Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

patrycjaaaz  

User


Wiek: 30

Do³±czy³a: 08 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-08-03, 18:53   Lustrzanki cyfrowe

Szukam jakieiś dobrej lustrzanki cyfrowej i właściwie zastanawiam się nad dwoma - nikon d5000 i sony alpha 350. Co byście mi doradzili ?
 

wrzochu  

Wymiatacz



ImiÄ™: Hubert

Do³±czy³: 29 Cze 2009

Sk±d: Twoja Pod¶wiadomo¶æ

   

Wys³any: 2009-08-03, 18:57   

Sony, mam złe wspomnienia z nikonem. :wstyd:
_________________
 

patrycjaaaz  

User


Wiek: 30

Do³±czy³a: 08 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-08-03, 19:05   

hm,dlaczego złe wspomnienia ? a słyszalam,że nikony są dobre :P heh
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-08-03, 19:33   

ja też juz nigdy więcej nikona a takie tematy mnie dobijają.
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

DaÅ›  

Stały User

Taki sobie ja :)



ImiÄ™: Adam

Do³±czy³: 29 Maj 2009

Sk±d: P-ñ

   

Wys³any: 2009-08-03, 21:22   

A ja mam złe wspomnienia z Alfami... Alfa to nie aparat to wybajerzona niby lustrzanka!
Natomiast Nikon to dopiero porządna firma! Mam D80 i nic nie mogę jej zarzucić....
Jeśli już kupować to tylko Nikona!
W Alfie podgląd "lajfwju" bo tylko tak mogę to nazwać ma straszne opóźnienia względem rzeczywistości!
Obiektyw 18-70 jest niedościgniono szerokokątny co fotoamatorowi przeszkadza.
Natomiast do Nikona jest dużo obiektywów a kitowy to zazwyczaj 18- 135 lub 200, daje on naprawde duże możliwości na początek.

Jeśli już Nikon to albo D80 albo D90 ponieważ D5000 jest nową konstrukcją jeszcze dobrze nieprzetestowaną...
_________________
Gaudeamus igitur, iuvenes dum sumus
Gaudeamus igitur,
iuvenes dum sumus.
Gaudeamus igitur,
iuvenes dum sumus!
Post iucundam iuventutem,
post molestam senectutem,
nos habebit humus,
nos habebit humus.
 

ladyBlack  

Hiper wymiatacz

niespokojna dusza



Wiek: 32

Do³±czy³a: 27 Mar 2009

Sk±d: kraina szczê¶cia

   

Wys³any: 2009-08-03, 21:30   

Mam alphÄ™ i odpowiada mi bardzo.
_________________
¯yjesz wystarczająco długo by usłyszeć głos broni,
Wystarczająco długo by odnaleźć siebie krzyczącego każdej nocy,
Wystarczająco długo by zobaczyć jak przyjaciele cię zdradzają...
 

CheeryLipstick  

Pogromca postów


Do³±czy³a: 08 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-08-03, 22:34   

polecam Nikona D50.
_________________
W każdym z Was jest wariat.
 

Sagad  

Hiper wymiatacz

Pacyfista



Wiek: 34

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-08-03, 22:46   

Z lustrem, z lustrem! Bierz takÄ… co ma lustro!

Wybierasz puche wybierasz system. Nikony są funkcjonalne, bo podepniesz wszystkie dostępne obiektywy z gwintem nikona/M42 (ten drugi z konwerterem) i nikkor'y. Canon, możesz zapomnieć o nikkorach. Nikon produkuje nikkory tylko dla Nikonoów. Sony powinien robić telewizory i jesteś skazana na ich obiektywy, Tamrony i Minolty (te ostatnie to bardzo dobre szkła ale tylko na Allegro). Jeszcze sigma poszła w stronę dla soniaków.
_________________
¯yjemy w czasach gdy kurewstwo wzbudza zachwyt, a cnota śmieszność
Gigmu - Darmowe Ogłoszenia Online
 

czarownica  

Stały User


Do³±czy³a: 12 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-08-19, 15:39   

Jedni mają Sony i je zachwalają, inni lubują się w Nikonach, a ja jeśli miałabym polecać to Canona.
W tym przedziale cenowym co podane przez ciebie modele mieści się też Canon eos450. Bardzo przyzwoity aparat, z bardzo przyzwoitym i uniwersalnym obiektywem.
Zresztą sprawdź sam: http://winmar.pl/p3750,CA...F_18-55_IS.html
 

MJ  

Hiper wymiatacz

God sent us?



