Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Grabarz91  

Pogromca postów

¦wiata obserwator



ImiÄ™: Arek

Wiek: 32

Do³±czy³: 18 Sie 2010

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2010-11-28, 12:06   

Ten finał to porażka kilka osób zaśpiewało ładnie, ale co z tego skoro to nie jest idol? Młoda zaśpiewała tak ładnie jak reszta, a że zbierała pieniądze na dom to ludzie zagłosowali na nią.
_________________
"Jak to jest, że nieoczekiwanie, centralne ogrzewanie tak splata mi się z przemijaniem?"
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2010-11-28, 12:50   

Grabarz91 napisa³/a:

Młoda zaśpiewała tak ładnie jak reszta, a że zbierała pieniądze na dom to ludzie zagłosowali na nią.


Ale to nie jest akcja charytatywna.
W ogóle powinni zakazać brać udziału w takich konkursach dzieciom poniżej 15 roku życia. Ona miała jeszcze czas, żeby 'jej talent' ujrzało światło dzienne. Zresztą głos się jej zmieni kiedy dorośnie.
Ciężko mi ocenić kto powinien wygrać, bo nikt mnie nie zachwycił.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-11-28, 13:04   

Cytat:

W ogóle powinni zakazać brać udziału w takich konkursach dzieciom poniżej 15 roku życia. Ona miała jeszcze czas, żeby 'jej talent' ujrzało światło dzienne.


I tutaj dylemat. Bo niby dlaczego zabraniać występu zdolnemu 14-latkowi, który jest w swojej najlepszej formie? Z drugiej - wiadomo, jak widzowie reagują na występy dzieciaków. Są gotowi głosować na średnio zdolne dziecko, a nie na zdolnego dorosłego. Poza tym nie wszystkie dzieci umieją godzić się z porażkami.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2010-11-28, 13:06   

Nataniel napisa³/a:

Bo niby dlaczego zabraniać występu zdolnemu 14-latkowi, który jest w swojej najlepszej formie?


A no dlatego, że ma jeszcze czas na sławę i pieniądze. A w wieku 14 lat powinny być ważniejsze inne rzeczy.

I przede wszystkim dziwię się rodzicom, którzy pozwalają na takie występy.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-11-28, 13:14   

Cytat:

A no dlatego, że ma jeszcze czas na sławę i pieniądze.


Niekoniecznie musi mieć czas. Nie jest powiedziane, że za rok czy dwa jego umiejętności nie ulegną zmianie, np. dzięki mutacji (jeśli jesteśmy już w temacie śpiewu). Później chłopak może mieć problemy z powrotem do formy lub też zupełnie zmieni mu się barwa głosu. Lepiej w takim wypadku, aby w wieku 14 lat pokazał swój talent do modelowania tej barwy, którą posiada, niż żeby w wieku 18 lat żałował utraconej szansy.

Cytat:

A w wieku 14 lat powinny być ważniejsze inne rzeczy.


Be przesady. Są dzieciaki, które świetnie dają sobie radę z pogodzeniem życia rodzinnego, szkoły i pasji - nawet, jeśli odnoszą znaczne sukcesy.

Cytat:

I przede wszystkim dziwię się rodzicom, którzy pozwalają na takie występy.


A ja nie. To naturalne, że jeśli posiadaimy bardzo zdolne dziecko, chcemy się nim chwalić, pokazywać je innym. Szczególnie, jeśli talent dotyczy czegoś, co dziecko lubi i rozwijanie go sprawia mu frajdę. Myślę, że tutaj wszystko zależy od umiejętnego zastosowania reguły "złotego środka" polegającej na pozwoleniu dziecku na rozwijanie się, ale nie poprzez spełnianie ambicji rodziców.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

bottle_of_dreams  

Mega wymiatacz

edicius noitomwols



Wiek: 33

Do³±czy³a: 01 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2010-11-28, 14:14   

Cóż, może to i dziwne, ale ludzie starają się zarobić na wszystkim, nawet na własnych dzieciach. Stąd właśnie tyle Bieberów, Miley Cyrus, czy Demi Lovato, którzy skończą jak Lindsay Lohan i tyle po ich pięknych marzeniach o sławie. Chyba o to tu chodzi-rodzicom nie zależy na ogół na rozwoju talentu dziecka, ale wykorzystaniu go, dopóki jeszcze mogą.

