Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

krzysztof1

Stały User


Do³±czy³: 02 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-02, 17:48   Liczba miliarderów na ¦wiecie roÅ›nie.

Oxfam podkreśla rosnące dysproporcje pomiędzy światem bogatych i biednych. Setki milionów ludzi żyją w skrajnej nędzy, bez opieki zdrowotnej i edukacji, a bogacze nadal gromadzą swój majątek.
Rośnie liczba miliarderów.
W raporcie pt. "Even it Up: Time to End Extreme Inequality" podkreśla się, że pomiędzy 2012 a 2013 rokiem 85 najbogatszych osób na świecie pomnażało swój majątek o 668 mln dolarów dziennie. To pół miliona dolarów na minutę.
W styczniu Oxfam opublikował raport, z którego wynika, że bogactwo 85 najbogatszych ludzi na świecie jest równe zbiorowemu bogactwu najbiedniejszej połowy ludności na Ziemi. Ekstremalne nierówności są barierą dla dobrobytu większości ludzi na planecie. Nierówność utrudnia wzrost, psuje politykę, tłumi możliwości i pogłębia dyskryminację, szczególnie wobec kobiet - podkreśla Winnie Byanyima, dyrektor w Oxfam.
Raport Oxfam jest otwarciem nowej kampanii, która ma skłonić światowych przywódców do zapewniania biedniejszym bardziej sprawiedliwych warunków egzystencji. A co wy o tym wszystkim myślicie, o ludziach którzy stworzyli system na ¦wiecie, który im przynosi ogromne bogactwo teraz w demokracji, a innym życie w biedzie na skutek takiego działania.

0
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2015-05-02, 17:56   

ja sadze tyle ze jesli ktos sobie uczciwie cos wypracuje, to niech ma wiecej od biednych. Taki gates czy jobs z tego co wiem zaczynali od 0. Natomiast wiekszosc tych pseudo miliarderow doszla do hajsu w wiadomy sposob i mimo wladzy ktora maja rozprzestrzeniaja ku*estwo ;o

ale jednostki nic z tym nie moga zrobic, a tlum rowniez nie zawsze jest skory do buntow, wezmy za przyklad koree pln
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

krzysztof1

Stały User


Do³±czy³: 02 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-02, 18:30   

krul umiÅ‚owany napisa³/a:

ja sadze tyle ze jesli ktos sobie uczciwie cos wypracuje, to niech ma wiecej od biednych. Taki gates czy jobs z tego co wiem zaczynali od 0. Natomiast wiekszosc tych pseudo miliarderow doszla do hajsu w wiadomy sposob i mimo wladzy ktora maja rozprzestrzeniaja ku*estwo ;o

ale jednostki nic z tym nie moga zrobic, a tlum rowniez nie zawsze jest skory do buntow, wezmy za przyklad koree pln


Nikt do pieniędzy uczciwie nie dochodzi bo takie rzeczy jak np; GPS zostało stworzone przez wojsko, a internet i technologie przez władze w USA i innych krajów, dlatego byle kto kokosów z tego nie zgarnia. Podobnie było z finansistami, dopiero gdy sto lat temu finansiści zrobili przekręt w Ameryce i sprywatyzowali system bankowy i przejęli na swoją własność, od tego czasu USA musi pożyczać od nich pieniądze które wcześniej należały do tego kraju i od tego czasu przejmują oni banki na ¦wiecie, zadłużając ¦wiat i bogacąc się kosztem społeczeństw. Po to właśnie powstała giełda światowa i prywatyzacja sektora bankowego, aby dzięki temu bogacić się kosztem pracujących ludzi na świecie. Wcześniej finansiści sponsorowali wojny i na nich się bogacili dlatego do dzisiaj np; Anglia spłaca jeszcze długi za I wojnę światową, wojny przynosiły bankierom ogromne fortuny, na Hitlerze zarobili oni ogromne kokosy.
 

Zyzeq  

User


ImiÄ™: X.

