Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Sandraa  

Stały User


ImiÄ™: ...

Do³±czy³a: 30 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-05-30, 17:13   Liceum-->studia czy to sie opÅ‚aca?

Ostatnio rozmawiałam z wieloma znajomymi co są po studiach. I pojawiły się u mnie wątpliwości czy na pewno iść po liceum na to. Bo coraz więcej ludzi nie znajduję pracy po nich. Może dlatego, że jest zbyt duża liczba humanistów/ek. Z resztą chciałabym pracować w policji czy tam w ogóle przydają się studia bardziej trzeba liczyć na znajomych. Bo jak z mego środowiska słyszę to tylko tak tam można awansować na wyższy szczebel. Jak myślicie? Czy to w ogóle ma sens te całe studia? Teraz jest bardzo duże zapotrzebowanie na stare zawody. No i oczywiście co wy byście mi doradzili, planuję zdawać z wosu i gegry?
 

Avell  

Stały User

Wi(e)dzÄ…cy.



Wiek: 34

Do³±czy³: 24 Maj 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-05-30, 17:29   

ominąłeś najważniejsze.


A czy chciałbyś studiować?
 

lob0  

Stały User

Niemoralny Moralnie



ImiÄ™: Wojtek

Do³±czy³: 18 Kwi 2010

Sk±d: G.¦l±sk/Königshütte

   

Wys³any: 2010-05-30, 18:14   

Właśnie.Musisz osobie odpowiedzieć na cholernie proste pytanie czy chcesz. Jeżeli nie chcesz to poco się męczyć na uczelni?

Tak na prawdę jeszcze nikt konkretniej odpowiedzi na takie pytanie nie udzielił i prawdopodobnie nie udzieli bo PL w tej kwestii to dziwny kraj.

Jeszcze dużo czasu przed Tobą więc na pewno wiele pomysłów się narodzi, a wybór należał będzie tylko i wyłącznie do Ciebie i Twoich możliwości. My nie możemy ingerować w to kim będziesz i co będziesz robił w życiu, bo to za duża odpowiedzialność.
_________________
¦ląsk to nie tylko miejsce - a przede wszystkim klimat,symbole i ogromna historia tworzona przez ludzi.
 

Sandraa  

Stały User


ImiÄ™: ...

Do³±czy³a: 30 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-05-30, 18:59   

Dużo czasu mi nie pozostało 2 lata.Co do studiów to się boje nie chcę wydać pieniędzy na coś co mi nie da pracy. Pożyjemy zobaczymy. Dzięki.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-05-31, 09:22   

To zależy od Twoich priorytetów i tego,czy chcesz się ich podjąć.Nie musisz podejmować tej decyzji teraz.Osobiście uważam,że studia przede wszystkim powinny wiązać się z samorealizacją,rozwijaniem swoich zainteresowań,nie sposobem na zdobycie pracy.Jednakże jest to kwestia priorytetów danej osoby.
_________________
Drugs&hugs.
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-05-31, 16:46   

Aby awansować w policji trzeba mieć studia skończone. Zawsze tez pozostaje szkoła policyjna w Szczytnie.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

kaÅ›kuu  

User


Imię: Kaśka

Wiek: 29

Do³±czy³a: 03 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-06-03, 16:53   

miałam ten sam problem. ;] tylko, ja już teraz wiem co mnie interesuje i w jakim kierunku zamierzam się dalej rozwijać.
 

Zwai  

User

!Loża Szyderców!



Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lip 2010

Sk±d: £.

   

Wys³any: 2010-07-22, 20:47   

powiem tak , studia na chwilę obecną są zbędne jeśli ktoś chce naprawdę dobrze zarabiać :mrgreen: i to nie jest żart wcale :] o co chodzi się zastanawiacie ? ano oto że taki magisterek to później zarabia na kogoś (wielkiego grubego prezesa/szefa) a jak zaczyna mieć wonty to od razu wiuuu na bezrobocie. A co bez studiów ? ano już po samym gimnazjum można by było zarabiać krocie liczy się pomysł na własny biznes , o pieniądze tak bardzo się bać nie trzeba ( tak zwane dotacje z u.e. i inne takie łącznie można zyskać około 150 tyś) :-) tyle na ten temat.
Epic END.

[ Dodano: 2010-07-22, 21:00 ]
generalnie to mi z głowy wyleciało :) ale od czego są robole :mrgreen:
_________________
Ludzie uwaga !!
Osobnik ten wypalił fajkę z chamoziela i wypił prostakodrinka
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-07-23, 10:21   

Zwai napisa³/a:

ano już po samym gimnazjum można by było zarabiać krocie liczy się pomysł na własny biznes ,


No, bo po gimnazjum masz strasznie wielką wiedzę na temat prowadzenia własnego interesu ;p
 

violin  

User



Wiek: 33

Do³±czy³a: 30 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-07-23, 11:20   

decydując się na liceum trzeba się liczyć z tym, że trzeba iść poźniej dalej, bo po liceum zostajesz z niczym.chłopak może jeszcze znaleźć pracę fizyczną, ale dziewczyna ma tylko maturę, która dla pracodawców nie jest taka ważna, wolą kogoś z konkretnym zawodem. Jeśli nie chcesz studiować a interesuje cię policja to czemu nie, ale tam też trzeba się uczyć, żeby coś osiągnąć same znajomości wszystkiego nie załatwią.

Sandraa napisa³/a:

Bo coraz więcej ludzi nie znajduję pracy po nich.


to pojęcie względne. Wszystko zależy od kierunku i miejsca a czasem po prostu szczęścia
_________________
Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem.
 

Aerien  

Wymiatacz

NewBorn



ImiÄ™: Agnieszka

Wiek: 30

Do³±czy³a: 27 Wrz 2009

Sk±d: Waszafa

   

Wys³any: 2010-07-23, 11:31   

Myślę, że lepiej iść na studia. W pewnych momentach lepiej żałować, że coś się zrobiło niż żałować, że zaprzepaściło się taką szansę. :]
_________________
Jakubie, zrób mi loda!
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2010-07-23, 12:15   

Aerien napisa³/a:

W pewnych momentach lepiej żałować, że coś się zrobiło niż żałować, że zaprzepaściło się taką szansę.


No właśnie;). Każdy kij ma dwa końce. Można też żałować, że na studia się poszło;).

violin napisa³/a:

czasem po prostu szczęścia


Chyba najwięcej zależy jednak od tego i od Twojej umiejętności radzenia sobie w życiu.
Nie mniej jednak warto iść na studia.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com