Magda Welc ma jeszcze przed sobą bardzo dużo czasu na szlif swojego wokalu, bo jak słychać, musi się jeszcze podszkolić. Jednak już teraz widać, ze to wielki talent. Zastanawia mnie, czy te pieniądze naprawdę jej pomogą w rozwoju talentu. Na efekty tak czy siak musimy poczekać jeszcze dłuższy czas, gdyż wątpię, że jej rodzice zdecydują się na rzucenie dziewczynki na zupełnie nieznane jej wody. Tak, grała na uczuciach, od półfinału. To, co pokazała na początku było elektryzujące, wręcz niesamowite. Nie mam zielonego pojęcia, jak ludzie dają sobą w tak dziwny sposób manipulować. To wręcz zatrważające. Czego się najbardziej obawiam w tym momencie? ¯e ludzie o niej zapomną, słuch po niej zaginie.

Można jeszcze nawiązać do Bednarkomanii, Bednarkokompleksach, Bednarkozarzutach. Niezaprzeczalnie i Bednarek ma talent, program na pewno pomógł mu "zaistnieć" i nie rozumiem zarzutów jego fanów, że wynik był ustawiony, że nie potrzebni byli ludzie "tańczący" w czasie jego występu. Jestem tylko ciekawa, jak długo ci fani będą trwali przy swoim idolu.

Co do finału bardziej ogólnie-ludzie sami wybrali, kto ma wystąpić w finale. Jak widać, Polacy poczuli niedosyt programu typu "Idol", TVN dostał znak, że potrzebny jest program o takiej formule. Może, gdy ludzie zainteresują się "X-factor", w finale nie będzie tylu wokalistów. Równie dobrze, "Mam Talent" może odejść w zapomnienie. Czas pokaże.
_________________
last [/size]
Nie znoszę błędów ortograficznych. Wiem, to straszne :D
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-11-28, 15:54   

Jedyne czego chciałem to aby nie wygrała ta Madzia.Na prawdę sztuczna postać,która śpiewa piosenki do których nie dojrzała,a w domu pewnie hanna montanna w głośnikach. Ubiera się w worek po kartoflach i jeździ na rowerze do sklepu przez pole,bo nie ma żadnego w promieniu 100 kilometrów.To wszystko pokazane było w nagraniach w półfinale.Branie na litość.Szczerze kibicowałem Patrycji Malinowskiej która była taką sympatyczną i pozytywną postacią.
 

Mill.  

Stały User



Do³±czy³a: 04 Lis 2010

   

Wys³any: 2010-11-28, 16:05   

Jak usłyszałam kto znalazł się w finałowej trójce, to szczerze mówiąc miałam nadzieję, że Magda wygra. Bo Lisiecki wydawał mi się trochę nijaki, a Bednarek może i miał talent, ale nie wywoływał jakiś wielkich emocji. A jak stał obok Magdy i Piotra to miał minę jakby w ogóle się nie cieszył, zero emocji, jakby to, że będzie w finałowej trójce było czymś pewnym. Takie odniosłam wrażenie. A Magda, to prawda, że grała na emocjach publiczności, ale naprawdę ma piękny głos i prawdziwy talent.
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-11-28, 16:15   

Nie oglądałam, no. Ma ktoś jakiegoś linka, można to gdzieś zobaczyć?
Chciałam, żeby wygrał Kamil Bednarek, smutne, biedne dziewczynki w takich programach to standard i chwyt stary jak świat, dziwne, że ludzie do dziś to łykają. Tej małej nie można odmówić talentu, ale kreacja jaką obrała mnie osobiście nie chwyta za serce.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-11-28, 18:15   

Cóż nie oglądam mam talent t bo co można w kolejnej edycji pokazać. Z tym idolem to wszyscy powtarzają to jak mantrę i zaczyna to być coraz gorzej niż śmieszne, ale do rzeczy. Nie wiem też co wam przeszkadza jakiś Justin bieber ale rozumiem, że w pewnym wieku nie ma się lepszych problemów niż twórczość nastoletniej gwiazdki z USA. Na pewno nie jest to ta sama klasa co ta mała dziewczynka, która śpiewa Edytę Gepert. Choć uważam, że nieco skomplikowany repertuar jak na dziecko ze względu na treść. ale jak zwykle widać zaściankowość i zazdrość Polaków, bo sobie wybuduje dom. I co z tego co zrobi z tą kasą. Ma skończyć na ulicy bo jest biedna? Ja się cieszę, ze zrobili z tego nawet "caritas". jak czytam niektórych opinie to mi się niedobrze robi.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2010-11-28, 18:36   

jest mi tylko przykro, że ludiom wystarczy widok małej smutnej dziewczynki śpiewającej poważne piosenki, a już płaczą, wzruszają się i tak właśnie dzieci wygrywają pieniążki dla swoich rodziców, które dojrzałym artystom przydałyby się znacznie bardziej. a takie dziecko, spokojnie mogłoby się pojawić w takim programie za kilka lat, kiedy już ludzie będą oceniać rzeczywisty talent i warsztat, a nie to, że teraz jest mała, a jak dorośnie to podbije świat. może tak, pewnie nie.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-11-28, 18:38   