Do³±czy³: 28 Kwi 2015

Sk±d: 71

   

Wys³any: 2015-05-03, 00:24   

krzysztof1 napisa³/a:

krul umiÅ‚owany napisa³/a:

ja sadze tyle ze jesli ktos sobie uczciwie cos wypracuje, to niech ma wiecej od biednych. Taki gates czy jobs z tego co wiem zaczynali od 0. Natomiast wiekszosc tych pseudo miliarderow doszla do hajsu w wiadomy sposob i mimo wladzy ktora maja rozprzestrzeniaja ku*estwo ;o

ale jednostki nic z tym nie moga zrobic, a tlum rowniez nie zawsze jest skory do buntow, wezmy za przyklad koree pln


Nikt do pieniędzy uczciwie nie dochodzi bo takie rzeczy jak np; GPS zostało stworzone przez wojsko, a internet i technologie przez władze w USA i innych krajów, dlatego byle kto kokosów z tego nie zgarnia. Podobnie było z finansistami, dopiero gdy sto lat temu finansiści zrobili przekręt w Ameryce i sprywatyzowali system bankowy i przejęli na swoją własność, od tego czasu USA musi pożyczać od nich pieniądze które wcześniej należały do tego kraju i od tego czasu przejmują oni banki na ¦wiecie, zadłużając ¦wiat i bogacąc się kosztem społeczeństw. Po to właśnie powstała giełda światowa i prywatyzacja sektora bankowego, aby dzięki temu bogacić się kosztem pracujących ludzi na świecie. Wcześniej finansiści sponsorowali wojny i na nich się bogacili dlatego do dzisiaj np; Anglia spłaca jeszcze długi za I wojnę światową, wojny przynosiły bankierom ogromne fortuny, na Hitlerze zarobili oni ogromne kokosy.



:)
_________________
"Jeśli ,,a'' oznacza szczęście to a=x+y+z gdzie x to praca, y rozrywki a z umiejętnośc trzymania języka za zębami."
 

krzysztof1

Stały User


Do³±czy³: 02 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-03, 12:22   

Zyzeq napisa³/a:

krzysztof1 napisa³/a:

krul umiÅ‚owany napisa³/a:

ja sadze tyle ze jesli ktos sobie uczciwie cos wypracuje, to niech ma wiecej od biednych. Taki gates czy jobs z tego co wiem zaczynali od 0. Natomiast wiekszosc tych pseudo miliarderow doszla do hajsu w wiadomy sposob i mimo wladzy ktora maja rozprzestrzeniaja ku*estwo ;o

ale jednostki nic z tym nie moga zrobic, a tlum rowniez nie zawsze jest skory do buntow, wezmy za przyklad koree pln


Nikt do pieniędzy uczciwie nie dochodzi bo takie rzeczy jak np; GPS zostało stworzone przez wojsko, a internet i technologie przez władze w USA i innych krajów, dlatego byle kto kokosów z tego nie zgarnia. Podobnie było z finansistami, dopiero gdy sto lat temu finansiści zrobili przekręt w Ameryce i sprywatyzowali system bankowy i przejęli na swoją własność, od tego czasu USA musi pożyczać od nich pieniądze które wcześniej należały do tego kraju i od tego czasu przejmują oni banki na ¦wiecie, zadłużając ¦wiat i bogacąc się kosztem społeczeństw. Po to właśnie powstała giełda światowa i prywatyzacja sektora bankowego, aby dzięki temu bogacić się kosztem pracujących ludzi na świecie. Wcześniej finansiści sponsorowali wojny i na nich się bogacili dlatego do dzisiaj np; Anglia spłaca jeszcze długi za I wojnę światową, wojny przynosiły bankierom ogromne fortuny, na Hitlerze zarobili oni ogromne kokosy.


Obrazek
:)


Na 40 bilionów to sama Ameryka tylko jest zadłużona, a ¦wiat jest zadłużony na wiele więcej, a u kogo jest zadłużony dobre pytanie, po prostu u baronów bankowych, którzy sprywatyzowali finanse cały system bankowy i zrobili sobie ze społeczeństw dojarkę do zarabiania pieniędzy, dojarkę która zapełnia ich konta każdego dnia. Siedzą sobie oni w fotelach i nic nie robią, a giełda światowa i system bankowy nabija im konta w każdej sekundzie, wytresowali ludzi jak mapetów, którzy pracują na utrzymanie swoich panów. Polska jest zadłużona na 3 biliony, gdyby dalej należałyby banki do Polski, pieniądze należały by wtedy do Państwa i nikt by Polaków nie zadłużał, a tak są one w prywatnych kieszeniach, musimy więc zadłużać się u prywatnych baronów i pożyczać od nich pieniądze, ponieważ daliśmy im nasz Państwowy sektor bankowy w demokracji po prostu w prezencie.
 

marcinb  

Stały User



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 30

Do³±czy³: 09 Cze 2015

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2015-06-10, 22:04   

Ludzie się bogacą, ale co z tymi pieniędzmi robią? Osobiście jestem przeciwnikiem podatku progresywnego dla takich osób, gdyż jest on nieefektywny.
_________________
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com