Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Noele  

Wymiatacz



ImiÄ™: Natalia

Do³±czy³a: 14 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-16, 18:12   Liber

Co sądzicie o ostatniej twórczości Libera? Kiedyś całkiem dobry raper, a teraz.. Już nie wiem czy to nadal Hip-hop, czy jednak Pop? Chyba najłatwiej to uznać po prostu, jak to się mówi, za 'hip-hopolo'.
_________________
Bit wyznacza rytm mojego serca.
 

Karu$$ia ;*  

Wymiatacz

nowy avatar ^^



Do³±czy³a: 22 Lut 2009

Sk±d: z Bajki ^^

   

Wys³any: 2009-03-16, 18:16   

Noele napisa³/a:

czy jednak Pop?



pop :)

Noele napisa³/a:

Kiedyś całkiem dobry raper



Wcześniej o nim w ogóle nie słyszałam :)
_________________
[` jestem słońcem, Ty - wichurą, ogniem - ja, wodą - Ty...]

______________________________________
 

VITO  

Hiper wymiatacz

Król ShoutBox



Wiek: 31

Do³±czy³: 07 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-16, 18:26   

Noele napisa³/a:

'hip-hopolo'.


Precyzyjne określenie.
Ja tego leszcza nigdy nie lubiłem, wkurzał mnie każdym rymem.
Jak dla mnie to jest on dnem.
_________________
Zdarza mi się pisać głupoty...
 

FajnyNick ?  

Pogromca postów

Prezydent Forum



Wiek: 14

Do³±czy³: 12 Sty 2009

Sk±d: California

   

Wys³any: 2009-03-16, 19:49   

Poniektóre jego kawałki ujdą ;)
_________________
:cool: Słońce? Sam wybierz jak ma świecic Tobie. :cool:
 

Lena_no  

Pogromca postów

.'mama'.



ImiÄ™: Lena

Wiek: 34

Do³±czy³a: 15 Pa¼ 2008

Sk±d: Norwegia

   

Wys³any: 2009-03-17, 08:12   

Nie podoba mi siÄ™ jego styl ani teksty.
Jest dosyć słaby.
_________________
21.09.2009 11:35 52cm 3625g 
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-03-17, 11:50   

Coś by się znalazło 'miłego' dla ucha, ale większość mnie nie zadowala.
_________________
ona umrze martwa.
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-17, 13:09   

Nienawidzę tego kretyńskiego określenia "hip-hopolo" :-/

Muzycznie jest to pop z elementami rapu (bo on jest raperem), dla mnie niestrawne, zresztą nigdy za nim jako raperem nie przepadałem.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

easy  

Hiper wymiatacz



Wiek: 33

Do³±czy³a: 02 Lut 2009

Sk±d: pomorze

   

Wys³any: 2009-03-19, 18:53   

poem sometimes napisa³/a:

Muzycznie jest to pop z elementami rapu (bo on jest raperem)



raper jak sama nazwa wskazuje wykonuje rap, a nie jakis pop (w dodatku moim zdaniem nieudolny) z jego elementami.. tak więc jak dla mnie Liber raperem nie jest.. w stosunku do niektórych wykonawców nadużywa sie tego określenia..
_________________
be high, fly away..
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-19, 19:12   

easy napisa³/a:

raper jak sama nazwa wskazuje wykonuje rap, a nie jakis pop (w dodatku moim zdaniem nieudolny) z jego elementami.. tak więc jak dla mnie Liber raperem nie jest.. w stosunku do niektórych wykonawców nadużywa sie tego określenia.



Nie wiem, w którym miejscu definicji się gubisz, ale raper to ktoś, kto rapuje. On rapuje w kawałkach podchodzących pod pop, co niezaprzeczalnie czyni go raperem. Czy Mike Shinoda na płytach Linkin Park nie jest raperem? To ważne, żeby umieć takie rzeczy rozdzielać ;)
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

easy  

Hiper wymiatacz



Wiek: 33

Do³±czy³a: 02 Lut 2009

Sk±d: pomorze

   

Wys³any: 2009-03-19, 21:12   

poem sometimes napisa³/a:

On rapuje w kawałkach podchodzących pod pop, co niezaprzeczalnie czyni go raperem.



on raczej próbuje rapować, a nie to robi.. zreszta ten cały niby rap (czy też elementy rapu) przypomina mi to co sie produkuje w kiblu.. zreszta jak przy takich dobrych wykonawcach jak Eldo czy Ostry można nazwać raperem takiego Libera, który prezentuje tak niski poziom..
No ale każdy ma swoje zdanie na ten temat, moje jest takie i takie pozostanie:)
_________________
be high, fly away..
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-19, 21:44   

easy napisa³/a:

on raczej próbuje rapować, a nie to robi..