ImiÄ™: Michael

Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Maj 2009

Sk±d: BDG

   

Wys³any: 2009-08-21, 20:58   

Jeśli wahasz się nad tym lub nad tym to zdecydowanie nikon. Sony tak jak kolega wyżej wspomniał robi tylko pod siebie, jeśli masz soniaka to tylko rzeczy do aparatu możesz mieć soniaka - z wyjątkiem baterii :]

Nikon d80, d90 robi niezłe zdj, ale ogólnie nie bawiłem się nim.
Osobiście mam Canon EOS 400D DIGITAL i nie narzekam. Można do niego nabyć masę obiektywów, pierścieni i filtrów i nie muszą być canonowskie ;) Jedynie kolory nie są tak żywe jak np. na mojej cyfrówce FUJIFILM FinePix S602 ZOOM.
Teraz jestem pod wrażeniem zdj robionych przez Canon EOS-1D Mark III, którego zdj można zobaczyć na tym blipie http://www.blipfoto.com/v...nth=8&year=2009 (nie jest to mój blip). Jednak ten aparat to jeden z lepszych modeli canona.
_________________
In this world people will always throw stones in the path of your success,it depends on you…
What you make from them, a wall or a bridge?
 

JackDaniel's  

Wymiatacz

Pijany życiem.



Do³±czy³: 04 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-08-22, 09:20   

A ja bym Ci polecił Canona Eos 40D- mam i jestem zadowolony.
_________________
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byście to chcieli dowodami obalić?!" F.Nietzsche
 

czarownica  

Stały User


Do³±czy³a: 12 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-08-24, 21:36   

Canon 40D to już bardzo poważny sprzęt, który też całkiem poważnie. Nie jestem zatem pewna czy autorowi wątku o coś takiego właśnie chodzi... Ale przyznać trzeba, że warto miec taką lustrzankę w swojej torbie fotograficznej. Zatem może warto trochę poczekać, trochę zaoszczędzić, trochę dorobić i kupić coś naprawdę porządnego? ;)
 

Haelfte  

Mega wymiatacz

Alles Gut !



ImiÄ™: Filip

Wiek: 30

Do³±czy³: 15 Sty 2009

Sk±d: Katowice!

   

Wys³any: 2009-08-24, 22:00   

Canon EOS 5D... posiadam i jest super ;]
_________________
"...Heute Gestohlen, Schon Morgen In Polen..."
Ich schreibe richtig auf Polnisch
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-08-24, 22:27   

Haelfte napisa³/a:

Canon EOS 5D... posiadam i jest super ;]



Mhm, nie każdego stać na aparat za 7000 zł wzwyż za samo body, nie licząc już jakiś obiektyw do tego.

Jak kupowałem swój też brałem pod uwagę soniaka, ale stwierdziłem, że sony to jednak nie firma specjalizująca się w aparatach, podobno zresztą przy live view długo łapie ostrość. Czasami przydatne jest ruchomy ekran.
Jeśli ktoś ma sonego co Ci go poleci, ktoś ma pentaxa to Ci go poleci, ktoś ma nikona to Ci go poleci i tak można jeszcze wymieniać.
Kolega ma sonego 350 i nie narzeka.

[ Dodano: 2009-08-24, 22:30 ]

MJ napisa³/a:

ednak ten aparat to jeden z lepszych modeli canona.



Mhm, kogo stać na aparat za 17000 zł ? Jeśli ktoś nie ma co z kasą robić to może sobie kupić, ale dla zwykłej osoby kupowanie takiego sprzętu mija się z celem, bo ta osoba i tak nie wykorzysta go maksymalnie.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

trubol  

Stały User



Do³±czy³: 30 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-08-25, 18:49   

CheeryLipstick napisa³/a:

polecam Nikona D50


Też polecam, bo mam i używam od kilku lat ;)
Zwróć bardziej uwagę na dobry obiektyw. Ja jestem bardzo zadowolony z obiektywu Nikon 18-200/3.5-5.6 G ED-IF AF-S VR DX. Nawet go nie muszę często zmieniać, co sprawia, że nie mam kurzu w aparacie :-D
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com