Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

¡żelik  

User

suo



ImiÄ™: Angelika

Wiek: 28

Do³±czy³a: 27 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-01-01, 16:53   List miÅ‚osny na j. polski :/

Pani kazała nam napisać list miłosny na j. polski. Ma to być zmyślone. Niestety nigdy się nie zakochałam, więc nie mam pojęcia o czym może pisać w liście miłosnym zakochana dziewczyna? Proszę o pomoc. Chciałabym to napisać choć trochę wiarygodnie.
_________________
"Why don't presidents fight the war?
Why do they always send the poor?"
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2011-01-01, 18:10   

Chciałabyś mieć chłopaka? Chciałabyś mieć swoją idealną miłość?
Pobaw się wyobraźnią, pomarz, a później spróbuj napisać.
Jeśli założysz, że istnieje, że nie możesz się doczekać kolejnego spotkania, kolejnego pocałunku, kolejnych chwil razem spędzonych, kolejnych spojrzeń na jego uśmiech, powinno pomóc.
Wczuj siÄ™.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

axelka  

Mega wymiatacz

...



Do³±czy³a: 27 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-01-01, 19:02   

Uruchom wyobraźnię, poczytaj trochę miłosnych wierszy (ale nie pisanych przez zakochanych nastolatków....)... Też nie lubię pisać na temat miłości ( bo jej nie doświadczyłam), ale pomaga mi wchodzenie w rolę kogoś innego - na przykład tworzę sobie w myślach zakochaną bohaterkę, robię jej charakterystykę i potem piszę z jej punktu widzenia. Działa i nawet nauczycielce się spodobało ( chociaż to było daaawno temu, a moją podstawą do tworzenia wypracowania był bohater jakiejś tam lektury). Generalnie moim zdaniem opisywanie czyichś uczuć jest łatwiejsze niż swoich - ja na przykład nigdy ich nie umiem wyrazić, ale też rzadko próbuję

A może odrzucić wiarygodność i napisać trochę... niekonwencjonalnie ( ale bez przesady)? Chociaż to w sumie zależy od Twoich ambicji.
Zawsze możesz ( choć to może trochę nie fair) przeczytać "Niepewność" Mickiewicza i napisać na jej podstawie list, zmieniając rzecz jasna płeć podmiotu lirycznego. Wtedy będzie realistycznie, bo w końcu taka historia się zdarzyła. Opcjonalnie " Do M***" ( też zmieniając wypowiadającego się mężczyznę na dziewczynę/kobietę) jeśli list miłosny miał zostać wysłany już po zakończeniu związku z jakiegoś tam powodu.

Co nie zmienia faktu, że prawdziwy urok mają prace pisane w stu procentach samodzielnie.


Notabene, jak już się zaczęłam się zastanawiać jak bym to napisała, to wciąż świtały mi w głowie fragmenty listów Oskara (i to niemiłosnych, ale z pewnością mocno z nią powiązanych) z Oskar i pani Róża.Chociaż to chyba jednak niewiele ma wspólnego z tematem.
_________________
+++ Błąd Dzielenia Przez Ogórek. Zainstaluj Wszechświat Ponownie I Rebutuj +++
 

dzilu96  

Pogromca postów



ImiÄ™: Piter

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2010

Sk±d: Stara stolica

   

Wys³any: 2011-01-01, 21:32   

alpen. napisa³/a:


Pobaw się wyobraźnią, pomarz, a później spróbuj napisać.



Ja spróbowałem i widziałaś, jak to wyszło.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com