj z tym, ale nie wiem za bardzo jak? :-o

Straho napisa³/a:

Liber to dla mnie zwykłe hip-hopolo, zwykły cienias.



tradycyjnie [*]
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

easy  

Hiper wymiatacz



Wiek: 33

Do³±czy³a: 02 Lut 2009

Sk±d: pomorze

   

Wys³any: 2009-03-22, 18:28   

poem sometimes napisa³/a:

Ok, ale jeśli potrafi świetnie rapować, nie ważne o czym, to nie możesz go nazwać słabym. I jeśli chcesz, to dyskutuj z tym, ale nie wiem za bardzo jak?



chyba sie nie zrozumieliśmy.. dobry raper moim zdaniem powinień umieć połączyć, to że potrafi dobrze rapować z dobrym tekstem, który zawiera jakiś przekaz..
co nie znaczy, że kogoś kto tylko świetnie rapuje uważam za słabego rapera, ale również nie znaczy, że jest dobry.. skoro dla Ciebie wartość tekstu nie ma wiekszego znaczenia, tylko patrzysz na technike to ok.. różne są gusta.. mi to akurat nie wystarcza..
_________________
be high, fly away..
 

Amelia  

Mega wymiatacz



Wiek: 33

Do³±czy³a: 22 Mar 2009

Sk±d: bdg

   

Wys³any: 2009-03-23, 14:46   

Ja go pamietam tylko z "Suczek". Byłam wtedy w 6 klasie i wszyscy się tym jarali xD
_________________
Wczoraj kwiatki sypała w kościele.
Dziś z kwiatków balsam smaruje po ciele.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com