Nie słuchasz za dużo rapu, prawda? ;) Prawda jest taka, że robi to lepiej niż niektórzy szanowani raperzy, pod względem warsztatu nie jest jakiś tragiczny. O niebo lepszy od takiego Hemp Gru, zresztą większości tych ulicznych raperów, których niektórzy ubóstwiają.

easy napisa³/a:

zreszta ten cały niby rap (czy też elementy rapu) przypomina mi to co sie produkuje w kiblu.. zreszta jak przy takich dobrych wykonawcach jak Eldo czy Ostry można nazwać raperem takiego Libera, który prezentuje tak niski poziom..
No ale każdy ma swoje zdanie na ten temat, moje jest takie i takie pozostanie:)



No właśnie, może nie być w Twoim guście, ale bycia raperem mu nie odbierzesz, czy byś tego chciała, czy nie :-) No chyba, że sam się tego pozbawi i zacznie śpiewać np.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

fog777  

Stały User



Do³±czy³: 31 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-03-20, 06:36   

poem sometimes napisa³/a:

Prawda jest taka, że robi to lepiej niż niektórzy szanowani raperzy, pod względem warsztatu nie jest jakiś tragiczny. O niebo lepszy od takiego Hemp Gru, zresztą większości tych ulicznych raperów, których niektórzy ubóstwiają.



Prawda sobie może taka być tylko w tym wypadku to nie warsztat czyni rapera dobrym bądź słabym, bo w tej muzyce to akurat średnio się liczy, jak dla mnie liczy się szczerość przekazu, a tego liberowi brakuje. Oczywiście to moja subiektywna opinia, bo ktoś może powiedzieć, że to o czym liber rapuje do niego trafia. De gustibus... ;)
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-20, 06:53   

Jak dla mnie piszesz trochę bzdury. Szczerość przekazu? Przykro mi, ale nie. Jeśli ktoś jest szczery, ale nie ma talentu, to jest słabym raperem, koniec, kropka. Można się sprzedać, być obrzydliwie komercyjnym, ale jednocześnie pisać świetne teksty, bardzo dobrze je rapować i nadal jest się dobrym raperem. Przykre, ale musisz się pogodzić z tym, że większośc tych raperów ze szczerym przekazem jest zwyczajnie marnym, bo poza tym przekazem niewiele mają do zaoferowania. Oryginalność, to świadczy o klasie rapera ;)
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

fog777  

Stały User



Do³±czy³: 31 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-03-20, 07:03   

poem sometimes napisa³/a:

Oryginalność, to świadczy o klasie rapera ;)



Skomentuję tylko ostatnie Twoje zdanie, bo w zasadzie nie ma sensu reszty już. ;)

IMO każdy na swój sposób definiuję co jest dla niego najważniejsze w muzyce i nie potrzebne są tutaj definicje, że dobry raper to tylko taki, który jest oryginalny i ma dobry warsztat i cośtam jeszcze. Nie potrzebuję oryginalności i dobrego warsztatu, tekst ma po prostu do mnie trafiać, zmuszać mnie do tego bym się nad tym co raper przekazuję - zastanowił i przykro mi, ale mimo tego, że tak bardzo próbujesz bronić (i nawet podajesz jakieś tam argumenty dlaczego jest dobry) itp. - w moim mniemaniu - słabego gościa jakim jest Liber, nie zmieni to mojego zdania, że jest to po prostu słaby raper, koniec, kropka.

Szczery przekaz = dobry tekst (generalnie), wg Ciebie tak nie jest i okej, liczy się oryginalność (chyba, że co inne jest dla Ciebie wyznacznikiem dobrego tekstu, nie wnikam, nie musisz mnie uświadamiać) niech tak zostanie.

[ Dodano: 2009-03-20, 07:05 ]

poem sometimes napisa³/a:

Jak dla mnie piszesz trochÄ™ bzdury.



Aaa, i to, że wyrażam opinię, która nie zgadza się z Twoją, nie musisz od razu nazywać tego bzdurami. Ja to samo mógłbym powiedzieć o tym co Ty piszesz, bo też nie zgadzam się z Tobą, tylko po co prowokować?
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-20, 07:15   

fog777 napisa³/a:

Szczery przekaz = dobry tekst (generalnie)



Czyli Twoim zdaniem wiersz napisany przez gimnazjalistę z okazji Walentynek, banalny, śmieszny, ma taką samą wartość co erotyk Leśmiana? Napisz, jestem ciekaw, bo to dość osobliwe podejście.

Sam nie lubię Libera, ale rapuje lepiej od jakiegoś Jędkera i paru innych, którzy nic poza farmazonami o szczerym rapie nie mają słuchaczowie do przekazaniu, a rapują koślawo i nieudolnie, no ale najważniejsze, że to z serca nie? :]

fog777 napisa³/a:

Aaa, i to, że wyrażam opinię, która nie zgadza się z Twoją, nie musisz od razu nazywać tego bzdurami. Ja to samo mógłbym powiedzieć o tym co Ty piszesz, bo też nie zgadzam się z Tobą, tylko po co prowokować?



Ja nie prowokuję, napisałem swoje zdanie, a poniżej je uzasadniłem. Jeśli podeprzesz argumentami twierdzenie, że ja piszę bzdury, to się nie obrażę na takie słowa.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com