Isair napisa³/a:

Cóż nie oglądam mam talent t bo co można w kolejnej edycji pokazać. Z tym idolem to wszyscy powtarzają to jak mantrę i zaczyna to być coraz gorzej niż śmieszne, ale do rzeczy. Nie wiem też co wam przeszkadza jakiś Justin bieber ale rozumiem, że w pewnym wieku nie ma się lepszych problemów niż twórczość nastoletniej gwiazdki z USA. Na pewno nie jest to ta sama klasa co ta mała dziewczynka, która śpiewa Edytę Gepert. Choć uważam, że nieco skomplikowany repertuar jak na dziecko ze względu na treść. ale jak zwykle widać zaściankowość i zazdrość Polaków, bo sobie wybuduje dom. I co z tego co zrobi z tą kasą. Ma skończyć na ulicy bo jest biedna? Ja się cieszę, ze zrobili z tego nawet "caritas". jak czytam niektórych opinie to mi się niedobrze robi.


Podbijam, w 100 procentach. Przy tym że ja też od dawna Mam Talenta nie oglądałem, okazyjnie te ostatnie odcinki, bodajże tylko pierwszą serię w całości bo była ciekawa i występy cudzoziemców na YT. Ale chyba wiem o którą dziewczynę chodzi i nie bardzo wiem o co te spiny, że za "ambitny" repertuar. Jakby wybrała coś proporcjonalnego do wieku to byłoby źle, bo z czym ona do ludzi.

[ Dodano: 2010-11-28, 18:40 ]

Porcelana. napisa³/a:

Tej małej nie można odmówić talentu, ale kreacja jaką obrała mnie osobiście nie chwyta za serce.


No właśnie jeszcze chciałbym zwrócić uwagę na to czy to ona sama wpadła na pomysł by głosy na litość zdobywać :)
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2010-11-28, 19:16   

Porcelana. napisa³/a:

Nie oglądałam, no. Ma ktoś jakiegoś linka, można to gdzieś zobaczyć?


http://mamtalent.plejada....ideo_detal.html
Tutaj. Chyba brakuje występu Patrycji Malinowskiej, z tego co zauważyłam.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

mist  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 31 Sie 2010

   

Wys³any: 2010-11-28, 20:15   

Gadacie głupoty. Magda ma teraz szanse na wybicie się. Gdyby nie ta wygrana dalej śpiewałaby pod opieką nauczycielki muzyki, a teraz to się raczej na pewno zmieni. Poza tym ma niesamowity głos. Wiadomo było, że wygra ktoś śpiewający czy nam się to podoba czy nie. I bardzo dobrze, że wygrała właśnie ona, bo jako jedyna ma talent. Reszta była praktycznie dorosła, głos zdążyli sobie wyrobić przez lata życia, a ona, jako że jest dzieciakiem po prostu ma wrodzony talent, bo takiego głosu nie da się 'zrobić' przez tak krótki okres czasu. I tak, cieszę się, że wygrała i w ogóle się tego nie spodziewałam. Byłam przekonana, że wygra Bednarek, bo myślałam, że siła przebicia smsów osikanych nastek będzie większa niż na resztę. W sumie to wchodził w grę też niewidomy, bo wzbudzał litość, a tu taka niespodzianka. Dobrze, że Kamil nie wygrał, bo on i tak już stał się cholernie sławny, ma swój zespół i tak czy siak też się wybił, a mała bez wygranej dalej byłaby Magdą, która by się zmarnowała.
 

anymaniak  

User



Wiek: 36

Do³±czy³: 18 Lis 2010

   

Wys³any: 2010-11-28, 21:09   

ja oddałem smsa na grupę tańczącą ;-) szkoda Bednarka ale z tego co widzę na youtubie to ma już sporą widownie i koncertuje z zespołem.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com